Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lielāka alga?

 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Cik spēcīgi jūs tiecaties pēc lielākas algas?

Vai esat no tām, kas atradušas labu darbavietu un tur arī strādā ilgstoši, jo patīk darbs, kolēģi, vide. Viss pierasts un zināms. Un tā tiekšanās pēc lielākas algas nav tas noteicošais.

Vai arī tomēr ik pēc pāris gadiem izvērtējat esošo darbavietu. Un, ja tā nespēj piedāvāt paaugstinājumu, tad skatāties pēc perspektīvākas vietas.

Jau vairākus gadus strādāju vienā darbavietā. Man tur patīk, alga arī ir laba. Bet zinu arī, ka lielāku algu viņi man vienkārši nevarētu piedāvāt, pat ja prasītu. Un zinu, ka varētu pacīnīties arī par citām darbavietām, kur savā profesijā pelnītu arī krietni vairāk. Tāda dilemma... Komforts pret izaicinājumiem.
16.03.2015 11:35 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
alga man nav noteicošā darba vietas izvēlē. Galvenās ir emocijas un zināšanas, ko darbs sniedz. Ir piedāvāta alga, kas divreiz pārniedz jau tāapt manu labo algu - atteicu, jo neuzticējos uzņēmumam un pašreizējā darbā jūtos perfekti.

Vispār pat nedaudz bail, ka super liela alga varētu sabojāt manu dzīvi, ne uzlabot. Netiecos pēc tās.
16.03.2015 11:38 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Jau vairākus gadus strādāju vienā darbavietā. Man tur patīk, alga arī ir laba. Bet zinu arī, ka lielāku algu viņi man vienkārši nevarētu piedāvāt, pat ja prasītu. Un zinu, ka varētu pacīnīties arī par citām darbavietām, kur savā profesijā pelnītu arī krietni vairāk. Tāda dilemma... Komforts pret izaicinājumiem.


Šito teikumu atceros labi jau pāris gadus atpakal izskanējušam no Tavas mutes. :) Es neesmu naudas vergs tik ļoti, lai skrietu pēc pirmā svilpiena par algas paaustinājumu. Parasti mainu darbu, ja paliek garlaicīgi/ :)
16.03.2015 11:39 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Vispār esot izpētīts, ka ik pa 3 gadiem cilvēkam ir kaut kas jāmaina...
16.03.2015 11:39 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Tas lkm atkarīgs no tā, cik pašam alga apmierina, ja tā ir jau pietiekami laba, tad diez vai mainītu darba vietu, bet, ja alga ir tāda kāda tā ir, proti - neapmierinoša, tad protams es darba vietu mainītu.
16.03.2015 11:44 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Jā, iespējams, ka esmu jau kaut kad runājusi par ko līdzīgu. Bet toreiz izšķīros par labu esošajai darba vietai, nu jau tur esmu 5 gadus.

Toreiz man tā alga varbūt arī nebija noteicošā, jo daudzās lietās paļāvos uz vīrieti. Tagad esmu viena un saprotu, ka ar esošo algu... jā, es varu dzīvot labi vian pati, sevi pilnībā nodrošināt. Bet tai pat laikā nekad man nerealizēt savus sapņus, piemēram, par savu auto, par savu dzīvokli. Lai sieviete viena pati varētu atļauties iegādāties šādas lietas, tur vajag algu krietni virs vidējā...
16.03.2015 11:44 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Es mainu darbu tad, kad vairs nav normālu izaugsmes iespēju esošajā darbā un esi sasniedzis visu, ko vari un gribi šajā darbā sasniegt. Pēc tā viss sāks apnikt - gan pats darbs, jo nav nekā jauna un pēcāk arī kolēģi un atmosfēra lēnām apniks, jo šķitīs, ka nekas nemainās.
16.03.2015 11:45 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
Ar to biju domājusi, ka alga man nav noteicošais. Aizmirsu pierakstīt.
16.03.2015 11:46 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Uzskatu, ka naudas nekad nevar būt par daudz. Liktos mierā tikai tad, kad man būtu 10+ īpašumu (izīrēšanai), kas nodrošinātu gan nākotni, gan dzīvesvietu bērniem. Man pašai paveicies ar to, ka vecāki atstājuši gan dzīvokli pilsētā, gan zemes gabalu īsa brauciena attālumā no Rīgas, līdz ar to manas galvenās raizes ir tagad pašai uz savu galvu burties cauri dzīvei un nodrošināt pasīvos ienākumus gan sev vecumdienām, gan bērniem, kā arī, protams, lai nodrošinātu vecākus, ja nu kas. Pagaidām viņiem par ienākumiem nav jāsūdzās, bet zinu, ka pienāks diena, kad man būs jārūpējas par viņiem, nevis otrādi. Gribu, lai bērni iet labā skolā, apmeklē dažādus pulciņus, lai varam kopā aktīvi ceļot, vienkārši lai nav jāuztraucas par naudas lietām un var koncentrēties uz pilnvērtīgu, bezrūpīgu dzīvošanu. Līdz ar to nakamie 10-20 gadi paies smagi strādājot un gudri ieguldot naudu, jo kam man tā nauda kontā? To iztērēt var vienmēr, taču ieguldīt gudri, lai nauda nestu naudu jau ir jāprot, plus jābūt lielai pacietībai krāt, domāt kā maksimāli vērtīgi savus līdzekļus ieguldīt utml.

Nu kaut kā tā.... agrāk dzīvoju momentam. Visu ko pelnīju, to arī tērēju, bet kaut kādā brīdī sapratu, ka ir jāpadomā arī par nākotni. Jā, tagad var paļauties uz tēti, mammu (un esmu ļoti pateicīga, ka tā), bet kaut kādā brīdī tā vairs nebūs, un ne tikai man būs jāpaļaujas uz sevi, bet jādod gan vecākiem, gan arī bērnos "jāiegulda". Tieši tādēļ uzskatu, ka naudas nekad nav par daudz un pienāk dzīvē brīdis, kad ir jādomā kā naudai likt "ražot" vēl vairāk naudas. Ne vienmēr tik ar algotu darbu to var sasniegt, diemžēl.
16.03.2015 11:46 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Bet tai pat laikā nekad man nerealizēt savus sapņus, piemēram, par savu auto, par savu dzīvokli. Lai sieviete viena pati varētu atļauties iegādāties šādas lietas, tur vajag algu krietni virs vidējā...


Tad nu es tev nevaru ieteikt neko citu kā tomēr meklēt darbu ar lielāku algu, vai arī naudīgu veci :-P
16.03.2015 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Neesmu baigā pēc algas kāpēja, pēc būtības neesmu karjeriste.
16.03.2015 11:51 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Pieraduma pēc nekur nesēžu. Parasti ir brīdis, kad šķiet, ka darbs sevi izsmēlis, un nespēj vairs neko dot - ne vairāk pieredzes, ne vairāk naudas, ne arī kādu telpu iniciatīvai, un pienācis laiks iegūto pieredzi likt lietā, lai tiktu pie labāka amata. Pirmo savu darbu pametu pēc 6 mēnešiem, otro pēc 1,5 gada, trešajā strādāju nu jau vēl ilgāk, bet šoreiz mērķēju uz paaugstinājumu kompānijas iekšienē.

Atceros, pirmajā darba vietā strādāju ar vienu sievieti, kura tur bija bijusi jau 2 gadus. Martā es gāju prom un viņa man stāstīja, kā pati arī ļoti gribot, kā viss apriebies, un maijā gan jau būšot prom... joprojām tur pat, tajā pašā amatā, par to pašu algu :D Un neteikšu, ka viņai tur ir īstā vieta, jo kad gāju prom, viņai bija daudz labāka pieredze kā man, gan arī jomai atbilstoša izglītība. Man bija 6 mēneši pieredzes un aptuveni ar jomu sasaistāms grāds. Galu galā katrs pats izvēlas vai savu potenciālu izniekot, vai tomēr ne. Bet tomēr Kordelia, silti iesaku sākt sūtīt CV, pastaigāt uz intervijām, pagrozīties citā vidē. Ja atrodi kaut ko labāku, kas patīk, ņem ciet.
16.03.2015 11:54 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Vispār pa visiem šiem gadiem esmu konstatējusi, ka ir 2 cilvēku tipi. No darba devēja puses viens ir izdevīgais - tas, kurš ir apmierināts ar to, kas viņam ir un īpaši netiecas pēc kā vairāk. Otrs ir tas, kurš meklē no darba vietas saņemt maksimālo gan naudas ziņā, gan pieredzes, bet tad, kad maksimālais konkrētajā vietā sasniegts, šis cilvēks meklē jaunu izaicinājumu, augstāku algu, lielāku atbildību (vai tieši mazāku, taču lielāku algu). Abi gan darba devējam ir noderīgi. Tie, kas tiecas pēc vairāk naudas un panākumiem, parasti īsā laika periodā izliek ļoti lielu atdevi un paveic pienākumus ar uzviju. Tikko kā par tiem panākumiem saņem atbilstošu pateicīgu, viņu motivācija noplok. Otrais tips ir vienmērīgie cilvēki, kuri pa lielam ar visu ir apmierināti un vienkārši labi grib veikt savu darbu ilgtermiņā, taču neko īpašu papildus viņi darīt nevēlas. Dažādiem darba uzdevumiem abi darbinieku tipi ir vitāli nepieciešami.
16.03.2015 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Nu viduvējība es galīgi negribu palikt... Tomēr man ir jau virs 30 gadiem. Un, kā saka meoooww, jādomā ir par nodrošinājumu turpmākajai dzīvei, ne tikai šodienai...
16.03.2015 12:14 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Nu viduvējība es galīgi negribu palikt... Tomēr man ir jau virs 30 gadiem. Un, kā saka meoooww, jādomā ir par nodrošinājumu turpmākajai dzīvei, ne tikai šodienai...

Tad kur ir problēma sākt sūtīt CV? :D
16.03.2015 12:21 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Neesmu labdarības iestāde, tāpēc, jā, protams, ka iespēju gadījumā izvēlētos darba vietu, kura saņemu lielāku ciparu. Komforts, kolēģi, tas ir otršķirīgi.
16.03.2015 12:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Strādāju dvēselei , ģimenei un savam priekam , kaut kā tas līmējās arī kopā ar finansēm , bet nevienu no saviem darbiem es nemainītu pret lielāku algu. Īstenībā man ir sajūta ,ka esmu tur kur man jābūt .
16.03.2015 12:34 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Strādāju dvēselei , ģimenei un savam priekam , kaut kā tas līmējās arī kopā ar finansēm , bet nevienu no saviem darbiem es nemainītu pret lielāku algu. Īstenībā man ir sajūta ,ka esmu tur kur man jābūt .

Wow, perfekti. Kaut man tā būtu. Ja man būtu sajūta, ka uz darbu eju nevis kā uz kautuvi, bet tas, ko daru ir sirdslieta, tad cita runa. Taču pašlaik vēl neesmu strādājusi darbu (vismaz savā profesijā, ko studēju),kas man patiktu. :-/ Tāpēc arī izvēlētos lielāku algu.
16.03.2015 12:39 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Man alga ir noziimiigs faktors. Labas emocijas es varu sanjemt arii no draugiem, bet uz darbu tomeer eju, lai sanjemtu naudu. Ja citaa darba vietaa man piedaavaatu lielaaku algu, protams, ieveerojami lielaaku, nevis 10 eiro, pashreizeejo darba vietu pamestu.
16.03.2015 12:48 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Man alga ir noziimiigs faktors. Labas emocijas es varu sanjemt arii no draugiem, bet uz darbu tomeer eju, lai sanjemtu naudu.


Nu nezinu, darbā tomēr pavadām lielāko daļu mūža bez maz vai. Justies darbā labi man tiešām ir prioritāte.
16.03.2015 13:02 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man patīk ,ka viena no vietām kur strādāju ir ģimenes uzņēmums ir tāda forša sajūta , ka viss ko dari ir pašu labā un gandrīz visa pievienotā vērtība paliek ģimenē .(l)
16.03.2015 13:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits