Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 158
Reģ: 22.06.2015
Ehhhhhhhh, biju jau pusē uzrakstījusi savu dzemdību stāstu un kaut kā viss nodzisa, tapēc tagad būs īsā versija:-D
Naktī uz 6.decembri man nogāja ūdeņi, aizbraucu uz slimnīcu, tur mani apskatīja un teica, ka nekas vēl nenotiek, lai gaidu, bet slimnīcā atstāja. Visu dienu bumbulēju un 12 naktī man sākās sāpes, nu tādas sāpes, ka 2 reiz apvēmos. Pirmsdzemdību nodaļā uzreiz pateicu, ka gribēšu anestēziju un kad mani aizveda uz dzemdību zāli, tad tur jau zināja. Baigi operatīvi:-D
Bet nu tā atvēruma pārbaude ir elles mokas:'-(
Kad mani ielika nodaļā, tad pirmo reizi mani parbaudīja vīrietis(kaut gan es no brīva prāta nekad pie ginekologa vīrieša neietu) un teikšu, ka viņš to darīja maigāk, kā sieviete, kas viņu nomainīja. Un kad nokāpu no krēsla, man tecēja ūdeņi un viņš man uzreiz iedeva ar ko noslaucīties, bet tā sieviete nevienu reizi man nepiedāvaja salveti; katru reizi es pati prasīju.
Tad pēc trijiem naktī man teica, lai taisos uz dzemdību zāli. Uzreiz zvanīju savam puisim, lai brauc.
Dzemdību zālē mani pielika pie toņiem un teica, ka pēc toņu pārbaudes sauks anestezioloģi. Vecmāte teica, ka uz 20 min., bet taja naktī bija daudz darba uz es tur mokoties noguleju 40 min.:'-(
5 atnāca mans glābējs:-D un izdarīja visu, kas jādara un tieši tajā brīdī ieradās mans puisis un es biju priecīga, ka viņš neredzēja mani lokāmies pa gultu.
Pēc pusotras stundas sāku just mazas sāpītes un teicu, ka vajadzēs vēl vienu devu, 7 dabūju otru devu. Pēc kāda laika jutu, ka man paliek riktīgi karsti, vecmāte izmērīja temperatūru un man bija 38.4. Tad man sāka dod zāles, lai nosistu temp., bet.laikam, nekas nelīdzeja, jo vēlāk jau bija 39.
Un tad viss notika ātri, abās vēnās man ielika katerus, pa vienu stimuleja, pa otru zāles pret temp.
Sagatavoja galdu dzemdībam. Pa vidu vēl iešpricēja vēl vienu devu anestēziju, bet jau vajāku.
Nu un beigās dēļ manas temp., bērnam vajadzēja ātri piedzimt un tāpēc viņu izvilka ar vakuumu.
Uzlika man virsū, tad paņēma nomagāt un ielika inkubātora, jo viņai siltumu vajadzēja. Kad es redzeju, ka viņa guļ inkubātorā, man sirds sažņaudžas. Tad viņu aizveda bet pirms tam uz pus minūti viņu pienesa man klāt un pielika pie vaiga, bet nu bērnu es neredzēju:'-(
Pirmo nakti bērns nebija pie manis, varēju ar viņu dzīvoties otrās dienas vidū.
Slimnīcā pavadījam 6 dienas, jo mums abām vajadzēja lietot antibiotikas. Tad nu sestdien mūs izrakstīja. Atbraucu mājās un tad man uznāca lielais raudāmais. Visu vakaru noraudāju:'-(
Un pēc dzemdībām man ārste stāstīja kā viss noritēja un vai nu es viņu tajā brīdī nesapratu, bet man tada sajūta, ka dzemdībās bez maz vai neko nedarīju un šī domā mani grauž. :'-( bet es tak centos, lai bērniņš ātrāk piedzimst.

Un mani pēc dzemdībām arī šuva vīrietis un es nekad nedomāju, ka būs tāds skats, ka es guļu ar izplestām kājām, lejasgalā sēž svēšs vīrietis un gandrīz viņam blakus sēž mans puisis un vēro bēbīti. Ārsts bija riktīgi foršs, kamēr viņš mani šuva, mēs runājam ar viņu, uzdevām visādus jautājumus
15.12.2015 18:00 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
kuskusss prieks,ka padaliijies ar savu dzemdiibu staastu.Kaa tu pati domaa-tev bija vieglas dzemdiibas?Peec aprakstiitaa iisti nespeeju saprast.Un no kaa tev taa temperatuura paraadiijaas?
15.12.2015 18:06 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
kuskusss- kurā slimnīcā dzemdēji? Man arī nogāja ūdeņi un, kad pārbaudīja atvērumu, nebija ne cm. Uzreiz sāka stimulēt,lai bērns ātrāk piedzimtu,jo bezūdens periods nedrīkst būt ilgs :-|
15.12.2015 18:14 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
kusskuss, kāpēc bērniņu ielika inkubatorā un abām deva antibiotikas? Tas taču nebija dēļ tā, ka Tev temperatūra bija?
15.12.2015 18:21 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
kuskuss
Kur tu dzemdeji? Man arī pirmsdzemdību nodaļā atvērumu pārbaudīja vīrietis, kas to darīja daudz nesāpīgāk kā sieviete :D un man arī beigās bez maz vai pateica, ka es neko nedarīju tāpēc nācās taisīt ķeizaru..man joprojām sirds sāp par to attieksmi, kas bija beigās.
15.12.2015 18:24 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
RDzN kursos gan stāstīja, ka pēc ūdens noiešanas līdz dzemdībām var paiet pat 24 h un, ka esot jāgaida, kad sāksies kontrakcijas, nevis jāskrien uzreiz uz slimnīcu. Ej nu tagad saproti kā labāk rīkoties :-/
15.12.2015 18:24 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kuskusss - un ko tu vēl gribēji darīt? Varēji neņemt ea un mocīties nāves mokās visu to laiku. Viss notika tā, kā tam bija jānotiek, mazulītis ir pie tevis un viss ir beidzies. Priecājies un mīli savu kunkulīti.
15.12.2015 18:24 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
daydreamer- bet ja tās kontrakcijas nesākās tajās 24 h? Uh,traki. Kad otro reizi dzemdēšu,ja atkal noies ūdeņi,uzreiz braukšu. Manuprāt,tad labāk aizbraukt un tad jau vecmāte teiks kas un kā.:-)
15.12.2015 18:29 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
RDzN kursos gan stāstīja, ka pēc ūdens noiešanas līdz dzemdībām var paiet pat 24 h un, ka esot jāgaida, kad sāksies kontrakcijas, nevis jāskrien uzreiz uz slimnīcu.


Jelgavas slimnīcas kursos stāstīja, ja ūdeņi ir zaļi, duļķaini vai ar asins piejaukumu, tad uz slimnīcu jādodas nekavējoties. Ja dzidri- tas stundas laikā!
15.12.2015 18:31 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
Ah,veiksmi tām,kurām tūlīt,tūlīt jādzemdē! Tā ir tik fantastiska pieredze (l)
15.12.2015 18:41 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Šodien bijām uz 4D sonogrāfiju. Prieks milzīgs, mazulīte visu skaisti atrādīja (l)

Klau, varbūt kāda var ieteikt labu ģimenes ārsti bērnam? Jugla/Vecmīlgrāvis/Pļavnieki/Purvciems. Zinu, ka pie savas negribu viņu vest, tāpēc meklēju citu.
15.12.2015 19:02 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Nekad jau nevar zināt kā tur būs ar to EA. Jā, varbūt nedaudz paildzina procesu. bet man arī vilka ar vakuumu ar visu to, ka EA devu nepapildināju. Būtu papildinājusi, tāpat droši vien sanāktu ar vakuumu. Un arī man bija pēc tam tāda rūgta sajūta, ka ķipa pati neesmu varējusi izspiest. Es nezinu vai tie ir ārsti, kas tādu sajūtu iedveš vai pašām kkas galvā saslēdzas..
15.12.2015 19:14 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Nu jā, ja slikta krāsa ūdeņiem vai, ja grūtniecei ir streptakoks, tad jābrauc nekavējoties.
Bet nu droši vien, ka labāk braukt arī tad, ja ūdeņi ir dzidri un, lai dzen prom, nekā gaidīt sazin ko, kamēr vēl sagaidīs kādus sarežģījumus.
15.12.2015 19:19 |
 
Reitings 158
Reģ: 22.06.2015
roniitis, es īsti nesaprotu vai vieglas dzemdības, bet pēc ārstiem saprotu, ka nebija vieglas.

Smesharik, dzemedēju Rigas dzemdību namā. Man teica, ja 24h laikā nekas nesāksies, tad ierosinās, bet man sakās un ar 5 cm atvērumu aizūtīja u dzemdību zāli, tas bija pirms 4 rītā un pēc 2h, kad atkal pārbaudīja, tad nekas nekustējās uz priekšu un viņi nestimulēja un arī kad uzcēlas temp.tad nestimulēja, to sāka darīti tikai pus 9 vai pus10, neatceros.

Leo_leo, ielika,jo viņai trūka siltuma. Antibiotikas deva dēļ ta, ka, kaut kādā veidā(ārsti arī nezin) man placenta vai dzemdē bija infekcija iekļuvusi(tas var būt no ta ka nogaja ūdeņi, tas var būt no temp., tas var būt dažas dienas pirms dzemdībam) un to vajadēja ārstēt. To infekciju var dabūt tikai dzemdējot un to izārstējot, tā neatgriežās. Un dēļ tā arī nedrīkst taisīt ķeizaru. Bet nu mums analīzes labas(l)

Soho, man beigās vispār likās, ka arste uz mani ir dusmīga.

dydreamera, man vecmāte teica, kad noiet ūdeņi, tad jataisās un jābrauc. Es aizbraucu un man saka, ka vareju nebraukt, bet sagaidīt sāpes un tad braukt. Es arī nesaprotu.
15.12.2015 20:45 |
 
Reitings 158
Reģ: 22.06.2015
roniitis, ārsti paši nezin no ka var parādīties temperatūra dzemdību laikā. Pusotru stundu pēc dzemdībām jau bija 37.4
15.12.2015 20:50 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
kuskusss- nu katrā ziņā labi,ka viss tagad ir kārtībā un vari auklēt savu bērniņu. Tas ir galvenais (l)
15.12.2015 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Mjaa,mani vispaar saak fascineet DzN.Kaa vispaar var jaunajai maaminjai pateikt,ka vinja necentaas dariit visu dzemdiibaas?Mees esam tik dazhaadas-cita jau giibst pie mazaakaam saapeem,cita var izciest 3 dzemdiibas bez anesteezijas.Un ko tagad-to pirmo lamaat un teikt cik vinja slikta?
Kur vispaar elementaara eetika?Sievietei jau taa liels stress dzemdiibas,bet ja veel kaads atlaujas noraadiit,ka tu slikti kaut ko izdariiji vai nedariiji,tas ir nenormaali.
15.12.2015 21:11 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Klau, varbūt kāda var ieteikt labu ģimenes ārsti bērnam? Jugla/Vecmīlgrāvis/Pļavnieki/Purvciems. Zinu, ka pie savas negribu viņu vest, tāpēc meklēju citu.


Es varu ieteikt Laimu Upenieci, vina pieņem Veselības centrā pļavnieki. tikai to labāko varu teikt par viņu.
15.12.2015 21:12 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Sen nav manīta S*...
Ja Tu lasi, pastāsti kā Tev iet, kā aug mazā :)
15.12.2015 21:20 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Paldies, Peliite21, paskatīšos :)
15.12.2015 21:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits