ļoti vajadzīga palīdzība.

 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
sveikas meitenes.man ir radusies ļoti nepatīkama situācija un varbūt šeit ir kāda daudz zinošāka,kura spēs palīdzēt.
lieta sekojoša- ieliku atverskapi.lv sludinājumu ka pārdodu jenota ādu,pēc laika man raksta viena meitene un saka ka grib pirkt.sarakstijāmies caur inbox un atverskapi.lv un pāris sms.pāris dienas viņa nevarēja atskaitīt naudu jo visu laiku radās viņai problēmas,beigās tomēr atskaitija un es nosūtiju paciņu.vēlāk saņēmu no viņas sms ka viss apmierina un ļoti patīk.ielika par pozitīvu atsauksmi man profilā.
pēc mēneša es saņemu zvanu no policijas ka par mani ir uzrakstīts iesniegums ka esmu apkrāpusi sievieti.viņa man ieskaitija naudu,bet es neesot viņai nosūtijusi paciņu.mēģināju sazināties ar viņu bet numurs bija slēgts.policists iedeva viņas jauno numuru.kad sazvanijos,tad izrādās ka beigās ir pavisam savādāk.....mums pa vidu bija trešā persona kas mūs abas apkrāpa.viņa esot redzējusi sludinājumu ss.lv (kur mans sludinājums nemaz nebija) un tur vsp bija balta lapsāda nevis mans jenots.viņa esot sarakstijusies ar šo pārdevēju(it kā mani) un pārskaitijusi naudu.tai pat laikā sanāk ka arī es sarakstijos ar šo krāpnieci noturēdama viņu par īsto pircēju.tātad sanāk ka šī vidējā persona nosūtija manus bankas rekvizītus īstajai pircējai un viņa man pārskaitija naudu,bet adresi uz kuru sūtīt man iedeva nevis īstās pircējas,bet šīs krāpnieces.īstenībā mēs viana ar otru nemaz neesam sarunājušās bet gan abas ar šo krāpnieci.
biju policija nodevu visu informāciju,visas izdrukas.un man policija lika pārskaitīt atpakaļ naudu jo es savādāk esot līdzdalībniece.tālak man jāraksta pašai ziņojums ka no manīm ir izkrāpta manta un tad meklēšot vainīgo.
zvanija man šī sieviete un teica lai par naudu neuztraucos ka viņai tā neesot svarīga,galvenais gribēja noķert vainīgo.uz ko es atbildēju ka pa daļām centīšos aizskaitīt( pagaidām audzinu mazo un esmu bez darba).tagad pēc mēneša viņa man raksta ka gaida naudu,es pateicu ka pagaidam man nav un vsp ka gribu lai atrod vainīgo un tad es pārskatišu.uz ko viņa atbildēja,ka tā nav ar mieru un uzrakstīs iesniegumu,ka es atsakos maksāt.
man jautājums tāds,vai man tiešām ir jāpārskaita atpakaļ viņas nauda vai es drīkstu pieprasīt lai šo lietu atrisisna līdz galam un tad pārskaitīt?jo savu kažokādu jau arī es atpakaļ nedabūšu pagaidām.un man arī nav 100% pārliecība ka šī pati kundze visu nau noorganizējusi.ĪSTI NEZINU KO DARĪT.
08.04.2015 13:34 |
 
Reitings 100
Reģ: 06.08.2014
Vārdi atšķīrās? (Tas ir vai naudas pārskaitītājas vārds uzvārds atšķīrās no sarakstes biedrenes vārda uzvārda vai arī bija vienāds abām?).
Vēl viena piezīme - kādu serveru (tas ir e-pasts bija inbox, gmail, hotmail) adreses ir tev un pārējām divām biedrenēm (tas ir naudas pārskaitītājai un jakas saņēmējai)? Ja inbox, tad būs daudz vieglāk, lūdz, lai policija pieprasa no inbox un arī atverskapi informācija par ip adresēm no kurām ir izsūtīti konkrētie e-pasta ziņojumi/vēstules un, tad lai policija salīdzina ip adreses no kurām ir sūtīts - iespējams, iesniedzēja vēlas tevi apkrāpt - tas ir stāsta, ka neko nav saņēmusi un ka tu esi krāpniece, tajā pašā laikā, varbūt viņa ir viena un tā pati persona, kurai gan tu sūtīji, gan no kuras saņēmi naudu - parasti jau cilvēks nemāk nomainīt ip adreses, līdz ar to, atsevišķu dāmu izteikums par mēģinājumu tevi apkrāpt, tad izpeldēs ārā parādoties vienādām ip adresēm.
08.04.2015 18:00 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
krāpnieces vārdu uzvārdu nezinu,viņa man teica ka ieskaitīs naudu un tad kad saņēmu pārskaitijumu,tad tikai redzēju vārdu un uzvārdu.tas bija šīs īstās pircējas vārds.jo krāpniece bija iedevusi viņai manus bankas rekvizītus uz kurieni jāskaita nauda.tā ka tikai viens vien vārds zināms,paku nosūtiju uz to pašu no kura saņēmu naudu.
es rakstiju uz inbox un šī īstā pircēja arī uz inbox,krāpniece mums norādija vienu e pasta adresi abām.ar īsto pircēju savā starpā sarakstijušās nemaz nebijām izrādijās.
08.04.2015 18:09 |
 
Reitings 28897
Reģ: 11.02.2015
sohoho, neaizmirsti vēl, ka šī krāpniece pa vidu tātad tika uzdevusies par tevi un izplatījusi trešajām personām bez tavas piekrišanas tavus privātos datus: vārdu, uzvārdu, kontu, visticamāk - personas kodu, jo to mēdz prasīt pie pārskaitījuma. Nav tā, ka cietusi ir tikai pircēja, ko tik ļoti katia grib tā uzsvērt. Un tā pircējas ciešana, tieši tā, sākumā ir jāpierāda. It sevišķi, ja viņa ar savu attieksmi pati rada pamatotas aizdomas.

Beidz mī*t eļļā un neieciklējies uz katia teikto. Tas, ka šobrīd tev tā krāpniece nav fiziski naudu izkrāpusi nenozīmē, ka neesi arī cietusi no šīs krāpniecības shēmas. Pietiks tev akli pārskaitīt naudu un muļķes lomā paliksi pati: bez preces + vēl bez naudas. Skaidrs, ka tavā lietā krietni grūtāk būs atrast īsto vainīgo. Un tu jau pat vēl neesi uzrakstījusi iesniegumu, lai šāda lieta vispār būtu, kurš tad ies kaut ko izmeklēt, ja pati sevi, samaksājot naudu, būsi atzinusi par vainīgo.

Pakomātiem taču ir kameras - lai meklē, kura persona tai dienā paciņu izņēma.
08.04.2015 19:35 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
nu tur jau tā lieta,ļoti nepatīkami ir ka dati tika izpausti bez manas atļaujas kādam.
šobrīd jau esmu nomierinājusies un netaisos arī es tik ātri padoties.
sazvanijos ar šo sievieti un gribēju atrast risinājumu mierīgā ceļa,jo viņa pati uzsvēra ka grib atrast vainīgo,bet diemžēl mani atšuva un pateica ka rakstīs iesnigumu ka es viņu apkrāpu un neatdodu naudu.nu lai raksta.arī man ir savas tiesības un es neļaušu ka mani pataisa par zagli nepamatoti.kad viss būs nokārtots ar lielāko prieku atdošu naudu,bet ne ātrāk.
08.04.2015 19:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kāds vispār izlasīja, ko katia teica? viņa, tieši otrādi, uzsvēra, ka galvenā CIETUSĪ ir mūsu stāsta varone. Pircējas naudas atrašanās vieta ir zināma, kamēr sohoho Jenots ir aizmucis uz mežu un nav sazvanāms.
08.04.2015 20:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
sohoho - sievietei NAV IEMESLA ticēt uz vārda, ka iesaistīta vēl kāda trešā persona. Padomā loģiski - tu pati taču arī šaubies, vai tik viņa nav jenotu pievakusi un tagad izspiest naudu sadomājusi. Bet viņa taču tev arī teica, ka, goda vārds, jenotu nav dabūjusi.

Sniedz iesniegumu policijā, ka nezināma persona tev izkrāpusi jenotu.
08.04.2015 20:07 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Patiesība ir pavisam vienkārša. Es nemeklētu advokātu, bet uzreiz uzrakstītu iesniegumu policijā par pircēju, kas tevi nepatiesi apvaino lietā ar kuru tev nav nekāda sakara un konkrēto policijas darbinieku, kas piespieda parakstīt apņemšanos atmaksāt naudu atpakaļ, tādējādi atbalstot krāpnieciskas darbības.
Iesniegumam jāpievieno pierādījumi. Te ir skaidrojums:
Un tātad-tu sludinājumā norādīji x e-pasta adresi un x telefona numuru. Ar tevi sazinājās krāpniece ar y e-pasta adresi un y telefona numuru. Pircēja sazinājās ar krāpniece ar z e-pasta adresi un z telefona numuru. Tas nozīmē, ka tev ir saziņa ar x un y adresēm, bet pircējai var būt saziņa tikai ar y un z saziņu. Tu biji noslēgusi darījumu ar y un viņa apstiprināja pirkuma saņemšanu un sūtījuma eksistenci var pierādīt pasta stacija. Tur jābūt videoierakstiem, kurā jābūt redzamai reālā saņēmēja sejai. Tātad formāli, juridiski darījums ir noticis. Kaut kāda sarakste, vienošanās notika starp y un z. Tas ir jau ir otrs darījums, ko slēdz citas personas, tev ar to nav nekāda sakara. Jo viņām bija sava vienošanās, ko y neizpildīja. Tātad visas pretenzijas pret y.
Līdz ar to visas lietas atslēga ir videoieraksts.
Elementāri, Vatson!
09.04.2015 11:46 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un vai gadījumā e-pasta vēstulēm nevar noteikt IP adresi? Var pierādīt, ka x, y un z e-pasti sūtīti no atšķirīgām vietām. Tikai man aizdomas, ka pēc pārbaudes, izrādīsies, ka y un z ir viena IP adrese :D
09.04.2015 11:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Aizmirsu uzrakstīt, ka tev iesniegumam jāpievieno tas policijas dokumets, kurā apņemies atmaksāt naudu un jāuzdod jautājums-uz kāda tiesiskā pamata tev jāatdod nauda? Kādi ir pierādījumi tam, ka tu esi x un y persona? Jo tavuprāt, vispirms jānoskaidro lietas apstākļi-ir jāatrod y persona vai jāpierāda, ka y un z ir viens un tas pats cilvēks, jo to, ka x un y nav viens un tas pats cilvēks, tu jau tāpat zini.
09.04.2015 12:06 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Aizdomīgs moments ir tas, ka cietusī ar tevi personīgi sazinās. Jautajums, kur un kā viņa ieguva tavus datus-telefona nr vai e-pasta adresi. Ja policija iedeva, tad tas ir pretlikumīgi (saskaņā ar datu aizsardzības likumu). Ja policija nav devusi, tad tas jau ir netiešs pierādījums, ka y un z ir vai nu viens un tas pats cilvēks vai strādā kopā.
09.04.2015 12:14 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
manu telefona numuru vina dabuja jo es viņai zvaniju.policijamaniedeva viņas numuru jo tas kas man bija pieejams (tai kurai nosūtiju preci) tas bija slēgts.
es jau šodien šai sievietei uzrakstiju ka naudu atdošu tikai tad kad viss būs atrisināts uz ko saņēmu sms ka tad viņa dodas rakstīt iesniegumu kaes viņai neatdodu naudu lai gan policijā biju teikusi ka atdošu.
uz ko es atbildēju,ka rīt dodos rakst't iesniegumu,ka man ir izkrāpta manta.rakstīšu,ka naudu saņēmu no tās pašas personas kurai nosūtiju paciņu un no kuras domāju ka saņemu visus datus.un šī persona man tagad vel izspiež naudu,stāstot ka pa visu mums ir vel trešā persona.uz doto brīdi man nav informācijas par kādu trešo personu,tik pat labi var nebūt nekādas trešās personas un to visu varbūt sagudrojusi šī sieviete.
tālāk lai viņi risina.
09.04.2015 13:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tu tak teici, ka viņa jau bija policijā vakar! :D
09.04.2015 13:42 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
selīna iekopē kaut vienu teikumu kurā es rakstu ka policijā biju vakar????es teicu ka šonedēl došos nevis ka biju vakar.nevajag tagad izgudrot nez ko.
09.04.2015 13:59 |
 
Reitings 162
Reģ: 16.02.2014
vai atvainojos selīna,es sajaucu ka tu raksti par viņu nevis mani.atvaino.
nu tā viņaman teica ka braucot rakstīt iesniegumu,bet kad zvaniju viņai tad teica ka ies tikai vēlāk.
09.04.2015 14:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits