Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Mans mazais puncï gulēja uz kreiso pusi, tāpēc ārste lika likt bebi uz labo pusi gulēt. Kopš piedzima, meitai riebjas kreisais sāns, lieku, bet viņa neapmierināti bļauj vai griežās uz muguras. Čuč man uz labo sānu pa nakti, nelieku uz muguras, labāk likt uz muguras, ja? Man bail, ka bebis aizrīsies un tā ... :-/

Rdzn mazulis gulēja mums pa vidu, jo man ķeizars, un es knapi varēju sākumà uz sāniem apgriezties, jo likās, ka visi iekšējie orgāni arī saiet vienā pusē :D
Mājās arī meitiņa bija veselu nedēļu pa vidu mums abiem, kamēr atkopos, bet iekārtojām viņu griķu pakaviņā. Pēc nedēļas jau guļ savā gultiņā, jo mums vieglāk, un beibe labāk guļ, lielajā gultā viņa saprot, ka mamma tuvu un pa nakti var negulēt, vai spēlēties, a savā gultā es aši pudeli mutē iebāžu, izdzer un aizmieg, es eju gulēt :)
08.08.2015 13:59 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Atradu rakstu par to bērnu guldīšanu, bet tur arī nav vienotss nostājas
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/15362/ka-guldit-zidainiti--uz-muguras-vai-saniem/
08.08.2015 14:12 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Jansone, es tād gultas liku, rekur šī ir manējā:
http://www.babystore.lv/?dir=view&id=52520&page=8&s=hensvik-002-485-29-bernu-koka-gultina-balta Ļoti forša, gulta ir dižskābarža, saliekama 10 minūtēs, ļoti smuka, tikai man nepatikās, ka tād skrūves var redzēt, tad mums tur tādi balti silikona
puļķīši! :) Cena laba, jo tādas cenas iveikalos gultiņas tikai no finiera piedāvā, šī vismaz no koka :)
Dzīvē izskatās šitā.





Ceru, ka noderēs ;)
08.08.2015 14:16 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
dindiņš, jā, mans mazais arī varētu sinhronizēties ar tēva krākšanu. :-D
08.08.2015 14:33 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Mans vecākais ir labs piemērs tam! Abi divi šņāc :-D
08.08.2015 14:40 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Nu tā, esam atbraukuši mājās :) Radinamies pie jaunas kārtības, viegli nav, bet jāsaka, ka mazā ir samērā mierīga. Bet nu solītais dzemdību stāsts:
1.augustā aizbraucām uz laukiem (gandrīz 100 km attālumā no Rīgas), citi jau teica, ka es traka esmu tik tālu braucot, bet tā kā mans puncis bija tik mierīgs tajā dienā, nejutu pat nevienu sāpīti, tad kaut kā iedomājos, ka tuvākajās dienās jau tiešām nekas nenotiks. Viss sākās ar to, ka pamodos 3.00 naktī un sajutos dīvaini, tās nebija sāpes, bet kaut kas man lieka piecelties kājās. Protams! Ūdeņi nogāja. Man tajā brīdī bez maz vai rokas sāka drebēt aiz satraukuma, jo sapratu- tā diena ir klāt! Cēlu vīru un braucām uz Rīgu, uz mājām pēc kofera. Jau 4.00 bijā Rīgā, ūdeņi tik turpināja gāzties, bet es nejutu nevienu sāpi. Iegāju dušā, ieveidoju matus, saliku atlikušās lietas un tad devāmies uz Stradiņiem. Sākās tādas ļoti vieglas sāpītes ik pa 5 minūtēm. Vispār likās tāds skaists rīts, bija pacilāts noskaņojums, jo zināju, ka drīz satiksim savu meitiņu.
Atbraucām, mani apskatīja, konstatēja, ka ir pats sākums. Aizgājām un iekārtojāmies dzemdību zālē, atnāca vecmāte, apskatījās, un tad mēs palikām tusēt pa dzemdību zāli. Nu jau jutu, ka sāpes, kas joprojām bija ik pa 5 minūtēm kļuva ļoti spēcīgas. Vecmāte teica, ka tas tāpēc, ka ir nogājuši ūdeņi.
Sāpes spēcīgas, ūdeņi nogājuši, bet vaļā viss vērās ļooooti lēni. Tad sāpes kļuva nepanesamas, es vecmātei lūdzu, lai pasauc anesteziologu, ka ņemšu EA. Meitenes, es varu pieminekli uzcelt jebkurai sievietei, kas ir dzemdējusi bez anestēzijas, goda vārds! Tās mokas, ko es jau sākuma kontrakcijās piedzīvoju....es nenovēlu nevienai. Man vecmāte kontrakciju lika izelpot, bet es pat to nespēju aiz sāpēm, likās, ka ģībšu. Nemaz negribu zināt, kā tālāk būtu bijis bez EA. Kad ienāca anesteziologs, biju laimīga, zināju, ka mocības drīz beigsies. Anesteziologs izdarīja dūrienu mugurā, kas ir diezgan nepatīkams un ievadīja katetru. Kad saņēmu devu, jutu, ka kājas paliek tādas kā ar vieglu vati un sāpes pārgāja. Tā bija svētlaime. Vecmāte ik pa laikam palielināja devu.
Kad jau kontrakcijas kļuva ļoti spēcīgas, tad varēja arī just spiediena sajūtu, bet bez sāpēm. Visu laiku klausījās mazuļa sirdspukstus, kas bija ļoti labi. Kad pārbaudīja atvērumu, tad tas bija ļoti progresējis un vecmāte teica, ka pateicoties EA. Viņa gan man teica, ka pie izstumšanas būs jāpacīnās, bērns attiecībā pret manu samērā šauro iegurni ir paliels. Gāja brīdis, jau pilns atvērums, man sāpes kļūst arvien stiprākas, EA vairs nelīdzēja, lai gan tika papildināta. Un mazais arī nekur lāgā nevirzījās, turklāt turēja galviņu tādā leņķī, kas ļoti apgrūtinātu izstumšanas procesu, bet vecmāte joprojām cerēja, ka sanāks dabīgi. Atnāca
Ārste Atnāca
ārste un pateica, ka process ir jāpastimulē, jo 2 h laikā vajadzētu mazo dabūt ārā, bet jau tad es manīju, ka ārste un vecmāte paliek šaubīgas. Man bija jau spēki galā, patiešām jūtos slikti. Pēc laiciņa vēlreiz atnāca ārste ar vecmāti, lika pamēģināt paspiest un saprata, ka bērns citādi, kā ar ķeizaru ārā nav dabūnams. Es pati stresā, vīrs staigāja ar asarainām acīm, es šo mierināju, ka tas taču nav nekas traks, mazajam joprojām labi sirdspuksti. Bet nu, kad mani sāka gatavot ķeizaram, pati sāku raudāt, sajutos tik bezspēcīgi, atcerējos, kā sākumā man bija bail dzemdēt, kā es bailes pārvarēju un biju dzemdības ieplānojusi kā skaistu notikumu.
Kad apgūlos uz ķeizara galda, gaidot operācijas sākumu, mani atkal pārņēma nežēlīgas sāpes, tādas, ka kliegt gribējās un es nevarēju sagaidīt sākumu. Kad viss sākās, anesteziologs stāvēja klāt un brīdināja, kādas būs sajūtas, ka būs mazliet nepatīkami, bet ne sāpīgi. Bet es nekad nedomāju, ka ķeizars ir TIK nepatīkams! Jā, man nesāpēja, bet es jutu, kā tiek plēstas mans vēders, un visu pārējo. Šausmīgi....Un tad izdzirdēju ārsta komentāru: "O, bērns jau pats lec ārā". Pēc maza mirkļa izdzirdēju sava bērniņa raudas un protams, ka man nobira laimes asaras. Mazo aiznesa vīram, mani šuva. Tad manam ķermenim sākās kaut kāds šoks, es tā trīcēju un drebēju, kā plika izmesta sniegā, un to nekādi nevarēja apturēt. Ārsti teica, ka tā ir organisma reakcija, salaida man vēnā visādas zāles. Un tālāk es notikušo atceros ļooooti miglaini, es ik pa brīdim slēdzos ārā, caur miglu atceros, kā palātā mazā plika 2 h tusēja man uz punča, kā mēģināja ēst. Ar skaidru aci es redzēju savu meitiņu tikai ap plkst.00.00, kad man viņu atnesa barot, jo ņemot vērā manu stāvokli, mazā uz nakti bija paņemta uz bērnistabu. Pabaroju meitiņu, secināju, ka nu jau esmu pēc operācijas atgājusi un lūdzu, lai man viņu atstāj, jo man jau tā bija žēl, ka mūsu pirmā tikšanās bija tāda, ka es neko neatceros. Tāds lūk mans stāsts, bet varu pateikt palies vecmātei un ārstei, kas pieņēma pareizu lēmumu (tāpēc arī gribēju dzemdēt Stradiņos pie profesionāļiem), bail domāt, kas būtu, ja cita vecmāte uzskatītu, ka ir jāmēģina līdz galam, jo kā viņa teica- šajā gadījumā bez ķeizara iztikt nevarēja. Meitiņa piedzima vesela, ļoti skaista, veselīga un dabūja 9 balles pēc Apgares skalas.
Vienīgais, žēl, ka Stradiņos nevarējām dabūt ģimenes/vienvietīgo palātu, man pēc ķeizara tas būtu noderējis, ka vīrs paliktu pa nakti. Un man "paveicās" ar istabas biedreni, kas pirmās stundas, kamēr mazulis gulēja man uz punča, es pusnemaņā, nāca jaukt mums šo ģimenisko mirkli, sākot bārstīt pamācības par zīdaiņu kopšanu. Es pēc tam vīram prasīju, vai tas nebija slikts sapnis :D Bet nu tas jau ir cits stāsts. Gari man sanāca gan :)
08.08.2015 14:41 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
S*, Saule, kā jums iet? Jūs taču nākamās :)
08.08.2015 14:41 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Leo_leo Apsveicu, un galvenais ka visi veseli un esat laimīgi mājās. (l)
08.08.2015 14:52 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Leo, leo, apsveicu(l)

Khkh, tik skaisti viss. Es tieši šo gultiņu domāju, ka atceros, ka gribēju un pazaudēju. Paldies! Tikko pasūtīju(l) Vai tu vari, lūdzu, arī padalīties, kur pirki pārtinamo virsmu, kura tik labi klājas pāri gultiņai? Nesaprotu tos izmērus.
08.08.2015 14:57 |
 
Reitings 126
Reģ: 29.07.2015
khkh, Bet par to likšanu uz muguriņas. Tak liekot ratos bēbi, un kad viņš guļ liek, tak uz muguriņas. ;-)
08.08.2015 15:13 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Leo_leo veiksmi un ātru atkopšanos, galvenais, ka mazā beidzot klāt. (l)
08.08.2015 15:27 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Leo_leo, garš tev tas stāsts un sarežģīts, BET tā ir pagātne! :) Tagad sācies jauns posms un visi esat veseli. Vai nosaucāt kā bijāt plānojuši? :) Un, ja nav noslēpums, kura vecmāte tev bija?
Man viss pa vecam, nekādu pazīmju, dzīvojos tāpat kā līdz šim. :D
08.08.2015 16:30 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Meitenes, vai tas "Babystore" veikals tiešām ir tik slikts, kā raksta interneta komentāros, ka preci gandrīz nereāli saņemt, ka daudz kas nav uz vietas utml? Uztaisīju tik priecīga pūriņa pasūtījumu virs 200 EUR, visu dienu izvēlējos, domāju, cik ērti un forši un beigās tikai izlasīju atsauksmes internetā...:-| Nu, bāc. Cerams, ka man piegādās kaut daļu. Es varu gaidīt gandrīz 2 mēnešus. Tagad nesaprotu. Sūtīt no cita veikala vai riskēt skatīties, kā būs:-|
08.08.2015 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Par ZPNS - to izraisa arī tās mīkstās maliņas gultiņām, iesaku palasīt.
08.08.2015 16:43 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Leo_Leo, mīļi sveicieni ar meitiņas piedzimšanu, audziet lielas, paklausigas un veselas!!! (l)



Man šodien laikam sākas pazīmes... Vakar vakarā saka izdalīties gļotu korķis caurspīdīgs un ap četriem naktī saka periodiski ik pēc 10 -15min ļoti vilkt un sāpēt mugurā un vēdera lejasdaļā... Velaizvien intervals sevišķi nav mainījies un paliek ciets vēders un velkosas sāpes kuras nemainās stipruma un starplaiki arī nemainās... Nu jau gaiši rozigi izdalījumi, pat nezinu kas tas ir un vai braukt uz slimnīcu... Jo it kā jābūt apm 5 min starp kontrakcijam un japienemas spēkā... Tā ka nezinu īsti līdz galam ko darīt varbūt dzivosos pa mājām un ja līdz rītam paliks spēcīgākās sāpes tad uz slimnīcu rīt...

Ārsti arī nevaru sazvanīt... Mazais kustās kā vajag... Nezinu.. Varbūt tā Starpcitu kāda pieredzejusaka mācēs ieteikt vai braukt vai nebraukt vai tas varētu kas būt vai tikai viltus trauksme..? :-)
08.08.2015 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Tās baltās IKEA gultiņas var dabūt lētāk caur IKEA piegādātājiem/interneta veikaliem. Mebstore, ja nemaldos, bija pa 75EUR.
08.08.2015 16:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Saule22
Izklausās, ka dzemdības ir sākušās, bet vēl nav aktīvā fāze. Kontrakcijas ar 10-15 min var būt arī stundas 10-12. Ja nav nekādu citu sūdzību, labāk paliec mājās līdz 5 min intervālam.
08.08.2015 18:59 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es atkal aizdomājos, ka tādu EA tiešām nevar izdomāt - kad viss sākas, tad ar sapratīsi!
Un jau kurš gadījums īsā laikā, ka EA nedod vajadzīgo efektu - nu ok, tu kādā brīdī, iespējams, nenogursti tik ļoti, ietaupi spēkus, bet vai tas ir tās naudas vērts?!

bet tie mani retoriskie jautājumi un pārdomas pēc lasītā, jo man nav lieki 300 eiro, ar ko svaidīties, diemžēl, tā, iespējams, labprāt pamēģinātu ziņkāres dēļ :-D

Un man ir pozitīva dzemdību pieredze, tāpēc paļaujos, ka man būs tāpat vai vieglāk :-)cerams :-D
08.08.2015 19:11 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Saule22 par šādiem gadījumiem es runāju ar ārsti pēdējā vizītē, viņa teica jebkurā gadījumā doties uz slimnīcu.
08.08.2015 19:28 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Saule, brauc uz slimnīcu, ja no rīta tas sākas un vakarā situācija nemainas, ka nesanāk kā man ar pirmo :-/
08.08.2015 19:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!