Pārdomas..

 
Reitings 239
Reģ: 16.03.2015
Sveikas!

Es te tā aizdomājos.. Un gribas par to aprunāties. Tātad Latvija pec būtības skaitās nabadzīga valsts utt, daudzi sūdzās, ka nav naudas un tā. Bet paskatoties uz ielām, cilvēki ir diezgan sapucēti, staigā ar Michaels Kors somām, apģērbu veikali pilni ar pircējiem. Katrs trešais cilvēks braukā ar krutām mašīnām, cik tas ir redzams uz ielas. Un šajā gadījumā nerunāju par pusmūža cilvēkiem, bet tieši par jauniešiem, sasniedzot 24, 25 gadu slieksni. Brīžiem šķiet, ka meitenes galvenokārt uztur naudīgi draugi, jo tādā vecumā nevar nopelnīt tik daudz, lai varētu atļauties dārgas mašīnas utt..

Padiskutējam par to! :-)
09.04.2015 19:57 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Jā, katram bērnam ir jāizbauda īsti lauki, lai veidotos veselīga izpratne par dzīvi. Tehnoloģiju laikmets nespēj iedot to, ko spēj bunkuri kokos un netīras drēbes no grāvmalēm. Man patīk nesen izlasītais izteikums "Kas gan tas par bērnu, kurš izaudzis un ne reizi nav ar šūpolēm pa pieri dabūjis". Versijas ir vairākas, bet pamatdoma tāda.
10.04.2015 14:30 |
 
Reitings 67
Reģ: 26.03.2015
Es ņemtu māju tikai tad, ja man būtu iespēja noalgot dārzniekus, istabenes utt. :D Līdz tam labāk spiedīšos izremontētā 2-3 istabu dzīvoklī jaunajā projektā. :D
10.04.2015 14:35 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Piekrītu par to lauku idilli. Man vēljoprojām ir divas radu mājās uz kurām var doties kaut katrās brīvdienas. Abos laukos ir govju fermas. Protams laukos kā jau laukos ir gan augļu dārzi, gan kartupeļu lauki, gan citi zvēri.
Piekrītu, ka ir nenormāli foršas tās visas siena, kartupeļu talkas. Var saēsties visādus pīrāgus, plātsmaizes, vēl pastrādāt.. nu, prieks kur tu rodies. (l)

Būs jāsastāda kaut kur labi daudz kartupeļi un jāuzrīko kāda cosmo talka, par godu tām, kuras nav izbaudījušas šo brīnišķo gaisotni. :-D
10.04.2015 14:44 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Undiya.
Un ugunskura cepti kartupeļi, ar sviestu, sieru un mājas sieru m...

Tā sagribējās uz laukiem, bet šis un nākamās brivdienas jau saplānotas :D
10.04.2015 14:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Jā varētu kaut ko nozāģēt, uzcept jēriņu vai sašliku m... aliņu iedzert. Varbut kādu zivi noķert...
10.04.2015 14:51 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Uzskatu, ka izskats ļoti bieži ir maldīgs, piem., dārgā mašīna var būt vecāku vai darba, brendu drēbes/aksesuāri var būt vienīgais eksemplārs, kurš arī tiek lietots katru dienu vai arī lēts pakaļdarinājums u.tml.
Studiju laikā man darbā bija kolēģe, kura vienmēr staigāja brendu apģērbos, dārgos aksesuāros un piekopa citus dārgus pucēšanās veidus, savukārt es biju latviete-parastā, bez brendiem, dārgas kosmētikas un bez citiem dārgiem štruntiem. Pēc izskata, protams, viņa izskatījās ievērojami turīgāka par mani. Tomēr tajā pašā laikā viņai bija kredīts par augstskolu, dzīvoja 2istabu dzīvoklī (kurš remontu nebija redzējis, kopš mājas uzcelšanas) ar mammu, omu un divām mazākām māsām, pārvietojās ar sabiedrisko, un nekādos tālākos izbraucienos un pasākumos nepiedalījās, bet man tajā pašā laikā bija nomaksāta augstskola, savs 2istabnieks, mašīna, neliels uzkrājums bankā, kā arī regulāri kaut kur paceļoju. Tas tā piemēram par izskata maldīgumu 8-)
Es ņemtu māju tikai tad, ja man būtu iespēja noalgot dārzniekus, istabenes utt.

80 EUR mēnesī un garu zāli pie savas mājas neesmu redzējusi un iekštelpas arī "pašas" vienmēr sakārtojas! :D :D
10.04.2015 14:53 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Jā, dzīvē bieži pierādās Ne viss ir tā, kā izskatās.
Un mazāk vajag filozofēt un skaust, ka cita izskatā var visu "ieguldīt". Dažreiz mēz nezinam, ka varbūt smukā caca, kurai ir tikai dārgs izskats, patiesībā ir neārstējami slima un tāpēc izdzīvo dzīvi tikai sev, savam acu priekam.
10.04.2015 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es ņemtu māju tikai tad, ja man būtu iespēja noalgot dārzniekus, istabenes utt.


:D Šitais par mani.
Citādi...es ļoti,ļoti, ļoti negribu māju. Negribu es to dārzu vāķīšanu, sniegu šķūrēšanu ziemā utt. Un ja divi stāvi, tad arī šrubēt vajadzētu daudz vairāk nekā vnk dzīvoklī.
A draugs ir uzsēdies uz idejas, ka mums nākotnē vajag māju. Es jūtu, ka tad, kad nāks tuvāk realizācijas brīdis, būs daudz un milzīgi kašķi, jo es negribu. Man patīk dzīvokļi - ātri iztīrāmi, bez liekām klapatām un ērti.
10.04.2015 15:24 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Nevajag pārspīlēt. Nezinu par kādām villām un cik milzīgām teritorijām jūs te runājat. Ziemā nošķūrēt taciņu līdz vārtiem grūti? Uzkopt 5-6 istabas arī nevajadzētu būt tik grūti, lai būtu jāalgo kāds cilvēks, kurš to izdara.
Es vispār nevarētu izturēt, ja manas lietas aiztiktu un ar acīm nopētītu kāds cits cilvēks, vēl pie tam regulāri. Ietu manā vannaistabā, aiztiktu manus dvieļus. Ne,ne,ne.. ar to varētu samierināties gadījumā, ja dzīvošu Bekingemas pilī, i to mana guļamistaba, drēbju skapis un vannasistaba būtu slēgta.
10.04.2015 15:34 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
nevajadzētu būt tik grūti, lai būtu jāalgo kāds cilvēks, kurš to izdara.

Es cilvēku, kurš taisa ģenerāltīrīšanu, algoju jau tad, kad vēl dzīvoklī dzīvoju. Protams, man nebūtu grūti pašai visu izdarīt, bet kāpēc darīt pašai to, kas riebjas, ja var to nedarīt? Rezultātā 3 cilvēki ir ieguvēji - man un vīram tiek sakopta māja un kāds cilvēciņš ir pie liekas naudas ticis. :)
10.04.2015 15:45 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Hmm ka jus zinat visus tos, kuri siki gerbjas, bet dzivo graustos vai vecajas Hrushcovkas? Esmu dzirdejusi par tadiem gadijumiem, bet saja diskusija jau tas tiek pienemts ka a priori. Bez maz katra otra ar labu somu, noteikti dzivo uki un ir ar ires paradiem. :-D
Kad Latvija dzivoju loti pieticigos apstaklos, nebija man ne dargu drebju, ne somu, jo nauda pietika vien tam , lai samaksatu rekinus, studijas un nopirktu vienas bikses sezonai. Kaut ka nevilkas gali kopa , lai pirktu dargas mantas. Attiecigi sobrid , kad varu visu atlauties, man liekas tikai logiski, ka ari mana dzivesvieta ir loti laba stavokli un ari mani vecaki dzivo labos apstaklos. Un esmu latviete, ta ka mentalitates issues nevajadzetu visiem piedevet.:-D
10.04.2015 15:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Uzkopt 5-6 istabas arī nevajadzētu būt tik grūti, lai būtu jāalgo kāds cilvēks, kurš to izdara.


Nu es to aiz laba prāta ikdienā nedarītu ... Man ar savām 3 ir grūti tikt galā un reāli apsveru domu par majkalpotāju it īpaši vasarā ... Lai taču skatās ,kas man ir man vienalga kamēr viņai pie nagiem kaut kas nelīp ;)
10.04.2015 16:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010

Royksopp
Es ņemtu māju tikai tad, ja man būtu iespēja noalgot dārzniekus, istabenes utt

Man pilniigi preteeji-nekad negribetu ne maajkalotaaju ,ne daarznieku savaa maajaa!
10.04.2015 16:40 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Mums nāk tīrīt logus reizi menesī, jo reāli fiziski nevar iztīrīt logus 2 stāvu garumā, pa grīdām šiverē robots un putekļi tiek slaucīti 1x nedēļā vidēji. Visiem mājas darbiņiem, kur kaut kas jāremontē, elektronikai utt ir 1 labs cilvēks, kas ģimenei pazīstams jau gadu gadiem, arī kaimiņiem tagad ceļ māju un vienmēr ir pa rokai, ja vajag kādu palīdzību. Tā kā nav tik traki! Sniegu šķūrēt gan ir so so, jo mums ir garš piebraucamais ceļš (māja nav pie sētas, kur braukt iekšā), bet nu... kas ir tas ir :D
10.04.2015 16:41 |
 
Reitings 279
Reģ: 04.01.2015
Atšķirībā kurā pilsētā tu dzīv. Jā maksimas un rimi vienmēr ir pilni ar cilvēkiem, ielas gan ir patukšas un korpusos pie informācijas dēļa ir izlikti parādnieku vārdi un dzīvokļa numuri.
Daudz bērnu ģimenēm nav ar ko barot bērnus,jo viņi dzīvo 2 dzīvoklī uz 8 cilvēkiem, pilsētiņas pamestākajā stūrī.
Citviet veikalus slēdz un atstāj novārtā pamastēs ēkas, jaunbūvēs vēl aiz projām stāv patukšas,un cilvēku vidējā agla ir ap 500 eiro, neslikti?
10.04.2015 16:47 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man pašai gribētos kādreiz māju Teikā (ap Lielvārdes ielu uz meža pusi ir forši, klusi, svaigs gaiss utt), nu vai, protams, Mežaparkā, bet tur noteikti būtu jāņem pavecāka māja un jārenovē.
+++
10.04.2015 16:48 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Royksopp
Es ņemtu māju tikai tad, ja man būtu iespēja noalgot dārzniekus, istabenes utt


Dzīvoju mājā Rīgā, esmu sajūsmā, pamēģināju dzīvoklī dzīvot,man likās, ka esmu kā kāmītis būrītī.. Brr.... Man patīk, ka man ir pagalms, kurā varu halātā iziet uz terases brokastot siltajā laikā, vai gulēt vasarā pie atvērtām durvīm. BET piekrītu, ka mājās ir daudz, daudz darba. Dzīvoju ar mammu kura darbojas dārzā, pati stādu tikai garšaugus un puķes kastēs pie loga, ja man būtu jākopj viss dārzs es sajuktu prātā, man būtu aizauguši mūža meži sētā. Kamēr mamma kopj viss OK, ja nekoptu tad noteikti visu pārvērstu par zālienu un pļautu (pļaut man patīk). Ar mājas tīrīšanu un kārtošanu aŗi ir traki, nu nav tā laika tik daudz ko ziedot tam un tas nereāli kaitina, bet pašlaik ciešos, jo māja ir veca un daļa ir izremontēta daļa pilnīgā bomžarā. Esam nolēmuši, ka tad kad pabeigsim remontu visā mājā tad mēs algosim apkopēju (cerams uz to brīdi varēsim atļauties).

Taču runājot par MK somiņām utt... nu es cenšos staigāt kārtīgās drēbēs un smukās somiņās, bet nopirkt tās par izdevīgām cenām un galīgi nav svarīgs brends, jo pašlaik man svarīgāk naudu ieguldīt remontos un jaunās binzesa idejās nekā brendu apģērbos, taču tas nemaina to ka kopskats ir normāls un pēc loses galīgas neizskatos ikdienā :D
10.04.2015 22:55 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
meooooww, katru meensi logi jaatiira? Kaa jums vinji tik aatri aizaug? Mums pietiek ar kapitaalo tiiriishanu reizi gada, paarejaa laika periodiski notiira ar lupatinju kur kaut kas netiirs iekraajies.
10.04.2015 22:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vajag iemaaciities dziivot kaartiigi, tad arii nebuus jaasrubee kaa trakai. Ja nestaigaa ar aara apaviem pa maaju, need kur pagadaas, bet pie galda tad griidu jaamazgaa ir tikai 1x nedeeljaa/1x divaas atskaitot virtuvi. Paareejaa laikaa irobots/ swiferlupata reizi divaas, trijaas dienaas ir ok, var pat retaak.
10.04.2015 23:14 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
quince, jā, diemžēl mums logi ātri paliek netīri. Laigan māja nav pie sētas, bet tomēr atrodas pie paliela ceļa, kur brauc gan auto, gan sabiedriskais, tādēļ putekļi no ceļa nosēžas uz logiem un atkarībā no tā, vai lijis lietus vai nē, jātīra ik pa 4-6 nedēļām parasti.

Par grīdām - mums irobots staigā katru dienu, jo psoriāzes dēļ grīdas katru dienu noklātas ar atmirušo ādu :-/
10.04.2015 23:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits