Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sporta stundas skolā

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ārkārtīgi uzrunāja šis raksts:
http://sportacentrs.com/efektivie_trenini/28042015-blogs_sausmas_sporta_stunda

Vienmēr esmu domājusi, ka sporta stundās vispār nevajadzētu skolēniem likt atzīmes. Šīs stundas ir ļoti svarīgas un noderīgas un tās varētu būt pat biežāk kā 2x nedēļā pa 40 minūtēm, bet atzīmju likšana ir ļoti diskriminējoša. Pati esmu savulaik ļoti pārdzīvojusi par to, ka skriešanā nevaru nopelnīt vairāk par 6, kaut arī biju volejboliste un visās ar volejbolu saistītajās disciplīnās man vienmēr bija 10, bet vidējo rezultātu tie sešinieki tāpat vienmēr pabojāja.

Kādi jūsu viedokļi?
29.04.2015 21:35 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tad jau majturiiba ar var nelikt atzimes no ne visaam padodaas adiisana.
29.04.2015 21:37 |
 
Reitings 431
Reģ: 17.03.2013
Ļoti labs raksts. Pilnībā piekrītu.
29.04.2015 21:38 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Man arī tas liekas absurdi. Pašai pret sportu skolas laikā bija milzīga nepatika, pamatskolā skolotājas dēļ salauzu potīti (viņa neklausījās un nemaz necentās saprast to, ka es nevaru kaut ko izdarīt), kopš tā laika uz sportu negāju vispār, līdz ar to atkrita arī atzīmju problēma.

tad jau majturiiba ar var nelikt atzimes no ne visaam padodaas adiisana.

Adīšanu var iemācīties. Izmainīt savas fiziskās dotības tik vienkārši gan ne.
29.04.2015 21:42 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
MADasaHATTER ++++
Un vizuālajā mākslā, mūzikā arī atzīmes nevajadzētu likt. Stundas vajag vadīt tā, lai bērni no tām gūst prieku, jo šie četri priekšmeti tomēr vairākumam paliek hobija līmenī. Diemžēl tieši skolas dēļ daudziem šīs nodarbes riebjas.
29.04.2015 21:49 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Tik pat labi arī matemātiku var nevērtēt, ne visiem tā padodas... mākslas nodarbības, valodas... utt.
Atceros, sporta stundās smieklīgi un reizē skumji bija vērot tos, kam teju nekas no sporta nepadevās... bet tā jau nav izglītības sistēmas vaina un vēl domāt, ka kādu tas diskriminēs... tad jau visur var atrast diskrimināciju. Uzskatu, ka visu var iemācīties-ķīmiju, fiziku, zīmēt, dziedāt un jebkuru sporta veidu. Un skolas sporta nodarbības nepavilkt jaunam cilvēkam tiešām ir...kauns
29.04.2015 21:49 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Vienigais kas man sportaa nepatika bija aazis un augstleksana. Bet sporta stundas kaa tadas ir vajadzigas, bet vairak veselibas del lai berni dabu paskriet drusku. Kas attiecas uz futbolu, basketbolu un tmallidzigi tur papildtreninus tiem kam interese.
29.04.2015 21:50 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
teika_spolite, man gan liekas, ka MADasaHATTER to bija domājusi vairāk kā sarkasmu, bet varbūt nepareizi uztvēru...
29.04.2015 21:51 |
 
Reitings 29
Reģ: 12.01.2014
Foršs raksts, pilnībā piekrītu.

Pati sporta stundās nevarēju izturēt nemitīgās ieskaites. Volejbolam - serve uz saspēli, serve pret sienu, zemā serve, augstā serve u.t.t. - un tā katrā sporta veidā. Ne laiks normāli uztrenēties labai atzīmei, ne reāli komandās paspēlēt.
Būtu forši, ja stundas būtu tādas, kur iemācītu bērniem prieku pret fiziskām aktivitātēm. Zinot, kas notiek ar jaunatni - tas ir ļoti svarīgi. Būtu super, ja tās būtu stundas, kur varētu smadzenes atslēgt no nemitīgajiem pārbaudījumiem un atzīmju padarīšanas kātas ir citos priekšmetos.
29.04.2015 21:52 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Nu nevar nelikt atzīmes.. :D kā jūs domājat motivēt skolēnus? Ar labu gribu nepietiks... tas līdzīgi kā pieaugušie bez atlīdzības vispār neko negrib darīt. Viņu gala rezultāts atkarīgs no atzīmēm, kas atspoguļo ieguldīto darbu. Jo vairāk izdara, augstāka atzīme. Ja nekur tas neparādās, tātad... nav īsti jēgas...
29.04.2015 21:56 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es atceros, ka mani skolotaja vienmeer lamaaja, ka man smadzenes pa ausiim izleks laukaa, ja es nenopirkshu specialus sporta apavus :D protams, man tajaa laikaa taadi apavi tikai sapnjos vareeja raadiities.
man tieshi padevaas visada skrieshana un lekshana, bet galiigi nee ,kur bija jaadara kkas ar rokaam - skkeeps, bumbinja, lode. nu galiigi nekaa un tad skolotaaja bljaava, ka tas laikam taapeec, ka deelj manas aktiivaas skrieshanas smadzenes izlidojushas pa ausiim :D
29.04.2015 21:56 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Skolas sistēma diemžēl ir tāda, kur visus vērtē pēc vienas skalas, tur neko nevar darīt. Arī ne visiem padodas matemātika un ne visiem tā ir vajadzīga.
Vismaz mums skolā sporta skolotāja vērtēja katru individuāli, katra izaugsmi. Teiksim, ja septembrī tu varēji uztaisīt 30 presītes minūtē, bet decembrī 15, tad tas ir labi un atzīme augstāka, ja rezultāts tāds pats, tad nav. Vērtēja katra izaugsmi un manuprāt tas sportā ir pareizi.
29.04.2015 21:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, sportu nevar salīdzināt ar vizuālās mākslas, mājturības un mūzikas stundām. Pēdējās trīs ļoti daudz tiek mācīta arī teorija, vēsture - tās ir lietas, kurām gluži kā jebkurā citā mācību stundā ir galvenokārt jāstrādā ar galvu. Vismaz mūsu skolā nevienam nelika sliktu atzīmi par to, ja viņš nemācēja dziedāt.
Sportā atceros vienu vienīgu reizi, kad bija jāgatavo prezentācija par olimpiskajām spēlēm - vienīgā atzīme 12 gadu laikā, kura sportā tika ielikta par uzdevumu nesaistītu ar fiziskām aktivitātēm.
29.04.2015 21:57 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Var neko nevērtēt un padarīs skolu par brīvprātīgu pasākumu. Sliktam dejotājam vienmēr šis tas traucēs.
6 nav galīgi traka atzīmē un stājoties augstskolā to neviens neskatās (jo diez vai stājies ar tādām sekmēm sporta akadēmijā).
29.04.2015 21:58 |
 
Reitings 29
Reģ: 12.01.2014
Es nepiekrītu ka fiziskās dotības nevar izkopt. Var! :) Tikai nejau tādā mērkaķa ātrumā, kāds paredzēts mācību programmā. Protams, katram būs kaut kas, kas padosies labāk vai sliktāk... bet tas būtību nemaina.
Kādreiz diskutējām ar savu mūzikas skolotāju, kas pasniedza man klavierstundas. Es arī teicu, kādēļ cilvēki bez muzikālām dotībām jāmāca dziedāt. Un tad viņa stāstīja, kā notiek process, kad cilvēks noti pa notij iemācās dziesmu nodziedāt pareizi un kāds pašam pēc tam ir prieks un lepnums par paveikto. Tikai tas, protams, atkal ir laika jautājums - diez vai ar vienu mūzikas stundu nedēļā pietiek, lai padsmit skolēniem iemācītu dziedāt.
Turklāt mūzika un māksla ir arī kas bišķi vairāk par "pats zīmēju" un "pats mēģinu dziedāt" - man šķiet, ka ir forši stundās klausīties dažādu laikmetu skaņdarbus, mācīties mākslas vēsturi u.t.t.
29.04.2015 21:59 |
 
Reitings 158
Reģ: 28.04.2015
No sporta stundām kā briesmīgāko atceros ļoti vienkāršo bumbiņmešanu :D Es tālāk par savu degungalu aizmest nevarēju :D Ja citur atzīmes 8,9,10 peldēja, tad bumbiņošanā knapu 4nieku man iespieda. Protams, ka vidējai atzīmei tas daudz nozīmēja :D
29.04.2015 22:01 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nesaku,ka sports būtu lieks priekšmets skolā-tā nav.
Bet. Man,piemēram, bija pilnīgs sviests. Lekt ar lecamauklu miljons veidos- "rokenrols" un kādas tik vēl ne stulbības, arī tie paši sodiņi-cik iemet-tāda atzīme.
Loģiski,ka negāju un atzīmi atpelnīju ar peldēšanu,kurā esmu ļoti laba.
Visvairāk man smiekli nāk par skolotāju tekstiem: "vēlāk tu par to naudu maksāsi ejot uz fitnesa klubiem." Tad labāk es vēl pa virsu tam fitnesa klubam uzmetīšu,nekā kkādas stulbības darīšu,kas riebumu izraisa jau domājot vien par to.
29.04.2015 22:03 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Sports, mūzika un vizuālā māksla ir tie priekšmeti, kuros tiešām vērtējumi jāliek pēc katra fizioloģiskajām spējām.
29.04.2015 22:05 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Man skolā sports riebās, taču ikdienā sportu mīlu. Skolā riebās tas,ka ir kaut kāda norma un ,ka visiem to vajag izpildīt. Nepratu spēlēt volejbolu,taču bija jāliek volejbolā ieskaite, kad spēlējām un trenējāmies, jautāju skolotājai,lai parāda man,kā pareizi atsist bumbu, taču viņa tikai pasmējās par to,ka nemāku un nezinu kā to darīt..neparādija. Kā arī tās basketbola ieskaites,kad katram vajadzēja iemest tik un tik reizes grozā no dažādiem attālumiem, ļoti ļoti negodīgi un nepareizi, ja piemēram es esmu 160 cm un basketbolā netrenējos, bet puiši klasesbiedri ir 1.90 un spēlē skolas komandā, vērtēja jau protams visus vienādi.. Tas bija murgs... Atbalstītu atzīmju likšanu par to,ka tu centies un mācies.. un kāpēc basketbola ieskaites ir vienādas basketbolistiem un pārējiem, kas bumbu tur tikai sporta stundās uz ~ 20min? ļoti negodīgi.
Vēl tas,ka ziemā aprobežojāmies ar bumbas mētāšanu zālē un viss, taču pavasarī bez treniņa un bez nekā nācās skriet 5km... nu piedodiet, atvainojiet.. Visu ziemu nekas netiek darīts, tad pēkšņi vienā dienā tev jānoskrien 5km un vēl jāiekļaujas noteiktā laikā, ja tas netika izdarīts, tad nākamajā dienā nācās skriet atkal. Ļoti riebās un riebjas šī sistēma. Atzīmes vajag likt, bet godīgas, vērojot katra skolēna individuālo izaugsmi un atdevi. Ja skolēns ļoti,ļoti cenšas, tad atzīmei jābūt kaut par centību, kaut sekmīgai. Nevar vērtēt visus vienādi.
29.04.2015 22:07 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
llemon
tas līdzīgi kā pieaugušie bez atlīdzības vispār neko negrib darīt.

Vispār jau pieaugušie maksā naudu paši, lai varētu trenēties sporta klubos :D
Tāpēc, ka sporta klubos cilvēki gūst baudu, prieku no tā, ko dara. Un vai tad tas nav mērķis?
29.04.2015 22:07 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Visvairāk man smiekli nāk par skolotāju tekstiem: "vēlāk tu par to naudu maksāsi ejot uz fitnesa klubiem."


muuseejaa arii taa teica, smiekliigi :D
mums arii kkaads debiilisms bija. piemeram atnaakam uz sporta stundu. vinju saka, nu shodien liksim ieskaiti bumbinjas meshanaa. varat katrs vienreiz izmeegjinaat un tad pa vienam peec zurnaala uz atziimi.
nav briinums, ka daudzi bastoja taas stundas. protams, katrs varetu iemaciities mest to bumbu, bet ja jaaliek ieskaite pirmo reizi dziivee redzot to bumbu, tad ir kaa ir :D
29.04.2015 22:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits