Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Un dzemdēt bez EA, apbrīnoju jūs sievietes,kas to spēj! Gan jau ja tāds EA nebūtu izgudrots mēs visas kaut kā jau tiktu galā, bet bez EA man liekas tīrākā cilvēka spīdzināšana
24.05.2016 12:57 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Ne jau visām dzemdības ir mokošas, nebaidāt te meitenes. Man visām sievietēm ģimenē viss ātri un viegli noticis. Es līdz 8 cm atvērumam neko nejutu, man pat kontrakciju nebija, tikai mugura sāpēja.
Protams, labi, ja kam tādam ir atlikta lieka nauda, bet nu nav tā, ka nevar piedzemdēt bez tās EA.
24.05.2016 13:05 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Es uzreiz padomāju, ka varētu ieviest tad pēc šādas pērles izteikšanas dzemdību namos, olu sišanas telpu, kur papučiem starp kājām omletē sēkliniekus sakuļ, kamēr sieviete dzemdē- lai cieš un mīl

Hahaha, sēžu un smejos :-D

ella de visām jau it kā sāpes nav vienādas, bet tai pašā laikā varbūt arī, ka ir, jo salīdzināt sāpju intensitāti - neiespējami. Tiktu jau gan galā bez EA. Tik būtu kā agrāk, kad dzemdības ilga vairāku dienu garumā.
24.05.2016 13:06 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Sasmējos par Favel komentāru. :-D
Tāds dīvains uzskats, ka ja dzemdībās nesāp, tad bērniņu nemīlēs. Es personīgi nebiju iedomājusies, ka var izjust tādu mīlestību pret cilvēciņu, kas puncī dzīvojas, kuru vēl īsti neesmu satikusi. Agrāk nesapratu tādus vārdus, bet tagad vārdi beznosacījumu mīlestība ar katru dienu paliek arvien skaidrāki. Vienalga vai dzemdības būs vieglas, vai miršu nost no sāpēm, tas manu mīlestību pret bērniņu nemainīs, tomēr mazajam pašam nebūs viegli izlauzt ceļu uz lielo pasauli un vēl viss ar ko jāsasastopas lielajā pasaulē, pilnīgi asaras acīs saskrēja! (l)
24.05.2016 13:13 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Meitene, kas rakstīja par ķeizaru, vai grūta atkopšanās, tad varu pateikt, ka nebija grūta (vismaz man ), protams, bija suuuuperbailīgi piecelties no gultas un pagriezties uz sāniem barot bebi, bez vīra palīdzības, paracetamola un atsāpinošām svecītēm būtu bijis grūti, bet jau nākamajā dienā sāku staigāt, un jo vairāk staigā, jo vieglāk paliek, uz tualeti mierīgi var aiziet, nebija jāstaigā platām kājām no sāpēm lejasgalā ka mammām, kam sanāca piedzemdēt pašām. ( tikai nepāprotiet par tām platajām kājām, tas nav uzbrauciens, tikai novērojums :))
24.05.2016 13:29 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Favel, ir ok, ja par to saka vecāka gājuma sieviete, bet te var palasīt, kā par to pašu stāsta ārsts vīrietis:
http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2009/jul/12/pregnancy-pain-natural-birth-yoga
Kā viņš vispār var kaut ko tādu apgalvot? Tad jau tās sievietes, kad EA vēl neeksistēja, darīja šausmu lietas ar saviem bērniem, tas nāca no emocionālās tuvības un mīlestības pret bērnu?
Vārdu sakot - nav ko tādos indivīdos klausīties ;-)
24.05.2016 13:36 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lūk, nesaprotu kāpēc LV nav, un vēl nesaprotu, kāpēc rauc degunu, kad dzemdētāja vēlās ņemt EA un ir gatava maksāt. Varbūt tāpēc, ka esam postpadomijas valsts un daudzās lietās cilvēkiem gados ieaudzināti citi uzskati, ja salīdzina ar citām EU valstīm, kas nav bijušas PSRS. Kursos vecmāte stāstījusi, ka dzemdētājai nedeva EA, izlikās, ka aizgājusi meklēt anesteziologu, bet īstenībā aiz durvīm stāvējusi un gaidījusi. Izklausījās dikti apmierināta, ka tā izdarīja

Norvēģija nav bijusi PSRS sastāvā un teorētiski ir attīstīta Eiropas valsts, bet te arī visu mēģina darīt pēc iespējas dabīgāk dzemdību laikā.
24.05.2016 13:41 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Man kopuma saapes bija tikai kaadu pusotru stundu.Liiidz tam man nebija nekaadu saapju,kaa nogaaja uudenji taa liidz riitam guleeju dzemdiibu palaataa ar 4 cm atveerumu un godiigi sakot garlaikojos.Bija zheel to maaminju kuras dzemdeeja un kliedza.Gaaja vecmaates un teica,lai pagulju.Bet kaads tur miegs ja tuuliit dzims mans mazulis:-D Saaka laist zaales,un tikai uz sisteemas beigaam man saaka ljoti saapeet un bija jau 10 cm atveerums.Dzemdeeju pati bez EA.Bet naudinja man bija atlikta,visaadam gadiijumam.
Ja taa padomaa,es nezinu vai vareetu dzemdeet bez EA ja man vairaakas stundas saapeetu,es noteikti nemtu anesteeziju.Tapeec apbriinoju taas sievietes,kas dzemdee pashas vairaakas stundas un pat diennaktis.Tas ir iists varonjdarbs!:-)
24.05.2016 14:06 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Piekrītu Meredai, man Bulduros ļoti asa bērnu ārste, zīdīšanas speciāliste bija, kategoriska par barošanu, jo man ar bija kaut kāds sviests galvā, ka domāju, ka man nav piens, krūtis mazas, mīkstas, tukšums, ārste atnāca, uzspieda uz krūts, no kuras bija minimāla caurspīdīga pilīte, un visu izstāstīja, pareizi ielika bērnam krūti mutē. Lika atskaitīties cik bieži un cik ilgi baroju bērnu, visu pierakstīju. Rezultāts tāds, ka viss notika, bērns pareizi zīda krūti, man nebija pat jēlas krūtis, nekas nesāpēja.
24.05.2016 14:07 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Villionata, cik labi, ka tev ārste palīdzēja bērnu kārtīgi pielikt pie krūts. Mans svarā ņēmās labi, līdz ar to neviens koriģēt "piezīšanos" nepalīdzēja. Beigās jau raudādama baroju un pati meklēju internetā visu par pareizu zīdīšanu. Iesaku izmantot bezmaksas zīdīšanas konsultantus, ja nu neiet tā lieta. No tā cilvēcīgā kontakta ar kādu, kas saprot un palīdz, jau rodas lielāka pārliecība par saviem spēkiem pabarot bērniņu.
24.05.2016 14:23 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Dāmas, vai glikozes slodzes testu varu taisīt arī es pati uz savu galvu? Eju vnk uz Gulbi un saku, ka gribu vai kā? :D

Ārste uzskata, ka nav nepieciešams man viņu veikt, bet nesen uzzināju, ka vīra rados dažiem ir bijis diabēts + man arī iepriekš cukura līmenis baigi mēdza lēkāt. Gribētu sirdsmieram uztaisīt...
VIņa saka, ka nav ko baigi iespringt uz visādām analīzēm un trakot. Lai dzīvojot mierīga... Kritizēt viņu nav nepieciešams, ar nākamo bērnu es pie šīs ārstes tā vai tā neietu. Nu jau mainīt ārsti vairs nav jēgas (man jau apm.34.nedēļas).
24.05.2016 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Doe, kāpēc nav vērts mainīt ārstu? :) Es savu pirmo àrstu mainīju pārvākšanās dēļ 1.trimestra laikā, no otrā ārsta aizgāju prom pēc 2 mēnešiem, jo ļoti nepatika viņa komunikācijas veids (tāds agresīvs onka ). Atgriezos pie pirmā ārsta, kurš 1 mēnesi pirms mana noteiktā dzemdību datuma aizgāja pensijā un 36. nedēļā nonācu savas tagadējās dakteres rokās. :)
Man viens no vecākiem ir diabētiķis un man pirmās grūtniecības laikā neveica glikozes slodzes testu, tikai kontrolēja cukuru asins analīzēs. Nesen biju pie ginekoloģes ar sūdzībām par veselību un, diemžēl, PCOS ir atkal skāris vienu no olnīcām, kā dēļ man veiks glikozes slodzes testu (vairogdziedzeri man pārbauda 2x gadā ar usg, jo mammai ir problēmas ar to).
Domāju, ka, jā, tu vari pati iet un veikt šo pārbaudi, bet es tev ieteiktu arī parunāties ar kādu citu ginekoloģi. Mainīt ārstu lielā termiņā nav nekas traks. Ir svarīgi, ka tu jūties droši esot sava ārsta uzraudzībā :)
24.05.2016 17:08 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Cukura slodzes bija jega veikt man liekas plus minus 25 nedelas, jo velak cukura parstrade notiek kaut ka savadak,ka nevar iegut patiesus raditajus..bet palabojiet,kludos :-)
24.05.2016 17:20 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Man testu taisīja divas reizes. Varbūt objektīvākais ir tajās divdesmit-cik-tur nedēļās, bet drošības labad mani otrreiz sūtīja pēc trīsdesmitās nedēļas.
Vari veikt testu arī pati, tik paskaties, cik tas maksā, jo bez nosūtījuma būs pašai jāver vaļā maciņš.
24.05.2016 17:27 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Doe - protams,ka vari uztaisīt. Manuprāt, dārgi ar nebija (es par visu pati maksāju)
24.05.2016 19:48 |
 
Reitings 208
Reģ: 23.03.2016
Nav problēmu pašai samaksāt :) ka tikai no tā ir kāda jēga, jāpalasa vēl par tām nedēļām un varbūt jāuztaisa sirdsmieram..
Par ārsta mainīšanu - šī ārste man ir tuvu dzīvesvietai un visi citi (poliklīnika un slimnīca; dzīvoju mazpilsētas nomalē), ir diezgan patālu. Tas ir papildus motivātors palikt pagaidām pie šīs pašas. Neko jau sliktu viņa it kā nedara, bet viņa vairāk attiecas kā pret kārtējo grūtniecību. Arī par mātes pasi izteica tādu komentāru, tā kā man šis jau būtu 2. vai 3. bērns un es zinātu, kur labāk protokolus līmēt iekšā.. būtu pati salīmējusi, būtu viss ok! (t) Bet tā jau ir laipna un viss samērā ok, nav jau ar ko baigi salīdzināt, jo pirmā grūtniecība. :-D
24.05.2016 20:57 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Ir kāds superīgs brīnumlīdzeklis, ar kura palīdzību varu dabūt no pirksta nost gredzenu, kad pirksti ir tādas kā sardeles? :D
24.05.2016 21:43 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man šķiet, ka gestācijas diabētam nav nekāda sakara ar partnera ģimenes diabēta vēsturi, tikai pašas ģimenes diabēta vēsturi vai izmaiņām organismā.
Piedod, bet sasmējos par tiem pirkstiem. Diemžēl nevarēšu neko ieteikt. :-D
24.05.2016 22:01 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Agresīvā Grautniece - nesmejies :D māte google ieteica variantu, ka var paturēt aukstā/vēsā ūdenī un tad ar eļļu vai ziepēm nākot nost. Laikam man ir extra ielaists variants, galīg nepalīdz :'-(
24.05.2016 22:04 |
 
Reitings 519
Reģ: 16.03.2010
Samanta63 - man draudzenei arī nekas nesanāca, nepalīdzēja ne ziepes, ne diega aptīšana, ne ūdens, beigās draugs viņai pārknieba to gredzenu, lai dabūtu nost.
24.05.2016 22:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits