Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vaig skatijumu no malas,un laikam to visu izlikt...

 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Būs gari..
Lieta tāda,kka kopš manam brālim palika 12 gadi,es viņu esmu paņēmusi dzīvot pie sevis. Mamma mum s dzīvo ārzemēs,tēvs hronisks mājās sēdētajs-bezdarbnieks.
Mamma sākuma cik nu varēja,tik finansēs palīdzēja. Man pašai ir meitiņa. Labi,ir gājis visādi pa siem gadiem. Šobrīd brālis joprojām dzīvo pie manis,gadi-19. Es biju tā,kas uztāja,ka ir jāmācās un strādāt var arī pēc skolas,vai brīvdienās. Visus šos gadus esmu viņu praktiski uzsturējusi,meklējusi skolas,vedājusi,pirkusi utt. Jo nav jau žēl savam miesīgam brālim. Bet šobrīd vidēji viņa skola man mēnesī izmaksā 200,- + vēl iedodu naudu ,ja grib kaut kur aizbraukt. Ir sācis brīvdienās strādāt,bet visu ,ko nopelna iztērē uz savu draudzeni utt. Tagad visam klāt ir autoskola. Tādat šiem 200,- nāk klāt vēl pamatīga summiņa. Viss būtu strunts,bet tuvojās tā viņa dzimšanas diena un es piedāvāju viņam nosponsorēt viņu,b et tātad nekādas mega dāvanas no manas puses nebūs. Nē,neko viņam no dāvanām nevajag. Labi,vakar atkal naudas prasīšana,jo grib aizbraukt atpūsties. Es pa jokam izmetu,ka šomēnes visa tēriņu nauda atrēķinās no dzimšanas dienas tusiņa. Es saku,re- tagad kūkas nauda aizgāja. Šis tā ļoti aizvainoti man saka,ka kapēc es uz savas meitas vārda dienu varēju izmest pamatīgu summu,bet viņam ne. Jopcik,pasaku,ka tā galu gala ir mana meita,un viņai nav patsmit gadi!!! (e)
Tagad viņa draudzene pačukstēja,ka viņš domā,ka mēs ar viņu sametīsimies un nopirksim viņam mašīnu! Jopcik!!! Viņš labi redz,cik es maksāju par dzīvokli,par ēšanu un tā jau viņu uzturu.. Es labi saprotu,ka esmu pati pamatīgi izlaidusi,laigan visu laiku esmu atkārtojusi,ka ir jāstrādā kaut tikai tās brīvdienas,bet ir!!! Jo es netaiso9s segt viņa izdevumus.
Lieta kapēc viņu netriecu strādāt pēc skolas,ir tapēc,ka retu reizi man vaig ,lai viņs vakarā paliek ar meitu,jo man kādreiz līdz vēlam vakaram jāstrāda. Bet sitas jau to visu neattaisno..
Žēl man viņu ir tapēc,ka tomēr esmu viņam prqaktiski vienīgā.l Nē,ar vecakiem kontaktējās,bet tas arī viss.. Viss pilnība uz maniem pleciem.. Un apsalūti nekas netiek novērtēts..
Pat nezinu,ko gribu no jums,laikam jautomēr prasijās šo izlikt.. Visu ar prātu saprotu,bet nu... Viši sie gadi. Tapēc visiem parasti smejoties apgalvoju,ka man ir divi bērni nevis viens..
29.03.2015 16:12 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Vai,atvainojos par kļūdām,ātrumā rakstiju.
29.03.2015 16:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pēc gadiem 5-7 viņš to novērtēs, ne tagad :)

Māšīnu viņam pirkt NAV tavs pienākums. Puisis liels, lai vasarā brauc pie mammas uz ārzemēm, lietotam autiņam nopelnīs.
29.03.2015 16:17 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Pēc gadiem 5-7 viņš to novērtēs, ne tagad
-var jau būt.
Žēl tikai ,ka cilvēkam nav nekādas nojausmas par materiālo un finansēm.
29.03.2015 16:19 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Bez autoskolas var iztikt šobrīd, bez auto arī. Tā ir ekstra.
Parādi puisim, cik un kur nauda aiziet. Izstāsti situāciju,ka viegli nav, un ja grib ekstras, tās jāgādā pašam.
29.03.2015 16:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es tev tā teikšu - pati neieaudzināji viņam to izpratni :) Zinu, tu neesi mamma, bet no 12 gadu vecuma viņš ir bijis tavējais "bērns".

Da labi, visi mēs 19 gados glupi :) Nekreņķējies! Izaugs, būs foršs vīrietis. Vēl gan nav izaudzis, domājams.
29.03.2015 16:22 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
schoco- esmu stāstijusi. Tā autoskola vairāk bija tapēc,ka viņam ir meitene,kas vairak saniegusi par viņu,un tomēr grib redzēt arī kaut ko no puiša. Tad nu viņš man neprasot iestajās autoskolā. Maksāju tikai tapēc,ka nedaudz aizdomajos,ka tad viņs man argumentēs,ka aizi4es no skolas un ies strādāt,lai viņam neesot man jāsēž uz kakla. Lieki teikt,ka man ir mašīna un visur protams varu izvedāt.
29.03.2015 16:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Māšīnu viņam pirkt NAV tavs pienākums. Puisis liels, lai vasarā brauc pie mammas uz ārzemēm, lietotam autiņam nopelnīs.
+++
29.03.2015 16:23 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tu viņam esi mammas vietā bijusi, izturējies pret viņu kā pret bērnu, attiecīgi kā bērns viņš arī jūtas un izturas.
Esi mēģinājusi ar viņu runāt tā nopietni? Ne pa jokam izmest, bet tā kā ar pieaugušu cilvēku?

Piekrītu, ka pēc laika viņš to novērtēs, šobrīd viņam tas viss šķiet pašsaprotams, ka visur izvadā, apmaksā, nopērc utt. Domāju, ka arī šobrīd viņš to novērtē, tikai nav teicis skaļi.
29.03.2015 16:24 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ak vai! Man brālis arī šitāds (nu ok, daudz trakāk, patiesībā, jo aug buciņš, aug radziņi) - skolu pameta pusratā, darba nav, izglītības nav, bet pašam šķiet, ka karalis, jo redz ģimene uztur un viss jau it kā ir - var visu dienu sēdēt pie sava milzīgā tv ar aliņu rokā un neko nedarīt. Nesen par šito sastrīdējāmies, tad viņš teica, ka strādājot jau tikai lohi un ka es esot daudz reižu lielāka lūzere nekā viņš un neko taču neesmu sasniegusi. Nu un tādā garā... Ā, vēl viņam visādas veselības problēmas, kas it kā traucē funkcionēt, bet pie ārsta neiet līdz ar to ne diagnožu, ne ārstēšanas nav. Par to ka dzīvē visu pametis pusratā arī kauns nav, tikai attaisnojumi visādi.
29.03.2015 16:24 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Es dotu naudu viņam tikai tik,cik ir šobrīd vajadzīgs primārajām lietām, tas ir, skolai. Kur ņemt naudu izklaidei ar draudzeni (tā ir izklaide), autoskolai un savai pirmajai mašīnai (tā jau ir šī brīža ekstra), lai domā pats. Lai priecājas,ka vispār ir pajumte, ir paēdis, apģērbts utt. Tas nekas,ka tas ir miesīgs brālis, visam ir robežas....
29.03.2015 16:25 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Pilnīgi piektrītu,ka pati neieaudzināju,jo pats tikai pirmo reizi mūžā pastrādāja vasarā un naudas vērtibu tā arī neizprata. Otrs ir,viņš redz kāds ir viņa tēvs. Viņš nestrāda,nepelna,šež ,kam vien var uz kakla. Kad vienu mazu laiku nodzīvoju pie tēva,viņam privātmāja,tad brālis redzeja,ka nu jau es arī uzturu tēvumun tā laikam viņam jau sāka šķist par normu. Vispār galīgi nepareizi esmu visu darijusi.
29.03.2015 16:26 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu nav garantija, ka novērtēs. Tu esi praktiski izdarījusi pakalpojumu vecākiem, vai māte Tev palīdz, man šī situāciha nav saprotama. Lai arī vecāki man ir, bet augstskokai naudu pelnīju pati, tāpat kā visam citam. Pati esi šo cilvēku izlaidusi, praktiski esi atteikusies no daudz kā savā dzīvē viņa dēļ :( nesaku ģimenei nevajag palīdzēt, tomēr 18 gados jau takā būtu jāatrod sev darbs un naudu savām lietām jānopelna. Ir jau gana daudz ka atļauj dzīvot pie sevis un pērc pārtiku, lai gan uzskatu ka vīrietim jau 18 gados vajadzētu kaut pārtikai piemest naudu.:-/
29.03.2015 16:26 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Situācija sarežģīta, vienkārši kaut kā atklāti ir jāparunājās, bez nekādiem jokiem.
Kāpēc mamma nepalīdz? Ja jau dzīvo ārzemēs tik ilgi un strādā, tad jau jābūt iespējai palīdzēt.
29.03.2015 16:26 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Varbūt pamēģini tā sirsnīgi parunāties, bez pārmetumiem vai agresijas. Vienkārši pastāsti, kā ir, ka tev ir daudz izdevumu un tu gribētu pasniegt foršu dāvanu un vēl visādi palīdzēt, bet iespējas ir tādas, kādas ir. Un ka tu priecātos, ja viņš tev palīdzētu. 19 gadi nav nekāds mazais bērns, gan jau saprastu. Varbūt tu tagad turi to sevī iekšā un viņam šķiet, ka tev nauda kokos aug (ja pats nav nekad nopietni strādājis un maksājis rēķinus, tad tāds priekšstats varbūt varētu būt).
29.03.2015 16:28 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Eh.. viņš ar palicis tāds pārmetoš. var man pēkšni pārmetošā tonī pārmest- Kur tad tu visu naudu liec?? Jopcik,kādu visu? Un vēl pietam savu! Kāda citam daļa gar manu naudu.
Esam runājuši,esmu teikusi un saukusi ciparos mūsu kopējos izdevumus,ŗēķinus utt..
29.03.2015 16:29 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es tavaa vietaa maksaatu tikai par skolu viss. ja kaut ko vajaga ,lai iet un pelna pats, neuzskatu arii,ka tavs pienakums ir maksat vinam par autoskolu un ko tur veel. paeedis ir, apgeerbs.
vnk saki, ka naudas nav un viss. ja nepatiik, lai brauc dziivot pie mammas
29.03.2015 16:32 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
viņš ar palicis tāds pārmetoš. var man pēkšni pārmetošā tonī pārmest- Kur tad tu visu naudu liec??


Tad pārstāj apmaksāt ekstras. Nav jēgas runāt, ja Tu turpini maksāt, jo viņš labi saprot, ka tās ir tikai runas.
29.03.2015 16:33 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Redz,brālis jau pamatīgi uzšefojies pār TAVU naudu. Tāpēc - maksimāli ierobežo visus līdzekļus! Ja kaut ko vēlas,lai prasa tēvam vai mātei naudu. Paskaidro,ka TU NEESI VIŅA MAMMA! Lai pieņem to,kas ir, vai meklē citur dzīvesvietu.
29.03.2015 16:33 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Man vienkārši,meitenes,ļoti sakrājies. Es tiešam esmu dzīvē no ļoti daudz kā atteikusies,lai viņam būtu labi. Cik nervus un asaras,aizvainojumus,naudu un laiku esmu tērējusi.
Brīziem pat paliek sevi žēl.. Brīziem gribās pateikt,lai tinās pie tēva dzīvot un redz,cik laba dzīve viņam būs tur.
Mamma iespēju robežās ir sūtijusi naudu,ne visu laiku ,bet ir. Viņai nav īsti veselība,un darbs visus šos gadus ir knapi.. Arī neredzu jēgu viņai8 tur tupēt. Un nākošais mans kritums būs,ka viņa tulīt no ārzemēm pārvāksies uz laiku pie manis dzīvot.. Tātad +1 cilvēks vēl..
29.03.2015 16:33 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Nav jēgas runāt, ja Tu turpini maksāt, jo viņš labi saprot, ka tās ir tikai runas


+++
29.03.2015 16:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!