Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Mellene_ill
aha, esmu tāda plānotāja. Pareizi ir, pienāks laiks un tad viss būs labi. :-)
Kāda bija ātrās palīdzības attieksme? ok?
Kad es iepriekšējā reizē saucu ātro palīdzību, viņi pret mani kā grūtnieci izturējās ok :-)
19.07.2016 15:25 |
 
Reitings 55
Reģ: 03.03.2016
Izveidoju atsevišķu tēmu, bet drošības labas pavaicāšu arī te:
Vai te ir kāda bijusī/esošā ginekoloģes Zanes Pauniņas paciente?Varbūt kāda ir/bijusi uzskaitē pie viņas un var padalīties atsauksmēs par šo ārsti? Būšu ļoti pateicīga, internets šoreiz ļoti skops ...
19.07.2016 15:55 |
 
Reitings 191
Reģ: 10.07.2016
_elcha_ - Attieksme bija laba, lai gan īpaši daudz man neko arī neizdarīja, vien satina degunu un pajautāja vai braukšu līdzi.
19.07.2016 16:22 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Par grūtnieču aprūpi runājot, atcerējos rakstu "Latvija nav banānu republika: :-Dhttp://m.delfi.lv/calis/article.php?id=47254411
Es biju gaidījusi daudz sliktāku aprūpi grūtniecības laikā, bet pretī nāca daudz atsaucīgu mediķu. Bija pāris negatīvi gadījumi, bet uz visa pozitīvā fona tas nobālēja. Bieži vien sliktā attieksme no mediķiem ir pacientu attieksmes dēļ un pašām grūtniecēm bieži vien deguns gaisā. :-)
19.07.2016 16:51 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Pareizi, es aŗī biju lasīju šo rakstu. Atminējos, ka man viena pazīstama meitene tieši nesen atbrauca no Anglijas sagaidīt savu pirmdzimto uz Latviju.
Piekrītu, ka gadījumi Latviā ir dažādi, taču domāju, ka tas nav normāli, ja grūtniecei ir jātaisnojas, kāpēc viņa ir saukusi ātros/kāpēc viņa ir uzņemšanā, utt. Atcerējos, viena meitene nesen šajā diskusijā rakstīja, ka aizgāja uz gaiļezera uzņemšanu (ginekoloģijas nodaļu?) pēc tam, kad viņai parādījās asiņaini izdalījumi un viņai jautāja, kāpēc viņa vispār ir atnākusi. Absurds :-/
Ehh, ceru, tālāk, ka turpmākais gaidīšanas laiks būs mierīgi/bez stresa un liekiem pārdzīvojumiem/piedzīvojumiem. 8-)
19.07.2016 17:26 |
 
Reitings 334
Reģ: 19.11.2014
gaarfield, es pagaidām arī nekur nesteidzos :D nekādu pazīmju. Atpūšos, ēdu visu ko. :D
Un par to aprūpi - nu LV nav nemaz tik slikti. Pat manuprāt tieši ar grūtniecību saistītās lietas pat labakas nekā piemēram UK. Vienīgi EA un visi pārējie brīnumi šeit par brīvu :D
20.07.2016 10:20 |
 
Reitings 333
Reģ: 27.05.2010
Pierakstījos pie ārsta augsta sākumā. Uz pirmo vizīti ir nepieciešams nodot analīzes? Domāju par HCG līmeni asinīs?
20.07.2016 10:50 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Tad nu mans stāsts :)
Ceturtdienas vakarā sapratu, ka kontrakcijas paliek regulārākas. Tā kā iepriekš jau 2x bija bijušas viltus trauksmes (paliek regulārākas, taču tad pēkšņi pazūd), tad īpaši nopietni neņēmu līdz starpība bija jau 2-3 min..Slimnīca mums tuvu, nebija jāraizējas, ka piedzims mašīnā :-D
Aizbraucām..teicu, ka es būtībā tikai paskatīties, kas un kā. Bet mani uzreiz jau uzņēma nodaļā.. domāju - nu gan! Aizejam ar vecmāti paskatīties, viņa pasaka, ka dzemdības ir sākušās, bet ir pats, pats sākumiņš. Noliek mani gulēt un gaidīt, saka, ka nākšot vēlāk, pēc apm 3 h. Pagāja 2h, es sāpēs vnk locījos un bļāvu kā mama bear :-D vīrs saprata, ka tas nav normāli, jāiet saukt vecmāti. Izrādās, ka man rekordātrumos tur viss notiek un tūliņ jau uz galda varam kāpt. Tā nu pāris stundiņu laikā jau satikos ar savu bērniņu. (l) Pavisam negaidīju tādu nakts pavērsienu, jo vecmāte teica, ka dzemdību aktivitāte noteikti sāksies uz rīta pusi tikai.
Kopumā dzemdības bija pasmagas, jo bebis ļoti liels..gandrīz 4,350 kg.Protams, kā tad nu tur bez plīsumiem :-( bet gan jau atgūšos. Galvenais, ka mazajam viss ok un iztikām bez kaut kādiem vakuumiem, stangām, neparedzētiem ķeizariem utt.
+ Paradoksāli, jo iepriekš teicu, ka noteikti EA neņemšu, bet dzemdību laikā kādas 3x bļāvu, ka gribu anestēziju, bet vecmāte par laimi teica, ka bebis tūliņ jau ārā, kāda tur anestēzija (viņa gados, pieņemu, ka vnk negribēja, ka tērējos lieki).. Nu, vai arī vīrs pakratīja galvu, ka nevajag gan :-D nezinu. Tās sāpes bija kaut kas ārprātīgs, tajā brīdī visu pasaules naudu biju gatava atdot! :-D Bet tajā brīdī, kad uzlika mazo uz vēdera, viss aizmirsās..tikai žēl, ka to brīdi atceros kā pa miglu, jo man jau gandrīz ģībonis nāca..
Nu jau esam mājās un cīnamies ar brūnajiem lāčiem un strūklakām (puika). Pašai vissmieklīgākais liekas tas, kā man trako hormoni. Vienā brīdī apraudos no laimes, ka man ir dēliņš (l) un jau nākamajā raudu, ka vīrs noteikti mani vairs tādu nemīlēs utt. :-D:-D:-D
20.07.2016 10:51 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Doe awww, apsveicu! (l) man arī tas brīdis, kad mazā bija uz punča ir kā pa miglu, domāju, ka tas ir pilnīgi normāli!
bet par to raudāšanu sasmējos, es arī tāpat raudāju pirmās 2 nedēļas, tagad kaut kā mierīgāk viss :D
20.07.2016 11:02 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Doe 4 kg! Super! Man draudzene meitiņa pāris dienas atpakaļ piedzima 4kg ar kaut ko. Super :)) Lai aug stiprs , vesels un liels (l)(l)(l) Smējos par to Mama bear. Aizdomājos, nez, kā man būs pēc...6 mēnešiem!!! :D
Vakar biju uz mūsu pirmo usg!!! (l)(l)(l) Puisis bija ar mani. Lai nu kā, biju ļoti satraukusies, draugs gan mierīgi lasīja auto sporta žurnālus :D Vīrieši...
Kad ieraudzijām mazo brīnumiņu ekrānā, man asaras pa gaisu, tik neticami, tik....vārdos neaprakstāmi skaists brīdis (l)(l)(l) Abi divi ar lielām acīs vērāmies ekrānā.
Dakterītei prasīju par bildītēm. Kad aprakstīju, ka man vienu pietiks, galvenais, lai mazo redz. Atgādināja, ka šis nav foto salons :D
Lai nu kā, pie bildītes tikām. Sirsniņa mums sitas labi. 162 sitieniņi. Un tas brīdis, kad dzirdu sava bērniņa sirdspukstus...Pat tagad raudiens nāk. Nevaru sagaidīt septembra usg, ceru, ka mazais neslēpsies un uzzināšu, kas tad viņš mums ir - puisītis, vai meitenīte :))
Esam jau pilnas 12 nedēļas pieveikuši! (l)
Biju pie dakteres Berģītes, Veselības centrā 3 :)) Un man ļoti patika. Pateiks visu īsi un skaidri, lieki nerunās.
20.07.2016 11:13 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Doe
Apsveikumi arī no manis! Lai mazais aug liels un brašs:-) (l) Jūs gan esat braši, ka tik ātri palaida mājas :)
Lea2
Super! Es jau rakstīju, ka mums arī bija 1. USG pa vēderu pie Berģītes, neraudāju, jo zināju, ko varētu redzēt, arī sirds puksti bija dzirdēti, bet bija tik labas sajūtas. (l) Es arī nevaru sagaidīt nākamo USG, kad mazulis būs vel lielāks un varēs noteikt dzimumu :-). Man patika, ka Berģīte patieca, ka, ja mēs vēlamies uzzināt dzimumu, tad mums ir jāsarunā ar mazo. :-) Tāda lietišķa, bet ļoti jauka ginekoloģe.
Ehh, cik feini, ka šī diena sākusies uz pozitīvas nots :-)
20.07.2016 11:24 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Lea2
Man vispār patika Berģītes humors :-) Es atceros, ka viņa iesmēja, ka vīrs prasīja, vai var apsēsties krēslā, kas blakus USG aparātam (vīrieši:-D) Viņa iesmēja un teica, lai neņemot nost viņai darbu :-D
20.07.2016 11:28 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
_elcha_ Jā, pie šīs dakterītes arī ar prieku došos visas nākamās reizītes. Jo ne brīdi nešaubijos, ka viss būs labi. Tieša, izteicienos mazliet var aizdomāties par to nozīmi...kā viņa to domā, bet tai pat laikā patīkams cilvēks.
Meitenes, vēlējos jums vēl pajautāt, tām, kuras vēl nav ne sarakstījušas, saderinājušās, ne precējušās. Vai jums arī visi radi un arī pat dakterīte izprašņāja par kāzām? Mums pašlaik dzīvoklī ir remonts, ja godīgi, mēs ar to visu kāzu būšanu nesteidzamies...Jo nauda aiziet daudz un personīgi es gribētu precēties kad mazais būs lielāks (1 - 2 gadi) vismaz uz kājām stāvēs. Bet kā lai to ieskaidro visiem prašņātājiem, tā, lai vairs neprasa? :D Protams, ne skarbi.
20.07.2016 11:42 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Lūdzu padalaties ar pieredzēm, visas :))
20.07.2016 11:44 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Lea2, mums nevajadzēja nemaz paziņot, ka būs mazais, lai visi piesietos, jo vairāk kā 7 gadus esam kopā. Mana atbilde nezinu cik pieklājīga skaitās, bet vienmēr teicu, ka no prasīšanas ātrāk nekas nenotiks un kad pienāks laiks, tad arī precēsimies, tēma slēgta.
Tad nu janvārī uzzinājām, ka esmu stāvoklī un uzreiz nolēmām šai vasarā precēties. Argumenti: līdz šim vienmēr bija kas šķietami svarīgāks, kur ieguldīt naudu un mēs abi vēlamies uz bērniņa dzimšanu būt pavisam īsta ģimene, arī valsts priekšā. Turklāt, es saprotu, ka tā nav visiem, bet tad, kad bērniņš piedzims, arī tad man domas būs pavisam citur un diez vai būs vaļa domāt par kāzām. Un naudas krāšanas plāns citām lietām arī jau ir gatavs, kāzas tur pēc tam neietilpst.
Tad nu mūsu kāzu datums būs klāt pēc nepilnām trīs nedēļām. (l) Esmu dikti laimīga un aaaa... nevaru. Viss ir forši.:-)
p.s. man tā patīk mana kāzu kleita un puncis tajā izskatās nu tik piemīlīgi. :-D
20.07.2016 11:51 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
arī pat dakterīte izprašņāja par kāzām?

Tādus jautājumus mana daktere nav uzdevumi. Tikai pēdējā reizē kaut ko aizrunājāmies par uzvārdiem un ieminējos, ka drīz man tāpat mainīsies. :-) Tad viņa pasmaidīja un apsveica.
Un draugu jau no pirmās vizītes sauc nevis par manu draugu vai kā, bet par vīru.:-D
20.07.2016 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
uzdevumi uzdevusi
20.07.2016 11:56 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Kukuruza Dakterīte vienu reizi tikai uzjautāja, vairāk mieru nedod tieši mana ģimene. Drauga vecāki tādā ziņā man ļoti patīk, viņi nejautā liekus jautājumus un nemāca. Bet mani vecvecāki...Aaaa! :D Kad precēsieties? Kapēc par to nedomājiet? Obligāti jāprecās! :D Prāts uzsprāgst tajos brīžos.
20.07.2016 12:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
AG, tas raksts ir sadzejots.
Doe, apsveicu ar deelinju! (l) Man vien pazinja paneema EA 20 minuutes pirms beebja atnaakshanas. :D
20.07.2016 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Lea2, nujā, vecvecāki varētu būt šajā jautājumā...kā lai saka, spītīgāki uz prašņāšanu. Domāju, ka pēc viņu domu gājiena, pirms dzimšanas ir jāprecās. Nu nezinu, pasaki, ka nav jau tā, ka nedomājat, vienkārši plāns ir tāds, ka precēsieties, kad mazajam būs 1-2 gadi. Varbūt, ja viņiem sniegs izsmeļošāku atbildi, tad viņi liksies mierā. Tas protams, ja neesi jau to teikusi viņiem.;-)
20.07.2016 12:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits