Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Teorētiski EA nebūtu jābūt maksas pakalpojumam. Ja ir medicīniskas indikācijas (grūtniece "slēdzas ārā" no sāpēm, ieilgušas dzemdības un grūtniece pārgurusi, utt.), tad to būtu jāievada bez maksas, jo tā tas ir paredzēts.

Vismaz Stradiņos tādos gadījumos dod par velti, ja ārsts redz, ka tas ir vajadzīgs. Un par tiem ķeizariem, vairs tā nav, tagad tieši pēc iespējas vairāk mēģina iztikt bez ķeizariem, tas savukārt mani biedē, jo šķiet, ka ir momenti, kad labāk neko nevilkt garumā un uztaisīt ķeizaru.
10.07.2015 14:15 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Sekojot gan šai, gan otrai māmiņu diskusijai esmu piefiksējusi vairākas meitenes, kuras ir kategoriski noskaņojušās uz plānoto ķeizaru vai EA.

Nu kāpēc uzreiz paranoja? Ja es pie zobārsta izmantoju anestēziju, man ir paranoja? Es gribu dzemdības atcerēties kā skaistu procesu, negribu, lai sāpes tam traucē.
10.07.2015 14:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Undiya
Ja palasa internetā dzemdību stāstus, tad ķeizars vai vismaz EA izskatās kā panaceja.
Pret dzemdētājām LV nav pārāk iejūtīga attieksme- ārsti mehāniski cenšas dabūt ārā bērnu- neko nepaskaidrojot zem mēles bāž tabletes, brutāli pārbauda atvērumu, kritizē, pazemo dzemdētājas spiešanas laikā, veic iegriezumus bieži bez anestēzijas un visādi citādi nepadara dzemdību procesu vieglāku. Sieviete tiek uztverta kā gaļas gabals- tas nekas, ja viņai sāp vairāk, no kura jāizdabū ārā bērns. Šāda dzemdību pieredze dominē jauno mammu vidū. Protams, ka tad sievietes negrib dzemdēt, bet grib normālu operāciju, kurā pret viņām izturās iejūtīgāk un pats process ātrs un nesāpīgs. Brūces dzīšana jebkurā gadījumā sāp mazāk kā kontrakcijas.
10.07.2015 14:21 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Pirmajā grūtniecībā man nebija ne mazākās domas ņemt EA. Tieši tāpēc, ka man nebija ne jausmas, cik un kā sāpēs. Tagad, gaidot otro, es neesmu tik kategoriska, bet domāju, ka par to lemšu braucot dzemdēt. Taču vairāk man ir bail nepaspēt tikt līdz slimnīcai nekā no sāpēm. :)
10.07.2015 14:23 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Katrā gadījumā nekas nav garants...
Piemēram, man dzemdības kopumā bija 4h, no kurām sāpīga bija nepilna stunda - es nožēlotu 300 eiro vērtu šprici.

Tikko piedzima radinieks - mamma ar visu šprici nomocījās, neiedarbojās, bija ilgas un grūtas dzemdības.

Nekas nav garants.

Man apkārtnē īpaši neviena nav ņēmusi EA, par to tikai daudz cosmo lasu :-D, dzīvē tiešām tikai .... tikai jaunā radinieka mamma ir ņēmusi.
10.07.2015 14:25 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kā tas izpaužās, ja tu gribi un esi gatava maksāt, tad dzemdību laikā palūdz un tev iedur? Es arī domāju, ka izturēšu, jo sāpju slieksnis man bija augsts. Bet, kad atvērums vērās lēni, bet kontrakcijas rāva ķermeni krampjos tā, ka nevarēja elpu ievilkt un es jau visu dienu biju mocījusies, spēka nebija un biju tuvu vājprātam, lūdzos, kliedzu, lai iedur EA, lai izbeidz manas mokas - nē, nevaram, tu taču vari paciesties, nemaz jau tā nesāp. Man vēl tagad murgi rādās un katras MR sāpes pēkšņi liekas kā pasaules gals. Nākamo bērnu dzemdēšu TIKAI ar plānoto ķeizaru.
10.07.2015 14:26 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es personīgi sliecos par labu līgumam ar vecmāti. Ja nebūs citu variantu, tad noteikti mēģināšu EA, bet pirms laika sevi pārliecināt par to cik briesmīgi un šausmīgi sāpīgi tas būs - man šķiet mazliet komiski.
10.07.2015 14:33 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kā vispār var salīdzināt EA un ķeizaru?

Visas grib dzemdēt vieglāk, kas tur nosodāms ja kada izvēlas anestēziju? Operācija no brīvas izvēles ir ekstrēmi, bet ne jau atsāpināšana.

Es dzemdības saņemu visu iespējamo atsapinasanu, neko plānojusi nebiju jo nezināju kā sāpes, sāpēja daudzreiz trakāk kā gaidīju. Deva man pretsāpju tabletes, dabūju šprici kājā, EA un gāzi.
Ja ne EA es nezinu kā piedzemdetu, bet tā es dabūju naktī labi pagulēt, no rīta mani modināja:"Laiks dzemdēt. " :D
10.07.2015 14:36 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
bet pirms laika sevi pārliecināt par to cik briesmīgi un šausmīgi sāpīgi tas būs - man šķiet mazliet komiski.


Šim gan piekrītu. ĻOTI daudzas topošās māmiņas tieši tā ir noskaņojušās (nerunāju par cosmo sabiedrību). Bet man paziņu lokā ir stāsti, kur dzemdības bija ļoti vielgas, bez jebkādām problēmām un palīglīdzekļiem, varētu bez maz vai katru gadu pa bērnam tieši dzemdību ziņā.
10.07.2015 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Meitenes, vai tiešām Jums grūti pieņemt, ka cilvēki, to uzskati, veselība un iespējas atšķiras? Nav žēl tā laika, lai šausminātos par to, ka Anna tik 1. trimestrī, bet jau par EA domā! Ārptāts, ārprāts, kas nu viņa būs par māti! (Vēl šādu pārspīlējumu un secinājumu izdarīšana trūkst). Koncentrējaties uz savu grūtniecību, savām attiecībām un lūdzieties, lai mazulīši dzimst bez komplikācijām un ir veseli! Āmen!
10.07.2015 14:51 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Tu pat laikam nespēj iedomāties cik grūti..esmu kļuvusi tik nerovoza dēļ šīm pāris sievietēm. :'-(
10.07.2015 14:58 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Nesen lasīju interviju ar Stradiņu anasteziologu, kurā teica, ka EA būtu jābūt pieejamai visām sievietēm, kuras to vēlas. Diemžēl Lv tas ir dārgs prieks, bet nu es tāpat domāju izmantot. Droši vien jau to pašu anasteziologu izvēlēies nevar, bet gribētos.
Man priekšniece dzemdēja Luxemburgā un teica, ka tur visām EA. Dzemdību nodaļā vispār pilnīgs miers un klusums :)
10.07.2015 14:59 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Anne Shirley, man būtu interesanti uzzināt, kurā slimnīcā priekšniece dzemdēja. Vari man arī privāti atrakstīt, ja uzzini :)
10.07.2015 15:02 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Dažiem labiem nevajadzētu skaitīt naudu otra makā. Es būtu samaksājusi tos 300eur mierīgi, lai gan man tā ir liela summa. Tā ir tikai nauda, kas nav salīdzināma ar to, ko varēju nepiedzīvot.
10.07.2015 15:08 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Viena draudzene man ir anestezioloģe, kura ir dzemdējusi bērnu LV bez atsāpināšanām, otra ir ginekoloģe. Pirmā arī domā, ka otram bērnam nesaņemsies, jo no sāpēm slēgusies ārā (toreiz vēl bija studente), bet dzīvojot, strādājot un redzot DE pieņemto praksi, ka dzemdētājas ir apmierinātas ar procesu, un var nodoties mazuļa iepazīšanai (bonding), sāk pamazām ieminēties par iespējamo nākamo pēcnācēju. Abas apgalvo, ka nedzīvojam akmens laikmetā (kas gan Latvijas medicīnā nav retums), kam es nevaru nepiekrist.
Attīstītajās valstīs EA ir standarta bezmaksas pakalpojums dzemdētājām. Un ja jau tā ir izdarīts, tad ne jau bez medicīniska pamatojuma. Tāpēc par LV mediķu atrunāšanu no EA....mhm, nu ja, nu ja.

Bet vispār vakar pirmsdzemdību vizītē aizmirsu pateikt, ka negribu savās dzemdībās nekādus studentus/praktikantus. Tik no Favel rakstītā atcerējos :-D
10.07.2015 15:11 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
vienkārši cik bieži cilvēki redz grūtnieces?


Man ir atkal pretēji. Prakstiski visu laiku riņķī redzu tikai vienas vienīgas grūtnieces. Iepriekšējo reizi šitā bija pirms pirmās grūtniecības... Bail :-D
10.07.2015 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Madonna, es Tev iesaku no savas pieredzes izveidot sarakstu uz lapiņas par būtiskām lietām dzemdību procesam. Izrunā to ar partneri, lai ir lietas kursā.
Man pašai bija sarakstiņš ar kādiem 3-4 punktiem, ko uzreiz arī noziņoju savai vecmātei ierodoties slimnīcā. Ja nebūtu lapiņas, dēļ stresiņa būtu piemirsusi, ko vēlējos teikt :D

Man pret praktikantiem iebildumu nebija, jo tie stūrītī sastājās tik klusi, ka man pat nebija laika viņus ievērot :D
10.07.2015 15:18 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Bet vispār vakar pirmsdzemdību vizītē aizmirsu pateikt, ka negribu savās dzemdībās nekādus studentus/praktikantus.

Studenti liek ārstam sarosīties, sakoncentrēties un papūlēties, jo studenti taču lūr ārstam uz pirkstiem, bet ārstam gribas parādīt, kāds viņš foršs, pareizs, gudrs, labs... :D
10.07.2015 15:20 |
 
Reitings 343
Reģ: 01.09.2012
Studenti liek ārstam sarosīties, sakoncentrēties un papūlēties, jo studenti taču lūr ārstam uz pirkstiem, bet ārstam gribas parādīt, kāds viņš foršs, pareizs, gudrs, labs...


+++:-D
10.07.2015 15:22 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Viens ir izteikt savu viedokli, pavisam cits - iesaistīties diskusijās par to, kas ir labi, kas slikti, kas ir pareizi un nepareizi! Visas ir gudrākās, prātīgākās, zinošākās. Vajag vienkārši cienīt otra domas, nevis par katru cenu mēģināt ieborēt otram, ka viņam NAV taisnība. Cilvēki mācās galvenokārt no savām, nevis citu kļūdām.
10.07.2015 15:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits