Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
Es arī vispār nebiju domājusi par EA. Es arī nelasīju citu dzemdību stāstus un vispār uz pašām dzemdībām braucu harmoniska un laimīga. Jā,man arī tik ļoti nesāpēja. Varbūt tapēc nevienā momentā vecmātei neminēju EA.
Man jau kaut kā liekas,ka nevajag sevi noskaņot,ka nevarēs bez tās EA. Bet nu katra jau dara kā grib. Gribas tikai novēlēt,lai visām kurām jādzemdē viss viegli (l)
04.07.2016 12:26 |
 
Reitings 519
Reģ: 16.03.2010
Tad nu mans dzemdību stāsts - 29.jūnijā četros no rīta nogāja ūdeņi, pirms tam domāju, vai varēšu atšķirt no kaut kādas smērēšanās, bet to tiešām nevar sajaukt, biju kā ūdenskritums. Modināju draugu un pus6 bijām Siguldas slimnīcā. Atvērums bija 4cm, bet kontrakcijas pēc pāris minūtēm, bet kaut cik izturamas, kaut gan jau mērot toņus knapi varēju nogulēt uz tā galda. Ap 9 vienkārši rāpoju pa sienām, parasti labi paciešu sāpes, bet te nu es vienkārši bļāvu, kaut ko tādu nebiju iedomājusies, daugs mēģināja palīdzēt ar masāžu un aukstām kompresēm uz pieres, bet es vienkārši vairs nevarēju izturēt, sāpes bija tik biežas, ka pat elpu īsti nevarēju atgūt. Teicu, lai iet un paprasa EA, kaut gan pirms tam domāju, ka neņemšu, izmērīja atvērumu - 7 cm un iešpricēja. Pēc pusstundas biju uz dzemdību galda, domāju, ka tūlīt tūlīt satikšu savu maziņo, bet tā vēl nebija. No 10 līdz pus3 nomocījos, 9cm bija vairākas stundas, dakteri tik skatās, ka nekas uz priekšu neiet, bet man jau bija sajūta, ka nezinu, ko iesākt, EA arī diezgan ātri izgāja un vairāk špricēt nedrīkstēja. Turpinājumā vēl bija stimulācija un skābekļa došana gandrīz visu laiku, jo mazais jau arī bija nomocījies. Tad visādas pozas, un elpošanas un pūšanas, bet tāpat nekas nesanāca. Draugs arī bija uztraucies ne pa jokam, pēc tam teica, ka to visu redzot, tāda bezspēcība, ka nekā nevari palīdzēt. Pus3 man piedāvāja ķeizaru un tas nāca kā atvieglojums, pēc vairāku stundu mocībām, kad vēl redzi, ka ārsti saskatās un pakrata galvu, ka nekas uz priekšu neiet. Beigās izrādījās, ka mazā galviņa bija tā kā pašķiebusies uz vienu pusi un nevarēja ieslīdēt kā vajag, kā arī nabassaite 2x ap kakliņu. 14.59 mans mazulītis beidzot bija pie manis un tā bija fantastiskākā sajūta pasaulē, ka visas sāpes uzreiz aizmirsās. Viņa vaidziņu pielika pie mana un tās emocijas bija neizsakāmas. Kad mani aizveda uz palātu, mani sagaidīja jau draugs ar mazo uz rokām un asarām acīs. Tāds nu ir mans stāsts. :-)
04.07.2016 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Nē nu ja viss ir viegli un forši, tad protams, ka nav jēgas ņemt EA.
Es tomēr izskatu arī tādu variantu, ka dzemdības var ievilkties un sāpes var kļūt diezgan trakas un nepanesamas vairāku stundu garumā un tajā brīdī no EA atteikties būtu muļķīgi. Vadīšos no sajūtām nevis atbraucot uz slimnīcu teikšu, man lūdzu EA un ātri! :D :D
04.07.2016 12:49 |
 
Reitings 519
Reģ: 16.03.2010
Gribu vēl pateikt, ka Siguldas slimnīcā ir fantastisks personāls un attieksme. Anestezioloģe vispār fantastisks cilvēks, arī vecmātes un ginekoloģes.
04.07.2016 12:50 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
sen_sen - lielie sveicieni vēlreiz!

kad tev taisīja ķeizaru, tad tev deva ko atsāpinošu vai arī bez nekā? izklausās, ka tev gājis dikti sāpīgi, bet prieks, ka mazulis jau pie tevis, veiksmi atkopties! (l)
04.07.2016 13:08 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
sen_sen par pēdējiem teikumiem gandrīz asariņa nobira! Apsveicu!! (l)
04.07.2016 13:16 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Cik ir sanācis runat ar mediķiem gan ārstiem, gan vecmātēm neformālā gaisotne tad visi kā viens saka ņemt visus atsāpināšanas veidus kādus vien dot pretī, par sāpju izciešanu neviens medaļu nedod. EA jau arī nav viegls process, patiesībā tas ir loti, loti nogurdinoši- ir jāsēž visu laiku gultā praktiski nemainot pozīciju, tevi visu laiku monitorē, ēst Tu nedrīksti, pagulēt dēļ pussēdus pozīcijas ir grūti un tā nez cik stundu garumā, man tās pēdējo reizi bija 12 stundas turklāt pirms tam visa diena no 4 no rīta nebija gulētāju dēļ kontrakcijam. Man būtu gribējies paciest sāpes bet atrasties kustību brīvībā, ieiet vanna un paelpot gāzi kad pavisam sāpīgi bet tā kā dzemdības atkal bija ierosinātas tad neriskeju bez EA, jo ierosinātas dzemdības ir sāpīgākas.
04.07.2016 13:34 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
sen_sen apsveicu! (l) Tiekamies tad jau otrā bēbīš diskusijā :-D

Topošajām mammām iesaku atlikt naudu anestēzijai, lai ir drošības spilvens gadījumā, ja vajag. Pirmajās dzemdībās tomēr iesaku uzreiz neņemt EA, tīri tāpēc, lai zinātu kā tas ir un galu galā varbūt nemaz anestēzija nebūs vajadzīga, jo sāpes ir dažādas. Ir dzirdēti stāsti, ka dzemdē vispār bez sāpēm.

Kāpēc jau pirms tam izvēlaties par labu EA, ja nav zināms, cik ļoti sāp bez un varbūt nemaz nekāda lielā starpība nav?

Es tām sāpēm vienreiz gāju cauri un otreiz negribu. Ok, varbūt otrajās dzemdībās vispirms patestēšu un iespējams, ka nebūs vajadzīga anestēzija, bet līdz ko jutīšu, ka sākas vakars uz ezera, ņemšu ciet nevilcinoties. Es ikdienā izvairos no sāpēm, kāpēc, lai dzemdībās sevi pakļautu tādām mokām. Man tas bija par traku, nezinu vai dēļ stimulācijas bija tik traki vai vienkārši esmu mīkstā. Arguments par dabīgumu arī mani neuzrunā. Dabīgi ir paredzēts arī tas, ka sievietēm aug matiņi visās malās, bet tos taču arī likvidējam. Tās ir tikai manas domas. Atkārtošos, ka visām tā nav jādara, jo sāpes un sāpju sliekšņi ir dažādi un to, ko vajag darīt sapratīs tikai procesā. Vienkārši šobrīd esmu ieņēmusi galvā, ka otrā reizē būs tikpat traki, kaut arī zinu, ka nav divu vienādu dzemdību.
04.07.2016 13:34 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
EA ir iespējams veikt dažādos veidos. Var iedot "visu" devu uzreiz un var EA būt "uzpildāma" kad ik pa noteiktam laika spridimi, teiksim, 30 minūtēm ievada jaunu devu. Otrajā varianta nav jabaidās ka uz dzemdību beigām izies anestēzija, bet atkārtot objektīvu iemeslu dēļ to nevarēs.
04.07.2016 13:40 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
sen_sen, man pilnīgi asaras acīs sariesās! (l) tik jauks stāsta nobeigums!

TIkko biju pie ārstes, man viņa saka, ka tuvākajās 3 dienās jābūt. Ja ne, lai braucot uz slimnīcu. Noteikti padalīšos arī ar savu stāstu. Uh, cik satraucoši un forši. Būs grūti, sāpīgi utt., bet es esmu tam gatava..beidzot! (l) visu laiku bija bail, nu ir tikai apņēmība paveikt savu "darbiņu". :-P
04.07.2016 13:54 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Dienvida ++++ gluži manas domas. + Man gan EA liekas ļoti viegls process, es EA ietekmē pat pagulēju stundu un daudz smējos un runājos par ikdienišķām lietām ar vecmāti ,spiešanas starplaikos arī kaut ko pļāpājām par studijām :D
04.07.2016 13:55 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Man arī ar EA palaimējās un bija viegli. Ar anesteziologu krānu beigās pat pajokojos. Kad draugs stresains jautāja vai viņam jāiet ārā es lietišķi atbildēju - dari, kā uzskati par pareizu, man tagad galvenais ir izspiest bebi :-D
04.07.2016 14:07 |
 
Reitings 519
Reģ: 16.03.2010
Paldies meitenes! (l)

callmetwisted ārstes runāja, ka jāšpricē pretsāpju, tad dzirdēju, ka viņas saka, ka man bija EA un tad jau ideāli, laikam laida vēl devu, tajā brīdī jau īsti nesapratu, kas notiek, pāris reizes vēl bija kontrakcijas un tad patīkams atslābums.
04.07.2016 14:14 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Mans staaasts!
Man visas iistaas saapiites saakas dienu ieprieksh. 2.07.peecpusdienaa. Saakot no kkadiem 20 jau speeciigaakas. Atverums tik 4cm. Pec kaadaam stundam 2 jau vel intensivakas ka nevaru vnk vairs izturet un gribas visus sutit kkur :D tad vel tonjus paraleli klausas, un tieshi tajos brizhos tas sapes veeel trakaakaas. Ap pusnakti, vnk chau...vairs nebij speeka nekada, noraudajusies, nosvidusi, izbesijusies delj taam saapeem. Atverums ar tik ljoooti leenu veeraas valjaa, kaa rezultaataa arii man viss vilkaaa gliemezha aatrumaa. Gala spieshana man likaaa vesela muzhiba, bet cik draugs teicis, ka bijis vien nieka kadas 20min. Bet tas moments, kad tev noliek uz kruutiim to mazo kjiparu, kas neesaats zem sirsninjas 9 meeneshus - vnk ir pats, pats labaakais moments kaads vien var buut (l)
04.07.2016 14:39 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Apsveicu Samanta63!!! (l)
04.07.2016 15:03 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
callmetwiste, taisot ķeizaru ielaiž anastēziju, kuras rezultātā nejūti ķermeni no krūšu apakšas līdz lejai. Tā ir operācija, un, būtu traki, ja vnk tā pat grieztu vaļā :D
04.07.2016 15:06 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Apsveicu tās meitenes gan ar bērniņa ieņemšanu, gan sen_sen - ar laišanu pasaulē!
(l)

Man 12.nedēļa un par EA neesmu sākusi domāt. Vispār man liekas, ka es šajā grūtnieču un māmiņu "tēmā" esmu ļoti nezinoša, tāpēc cenšos pa brīvajiem brīžiem palasīt jūsu pieredzi un informāciju kā tādu.

Iespējams, ka te jau kāda ir atbildējusi, bet tā kā pievienojos šim forumam nesen neesmu visu izlasījusi.
Jūs gājāt kāos grūtnieču "kuros" vai uz pirmsdzemdību nodarbībām kā rāda filmās, kur māca elpot un tml? skan smieklīgi, bet es tiešām nezinu vai tādi ir un ja ir vai ir jēga apmeklēt? :-D
04.07.2016 15:16 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Keita, mēs gājām, jo man ārste teica, ka, lai arī nav obligāti, slimnīcā tāpat ļoti cer ieraudzīt to zīmodziņu/ierakstu Mātes pasē, ka vecāki bijuši uz tiem kursiem (vairāk jau, ka tētis ir sagatavots un neģībs :-D). It kā pieprasīt to viņi nevar, bet arī paziņam vienam Rīgas Dzemdību namā prasīja šo ierakstu, ja gribēja ģimenes dzemdības...
04.07.2016 15:20 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Doe - ir pat tādi kā labprātīgi/ piespiedu kārtā kursi? Nemaz nezināju.
Būs jānoprecizē pie savas ginekoloģes. Viņa gan man neko vēl sakarīgu nav izstāstījusi.
Vispār gribētos jau lai vairāk stāsta ko vjadzētu/nevajadzētu darīt, kādi kursi utt.
Laikam vnk pašai jāuzdod daudz jautājumi, nevis jāgaida, kad pati sāks stāstīt ...
04.07.2016 15:27 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Biju uzskaitē pie ginekaloģes, viņa taisījās sūtīt mani uz kursiem, bet uzzinot, ka slēgšu līgumu ar vecmāti, neaizsūtīja nekur. Tā nu vecmāte man trīs tikšanās reizēs visu pastāstīja. Elpot mācīja tikai vienā no reizēm, bet to vairāk apguvu grūtnieču ūdens aerobikā. :-D
04.07.2016 15:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits