Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Mīļās meitenes beidziet sevi dzīt stresā. Ja jau tagad tā ir tad vēlāk arī bērnam visas pasaules kaites, par ko izlasīsiet, sāksiet meklēt. Labāk pozitīvos stāstus meklējiet ;-) to tomēr ir vairāk :-)
29.07.2015 09:33 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Paldies carrrie es jau domāju pozitīvi, bet laikam tiešām nevajag lasīt to negatīvo, vakar pavisam nejauši uzgāju tādu rakstu :-) pārsteidzoši dzīvīga jutos vakar, tīrīju māju, mazgāju drēbes un jau augsā biju 6 no rīta lai gan vakar aizgāju gulēt nedaudz pirms pusnakts :-D
29.07.2015 09:35 |
 
Reitings 51
Reģ: 28.07.2015
Meitenes, kam pats sākums - tiešām ieteiktu no savas pieredzes nelīst internetā un nelasīt nekādus šausmu stāstus.
Salasījusies internetā lieku, es pēc pirmā skrīninga biju nervu kamols līdz pirmajai vizītei pie ginekoloģes, kas pateica, lai atslābstu un nelienu internetā! Ka grūtniecēm nav ko lasīt negatīvas lietas, jo tik daudz ko ietekmējam mēs pašas! Kam šajā skaistajā laikā lasīt par negatīvām lietām? Tāpat dzīve notiek tā, kā tam jānotiek. Vienīgais, ko mēs varam darīt ir rūpēties par sevi un ja grūtniece ir laimīga, tad arī mazulis puncī būs laimīgs. Saprotu, ka ir paranoja sākumā uz katru nieku, bet es ieteiktu, to visu ņemt vieglāk, jo, piemēram, man - otrajā trimestrī ik pa laikam ir kāda sāpe, kāda vilkšana un kāda nesaprotama sajūta - ja par katru es uztrauktos, tad jau būtu iedzīvojusies sirmā galvā.
Šobrīd es baudu bēbīša kustības un turos pie domas - ja mazulis kustās un pati jūtos labi - viss ir kārtībā! :-)
Vilionata
Es pirmajā trimestrī biju kā bumba - es visu laiku pūtos, man bija pamatīga un regulāra vemšana un nepārejošs nelabums līdz vienā dienā tas viss bija kā ar roku noņemts. Pamodos kādā rītā un man nebija jāiet vemt. Arī mazliet satraucos, bet pacietīgi gaidīju vizīti un viss bija kārtībā! Mans moku laiks vienkārši bija beidzies :-D
29.07.2015 09:36 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
Meitenes! Taa reaali satraukties vajag tikai un vieniigi pie izdaliijumiem,kas ir gaishi bruuni, gaishi rozaa ,tumshi bruuni un tumshi rozaa jeb sarkani+ velkoshas saapes kaa uz mr. Ja velk veederu, tad jaaskataas peec ilguma, ja vel tieshaam ljoti ilgi un speeciigi, arii vajadzeetu satraukties.. bet pie jebkaadiem manis mineetajiem izdaliijumiem IR jaameklee paliidziiba un steidzami jaadodas pie aarsta vai uz slimniicu. Un luuudzu,luudzu .. nu pasaudzeejiet sevi to laicinju liidz 12nedeeljai, nu nenesiet tos smagos iepirkumu maisinjus, nekariniet velju, nestaipieties un nepaarpuulieties.. esat harmonijaa ar sevi un beebiiti, lai mazais speej iesaknjoties juusos un gruutnieciiba riteetu veiksmiigi! Tad arii viss buus kaartiibaa. Par to slikto duuushu, nu to nevajag tik ljoti njemt veeraa, taa var buut un var arii nebuut, tas ir ljoti neparedzami un peec taa vadiities ir mulkjiigi. Ja pati juuties labi, nav nekaadu izdaliijumu vai izteiktu saapju liiidziigas meeneshreizeem, tad uztraukumam nav pamata!:) Tas,ja pasaap mugura, ieduras kaut kur puncii.. nu tas pieder pie lietas,jo pat iisa vilkshana apakshdaljaa ir normaala gr.paziime,ka viss ir kaartiibaa, jo dzemde stiepjas un attistas! Lai Jums jauks gaidiishanas laiks, neceliet paniku par siikumiem un nelasiet,neskatieties visaadus beedu staastus, jo tas atkariigs ir tikai no jums. Buusiet mieriigas- arii mazais buus mieriigs!(l)
29.07.2015 09:55 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man slikta dūša vispār nav bijusi,tikai šķebina ik pa laikam.
Pa tiem smagumiem - es tagad izvairos no visiem smagumiem, uz veikalu vairs neeju viena (ja vajag daudz pirkties), veļas dēli vai žāvētāju prasu izcelt draugam, kaķu kasti arī draugs tikai tīra (jo baktērijas, kas ir kaķu kastē var būt kaitīgas grūtniecei). Par smagiem iepirkuma maisiem man nekad nav bijis jāuztraucās, tos man nekad neliek nest. Katrā ziņā saudzēju sevi, kur vien varu saudzēt :)
Vienīgi darbā biju nonesusi kasti vienu stāvu zemāk. Pēc tam dabūju no priekšnieces pa pirkstiem, ka, lai es aizmirstu par smagumu cilāšanu :D
29.07.2015 10:12 |
 
Reitings 51
Reģ: 28.07.2015
kaķu kasti arī draugs tikai tīra (jo baktērijas, kas ir kaķu kastē var būt kaitīgas grūtniecei).

Tā bīstamība jau ir tad, ja tu esi grūtniece un tad paņem kaķi un tīri tā kastīti. Ja kaķis tev ir bijis gadu gadiem un tu regulāri esi bijusi saskarē ar kaķa smiltīm un viņa šmucēm, tad nekādas vainas nebūs, ja arī iztīrīsi to kasti. Visdrīzāk, ka esi jau izslimojusi toksoplazmozi tad, kad vēl neesi bijusi stāvoklī, un būs tev antivielas, tāpēc nevarēsi saslimt vēlreiz.
29.07.2015 10:18 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nezināju, Zaļā Vabole, paldies :)
Bet...labāk, lai draugs paliek nezinot..nu nepatīk man to kasti tīrīt :D
29.07.2015 10:25 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Nu pilnīgi pareizi jau te meitenes raksta par to stresošanu par katru sīkumu un sāpīti, arī par briesmu stāstu lasīšanu. Es, piemēram, tādā cālī vispār neesmu spērusi kāju, jo man vienkārši neinteresē. Esmu tikai dzirdējusi, ka topošās māmiņas tieši tur salasās visādas kaites un tad mēdz piedēvēt sev.
Pa visu grūtniecības laiku esmu bijusi tiešām satraukusies 1 !!! reizi un man bija ļoti pamatots iemesls. Pēc tās reizes es vēl vairāk pārliecinājos, ka tas, kas notiek mūsu galvās, ļoti, ļoti ietekmē bēbīti vēderā. Un šitā "slimība", ko sauc par stresošanu, piemīt ļoti daudzām.
29.07.2015 10:52 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es dažreiz palasu jūsu komentārus, baigi mīlīgi (l) Sveicieni visām, kas jau sagaidījušas savus mazos!

Sāku pieķert sevi pie domas, ka man arī beidzot parādās vēlme pēc bērniem, vēl nesen pat domāt par to negribēju. Gribās gan vēl pabaudīt dzīvi, atpūsties, paceļot , bet domāju, ka pēc gada vai diviem, arī varēšu jums pievienoties.

Mani ļoti baida dzemdības, liekas, ka es to neizturēšu, un labāk uzreiz pieteikties uz plānoto ķeizaru :D Un jā, arī tās negulētās naktis ar zīdaini biedē. Un vēl liekas, ka es došu maisījumu un nebarošu ar krūti, bet nu varbūt domas mainīsies.

Lai visām jauks grūtniecības un pēcdzemdību laiks (l)
29.07.2015 10:55 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Es, piemēram, tādā cālī vispār neesmu spērusi kāju, jo man vienkārši neinteresē. Esmu tikai dzirdējusi, ka topošās māmiņas tieši tur salasās visādas kaites un tad mēdz piedēvēt sev.

Pilnībā piekrītu! Mana daktere pat teica- Cāli labāk nelasi :D Es gan jāatzīst šad tad ielienu palasīt, bet neko vairāk kā negācijas tur izlasīt nevar.
29.07.2015 11:00 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Labrīt meitenes!

Te biju jau "sūdzējusies", ka panikoju par daudz - reizēm par to, ka liekas - zūd simptomi, u.tml. muļķības. Sirdsmieram biju šorīt uz sonogrāfiju pirmo.
Redzēju mazo kurkuli, dzirdēju sirsniņu.. (l) Liekas, ka smaids būs visai dienai!

Lai jums superforša diena :)
29.07.2015 11:05 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Man šķiet, ka ja tu satiec cilvēku, kas ļoti vēlas bērnus un tu redzi, ka viņš ir ļoti gādīgs un rūpīgs, prot apieties ar bērniem, tad šķiet, ka arī pati sāc tos vēlēties.
Un arī tas, ka manā draugu lokā ir ģimenītes ar bērniem, nu jau lielākiem 3 - 7 gadīgiem, un no malas skatoties tas šķiet neizmērojams prieks, kā maza meitene rotājas kleitiņā un pie katras ķiebeles sauc mammu, un cik vīrietis rūpīgi attiecas pret savām meitām, un cik smieklīgas ir puiku palaidnības un izdoma. Man škiet, ka tad diviem cilvēkiem kļūst vēl interesantāk un tos vieno kaut kas daudz ciešāks un svētīgāks kā zvērests baznīcā vai paraksti dzimtsarakstu nodaļā.
Bet tās ir manas domas, es neesmu vēl piedzīvojusi šīs sajūtas. Bet lasot jau esoši māmiņu stāstus un emocijas, iztēlojies un tas aiziet līdz sirds dziļumiem. :-)
29.07.2015 11:05 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Un par Cāļa lasīšanu - tā ir, man arī piemīt tendence salasīties briesmu stāstus un tad nevaru izmest no galvas. Tas uz dažādām jomām attiecināms, tāpēc tagad jo sevišķi cenšos to portālu ignorēt.
29.07.2015 11:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja ārsti darītu savu darbu kā vajag, tad cālī tādas tēmas neapspriestu. Nav redzēts, ka kaut kur forumos tik daudz apspriestu citas tēmas, piemēram, acu ārstus, fizioterapeitus, utt. Lielais slikto atsauksmju skaits un pacientu neuzticība liecina par problēmām nozarē.
Kāpēc kaut vai šajā pašā diskusijā ir tik daudz elementāru jautājumu?! (t) Kāpēc ārsti neizskaidro, ko nozīmē HCG, ko progesterons, ko grūtniecības laikā ir darīt droši, ko nē, kādos gadījumos jāvēršas pie ārsta, kādos nē, kādas ir dzemdību pazīmes, kādas- viltus pazīmes, utt. Tas viss nav nekāda ķīniešu ābece- elementāri! Ja ārsti to visu pastāstītu paši, tad nebūtu pilni forumi ar tādiem jautājumiem.
29.07.2015 11:09 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
teika_spolite, pilnībā piekrītu!
Es gan šoreiz vairāk domāju tādā ziņā, ka meitenes dalās savā sliktajā pieredzē, kas nav saistīta ar mediķu nezināšanu, nepietiekamu informētību, u.tml. Vienkārši bijušas cilvēkiem sliktas pieredzes, un man tendence salasīties un prātot par to..
29.07.2015 11:13 |
 
Reitings 575
Reģ: 08.03.2013
Sveikas meitenes.
Jautājums tām , kuras dzemdējušas kādā no Rīgas slimnīcām. Pati Rīgā dzīvoju tikai gadu , tādēļ nezinu , kas , kur , kā ir.:-D
Kura ,pēc Jūsu ieskatiem ir labākā, vai ieprieks jau jāziņo vai jāpiesaka?
Kādas kopējās izmaksas , par ko bija jāmaksā ? :-)
29.07.2015 12:03 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
CelestialWolf, neesmu vēl dzemdējusi, tāpēc pieredzes man nav, bet es par Stradiņiem! Principā, tur dzemdēt var par velti, ne par ko nav jāmaksā - brauc un dzemdē. Bet nu tikpat labi arī dzemdību namā vari nesamaksāt neko, ja negribi kaut kādas ekstras! Viss atkarīgs, ko tu vēlies. Ja baigo komfortu, tad Stradiņi noteikti nebūs īstā vieta, bet kas kuram prioritāte.
29.07.2015 12:07 |
 
Reitings 575
Reģ: 08.03.2013
Kā ir ar to ģimenes palātu , to piesaka jau laikus , vai pirms dzemdībām jau ?
29.07.2015 12:10 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Ar ģimenes palātām ir baigā laimes spēle. :) Ja tajā brīdī, kad tev vajadzēs, būs pieejamas, tad arī dabūsi, ja ne, būs vai nu vienvietīgā vai ar vairākām vietām. Nezinu, kā ir dzemdību namā, bet Stradiņos to palātu nav daudz un tās, kas jādala ar citām mammām, ir divvietīgās, kur (ja ir brīvs), var palikt arī tavs tuvinieks. Tiklīdz atbrīvojas vienvietīgā vai ģimenes, tā uzreiz vari pārcelties uz to. Cik esmu dzirdējusi, dzemdību namā liek kopā vairāk kā divas māmiņas (ja nav pieejamas ģimenes vai vienvietīgās), bet tas ir tas, ko man stāstījuši, neesmu pati interesējusies sīkāk, kā ir dzemdību namā ar palātām.
29.07.2015 12:17 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Es esmu par dzemdību namu. Visi trīs bērni tur dzimuši un nav par ko sūdzēties. Par dzemdībām jāmaksā nav. Par palātām tik labi nezinu, jo pati ņēmu ģimenes palātu visās reizēs, kas maksā 50 EUR dienā (iekļautas ēdienreizes tev un vīrietim). Iestājoties slimnīcā, kad sākušās dzemdības, man vienmēr jautāja kādu palātu gribu un tad, ja būs brīva tā ko vēlies tad dabūsi to, ja ne tad piedāvās ko citu.

Vienīgais, ko es gribu uzsvērt, jo pārāk bieži dzirdu pēdējā laikā sūdzības, jūs dzemdējat slimnīcā nevis kūrortā. Nevajag sagaidīt, ka nu tukai jūs appuišos. Ja ko vajag ir jājautā un ļoti palīdz, ja to dara laipni.
29.07.2015 12:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits