Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sabojats dienas rezims

 
Reitings 16
Reģ: 15.03.2012
Sodien tadas dusmas uz so visu uznakusas!! (e)

Vardu sakot, jau aptuveni pusgadu vai pat vairak mans dienas rezims ir bijis - gulet eju loti velu, no rita puses, un pamostos dienas vidu, dazreiz pat ap 4 - 6 vakarpuse. Sobrid tam nekadas jegas vairs nav un velos savu rezimu noregulet, bet KA!?!? Vai kadai ir jebkada pieredze ar to?

Esmu centusies notureties vienu dienu bez miega vispar, lai nakamaja diena miegs uznaktu dubulta, varetu aiziet gulet agri, celties agrak - nekas nesanak, pec paris dienam atkal bezmiegs. Censos sevi nodarbinat pa dienu kaa suni, esmu nogurusi, bet kaa nakts ir klat - nav miega. Eju citreiz uz gultu tapat un censos sevi piespiest gulet, bet japaiet stundam divam vismaz, lai varetu iemigt. Un vispar tagad katru nakti, pat ja eju gulet jau uz rita pusi, nespeju iemigt, esot gulta, vaartos, grozos, besiijos stundaam. Kadu laiku ari centos vairakas dienas spiest sevi celties agri un iet agri gulet, bet tas viss beidzas ar to, ka pa dienu jutos bez energijas, vakara ap 7 - 9 jau luuztu nost un ap 12 esmu pilnigi beigta. Ak, kaa man gribetos nu tadu normalu gulesanas rezimu atpakal, nevis visu to muzigo sedesanu augsa pa naktim, pilnigi vai depresija virsu naak. Energijas ari daudz mazak..

Un ja jautasiet par manu dienas rezimu sobrid, jaa, esmu paslaik pa majam lielakoties, tacu, ka jau teicu, ari dienaas, kad nodarbojos ar sportu visu dienu laukaa utt, teoretiski esmu nogurusi, bet miega NAV!

Es ceru, ka kadai bus kads padoms no savas dzives...

:'-((s)
24.03.2015 17:50 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Miega zāles?
24.03.2015 17:55 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Ej pie gjimenes ārsta, lai nosūta tevi uz pārbaudēm.
24.03.2015 17:56 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Ir bijis, tas ir šausmīgi. Gāju pie ģimenes ārsta pēc palīdzības.
24.03.2015 17:58 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Nekad nav nācis prātā to labot, tiesa, man arī tas ne īpaši traucē. Tāda radikāla pūce, kas gulēt iet īsi pirms saullēkta, esmu sen jau. Tā vietā, lai ar to kaut kā cīnītos, esmu laimīga strādājot darbu, kuram šāds režīms ideāli piemērots.
24.03.2015 18:04 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Tiešām jāiet pie ģimenes ārsta.
Vēl varbūt var palēnām mainīt režīmu, katru nakti iet gulēt kādu pusstundu agrāk kā iepriekšējā naktī, tā Tev nesanāktu?

Man pašai arī šādi ir bijis. Vienā periodā, kad dzīvojos pa mājām pārsvarā. Gulēt gāju ap 4triem naktī un cēlos ap 14tiem dienā. Pieriebās pa naktīm sēdēt nomodā un tad sāku iet gulēt pusčetros naktī, miegs nenāca, bet tāpat gulēju gultā, centos aizmigt, lai pieradinātu organismu, ka tajā laikā jāiet gulēt. Izdevās. Tad jau gāju gulēt trijos naktī. Un tā palēnām līdz viss atgriezās normālās sliedēs un tagad varu aiziet gulēt vakarā jau desmitos.
24.03.2015 18:43 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Nevajag nekādu ģimenes ārstu - dienas režīmu vienā dienā neizlabosi, būs kādas pāris nedēļas jāpiestrādā pie tā. Agrāk strādāju maiņu darbu un tad arī bija tā iegājies, ka gāju gulēt trijos, četros, cēlos ap vieniem, diviem dienā un tāpat jutos neizgulējusies un izbesīta.

Risinājums vienkāršs - ja parasti celies divos, uzliec modinātāju un piecelies vienos. Pēc tam divpadsmitos. Un tā pa stundai uz atpakaļu līdz sasniegts vēlamais režīms - galvenais saņemties un piespiest sevi izkāpt no gultas. Palīdzēs tas, ja sarunāsi kādu tikšanos vai ieplānosi kaut ko agrāk no rīta puses, lai būtu nepieciešamība celties.

Un aizmigšanai - nekādā gadījumā nesēdi pie datora, telefona, neskaties tv kādu stundu vai divas pirms gulētiešanas. Tas tikai uzbudina un aktivizē smadzeņu darbību, attiecīgi arī nevarēsi aizmigt. Vakarā mierīgi paguli vannā, uzliec kādu sejas masku, mierīgi uzvāri tēju un palasi grāmatu. Izvēdini istabu un ej gulēt.

Galvenais negaidi rezultātu tūlīt - režīmu taču nesačakarēji vienas dienas laikā, arī izlabošanai vajadzēs vairāk laikā! :-)
24.03.2015 20:33 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
es atkal nevaru aizmigt, tad no rīta ceļos jau ar sauli bezmazvai, visu dienu kā zombijs, ne pastrādāt, ne pasportot, nekam spēka nav. nesaprotu, kas notiek. izslēdzos reāli reizi nedēļā, tad paguļu savas 7 stundas, pārējās dienas atkal nekā.
24.03.2015 20:37 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
Nevajag nekādu ģimenes ārstu - dienas režīmu vienā dienā neizlabosi, būs kādas pāris nedēļas jāpiestrādā pie tā.

+
Man ari ik pa laikam ir šāds režims, kad esmu tikai pa mājām. Pēc tam kā sākas aktīvāks laiks un agri jāceļas no rītiem, tad jau izmainās.
24.03.2015 21:31 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Es esmu totālā pūce - tikko kā iespējams, dzīvojos pa naktīm līdz rītam un guļu līdz dienas vidum - gandrīz visu vasaru (varēju strādāt no mājām) un visas brīvdienas un pat lielāko daļu laika līdz jaunajam gadam. Kā to laboju (regulāri)?
Katru rītu liec modinātāju, cikos vēlies centies, piem., 12:00 sākumā un ik pēc pāris dienām vēl agrāk. Piecelties būs pagrūtāk, bet celies tā pat, izdomā kādu svarīgu lietu, kāpēc Tev tieši tik agri jāceļas, lai nenospiestu modinātāju un negulētu tālāk. Ej gulēt, kad miegs nāk (kaut 3jos), bet nākamajā dienā atkal celies tajos 12:00 (vai cikos esi nolēmusi, bet nesāc uzreiz ar agrām rīta stundām), beigās miega trūkuma stundas lēnām sasummēsies vakarā sāks nākt miegs. Ja nāk par agru, piem., 19tos, uztaisi neliela kofeīna daudzuma dzērienu - Latte, kapučino, man der arī parastā kafija vai uzsāc interesantu nodarbi, kuras laikā aizmigt nav iespējams. Un tad, kad gribās iet gulēt (nevis nāk miegs) stundu vai 2 iepriekš sāc darīt ko garlaicīgu gultā pusguļus, siltumā, bez datora vai cilta spilgta apgaismojuma, jo spilgta gaisma neļauj smadzenēm atslābt.
Un +/- tā arī var regulēt režīmu. Dzīves laikā daudz esmu sevi regulējus un šī metode vienmēr strādā - bija laiks, kad gulēt devos 7/8 no rīta un cēlos 16tos, bija laiks, kad automātiski modos 8ņos utt. Lai organisms pieņemtu jauno režīmu, nepieciešamas 0,5-2 nedēļas. Man parasti pietiek ar 1 :)
Veiksmi! :)
24.03.2015 21:46 |
 
10 gadi
Reitings 4078
Reģ: 02.01.2011
Inky pareizi saka.
ko tad autore reāli grib, ja ceļas tikai 4-6 vakarā? dabīgi, ka visu dienu noguļot 11 vakarā gulēt aiziet nesanāks.
ieteiktu to pašu- pamazām sāc celties agrāk.
24.03.2015 22:00 |
 
Reitings 96
Reģ: 10.03.2012
Man tā ir ikdiena, īstenībā.
Arī šonakt plānoju negulēt, tagad iedzeršu baltu kafiju. Jo esmu izgulējusies pa dienu. Kad strādājo no rīta līdz vakaram, tad viss ok. Bet kā mājās, tad jau pierasta lieta. Man vissefektīvakais ir negulēt diennakti, esmu pat negulējusi 36h jo miegs vienkārši NENĀK. Stulba sajūta protams, auksti, utt. Kādu laiku dzēru miega zāles - rezultātā efekts bija pretējs. Visu nakti nosēdēju datorā/telefonā. Kāpēc? Nav ne jausmas... Ir vienkārši tādi cilvēki, kam tā ir. Arī citreiz baigais besis, neko negribas. Tad izejot dienas gaismā, liekas ka visi uz tevi skatās. Tie arī ir nervi, starp citu...
Mēģini par to nedomāt. Nenāk miegs, nu nenāk. Dari kaut ko produktīvu.
24.03.2015 22:39 |
 
Reitings 155
Reģ: 30.04.2014
Inky pareizi saka.

++
26.03.2015 21:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits