Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Khkh es savus krūtsbērnus normāli tikai no 7-8 mēnešiem sāku piebarot um ar meitu darīšu tāpat. Piedāvāt sāku un sākšu ap 6m, bet nu bez uzbāšanās, jo lattrs bērns pats parāda, lad ir gatavs sākt ēst ko citu bez piena.

Saldētavava man ir pilna līdz augšai - zirnīši, burkāni, kāļi, brokoļi, puķkāposti un visas iespējamās ogas, ko pie putrām, biezpiena un kefīra likt.

Par dzeršanu - saviem vienmēr esmu devusi tikai ūdeni un meita jau smuki dzer.un puikas arī vēljoprojām izvēlas ūdeni nevis sulas. Slimojot reizēm liepziedu un kumelīšu tēju dzer tikai.
06.11.2015 12:45 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es savu krūtsbērnh plānoju sākt piebarot uz 6 mēnešiem. Man saldētavā ir šis tas sasaldēts no dārzeņiem.
Kad sākt radināt dzert ūdeni? Carrie, cik ātri tu sāki dot ūdeni?
06.11.2015 13:11 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Soho kopš dzimšanas. Starp visām ēdienreizēm piedāvāju, lai pierod. Ne vienmēr grib, bet pusē no reizēm kaur ko arī padzeras.
06.11.2015 13:19 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es savam dodu ūdeni tad kad žagojas. Parasti jau padzeras, bet gadās arī, ka sakož smaganas un nemaz neņem pudeli mutē.

Jūsu bēbji arī pa rokām vien dzīvojas?
Kā mans kundziņš pamostas tā man viņš jānēsā apkārt un jāpļāpā. Man protams nav iebildumu, bet, nu, citreiz pat nevaru aiziet kafiju ātri uztaisīt kā šis jau histērijā sarkans bļauj par manu prombūtni (kaut gan virtuve mums kopā ar dzīvojamo istabu un es vienmēr turpinu runāt, lai dzird, ka tepat vien esmu). Nelīdz arī sēdēšana blakus. Jāņem rokās un jāpļāpā. Tad viņš klausās, taisa skaņas un smaida man (beidzot sagaidīju.. mani tas tā iepriecināja.. pat kad viņš piedzima nebiju tik saviļņota).

Kā ir/bija jums? Es kaut kā neatminos, ka speciāli viņu būtu pa rokām radinājusi. Arī midzinājusi uz rokām nekad neesmu.
06.11.2015 13:47 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Jaa manejais ari pa laikam grib pa rokam. Bet labi, ka vins nepieprasa, lai tikai es vinu nesaju un turu, var to padarit ari citi. Dazreiz liekas, ka es vinam esmu vajadziga tikai, lai paestu :D Bet nu jaa nesat ir gruti-jo es vargulis un 6kg man dazreiz jutami. İpasi pastaigas laikaa, kad viena roka puika, bet ar otru jastumj rati.
06.11.2015 13:58 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Manējam esmu tikai es pa dienām un vakarā tētis. Vēl man it kā nav grūti, bet es vienkārši nesaprotu no kurienes viņam tas.. tā tāda visu bēbīšu kaprīze jeb kaut kur pati būšu nošāvusi greizi un iedvesusi viņā vēlmi visu laiku atrasties uz rokām!? No vienas puses jau saprotu, ka kur gan citur tāds mazs cilvēciņš vislabāk varētu justies ja ne rokās un pie krūts, bet tas, ka pat uz minūtīti nevar aizskriet no viņa prom gan ir kaitinoši. :-O
06.11.2015 14:12 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
p.s. un, jā, dažreiz arī tētim ir jānāk pie manis stāvēt blakus, lai bērns redz, ka es tepat ar viņu runājos. Piemēram, kamēr ēst taisu. Kad tētis ar viņu mēģina pļāpāt viņš galīgi negrib klausīties, sarauc pieri un laiž taurīti. Pie tēta ir labi, kamēr viņš staigā pa māju.. un lai nemaz nedomā apstāties vai piesēst.
06.11.2015 14:15 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man fizioterapeite ieteica bebi kopš dzimšanas likt uz grīdas, uz puncīša, lai dzīvojas. Jā, protams, viņai patīk 'sēdēt uz plecā' un iet apgaitā :-P:-D
Man nepatīk vārds 'radināt', bet viņa māk spēlēties pati, ja arī sāk čīkstēt, ja apsēdīšos blakus, spēlēšanās turpināsies. Mums arī viena istaba ir ar virtuvi, kas man atvieglo ēst gatavošanu. Bērnu nolieku uz paklāja, mums ir tāds zārdiņš, kur iekārtas koka figūriņas, youtube nursery songs fonā, bērns zem zārdiņa dzīvojas-sit ar rokām, kājinām mantiņas, kaut ko ar pirkstiņiem kimerē, runājas savā nodabā-un es lieku viņu mierā, nejaucos procesā. Tikmēr uztaisu vakariņas vai ko citu no mājas darbiem.Arī kad ēdam vakariņas, lieku viņu uz paklāja, pēc vakariņām mēs abi izlaižamies uz paklāja samīļot mazo bebsi un paspēlēties, pārrunāt dienas gaitas utt.

Midzināta gan tiek uz rokām, bet manā gadījumā nesūdzos, ka tik pa rokām grib dzīvoties.
06.11.2015 14:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Madonna, tev jau bēbīte vecāka. Manējam nepatīk uz vēdera. Lieku protams, bet par "dzīvošanos" to nenosauksi. Mantiņas vēl tik mazam arī neinteresē, var redzēt, ka baidās.. miega lupatiņu arī vēl negrib ņemt.
Vot, vienīgi no rītiem, kad tikko pamodies un paēdis. Tad gan varu iet mazgāties (viņš autobeņķī līdzi) un tad šis tur kaut ko savā nodabā kūko un spēlējas ar savām rociņām.
Bet, nu, man jau mamma saka, ka es tāda pati uzmanību prasoša biju. Tik pa rokām un pie pupa un rokās citi varēja ņemt tikai, ja mamma tajā pašā telpā atradusies. Varbūt vienkārši vēsture atkārtojas. :-O
06.11.2015 14:33 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nu zem 'zārda' viņa guļ uz muguras. Kad bija pāri mēnesītim, viņai ļoti patika, ja es lasīju. Nu tā smaidīja. Man ir iepirktas Stārastes grāmatas nākotnei, bet noder arī tagad. Tagad, kad jau tver mantiņas, izklaides iespējas, protams, pieaug. Vēl viņa pētīja attēlus-melnbaltus. Miega lupatiņa viņai ar kkā vēl neaiziet (lai gan ir veselas 3).
Mēģini slingu, vismaz rokas brīvas!
06.11.2015 14:40 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Undiya, tā ir pilnīgi normāla uzvedība tādam maziņajam... Jums spiediens no apkārtējiem, ka šķiet, ka tāda vecuma bērniem jau būtu jāprot dzīvoties vieniem un neprasīt mammas uzmanību? Der atcerēties, ka pirmie 3 mēneši ir kā 4.trimestris - bērniņš nemaz vēl neizšķir, ka ir nost no mammas... :-|
06.11.2015 14:58 |
 
Reitings 26
Reģ: 10.01.2014
daydreamer - man or diezgan liels svara pieaugums , 34 nedelas un +17 kg. bet tie kg tikai vedera koncentrejusies , jo nekur citur nekas apalaks nav palicis . Man tieshi viss vedera , un arste tieshi man saka pa vedera lielumu , ka iespejams liks slimnica , bet negribu lauties stimulet bez liekas vajadzibas , jo kaut gan veders man meras liels , berninjsh ieksha ir normala svara un nav pa daudz :) tpc vien esmu apjukuma, ko tas puncis man ta izaudzis, jo cukuru uznemu loti minimali un nav ta ka edu visu dienu !!!
06.11.2015 14:59 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nu ar tiem vēderiem ir tā:
Ja vēdera apkārtmērs katru mēnesi pieaug, tad tas nozīmē, ka arī mazulis aug, ja tas neizmainās, tad jāsāk domāt, kāpēc tā – vai māmiņa ietur diētu vai bērniņš neaug. Nav tādu noteiktu centimetru apkārtmēram, kas būtu norma vai ne-norma. Mēs taču katra pēc savas būtības esam citādākas – cita tievāka, cita apaļāka. Tad jau mums visām ir jādzīvo ar parametriem 90-60-90, lai varētu runāt par kādu normu vai standartu grūtniecības gadījumā. Protams, vēdera apkārtmērs būs atkarīgs arī no uztura – vai ēdīs veselīgu un sabalansētu uzturu vai sēdēs uz pankūku diētas.

Vēdera lielums ir atkarīgs no vēdera priekšējās sienas un tā saucamās presītes. Trenētie punči labāk savāc punci.
06.11.2015 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Sveikas meitenes.Man shodiena taada interesanta-velk visu laiku veederu un muguru kaa uz MR,muguru periodiski kaa ar elektriibu rausta,slikta duusha-no visa shkjebina.Vai tie vareetu buut dzemdiibu priekshveestneshi?Vai arii vnk treninjsh pirms dzemdiibaam?:-/
06.11.2015 15:28 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
+ AnneBelle
Es savējo staipīju uz rokām līdz 6 mēn. vecumam. Kā sāka stutēties ceļos un pēc tam jau rāpot, tā apkārtējā pasaule kļuva interesantāka par mammas/tēta rokām.:-)
06.11.2015 15:29 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
AnneBelle, nē, spiediena nav. Vienkārši pati nesapratu vai tā tam jābūt, ka bērns histēriski bļauj kad ateju no viņa tālāk. Tā nav tāda vienkārša ņuņņāšana, bet kārtīga bļaušana ar aizspiestām acīm un no visas mazās sirsniņas. :D
Jā, par slingu domāju, jo savādāk vienīgais ko varu darīt ir sēdēt/staigāt ar viņu rokās.. garlaicīgi vienkārši un citreiz tā brokastis gribas pasēdēt mierīgi paēst, bet nē - vai nu variē ar vienu roku vai pagaidi kamēr aiziešu gulēt. :) Kur tos slingus var dabūt?
06.11.2015 15:35 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Es Tevi ļoti labi saprotu, Undiya. Es savai meitai, kad viņa gražojas, saku, ka mammīte ir tikai viena un mammītei vajag mirkli atelpai, lūdzu sapratni (kas viņai, protams, pie mazās kreisās kājiņas :-D). Mans sapnis ir mierīgi dzert kafiju terasē ar kādiem gardumiņiem un lasīt tenku žurnālu :-D:-D:-D tik pieticīgi, bet tik neiespējami šobrīd.

Nezinu, lv laikam bija manislingi.lv....
06.11.2015 15:44 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Undiya, mans darīja tāpat, Vieglāk palika kopš sāka rāpoy, bet tāpat prasās bieži uz rokām. Un manējam tagad mammas periods, pie tēta tikai nedaudz ar mieru pabūt, pēc laika atkal tikai pie manis, pielipis, kā dadzītis.
06.11.2015 16:42 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
HeyMinka, mums abām vienāds laiks, man ar 34.nedēļa, kilogrami plusā bišķi mazāk, bet viss arī vairāk vai mazāk koncentrējas tieši vēderā, jo bikses velku vēl aizvien tā paša izmēra, ko 14.nedēļā. Seja, krūtis, rokas ar nav uzblīdušas. Nu neko, esmu apņēmusies pēdējo periodu ieturēt striktu ārstes norādīto diētu, redzēs kādi būs rezultāti :-)
06.11.2015 17:15 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Undiya
Manam ir gandrīz otrādi, rokās īpaši nepatīk, dīdās, speras ārā. Bet man blakus gan ir jabūt ja aizeju prom,tad sākas čīkstēšana..lai gan man ļoti palīdz babybjorn krēsliņš ielieku, iešūpinu un tad varu kaut ko padarīt, paēst brokastis utt.
06.11.2015 17:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits