Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nodokļi

 
Reitings 7
Reģ: 17.01.2015
Sveiki Gribēju vaicāt, kā tur īsti ir ar tiem nodokļiem mikro SIA un Saimnieciskā darba veicējiem, es uzskricelēju divas shēmas, gribu vaicāt vai visu esmu sapratis pareizi.
Zem šī linka ir divi attēli.
http://failiem.lv/u/khtwpqk#
Paskaidrošu ko esmu domājis :
***Failam ar nosaukumu mikro s.:
1.Atņēmu 9% nodokli no ieņēmumiem
2.Atņēmu izdevumus.
3.Reāli nauda ko saņemu par saimniecisko darbību?
***failam ar nosukumu indiv d. veic
1.Ieņēmumi atņem izmksas
2.atņem procentu starpību starp ieņēmuiem un izdevumiem.
3.atņem to starpību
4.Reāli nauda ko saņemu par saimniecisko darbību?
Vai visu esmu sapratis pareeizi, vai ir jāmaksā vēl kādi papildus nodokļi?
18.04.2015 12:27 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Nē, līdz galam nav pareizi saprasts.

Pirmkārt, kas īsti vēlies būt? Saimnieciskās darbības veicējs kā fiziska persona vai dibināt SIA kā juridisku personu?

Mikro SIA pēc ES terminoloģijas ir uzņēmums ar ne vairāk kā 50 darbiniekiem un apgrozījumu ne lielāku kā 1m eur gadā.

Mikrouzņēmuma nodoklis (MUN) ir nodoklis, ko maksā no apgrozījuma, to var izvēlēties gan SIA, gan saimnieciskās darbības veicējs, drīzumā tiks ieviests nozaru saraksts, kurām nedrīkstēs izmantot mikrouzņēmuma likmi.

Par mikro SIA bieži sauc SIA ar samazinātu pamatkapitālu, kur latu laikos pk bija 2LVL, vismaz pusei no tā jābūt apmaksātai, EUR summas nezinu, nav aktuāli.

Reģistrējoties kā MUN maksātājam, jāņem vērā, ka nauda, ko patur sev kā algu, nedrīkst pārsniegt 720EUR mēnesī. Ja pārsniedz, jāmaksā papildus nodoklis un ar nākamo taksācijas gadu MUN maksātāja statuss tiek zaudēts.

Ja esi saimnieciskās darbības veicējs un nodokli maksā vispārējā kārtībā, no ienākumiem atņem izdevumus, ja peļņa ir vienāda/pārsniedz minimālo algu, no tās katru mēnesi jāmaksā pilni sociālie nodokļi (gan darba devēja, gan darba ņēmēja daļa). Reizi gadā pildām iedzīvotāju ienākuma deklarāciju, kurā alga tiek skaitīta pie izdevumiem, aprēķinām gada peļņu un samaksājam no tās iedzīvotāju ienākuma nodokli.
18.04.2015 13:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits