Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Kas tur nesaprotams par EA? Man nav ne šaubu, ka visticamākais ņemšu EA, ja mūsdienu medicīna piedāvā iespēju atvieglot manas sāpes. Es ļoti labi apzinos, cik man ir zems sāpju slieksnis. Varu raudāt vien no vēnā duršanas. Ja medicīnas iespējas piedāvā atvieglot sāpes, kāpēc man to neizmantot. Man nekad nav bijis uzskats, ka dabiskas dzemdības ir kaut kas vienreizējs. Ja citām tā liekas, tad lai arī dzemdē dabiski un es netaisos to apstrīdēt :) Es gribu izdarīt visu, lai man dzemdības būtu vieglākas un nesāpīgākas un nekā slikta tur neredzu. Tieši izlasīju pagājušo nedēļ to grāmatu par mājdzemdībām Latvijā un nodomāju, ka tas nu galīgi nav manā vēlmju sarakstā. Es uzticos vairāk ārstiem, nekā sev pašai. Ir citi laiki un ja medicīna piedāvā atvieglojumus, es tam neredzu mīnusus. Pašizvēlēts ķeizars gan ir cits stāsts, bet ar ķeizaru arī nekad nevari zināt, vai tev gadīsies vai nē pat tad, ja pati būsi pret. Paziņa visus 9 mēnešus superveselīgi dzīvoja, ēda, trenējās, bet kā aizbrauca uz slimnīcu, uzreiz pateica, ka ķeizars...
10.07.2015 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Mani visas šīs diskusijas šausmīgi biedē. Jo tuvāk nāk dzemdību datums, jo sliktāk guļu, bet nu vēl lasot par EA, vispār galva griežas..
Tikko vēl kolēģe uzrakstīja, ka viņai draudzenei mazais piedzimis 36. nedēļā, kolēģei pašai 34. nedēļā. Man šobrīd rit 30. nedēļa un paliek jocīgi, šausmīgi sāku uztraukties, jau vairākas dienas naktīs murgoju :(

Meitenes, kas dzemdējušas Bulduros, kā ir. Cik tur cilvēki ir dzemdībās? Noskatījos mamiņu kluba raidijumu, kur superbēbītis dzima Bulduros un tur apkārt kādi 4-5 cilvēki- vecmāte, ārsts, māsiņas (laikam) tēvs... Tas ārsts vispār likās briesmīgs, ne paķeksi ienāca un sāka baurot, lai strādā (t):-D Savukārt RDzN tikai vecmāte. Kā tad vispār ir? Teiksim, ja ir normālas dzemdības,bez sarežģījumiem, cik cilvēkiem jābūt klāt? Laikam mazāk jāskatās, kas tāds, bet nu (t)
10.07.2015 19:25 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Kura tad šeit ir tā, kas ir kategoriski pret jebkādiem palīglīdzekļiem? Es, piemēram, rakstīju, ka negribu šobrīd, bet tas nenozīmē, ka, esot jau procesā, nepārdomāšu. Kā jau te rakstīja, nevajag ieiet kaut kādās galējības atkal - tikai melns un balts. :D Tiešām var redzēt, ka grūtnieču diskusija.
10.07.2015 19:25 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Pēc tam viņa ienāca atpakaļ un pateica, ka tajā naktī nevarot dabūt EA, jo neesot anesteziologs uz vietas.


Un kā tas tagad jāsaprot? Kā REĢIONĀLAJĀ slimnīcā nakts laikā nav anesteziologa? Un, ja nu iestājas akūts vēders? Politrauma? Operē, zobos iespiežot sprunguli?
Viņam ir jābūt vismaz telefoniski sasniedzam un max 20 min laikā jāierodas slimnīcā, arī, ja dusošo Dievu pamodina piektā sapņa vidū.

ēe, paga, paga....a ja es negribu, lai tie praktikanti skatās, es varu to pateikt?? Man kāds pajautās pirms laidīs viņus iekšā?

Stradi ir universitātes klīniskā slimnīca, kas bieži nozīmē arī studentu svītu. Pasniedzēji/ārsti mēdz prasīt atļauju, citi arī ne. Bet Tev vienmēr ir tiesības atteikties no liekiem skatītājiem.
10.07.2015 19:33 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Tas ārsts vispār likās briesmīgs, ne paķeksi ienāca un sāka baurot, lai strādā

Aha, es, kad skatījos to raidījumu vēl nodomāju- labi, ka es Bulduros nedzemdēšu, galīgi tas ārsts nepatika. :D
10.07.2015 19:36 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Starpcitu runājot par praktikantiem. Stradiņos to ir daudz, nezinu gan kā dzemdībās, bet kad gulēju ginekoloģijas nodaļā, pēc operācijas man ievēlās 2 studenti, protams man iepriekš pajautāja vai man nekas pret atbildēt uz dažiem jautājumiem. Labu gribot piekritu, taču vairāk nekad nepiekritīšu. Sāksim ar to, ka šie jaunie cilvēki ( pusis un meitene) vispaŗ nesaprata latviešu valodu, nezinu kā viņi tik tālu bija tikuši.. jautājumi no viņiem izskanēja nesakarīgi un manis teikto arī isti nesaprata. Vēl jo vairāk kādas 5 minūtes cits citu bikstīja, lai pajautātu man jautājumus par seksu, sarka un bālēja, bet vārdi pār lūpām nenāca. Cik nopratu būs ginekologi. Tad nu nezinu, ja man tādi cilvēki stāvētu klāt dzemdībās....(t) jega maza
10.07.2015 19:40 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man arī tas ārsts nepatika. Tāds baigais mačo ar zelta ķēdi. "Nu ko, sieviete, strādā, neatpūties", bezmaz vai.
10.07.2015 19:46 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Un kā tas tagad jāsaprot?


Tas ir jāsaprot tā, ka mans lūgums tika iztulkots ka nevajadzīga iegriba. Protams, ka tik lielā slimnīcā bija anesteziologs. Laikam vecmāte nosprieda, ka vēlāk noteikti nožēlošu par naudas iztērēšanu, jo dzemdības jau tāpat būtu jāpārcieš. Respektīvi, viņa lēmumu pieņēma manā vietā.
10.07.2015 19:46 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Kādas vispār ir sajūtas EA duršanas brīdī? Man liekas, ka jau redzot to adatu sāpes pāriet Vai arī salīdzinoši ar kontrakciju sāpēm nekas nav jūtams?
Tīri interesei


Man EA dura kontrakcijas laika, es vispar neko nejutu (tikai pashu kontrakciju). Turklat pirms dur EA tapat iesprice atsapinataju, kas nav jutams, mazaka spricite. Es nezinu, bet ne es redzeju adatas, neko, galu gala dur tachu muguraa. Sedeju uz gultas malas un prieksa virs tureja rocinas.
Es esmu pilniba par EA, ta bija labaka izvele, ieduru jau pie 2cm atveruma un nejutu ne kripatinas sapes nedz pie kontrakcijam, nedz pie izspieshanas. Man dzemdibas pagaja labi un skaisti, lidz ar to man nav bail dzemdet atkal. Ar otru bernu noteikti nemsu EA ka iestasos slimnica.
Latvija man besi tas uzmacigas vecmates ar savam dabiskajam dzemdibam, Kanada vispar 95% dzemde ar EA un ja kada grib pati, tad arsti skatas skibu aci. 8-)
10.07.2015 19:52 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Superstulbi , Lolipop, tavā gadījumā. Neuzskatu, ka kādam
būtu bijis tiesības tavā vietā izlemt par ko tādu. Ceru, ka kad saņemsies nākamajam bebītim (ja gribēsiet), viss ies Tavu ceļu :)
10.07.2015 19:53 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Par tetovejumu un EA tas ir pilnigas mulkibas. Tad jau EA nemaz netaisitu, ja ta sbutu tads risks. Kad taisa tattoo, tad just tachu ari asinojat? Tinte jau nav indiga.
10.07.2015 19:54 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Man te viens jautājums ne par EA :D

Es tikko no 2.usg, tur rakstīta piebilde ārstei - pārliec datumu uz 4.11, tas nozīmē pārcelt dzemdību datumu vai kā? ;-)
10.07.2015 19:55 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Nu labi, nav jau viss tik slikti. Galu galā rezultāts atsver visu.(l) Man tikai šodien tāds noskaņojums par šo tēmu, jo šajā dienā pirms 28 gadiem es ķeizara laikā gandrīz zaudēju savu mammu. Domājiet labas domas un viss būs labi!
10.07.2015 19:56 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Teddy - jā, tas ir dzemdību datums.
10.07.2015 19:57 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Skaidrs, tatad man ir ne tikai šoks par to, ka mans iedomātais puika ir ņiprs meituks, bet arī tas, ka laiks ir par trīs nedēļām lielāks kā es domāju :D
10.07.2015 19:59 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Anesteziologi brīdina – ja paredzamajā dūriena vietā ir tetovējuma pigments, ir liela iespēja tetovēšanā izmantotās tintes daļiņas un pat nelielā iekaisuma izraisītājus, kas atrodas zem ādas, ienest sievietes asinsrites plūsmā.
Ārsti apgalvo, ka tetovējuma zonā zem ādas latentā jeb neaktīvā formā diezgan ilgi var saglabāties vīrusi un citi mikroorganismi, kas nokļūst organismā tetovēšanas laikā. Injekcija šos procesus var aktivizēt. Aptaujājot ASV dzemdību anesteziologus, no 150 ārstiem tikai 40 mediķi izteica gatavību veikt atsāpināšanu grūtniecēm, kurām ir tetovējumi jostasvietā.

10.07.2015 20:01 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Meitenes, bet man ir viens jautājums, kura var palīdzēt?;-)
Es nesaprotu, kam varēšu zvanīt, kad radīsies steidzamie un negaidītie jautājumi pirms dzemdībām, tādi taču noteikti rodas, ja neplānoju slēgt līgumu ar vecmāti (zinu, ka, slēdzot līgumu, vecmātes arī konsultē pirms dzemdībām). Uzskaitē esmu pie ginekoloģes Rīgā, viņa ir pieprasīta, vizītes pagaidām ir 1x mēnesī, bet es kaut kā nevaru iedomāties, ka viņai varētu kaut naktī zvanīt, zinot, kādas viņai rindas un vispār. Vai ir vispār kādi uzticamības tālruņi, kur pakonsultēties, piemēram, kad jābrauc uz slimnīcu vai ja rodas kāds cits jautājums, piemēram, naktī pirms dzemdībām?(t)
Plānoju dzemdēt RDZN, tagad domāju, vai sanāk vienkārši, ka tad kad dzemdēšu, braucu tur, piedzemdēju un viss? Nav nekur iepriekš jāpierakstās rindā vai kaut kādās uzskaitēs pie kādiem turienes ārstiem?:-/ Pilnīgi "balta" bilde
10.07.2015 22:16 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Man arī ja godīgi interesētu šie paši jautājumi kuri Jansone uzdeva.. Galvenokārt kam zvanīt... Jo man draudzenei bija līgums ar vecmāti un viņa zvanīja viņai vēlu naktī ar sāpēm un konsultejās...
10.07.2015 22:35 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
o man draudzenei bija līgums ar vecmāti un viņa zvanīja viņai vēlu naktī ar sāpēm un konsultejās...


Tieši tā. Tas ir milzīgs pluss līgumam, bet nu negribas man dēļ šī iemesla slēgt līgumu un maksāt milzu naudu, īpaši ja tā jau ņemšu EA, kas nav lēta. Turklāt man liekas jābūt taču iespējai, kur griezties kaut nakts vidū ar jautājumiem, kad pēkšņi sākas, piemēram, dzemdības. Varbūt RDZN var kaut kur zvanīt? Man vienīgi bail no nelaipnas attieksmes.
10.07.2015 22:38 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Māsa konsultējās Rdzn pa tālruni, kad viņai likās, ka kaut kas jau sākt notikties, viņai ieteica, ko darīt /ko iedzert/ko gaidīt pēc laika, un lai brauc tad un tad. Attieksme bijusi laba :) Pirms tam mav jāzvana un jāpiesaka sava vizīte, vienkārši jābrauc un jādzemdē :)

Es esmu gaidījusi māsu tajā uzņemšanā un tās māsiņas ir superīgas, ļoti mīļas un izpalīdzīgas bija, tāpēc es neuztraucos :)
10.07.2015 22:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits