Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

dzivo atri, tere daudz

 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010
Pedeja laika bija diskusijas, ka jaunas tiko tiesibas nolikusas meitenes, perk savas pirmas masinas. Es mazliet pabrinijos. Kur jaunatnei tadu lidzekli. Zinu, ka daudzam 25 gados savi dzivoklu nopirkti. Studentes biezi celo, ieperkas guess, karen milen utt. Es kad biju studente ta nevareju atlauties dzivot, ari tagad kad pelnu diezgan labi, pec ires makas un kom. Maz partikas, neatliec ne celojumiem, ne auto iegadei, ne dargam drebem. Varbut vnk nemaku rikoties ar savirm lidzekliem.
17.03.2015 07:56 |
 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010
Pacelu
17.03.2015 07:57 |
 
Reitings 819
Reģ: 10.01.2010
Tik daudz skatijumi un neviens komentars?
17.03.2015 08:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Dikti vajag komentāru? Lūdzu!

Ja jau tu tā dzīvot nevari atļauties, tad acīmredzot nemaz arī tik labi nepelni.
17.03.2015 08:22 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Izlasīju, sapratu, ka komentars izskatas riebīgāks, nekā bija domāts :)

Šobrīd jauniešiem (un ne tikai jauniešiem) patiešām IR iespējas, ja ir galva uz pleciem un veiksmes faktors nepieviļ, tad pelnīt labas algas. Ja vēl ir draugs, kas arī pelna apmēram tikpat, nav bērnu, nav slimu vecāku, ko jāpabalsta, un vēlme krāt vecumdienām arī vēl nav parādījusies, lūk i rezultāts.
17.03.2015 08:23 |
 
Reitings 498
Reģ: 04.02.2015
Kad es biju studente, tad neko no tā atļauties nevarēju, ja, nu vienìgi to, ko vecāki sponsorēja.:-D
17.03.2015 08:47 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Par šo es arī reizēm brīnos, bet laikam jau āķis nav ikmēneša saņemtajā naudas summā, bet gan tajā kā to iztērē... ja es un mans draugs algas dalītu tā, ka mana alga ir mana alga un viņa alga ir mūsu kopējais budžets, tad protams, ka es kaut katru mēnesi varētu pirkt somu pa 300EUR :D bet visa viņa nauda aizietu pārtikā un citās primārajās vajadzībās... Neuzskatu, ka man tas ir vajadzīgs ;)
Turpretī mana kolēģe, kurai ir tāds pats amats kā man, nesen iepirkusi Furla somu no jaunās kolekcijas (t)

Par saviem studentes gadiem man nav ko teikt, jo nepelnīju neko tādu, lai tērētu sazin kam...
17.03.2015 09:20 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Piekrītu Agī. Ta nu tas ir. ;-)
17.03.2015 09:23 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Ar gadiem var sasniegt , un sasniegt tikkai jacīnās arī darba jomā.
17.03.2015 10:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Es tādus studentus neesmu redzējusi.
Cosmo forums rada nepareizu priekšstatu-tēmas komentē gan studentes, gan strādājošas sievietes 30+.
Un kāpēc lai students nevarētu atļauties auto? Ja dzīvo pie vecākiem vai kopmītnēs, tad jau to auto cenu var sakrāt. Vai arī ļaut, lai vecāki nopērk. Zīmolus arī nav problēma - feikus nopirkt ebayā par dažiem dolāriem.
Vari tepat šajā tēmā pārbaudīt- lai atsaucas tās, kas pašas ir nopirkušas (vai paņēmušas kredītā) dzīvokli vai māju, kas pašas nopirkušas mašīnu un pašas sevi uztur un kurām vēl ir par pašu nopelnītu naudu skapis pilns ar zīmolu drēbēm :D Esmu pārliecināta, ka nevienai pat nestudentei nav šāds pilns komplekts.
17.03.2015 10:27 |
 
10 gadi
Reitings 6246
Reģ: 01.04.2009
Netērēju daudz ne tad, kad biju studente, ne tagad. Nav tāds raksturs vienkārši.
17.03.2015 10:42 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Ne visi arī iet studēt, bet uzreiz lien iekšā darba tirgū un pelna naudu. Mūsdienas studēšanas iespēju ir dikti daudz. Tās pašas e-studijas. Ej strādā pilnu darba laiku un studē paralēli, pat skola nav jāapmeklē. Un kamēr studenti 3-4 gadus to vien dara kā pelna savu bakalauru un piestrādā čili picā, tu reāli vari strādāt pilnu darba laiku un teoriju uzreiz pielietot praksē. Pēc tiem 3-4 gadiem tev jau būs pietiekoši pieredzes, lai būtu 10 soļus priekšā jaunam gurķim, kas tikko no universitātes izlīdis un neko nemāk :) Zināšanas ir viens, bet mūsdienās pieredze kotējas krietni augstāk, nekā plika teorija. Papētot, kas notiek uzņēmumos - daudzi darba devēji sāk mazāk uz to izglitību skatīties (protams, ja konkrētā amatā nepieciešama izglītība, tad ir cita runa), jo reāli jebkurš muļķis var izmācīties, ja labi grib, bet īstenoti projekti, idejas, attīstība reāli jau darba vietā ir tas, kas tev atļaus prasīt lielāku ciparu, nevis tas, ka 4 gadus esi nosēdējis augstskolas solā :)

Nu un, protams, ir vēl tie cilvēki, kuriem vecāki visu pērk vai arī otrās pusītes :D
17.03.2015 10:48 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Jā, trīs mēnešus krāj Furlai, bet pārējo pērc ebay. Gada griezumā tās mantas savācas - katros trīs mēnešos tie būtu četri produkti. :D Pulkstenis, divas somas katrai sezonai un zābaki. :D

Protams, protams - ir kas var atļauties sēdēt Pradas veikalā un stūķēt iekšā visu, kas iet pie sirds. Bet šis ir tikai forums un visbiežāk ēnas pusi neviens nestāsta, jo... Jo vienkārši nevēlas.
17.03.2015 10:49 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Meooooww

Man šķiet tādēļ arī valsts netiek uz priekšu. Jo katrs sētas runcis iedomājas, ka ar e-studijām pietiek. Jā mazkvalificētos darbos, protams, pietiek ar talmācību. Taču arī ne visos. Es negribētu, lai man griež matus friziere no tālmācības programmas, es negribētu, lai mani tiesā pārstāv advokāts, kura diploms iegūts e-studijās un tā tālāk un tā tālāk.
Tādēļ, jau Latvijā apgrozās VISUR vienas un tās pašas sejas, jo skatās nevis uz zināšanām un praktisko pieredzi, bet uz praktisko pieredzi pirmkārt, pieņemot, ka tā nāk kopā ar zināšanām.

Tādēļ, mums ir tik šaurs elites loks. Nu, nav tas normāli. Ļoti daudz svarīgu lietu prakse nespēj iemācīt. Tikai prakse un virspusējas zināšanas rada darba robotus, kuri monotoni spēj atkārtot tikai rutinizētu programmu. Tos saukt par kvalitatīviem darbiniekiem ir ja ne neiespējami, tad grūti. Jo šauro zināšanu dēļ, viņi spēj atkārtot tikai to ko ir piedzīvojuši - redzējuši. Viņi nav elastīgi darbinieki.
17.03.2015 10:58 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Katrai sievietei situācija citādāka - cita pie vecākiem dzīvo un netērē ne centa partikai, komunālajiem, cita savu algu tērē savām vajadzībām un draugs/vīrs apmaksā visu pārējo.
17.03.2015 11:07 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es ar nesaprotu e-apmācības, un par nožēlu, žēl, ka to neraksta diplomā.
Kā var kaut ko iemācīties e-apmāčibas ? :-|
Mums bija tādi priekšmeti kā finanses un grāmatvedība, dažādi priekšmeti ar matemātiku saistīti, visu perfekti pierakstīju lai vispār spētu tikt galā ar mājasdarbiem, vairums lekciju bija tādu - ja izlaid vienu, tad ir ļoti, ļoti grūti, un no materiāliem nu nevar iemācīties ;-)
17.03.2015 11:13 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Ir profesijas, kurās izglītība ir vitāla, bet ir profesijas un pat jomas, kurās galveno lomu spēlē pieredze + cilvēka personības īpašības. Es gan domāju, ka Latvija degradējas, jo cilvēki līdz 23-25 gadu vecumam to vien redz kā skolas solu, bet pēctam vēl paiet pāris gadi kamēr viņš sevi pierāda darba vietā, ja tas vispār izdodas, un tikai tad sāk pelnīt normālu naudu, saņemt novērtējumu par savu darbu, savām zināšanām. Tādēļ vēl 30 gados cilvēki dzīvo vai nu ar vecākiem, vai īrētos dzīvokļos un tikai sapņos redz savus īpašumus, labas automašīnas, labi nodrošinātu ģimeni. Bet uzsvēršu, ka tas neattiecas uz tādām profesijām kā ārsti, advokāti utt... laigan dzirdēts ir, ka pašmācības ceļā var iemācīties VISU, ja labi grib :)
17.03.2015 11:13 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
e-studijās jau nevar izmācīties par jebko. Ir ierobežots skaits programmu. Es noteikti gribētu paņemt kādu e-studiju kursu, kad pabeigšu studijas nākamgad! Viss jau arī ir atkarīgs no paša vēlmes mācīties. Tie, kas gribēs "izbraukt cauri" to var izdarīt arī universitātē.
17.03.2015 11:16 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es gan nezinu nevienu studenti, kas pirktu dārgu apģērbu un braukātu visu laiku ceļojumos. Pati, kad biju studente, arī dzīvoju ļoti pieticīgi, iepirkos Reservedā un Lindexā, vienīgi ceļoju tāpat ik pa laikam, bet zīmolu somas un aksesuārus nepirku, tāpat arī strādāju ļoti daudz, pa 12h dienā, t.sk. brīvdienās. Man atkal liekas, ka mūsdienu studentes negrib strādāt , par 300-400eur jau neies strādāt. Atceros, ka mana pirmā darba vieta bija Narvesen, kur pelnīju 100ls mēnesī, braucu uz darbu 6 no rīta, tad gāju uz lekcijām un mājās biju 23. Diemžēl lielākā daļa studentu šodien uz ko tādu diezvai parakstītos.

Protams, cita lieta ir, ja runa ir par sievietēm, kas tuvojas 30. Tad jau cilvēks var atļauties vairāk, un uzskatu, ka mēs to arī esam pelnījušas :)
17.03.2015 11:18 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Kad studeju Latvija pilna laika klatiene, stradaju pilnu darba laiku un sanemu vispirms 120ls menesi, pec tam , skiet 250ls. Un nepazinu nevienu sev apkart, kas pirktu zimolu drebes, par jaunako modelu masinam nerunajot.
Man tiesam gruti spriest, ka ir sodien , jo Latvija nedzivoju, bet pienemu, ka ir vairums jaunietes, kuram ir sponsori. Vai nu virietis vai vecaki.
17.03.2015 11:41 |
 
Reitings 24
Reģ: 01.12.2014
Par tām e-studijām. Es arī mācījos e-studijas. Bija arī tādi priekšmeti kā finanses un grāmatvedība. Visādas matemātikas utt... Nez kāpēc visus matemātiskos priekšmetus saviem paziņām pildīju es- viņi mācījās klātienē. VAR IEMĀCĪTIES ARĪ STUDĒJOT E-STUDIJĀS. Par materiāliem- nav jau jāmācās tikai no tiem materiāliem, ko Tev pasniedzējs dod. Ja Tu proti plānot savu laiku, zini dažas svešvalodas, tad materiālus var atrast pietiekami. It kā jau ir grūtāk- bet dažiem jāstrādā, lai studētu.
17.03.2015 11:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)