Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Manuprāt, ļoti nekorekti ir vispār kaut ko tādu teikt, ka lai nesūdzas, ka nezin, kas ir grūtības utm. :-/ .
24.11.2015 16:01 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Nu pietiekami kas tik nav dzirdēts kādi tik brīnumi no citām sievietēm, lai es izdarītu sekojošus secinājumus.
Un esmu par ķeizaru nepieciešamības gadījumā nevis kā ir dzirdēts man bail no dzemdībām gribu ķeizaru.
24.11.2015 16:07 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Varu pakomentēt par to, kā agrāk taisīja ķeizarus. Mana acu ārste padalījās ar savu pieredzi pirms mana pirmā ķeizara, tad nu atstāstu.
Agrāk ķeizara rēta bija vertikāla, apmēram zem nabas līdz kaunumam, līdz ar to ar dievu bikini automātiski. Rētas šuva ar parastiem ķirurģiskiem diegiem, pirms 30 gadiem, manuprāt, tie bija medicīnas zīda diegi, līdz ar to rētas lielas un diegus pēc kāda laika ņēma ārā bez atsāpināšanas. Nav īpaši sāpīgi, bet nepatīkami.
Ar to visu gribēju teikt, ka laiks iet uz priekšu un katrs gadījums ir individuāls. Tāpat es varētu čīkstēt, ka vēlētos dabīgās dzemdības, bet man tas nespīd, ja nu vienīgi zinātne attīstās un tiek izgudrots kāds mega kruts dzemdību līdzeklis/metodika.
24.11.2015 16:08 |
 
Reitings 158
Reģ: 22.06.2015
tikai tāpēc, ka agrāk "visām sāpēja un visas dzemdēja bez anestēzijas".

es arī šito nesaprotu. kāpēc tagad, kad mūsdienās ir iespēja padarīt to lietu nesapīgu(domaju anestēziju) man būtu jāmokās sāpēs?
pati plānoju izmantot anestēziju, ja būs galīgi čau, bet cilvēki, kuriem to saku ir neizpratnē un šokā, ''kāpēc''?
kad pateicu to savam puisim, viņš arī nesaprata kapēc gribu anestēziju un viņš teica : tas(dzemdības) taču nav tik sapīgi kā zobu izraut :-D
24.11.2015 16:10 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Un šis arī ir virtuozs mājiens ar mietu :-O
Nebija zilonis ( salīdzinot šeit ar dažu labu), bet nebija sīkucis
24.11.2015 16:10 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Man mazā piedzima 3.294,bet daktere teica,ja būtu bijusi lielāka, nebūtu piedzemdējusi pati (USG solīja 3700) Tā kā tas svars jau nav noteicošais (viens no), bet liela loma ir arī tam, kāda ir sievietes auguma uzbūve.
24.11.2015 16:21 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Jūs te par anestēziju....es jau vienreiz teicu - es varētu uzcelt pieminekli jebkurai sievietei, kas ir dzemdējusi bez EA. Man jau pie pirmajiem cm nebija spēka izturēt. Negribu pat zināt kā būtu bijis tālāk, ja nebūtu ņēmusi.
24.11.2015 16:44 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Beigās, kad jau bērns bija izķeizarots un mani rakstīja ārā, daktere tā arī pateica, ka ja ne ķeizars, tad visdrīzāk letāls gadījums- gan bērnam, gan man, jo iegurņa kauli proporcionali pret viņa galvu musm vienkārši nesadērēja.

Man tas pats bija, dzemdību laikā atklājās nesadrerība, plus vēl bērns tādā lenķī turēja galvu, ka neslīdēja iekšā dzemdību ceļos. Un bez ķeizara bērns nepiedzimtu. Es neesmu baigā ķeizaru fane, bet tomēr es uzskatu, ka ķeizars PRIEKŠ BĒRNA ir mazāk riskantāks. Tas, ka mammai pēc tam ir grūtāks atkopšanās periods, tas jau ir cits stāsts...
24.11.2015 16:50 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Leo_leo, es dzemdēju bez EA :D
Visas sāpes atceros tādā kā nemaņā, tikai kliedzu un vaidēju :D
24.11.2015 16:51 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Made, visu cieņu no manas puses! :) Kā jau teicu, manās acīs visas sievietes, kas dzemdē bez EA ir varones! :D
24.11.2015 16:53 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Es esmu par to, ka jāizmanto mūsdienu medicīnas sniegtās iespējas, piemēram, EA, lai dzemdību procesu padarītu vieglāku un patīkamāku. Bet nu tās ir manas domas.

Vecmāmiņa pēc manām dzemdībām pastāstīja, ka viņai bija lieli griezumi un šuva bez lokālās anestēzijas. Esot bijis tik traki, ka ārstam, kurš šuvis, esot spērusi. Tāpēc es esmu pateicīga, ka tagad ir lokālā anestēzija un epidurālā, kas tomēr ļauj to šūšanas/griešanas procesu padarīt nesāpīgu (man gan 100% neiedarbojās lokālā anestēzija uz šūšanu, bet varbūt dakterei vajadzēja drusku pagaidīt).

Bet es piekritīšu meitenēm, ka tās sāpes pamazām aizmirstas. Man, piemēram, daudz nepatīkamāks liekas atlabšanas process, kad tur lejā viss ir "izārdīts". Ne apsēsties, ne normāli paiet, ne uz WC normāli aiziet. Bet, kad vari beidzot normāli paiet un apsēsties, tad jau dzīve atkal liekas diezgan skaista :D
24.11.2015 17:14 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es arī esmu par mūsdienu medicīnas sniegtajām iespējām. Ja jau kādreiz visas varēja, tad kāpēc šodien neiet dzīvot viensētā bez elektrības un ar sveci, jo kādreiz visi tā dzīvoja. Vai kāpēc šodien ēst banānus un mango, ja padomju laikā tādus neēda un visi izauga veseli.
Saule22, tu mazliet pati sajaucies, jo vispirms teici, ka nesaproti tās, kas prasa EA pie sāpēm, bet pēc tam saki, ka nesaproti tikai tās, kas brīvprātīgi izvēlas ķeizaru.
Ok, nav jau mērķis šeit kašķēties. Vienkārši būsim tolerantākas viena pret otru, jo sievietes ir tik atšķirīgas.
24.11.2015 17:24 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Man, piemēram, daudz nepatīkamāks liekas atlabšanas process, kad tur lejā viss ir "izārdīts". Ne apsēsties, ne normāli paiet, ne uz WC normāli aiziet.

WC apmeklējums bija katastrofa, tikpat sāpīgs process kā dzemdības. :D
Bet tieši tā , sāpes aizmirstas, tāpēc, ja viss būs kā plānots, tad nākamgad ap šo laiku tiks domāts par otru bērņuku.
Un šoreiz es izmantošu EA, sajūtu dažādībai :D
24.11.2015 17:29 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Pret EA es neteicu ka esmu, jo pati arī ņemu pašās beigās domāju ka izturēšu bez EA un kā lieka naudas tērēšana, bet neizturēju uz beigām.. Spēkā nepietika izelpot un izturēt, bet nevienā brīdī man nebija domas par ķeizaru, tieši pretēji.

Un paša sākuma rakstīju ka neesmu pret ķeizaru ja tas ir vajadzīgs:

Tiešām esmu šokā par tām kas labprāt izvēlas ķeizaru bez vajadzības un šokējas par to ka ilgi mokot, manuprāt pats ķeizars ir tas kas ir mocības.
Protams es nerunāju par tām kurām bez ķeizara nu nekadigi un tas tiešām ir vajadzīgs!


Te pat bija viena meitene kas izjqutaja par ķeizaru jo viņai bail dzemdēt (šāds te variants man liekas aplams)

Bet labi vienalga katram savs un viena otru neparliecinasim par pretējo un nevejag jau arī! :-)

Vienkārši varbūt nespēju pareizi paskaidrot savu domu.. :-(
24.11.2015 18:29 |
 
Reitings 90
Reģ: 30.06.2013
roniitis Jā, man ar sāka nedaudz spiest uz kunģi un kad bēbis maina pozīciju tad es arī jūtu, ka puncis paliek ciets :-D . Cik tev nedēļas? :-)

maza_vilna Aww jauki ! Iespējams, tas varētu būt tonuss, kaut gan ultrasonogrāfijā neko tādu nemaz nepieminēja, bet nu es ar magni neaizraujos.
Vecmāte teica, ka tās tiešām varētu būt viltus kontrakcijas.
Parasti man vēders paliek ciets ja es sēžu, bet kad apguļos tad viss ir čiki :-)
24.11.2015 18:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kādreiz arī daudz sievietes vai bērni dzemdībās neizdzīvoja, reizēm abi. Tā ka dažas te ar sapratni nav draugos.

Manam bērnam bija tūpļa guļa, tāpēc - plānotais ķeizars. Dzemdību namā gan ļoti centās pārliecināt, ka jādzemdē pašai, bet mana uzraugošā daktere nebija ar mieru, mēs arī nepiekāpāmies, tāpēc tomēr ķeizars.
Un operācijas laikā ārste arī pateica, ka pat ja bērns būtu gulējis pareizi, es nebūtu pati varējusi piedzemdēt. Bērns bija standartiņš- 3.53 kg, bet priekš manis par lielu.
24.11.2015 18:42 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Meitenes, tas ir normāli, ka durās sānā labajā?vèders arī sapūties.. Pus nakti vel kungis sāpēja un tas sāns, no riita puses iedzëru , kas domāts zarnu traktas iekustināšanai (ieteica daktere grūtnieceem) un tad shodien tikai durās sānā..
Vakar biju pie ginekologes-paklausijās sirsninu un paspaidija punci - viss labi :)
14 nedēłas.
24.11.2015 18:51 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
man šodien pirmais skrīnings bija. skatos uz smukajām bildītēm. neaprakstāmi laba sajūta. bebītis smuki čučēja, kā maza lellīte. (l)
24.11.2015 19:01 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
Nu man viss bija ideàli. Dzemdības klasika- sāpēja protams, bet izturèju pilnīgi visu, bez visàm atsàpināšanàm utt. Plīsumi arī minimāli, uz wc tik pirmà reize dedzinoša, atkopšanàs arī viss ok, varbūt pāris reizes iesāpējās,kad dzemde savilkàs, bet vispār nevaru sūdzèties. Iespējams,ka tas,ka bèbe tikai 2,510kg,bet nedomāju,ka no tà man kontrakcijas būtu mazàk sāpīgas. :-)
24.11.2015 19:15 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
ella de, man mazais 22.nedēļās gulēja tūpļa guļā(dzimumu neredzēja un vēl savas 33.nedēļās nezinu dzimumu), tā gulēja vēl kadut laiku. Ap kādām 28 nedēļām sāka mazais žagoties un pēc žagām sapratu, ka guļ pareizi, :) Un vēl joprojām ir pareizi :)
24.11.2015 19:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits