Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Latvijā vēl joprojām valda uzskats, ka dzemdības ir tāda unikāla un fantastiska pieredze, kuru sievietei ir jāpiedzīvo pēc iespējas dabiskāk un naturālāk. Mocies ar lepnumu, tu taču dzīvību radi! Kāda EA? EA ir priekš vārgulēm, sāpes ir dabiskas. Redz, citas dzemdē pa septiņiem bērniem, kas tu vienu izspiest nevari? Varu, izspiedu, nenomiru. Pirmo un pēdējo reizi.
10.07.2015 15:31 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Ne es skaitu naudu cita makā, ne mācu kā kurai būtu jādzemdē. Tīri intereses pēc pajautāju, bet te visas tik viegli ievainojamas.. nu, īstena grūtnieču diskusija. :D
10.07.2015 15:35 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Te jau sāk parādīties otra galējība - sieviete, kura izvēlas pilnībā dabisku dzemdību procesu, bezmaz vai ir dumja, jo, redz, tagad modernie laiki paģēr izmanot visas iespējamās palīgiespējas. :D
10.07.2015 15:39 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man ar vienalga, ko un kā cita dara, bet te ir tik daudz mammu, kurām vispār ir 0 pieredze, ka domāju, ka viņām noder dažādi gadījumi/pieredzes/stāsti...

Un man galvenais ir, lai bērniņam viss ok - pašai pasāpēs, sadzīs un viss aizmirsīsies, un viss būs labi! (l)
10.07.2015 15:39 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man pašai no studiju laikiem ir viens stāsts atmiņā, lai gan mazliet pabalējis. Dzemdēja sieviete pēc 30mit, juriste, vecis uztaisīja bērnu un aizlaidās uz ārzemēm. Grūtniecība....piektā laikam, dzemdības pirmās. Vecmāšu attieksme vispār zem jebkuras kritikas, ja jau vīra nav, aborti bijuši, nu ko ta tagad izdomāji dzemdēt....
Kā cilvēcīgāko personālu no visa procesa atceros dūlu iesācēju.
Bet jaunā mamma turējās braši, lai gan viņai neviena nebija. Ne draudzenes, ne māsas. Tad mēs ar draudzeni centāmies viņu iedrošināt, slaucījām pieri, nesām ūdeni, masējām muguru, staigājām ar viņu. Pats komiskākais, ka spēku nepadoties viņai deva kārtīga vīriešu noķengāšana, nu tā, trīsstāvīgi.
Bija vairākas dzemdības, bet pārējās neatminos. Tomēr uzskatu, ka pieminētajās dzemdībās bijām pārāk "dziļi" iekšā, bet tā jau ir, ir jāpaiet laikam, kamēr apbružājies, uzaudzē ādu un iemanies uztvert pacientus kā pacientus.
Sev negribu studentus.
10.07.2015 15:39 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Undiya - atvainojos, tu mani pārprati. Es nedomāju naudas skaitīšanu šajā diskusijā. Ejot uz pirmsdzemdību kursiem un pēc tam jau slimnīcā no vecmāšu puses bija jūtama noraidošā attieksme pret EA un vairākkārt izskanēja "dārgi". Man neviens nepateica īsto iemeslu, kāpēc man neiedeva EA, tikai vīrs izteica novērojumu, ka vecmāte ļoti negribīgi izturējās pret lūgumu pēc EA. Pirmajā reizē aizbildinājās ar to, ka nav vēl 4 cm atvērums. Pēc vairākām stundām atkārtoti raudot un lūdzoties pēc EA, vecmāte skeptiskā balsī novilka "tu tiešām gribi epidurālo?" un izgāja pa durvīm. Pēc tam viņa ienāca atpakaļ un pateica, ka tajā naktī nevarot dabūt EA, jo neesot anesteziologs uz vietas. Vīrs tikai pēc tam pateica, ka tā pati vecmāte esot aiz sienas blakus zālē runājusi ar citu dzemdētāju un visticamāk nemaz nav meklējusi anesteziologu. Pierādījumu man tam nav, sūdzēties nevaru.
10.07.2015 15:54 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Te jau sāk parādīties otra galējība - sieviete, kura izvēlas pilnībā dabisku dzemdību procesu, bezmaz vai ir dumja


Nemaz arī nē. Tikai visam ir savas robežas. Un, lai kā arī mēs labi noskaņotos, mēs nevaram paredzēt, kā tas process notiks. Ir ļoti daudz pozitīvu piemēru ar ātrām un vieglām dzemdībām, kur viss iet savu dabisko gaitu un sieviete piedzemdē savu mazulīti un tā ir laba pieredze. Bet var gadīties savādāk, kad ir jāmocās ilgāk, kad sāp vairāk par to, cik var izturēt, kad ir sarežģījumi un viss nenotiek tik gludi, tad ir labi, kad pastāv šāda EA iespēja. Un ir labi, kad jaunā mamma ir informēta par tādu iespēju.
10.07.2015 16:01 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Iespējams tiešām ārstiem trūkst pieredzes sakarā ar EA. Tas vēljovairāk atbaida.
10.07.2015 16:04 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Braucot dzemdēt domāju, ka dzemdēšu bez EA, jo sāpes panesu labi, bet pie 2 cm jau sāku skrāpēt sienas... Bulduros nebija problēmu, paprasīju un anesteziologs ievadīja. Atlikušos cm jau gaidīju kā kūrortā! Lai būt bonuss "dabisko dzemdību" piekritējām - EA nenoņem izspiešanas sāpes!!! Ta kā nāksies tur vien piepūlēties! :D
10.07.2015 16:18 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Kādas vispār ir sajūtas EA duršanas brīdī? Man liekas, ka jau redzot to adatu sāpes pāriet :D Vai arī salīdzinoši ar kontrakciju sāpēm nekas nav jūtams?
Tīri interesei :)
10.07.2015 16:20 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man pret praktikantiem iebildumu nebija, jo tie stūrītī sastājās tik klusi, ka man pat nebija laika viņus ievērot

ēe, paga, paga....a ja es negribu, lai tie praktikanti skatās, es varu to pateikt?? Man kāds pajautās pirms laidīs viņus iekšā?
10.07.2015 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
unique
neviena adata nestāv klāt kontrakcijām, tās ir nežēlīgas sāpes, paldies dievam man dzemdības ilga 3 stundas un tas viss ātri pārgāja.
10.07.2015 16:24 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Ir atšķirība starp "dabisko dzemdību piekritējām" no meitenēm, kuras vismaz vēlas mēģināt dzemdēt bez palīglīdzekļiem. Ja nevar izturēt, tad jau protams jāizmanto citas alternatīvas, bet te laikam katra tik savu maļ. :D
10.07.2015 16:24 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Katrai jau tas sāpju slieksnis arī savādāks. Ir jau meitenes, kuras sāpes vispār nevar paciest un jau iepriekš ir skaidrs, ka dzemdībās izvēlēsies atsāpināšanu. Es nebiju no jūtīgajām un varēju arī zobus labot bez anestēzijas, kad acu ārsts pateica, ka spiedīšu pati, tad plaukšķināju rokas. Ilgi jau arī cietos, kad bija kontrakcijas. Reāli pēc maniem aprēķiniem kontrakcijas jutu jau 24h, sāpīgas bija kādas 10h, līdz pārdūra ūdeņus un sākās elle zemes virsū. Tāpēc saku, ka diskutēt jau var, bet labi, ka ir izgudrota tāda EA.
10.07.2015 16:35 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
unique , man ir bijusi tikai spinālā anestēzija. Tas taču nav tas pats, kas epidurālā? Man kaut kas teica, ka adatas atšķiroties? (t)
Adata bija supergara, un tikpat tieva, nebija sāpīgi, kad dūra, tikai to kaķīšpozu bija jāieņem.
10.07.2015 16:36 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Lai būt bonuss "dabisko dzemdību" piekritējām - EA nenoņem izspiešanas sāpes!!! Ta kā nāksies tur vien piepūlēties!


Mana Vācu un Neona Kanādas EA izspiešanas sāpes noņēma :D Latvijā varbūt gaiss īpašāks, jeb sievietes izturīgākas pret EA iedarbību :D :D

unique, varu dalīties savā pieredzē. Salīdzinot ar kontrakciju sāpēm, tad lokālās anestēzijas šprici nejutu vispār. Visgrūtāk bija mierīgā, kaķīšpozas stāvoklī nosēdēt nekustot, ja vēl kontrakcija uznāca, jo nekustīgā stāvoklī kontrakcijas pārciešana bija patiesi nu ļoti grūta un pat vēl sāpīgāka. Bet uzreiz pēc EA veikšanas katra nākamā sāpīte samazinājās līdz nejutu vispār.

leo_leo, TIKAI BEZ PANIKAS! :D Es jau iepriekšējā komentārā teicu, ka man tika lūgta atļauja praktikantu klātbūtnei. Domāju arī LV Tev viņu klātbūtni neviens uzspiest nedrīkst. ;-)
10.07.2015 16:53 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Mana Vācu un Neona Kanādas EA izspiešanas sāpes noņēma Latvijā varbūt gaiss īpašāks, jeb sievietes izturīgākas pret EA iedarbību


Droši vien, ja vienu EA devu sadala uz pusēm un pārdod divām, var nopelnīt vairāk :D Nekā personīga, tikai- bizness :D
10.07.2015 16:58 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es dzirdēju baumas no draudzenes ex-puiša, kas ir ārsts, ka meitenēm, kam muguras lejasdaļā ir tetovējums var būt problēmas ar EA saņemšanu. Ka varot atteikt durt. Kāda kaut ko par to ir dzirdējusi? Man jau pašai tas liekas muļķīgi, zinot, cik daudz tetovētu cilvēku mūsdienās.
Varbūt kādai ir tur tetovējums un ir bijusi EA? Nezinu vai viņš toreiz samuldējās vai tā ir tiesa. Man jau gan vēl pāragri par to visu domāt, dakterei ar pajautāšu, kad nāks tuvāk. Bet lasot visu šo diskusiju par EA domāju, vai man maz vispār būs iespēja izvēlēties, ja gribēšu (t)
10.07.2015 17:16 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
daydreamer!
Nebiju dzirdējusi kaut ko tik murgainu par tetovējumu un atteikšanos durt. Nu moooošk, ja tieši tajā vietā, kur adata jādur, ārstam, pieļauju, vajag kaut ko saredzēt (nezinu), man to mugurkaulu anesteziologs bakstīja baigi ar pirkstiem, pirms dūra, varbūt viņam
ir svarīgi kaut ko tur redzēt, varbūt adata cauri ādai ir bišķi redzama, un caur tetovējumu nekas nav saredzams...
(t)
10.07.2015 17:29 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es gan esmu dzirdējusi par tiem tetovējumiem. Ja dur tetovējuma vietā, tad tās krāsvielas var nonākt neceļos.
10.07.2015 17:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits