Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Eksperimenti virtuvē

 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Labvakar, dāmas! :)

Tā kā mans ikdienas hobijs ir citu vēderu lutināšana ar saldumiem, kūkām, kēksiem un visādiem citādiem brīnumiem, kuros daudz cukura, es vēlējos pajautāt tām, kuras arī aizraujas ar ēdiena gatavošanu, bet ar to nopietno ēdienu. T.i., zupiņas, otrie ēdieni, uzkodas ..
Vai ir kādi pavāri, pēc kuriem smeļaties iedvesmu? Žurnāli, grāmatas? Respektīvi, kur skatāties receptītes, lai pagatavotu maltīti?
Un! Iedomājos, kā būtu, ja mēs šajā diskusijā katru reizi, kad izmēģinām kādu ēdienu, iemestu receptīti, ja iespējams, bildīti un mūsu summary par pagatavoto? :)
Esmu vienkārši ļoti apņēmusies sākt tā riktīgi gatavot! :D (l)
23.03.2015 20:20 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Ļoti iepatikās gatavot salīdzinoši nesen. Ar saldumiem daudz neaizraujos, bet tos arī mācos gatavot. Pamatā patīk gatavot "comfort food" vai ātri un labi. Iedvesmas avoti ir dažādi, pamatā labs produkts un sezonas aktualitātes. Bija laiks, kad aktīvi sekoju šefpavāriem, restorāniem, žurnāliem un mājas lapām, tagad vairs nē. Mācos produkta nianses, eksperimentēju katru dienu un ar visu, kas ir mājās, dārzā pieejams, apvienojot ar visu pārējo.
24.03.2015 14:03 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Tīri cilvēcīgi man patīk Džeimijs Olivers - viņa receptes neizmantoju gandrīz nemaz, jo reti kuri produkti no viņa mīļākajie garšo man, taču viņa enerģija un dzīvesprieks manī vairo vēlmi gatavot. Īpaši receptes nelasu, vados pēc sajūtām. Sanāk gardi.
24.03.2015 14:08 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es ik pa laikam nopērku kādu recepšu žurnālu, paskatos Džeimiju Oliveru vai noseivoju kādu recepti. Vai es no tā visa esmu kaut ko pagatavojusi?? Nope :D :D
Tā kā ikdienā visbiežāk ēdam latviešu ēdienus parastos, tad receptes nav nepieciešamas. Ik pa laikam patīk arī kaut ko improvizēt.

Godīgi sakot, pati nesaprotu kā un kad esmu iemācījusies gatavot. 19 gadu vecumā pratu uzcept frī. :D Neviens speciāli neko nav mācījis. Principā visu esmu apguvusi, darot.
24.03.2015 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Receptes skatos pārsvarā ''Ievas virtuvē'' un dažos blogos. Ir arī dažas grāmatas, bet tur ir tikai smukas bildes. Viss cits lielākoties par daudz sarežģīti, lai man izdotos un dārgi arī(ja jāpērk kkādas tur krutās eļļas un garšvielas, lai pieliktu klāt vienu šķpisniņu vai pusi tējkaroties). Nekādi pavāri arī neuzrunā, jo cik redzētas viņu receptes(kaut vai žurnālos) - sarežģīti un neder ikdienai.

Bet es esmu arī diezgan eksperimentētāja. Piemēram, ar salātiem - izmēģinu kkādu vienu versiju pēc receptes un pēc tam jau visādas ''nu, gan jau šitie produkti ies kopā'' varianti :D

Tagad gribētu atrast garšīgas, nesarežģītas(piemēram, nav man laika veselu dienu vārīt dabisko buljonu) un nedārgas zupas recepti :)
24.03.2015 14:13 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Lancaster,

esmu mēginājusi viņa un citu foodtube dalībnieku receptes, vairumā gadījumā izskats sanāk satriecošs, bet garša.... vispār man bija vilšanās.

Tad noteikti labāk lieku pretī Gordon enerģisks, spēcīgs un receptes ļoti gardas un vieglas.
24.03.2015 14:14 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Zupas ir mans īpašais talants :D Uzskalas tiek saņemtas pat neskatoties uz to, ka pārsvarā ēdu tikai veģetārās zupas (attiecīgi arī gatavoju). Nemaz neprasās tā gaļa.

Mans noslēpums lielai daļai zupu - visas sastāvdaļas apcepu un sasautēju sākumā. Mmm kā sagribējās biešu zupiņu ar zaļumiem tagad :)
24.03.2015 14:16 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
VIT@,

man vispār neprasās receptes. Man ir daudz produktu no laukiem (arī olas), tie jau paši pa sevi ir gardi, neko nevajag sarežģīt. Kaut kā paņemu produktus rokās, un receptes pašas galvā uzrakstās :)
24.03.2015 14:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Uzskalas Uzslavas
24.03.2015 14:18 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Lancaster, nenoliedzu nevienā brīdī.. minēju info par Oliveru, kuru pieminēji. Pašai ikdienā neprasās skatīties receptēs, izņemot ja tas ir kaut kas jauns un sarežģīts gatavošanā... bet tā atveru ledusskapi, paskatos plauktiņos un voilā :D
24.03.2015 14:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man patīk sērfot internetā pēc jaunām receptēm.. tomēr tās vairāk izmantoju kā iedvesmas avotu. Gatavošanas gaitā receptes pielaboju tīkamāku savām garšas kārpiņām :)
24.03.2015 14:22 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Man viss, ko es daru virtuvē sanāk eksperiments, jo esmu ar gatavošanu "uz Jūs" :D pārsvarā gatavoju pārbaudītas receptes... (t)
24.03.2015 14:33 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Man arī patīk paskatīties Olivera pavāršovus un pat mājās ir viņa grāmata. Tomēr neko neesmu no viņa rādītā gatavojusi.
Uz Ziemassvētkiem tika sadāvinātas pavārgrāmatas. Tad nu iemetu aci un šo to esmu izmēģinājusi.
Tomēr es vairāk gatavoju pēc sajūtām un čuja. Vai arī pārveidoju kādu recepti pēc saviem ieskatiem.
Pēdējo divu gadu laikā esmu iemācījusies daudz jaunu ēdienu pagtavot. Kā arī gatavoju daudz garšīgāk un veselīgāk.

Ir draudzenes ar kurām apmainamies receptēm. Internetā bieži meklēju dažādas recepte .

Tuvākais plāns pagatvot pašai lazanju.
24.03.2015 15:03 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Heartkiller - es vāru zupas diezgan bieži, bet nekad neesmu gatavojusi buljonu visu dienu - augstākais 2-3h un zupa ir gatava.
Vistas buljons vispār ir fiksi gatavs.
24.03.2015 15:05 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
saldos praktiski negatavoju, bet ljoti patík gatavot zupas un otros. idejas - visbiezhák rodas pashas no sevis, vai izmainot, pieliekot k-ko klát kaut kur redzétam, kaut kur éstam... dazhas idejas aizkjerás arí no tv shoviem, pat tádiem ká MKR.
24.03.2015 15:10 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es nekad neko netaisu peec receptes!Sabojaat kaut ko ir loti gruuti,jo paarsvaraa taisu visa veida iespeejamos sacepumus(15 min ),nekad nesauteeju neko,nevaaru ilgi.Meeginu dazaadu saknu,daarzenu,salaatu un zalumu salikumus!Zupas ir loti dazaadas!
Vienmeer atceros ,ka mamma gatavoja vienmeer vienu un to pasu,peec jau pierastaam recepteem.Laikam tiesi tas mani iedvesmoja izgudrot pasai savas metodes!
Saldos eedienus praktiski negatavojam nekaadus-neprasaas!Priecaajos,jo tie parasti ir pilni ar cukuru,sviestu un saldo krejumu utt.
24.03.2015 18:07 |
 
Reitings 335
Reģ: 26.01.2014
Ou, es jau domāju, ka šī diskusija ir aizgājusi pa burbuli, bet nē, patīkami!

Kechupinsh Visu laiku gribu pirkt to Olivera grāmatu, bet neesmu tā nevienam redzējusi viņu. Ir vērts pirkt?
24.03.2015 18:18 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Manā virtuvē grāmatas ir daudz un dikti, bet viss ko tajā plauktiņā dara ir uzkrāj putekļus :D nepatīk gatavot no grāmatām jo tur bieži vien ir ļoti vienkāršas receptes bet sastāvdaļas ir tādas kuras izrunāt pat nevari, un veikalos arī grūti atrast :D paskatos YouTube Laura Vitale un pa lielam smeļos vnk iedvesmu, beigās tāpat saberu viss kaut ko citu klāt :D
24.03.2015 18:26 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Viens no maniem miilaakajiem daarzenu sacepumiem ir taads,kur uz pannas apcepu sagrieztu siipolu ,kiploku,tad pievienoju sagrieztu saldo piparu,tomaatus,tad peec iisa laicina uzberu veel virsuu zalumus-dazaadus.Reizeem nopeerku kaut ko taadu no zalumiem,ko iesaka kiiniesi-esot veseliigi utt(nosaukumus pat neatceros):-DIisi sakot-man nepatiik uztureeties virtuvee ilgi,bet ja ko taisu,tad taisu "ar miilestiibu".:-)
Esmu loti diivains cilveeks,jo pilniigi ignoreeju receptes!
24.03.2015 18:27 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
nepatīk gatavot no grāmatām jo tur bieži vien ir ļoti vienkāršas receptes bet sastāvdaļas ir tādas kuras izrunāt pat nevari, un veikalos arī grūti atrast
Man laikam viss saakaas tiesi sii iemesla deel.Es gatavoju "savus eedienus" no taa,kas ir maajaas,man tas buutu trauceejosi ,manaa dziives ritmaa,staigaat pa veikalu un mekleet kaut ko taadu ,kas ir loti nepieciesams iipasai receptei.
Man vieglaak ir paprasiit blakus staavosai kiinietei veikalaa,kaa tas zalums garso...un tad meeginaat to pielietot savos eksperimentos.Mani eedieni faktiski nekad neatkaartojaas,jo vienmeer sanaak citaadi.;-)
24.03.2015 18:33 |
 
Reitings 734
Reģ: 13.02.2014
Patīk eksperimentēt. Šis ir tas,ko GRIBU!!!

Ieraugot tādu gardumu nevar negribēt neeksperimentēt :D
24.03.2015 18:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits