Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Man no folskābes nebija slikta dūša, bet no tothemas gan.
Šodien sāku likt dzemdību somu, ielikšu šeit sarakstu, varbūt varat papildināt, vai tieši pretēji, kaut kas ko esmu plānojusi ņemt līdz nav absolūti nepieciešams.
Bērnam
*Cepurīte un zeķītes ko uzvilkt dzemdību zālē
*5 apģērbu komplekti ikdienai
*Pamperu paciņa
*Auduma autiņi - 3gb
*Knupītis
*Bērnu eļļiņa
*Bērnu ziepes
*Pakaviņš
*Dvieļi - 2vidēji, 3maziņi
*Sedziņa mājās vešanai.
Man un viss pārējais
*Mātes pase, pase
*Ērts apģērbs ar ko pavadīt laiku pirmsdzemdību palātā
*Apģērbs dzemdībām
*Zeķes - vilnas
*Kokvilnas apakšbikses
*Barošanas krūšturis
*Barošanas krekls
*Halāts
*Krūšturu ieliktnīši
*Čības
*Dvieļi - lielais dušai, vidējie ikdienai
*Higiēnas lietas (šampūns, dušas želeja, zobu pasta, dezodorants u.tt)
*Lūpu balzams
*Salvetes - sausās, mitrās
*Vates kociņi, diski
*Dzemdību komplekts
*Pamperbikses - 3gb
*Pēcdzemdību paketes
*Nakts paketes
*Mikrolax klizmiņas - 2gb
*Bephanten krēms (rozā)
*Krūzīte, karotīte, dakšiņa u.tt
*Ūdens - 2l
*Kaut kas uzkožams - šokolāde, rieksti
*Pidžama
*Ikdienas apģērbs
*Kosmētika
*Matu fēns
*Draugam apģērbs, čības, flurogrammas izmeklējums, pase.
Laikam viss, cerams neko neizlaidu.
Šo visu pie dzemdību saraksta mums nosauca lekcijās.
05.08.2016 18:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
misterija piesiešos. :-D Tiešām tik daudz dvieļus vajag?
Es pirmo mēnesi mazgājos ar bēbja dušas želeju (jo parastajos var būt sastāvdaļas, kas bēbim var nepatikt, tomēr ir ādas-ādas kontakts un ar krūti barojot nu nezinu. Toties bēbja ādu pirmajā laikā nekairināju ar dušas želejām, pat tagad varbūt reizi nedēļā ja ne retāk lietoju. Arī eļļiņu nopirku tikai nesen, tikko dzimušam nezinu vai vajag. Tas viss tikai mans uzskats, varat nepiekrist. :-)

Man jautājums - vai citās slimnīcās ir pirmdzemdību palāta, kas atdalīta no dzemdību zāles? Un pēc tam ved uz pēcdzemdību palātu? :-D
05.08.2016 20:39 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
bēbja ādu pirmajā laikā nekairināju ar dušas želejām, pat tagad varbūt reizi nedēļā ja ne retāk lietoju. Arī eļļiņu nopirku tikai nesen, tikko dzimušam nezinu vai vajag.

Pirmo menesi vispaar nelietoju bebim ne salvetes, ne dushas zelejas, ne ellas. Ja sausa ada man ieteica olivellu.
05.08.2016 20:52 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man patika skalot mitrās salvetes pirms slaucīju dupsi, vēl tagad šad tad tā daru. :D
05.08.2016 21:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
oo, nebiju neko tadu dzirdejusi :D
es savlevtes vispaar maz lietoju, nepatik. Ertak zem dushas :D
05.08.2016 21:16 |
 
Reitings 10096
Reģ: 19.11.2014
misterija, ceru, ka tā eļļa, kuru tu esi tur ielikusi nav Johnsons baby vai tamlīdzīga?!
Es arī pirmo mēnesi nemazgāju ar dušas želeju. A, kāpēc tev ir ziepes? Tās taču ir diezgan agresīvas.. vismaz pieaugušo cilvēku ziepes.
Par eļļiņu runājot, smērēju bērnu tikai un vienīgi ar Weledas eļļiņu.
Man slimnīcā teica, ka ir ieteicams pieliet eļļu klāt ūdenim. Es katru vakaru liku vanniņā un man lietderīgāk šķita pēc tam bērnu sasmērēt un pamasēt, nevis gāzt ūdenī to eļļu. Nu, okey, olīveļļu nebūtu žēl un labāk tad tā, nekā Johnsoni un citi mēsli.
Bepanthen krēmu ieteiktu nomainīt pret Medelas Purelan ziedi, bet tas tikai mans viedoklis. Ļoti mitrinoša un dziedējoša, manuprāt, es ar Bepanthenu nebūtu izturējusi nepatīkamo krūtsbarošanas sākumu.
Ausu kociņi kam? Neieteiktu bakstīt bērnam ausis ar tiem.
Ļoti labi, ka atcerējies par lūpu balzāmu. Es aizmirsu mājās un sūtīju vīrieti pirkt jaunu. Lūpas likās, ka nokritīs. :D
Par zeķēm - var jau ņemt, bet man pat vecmāte piedāvāja novilkt, lai nesasmērējas. Es jau negribēju, jo biju tādas smukas garas nopirkusi un pie reizes varēja nomaskēt savas līķa baltās kājas, bet, nu, piekritu, jo baigi karsti arī bija.
05.08.2016 21:29 |
 
Reitings 10096
Reģ: 19.11.2014
Jā, es arī skaloju mitrās salvetes.
05.08.2016 21:29 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Vecmāte ieteica lūpu balzamu paņemt, liels paldies viņai par to, jo lūpas bija kā tuksnesis. Par zeķēm - izplatīts ir viedoklis/pieredze, ka dzemdībās salst kājas, bet es labprāt būtu plika staigājusi. Man bija tik karsts, ka beigās gulēju aukstā ūdenī. :D
05.08.2016 21:38 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Meitenes, kā jau teicu, tas viss ir ko lekcijās teica, ka nepieciešams, kā arī šis man ir pirmais bērns nezinu kas un kā un ko tad īsti vajag, jo katram ar ko runāju, ir pilnīgi savādāks viedoklis. Pat slimnīcās atšķiras uzskati par pareizu bērna kopšanu, piemēram, Valmierā nabiņu liek apkopt ar spirta salvetītēm, Siguldā tikai ar tīru ūdeni. Par tiem vates kociņiem, bērnu ziepēm arī brīnijos, jo cik dzirdēts šīs ir lietas, kuras neiesaka, bet ja jau vecmāte tā saka, tad lai būtu(t) Neko bakstīt bebim ar tiem kociņiem netaisos. Par bērnu eļļiņu vēl nākamajās lekcijās pieminēja, lai neaizmirstot - es nopirku Libero. Kā arī stāstot par bērna kopšanu - noņemsiet bērnam pamperu, aiziesiet pie krāna, ar vienu roku paņemsiet bērnu šķidrās ziepes un nomazgāsiet dupsi. (Jā, mums katru solīti stāstīja un rādīja :-D), kas mani arī samulsināja, manuprāt, bērnam dupsi veselīgāk ir mazgāt ar tīru ūdeni - bet protams, katram jādara pēc saviem ieskatiem. Katrā ziņā paldies par viedokļiem, ir ko apdomāt. :-)
05.08.2016 21:56 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
misterija, pakomentēšu no savas pieredzes [:Qsmile.
Bērnam vajag dzemdību zālē līdzi pilnu komplektu - gan zeķītes, cimdiņus, cepurīti, bodiju ar garām rokām, kājām vai bodiju+jaciņa un bikses. Jāģērbj no galvas līdz kājām, ja vien telpā tiešām nav karsts, tad citādāk, bet to jau tu nezini, kurā stundā dzemdēsi un kāda būs temperatūra telpā. Un pamperi arī vajag.
Auduma autiņi 3 gab. - nezinu vai tev būs puisītis vai meitenīte, bet ņem vērā, ka puisīši mēdz špricēt līdz ko pampis nost. Tā ka ar 3 autiņiem varētu būt par maz, neguldīsi tak uz pampera maiņu mitrā autiņā. Iesaku drīzāk nopirkt medicīniskos paladziņus, pašai ērtāk būs. Cik atminos, man bija 6 gab. līdzi.
Knupi neņem, pirmajās dienās maksimāli ir jādod krūts, lai bēbītis iemācās pareizi zīst krūti un pierastu pie tās, kā arī lai piens ražotos. Tev tiešām knupi lekcijās ieteica ņemt līdzi!? :-O
Ziepes arī ir lieka greznība, mans 2mēn. čalis, joprojām dabū maksimums Neutral šampūnu reizi nedēļā. Pietiek ar siltu ūdeni, tas arī darbojas kā attaukotājs. Slimnīcā tāpat nekāda baigā vannošanās jums nebūs, tikai tik, cik pēc dzemdībām mazuli noskalos un pēc tam dupsi varēsi pēc kakas mazgāt. Principā tik mazam bēbītim vispār nekādu kosmētiku nevajag, kad paaugsies, tad pati skatīsies, vai ādiņa ir sausa un vajag kādu eļļu smērēt, vai arī matiņi sāk taukoties un vajag kādu šampūnu utt.
Par pakaviņu arī šaubos, ka tev noderēs.. Man viņš joprojām nenoder, bet katram savs, to jau pati sapratīsi pēc situācija.:-)
Par sarakstu, ko priekš sevis ņemsi līdzi, man komentāru nav, šķiet, ka viss ok :-)
05.08.2016 21:58 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Reizēm vecmātes ir padomju ķotkas, kuras nevajag klausīties! :-D Es vadījos pēc šī saraksta , ko bēbītim ņemt, tur minēts manā skatījumā viss vajadzīgais, nekas lieks ;-)
http://www.mansmazais.lv/article/145940/
Starp citu, ja bēbītim slimnīcā būs sausa āda, tad vari smērēt to pašu Bepanthen ziedi. Es tā darīju un bija super, jo neesmu eļļu cienītāja, kā arī ārste ieteica. Tas tā, lai ietaupītu somā vietu un neņemtu vēl atsevišķi eļļu līdzi.
05.08.2016 22:04 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Dienvida, jā, knupīti teica, lai ieliekot somā, pudelīti gan aizliedza. Par autiņu skaitu arī aizdomājos, mazais sačurās, pati arī vēl būšu neveikla un visu smērēšu. Arī domāju nopirkt medicīniskos paladziņus, neizlietoti jau nepaliks. Paldies, ka atgādināji par pamperu, piemirsu pie zeķītēm un cepurītes pielikt klāt - Es somā ieliku vienu maisiņu ar cepurīte+zeķītes+pampers, un zem tā maisiņu ar pirmajām drēbītēm (bodijs, jaciņa, bikses, cepurīte, cimdiņi), lai nav jārakājas un jāmeklē pa bēbja somu (taisīšu vienu somu, kur būs lietas priekš dzemdību dienas, vienu atsevišķi bēbim un vienu sev un draugam).
Zeķes drošības pēc ņemšu līdzi, jo pēc dabas esmu salīga, bet ticu, ka tur auksti noteikti nebūs :-D
05.08.2016 22:12 |
 
Reitings 41
Reģ: 06.07.2016
Labvakar! :-) Tā kā man arī jāsāk lēnām iepirkt šādas tādas lietiņas mazajam, pētot internetveikalu piedāvājumus, uzgāju šādus te http://bebis.lv/aizsargrui-zdainim.
Kā citām šķiet? Noderīgi vai tomēr nē?
05.08.2016 22:15 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Rebel man jau liekas, ka diez ko noderīgi nav, jo mazs bērns nemāk velties, no kā tad lai viņu aizsargā(t) bet varbūt es arī kļūdos....
05.08.2016 22:22 |
 
Reitings 41
Reģ: 06.07.2016
misterija Pieredze ar maziem bērniņiem man nav, tāpēc arī nezinu, bet šķiet, ka būšu no tām mātēm, kam paniskas bailes būs naktī gulēt, ka tik mazais neapveļas uz punča. :-/
Varbūt kāda, kurai mazais jau piedzimis var pakomentēt - kā guldat mazos un cik liela iespēja, ka bērniņš apvelsies uz punča?
05.08.2016 22:29 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Rebel*, neuztraucies, es esmu tieši tāda pati, zaļš kā gurķis :-D, liekas, ka visu vajag, viss noderēs, kā redzi, pat manā dzemdību sarakstā, ko teica vecmāte, ir lietas, ko meitenes saka, ka nevajadzēšot :-)
Bet tas veikaliņš "Bēbis" ir baigi foršs, es tur sapirku gandrīz visu - vannu, sedziņu, gultas veļas komplektus u.tt par nepilniem 100eur. Manējais nopirka, ja nemaldos KIDS ZONE plediņu par gandrīz 20eur, Bēbī viņš maksāja nepinus 10eur ;-)
05.08.2016 22:36 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Arī meitenes čurā tiklīdz pampis nost. Tie, kam ir pārtinamās virsmas (man nav), droši vien tā dara, bet es auduma (kokvilnas/flaneļa) autiņus neizmantoju lai pārtītu, bet gan citām vajadzībām - bēbja ietīšanai, apsegšanai u.c. Izmantoju vienreizējos paladziņus, konkrēti Senaset, jo izdevīgi sanāk 30gab par mazāk kā 5eur. Sākumā ņēmu Happy, bet sālīti sanāk. Šis man iet vidēji mēnesī iepakojums, jo esmu jau piešāvusies atverot autiņbiksi, pieturēt lai čurā pamperā, bet puisīšiem varbūt sarežģītāk. :-D
05.08.2016 23:56 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Aizsargruļļi zīdainim???? Tā smējos!!!!:-D:-D:-D Pirmajās dienās sarullēju to pašu flaneļa autiņu un aizliku aiz muguras, lai uz tās neveļas. Uz vēdera nekad nav izvēlusies, jo rociņa priekšā. Tie aizsargruļļi pilnīgs stulbums. :-D
Citās slimnīcās vēl liek vilkt cimdiņus? Kad otrajā dienā slimnīcā pamanīju, ka švīka uz sejas ieskrāpēta, uzvilku cimdiņus, ienāca bērnu ārste (ja pareizi atceros) un norāva nost. Teica, ka mūsdienās tā vairs nedarot, švīkas ātri sadzīs un bērniņam jātausta ar rociņām, tas palīdz attīstīties. :-)
06.08.2016 00:05 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
brazil,
r to svaru - ja pieņemās par 20 kg un pēc dzemdībām dabū svaru nost, kas īsti notiek ar vēdera ādu? Nav tā, ka āda izskatās diezgan traki?

Nevajag pieņemties svarā, lai āda uz punča izskatās traki. Man ir nu diiiezgan traki.
Un manai mammai tas pats, viņa vispār man liekas, ka visas 4 grūtniecības neuzņēma svaru, bet vēders viss strijās, nabas vieta palielināta, manai māsai tas pats. Var neuzņemties svarā, bet puncis tik turpinās augt un augt, āda plīst :/
Agresīvā, Rīgā ir dzemdību palātas un pēcdzemdību palātas. Nav nekādas dzemdību zàles(nu Rdzn vismaz)
06.08.2016 00:31 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Citās slimnīcās vēl liek vilkt cimdiņus?

Rīgas Dzemdību namā, piemēram, personāls par cimdiem neko neteica, bet es pirmās 2 nedēļas vilku, jo bieži ieskrāpēja sejā. Aaa, bija viens moments, viena kundze gados iekomentēja, ka viņa neredz jēgu no tiem maniem kokvilnas cimdiņiem, tāpat tak neko nesilda (tas nekas, ka bija maija vidus, ārā +20, telpās vēl vairāk :-D)
06.08.2016 00:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits