Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bez tam, jāsaka, ka LV atkal jau izceļas ar to, ka sievietes vnk baidās no EA un, protams, to izmantot attur arī izmaksas. Citās valstīs pret EA ir pavisam cita attieksme.
10.07.2015 12:11 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu, jebkurai medicīniskai procedūrai, arī EA, ir jābūt izvēlētai, saskaņojot ar ārstu, nevis tāpēc, ka tā gribas. Pirms tam ir jāuzzina visi iespējamie riski, jo katrs organisms ir atšķirīgs, līdz ar to ne katrai tas derēs. Otrkārt, EA paildzina dzemdības.
10.07.2015 12:15 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
AnneBelle, es arī varu slavināt EA. Kā jau Neons teica, tad dzemdības pašas par sevi ir liels risks.
Es pati biju plānojusi dzemdēt bez EA. Izturēju 15h bez EA līdz ārsts man ieteica to veikt, jo 15h laikā bija tik kāds 3-4cm atvērums izveidojies. Lai gan turējos braši, tomēr noguruma dēļ sāku slēgties laukā. EA deva man iespēju nedaudz atpūsties, kā arī ticu, ka pateicoties tam izvairījos veiksmīgi no ķeizara veikšanas.
Nezinu vai LV daži ārsti neprot to EA ievadīt, vai ir citas būtiskas atšķirības, tomēr no lielas daļas Latvijā dzemdējušo, kuras ņēma EA esmu dzirdējusi, ka daudzām tā īsti EA nav iedarbojies. Tajā pašā laikā dzīvojot DE, neko tādu dzirdējusi neesmu. Tik guli un aparātā vēro kā kontrakcijas lēkā, neko nejusdama. Arī par problēmām pēc EA, cik esmu runājusi ar 4 dažādiem ginekologiem un 5 vecmātēm, kuras bija manis izvēlētajā komandā, par laimi neviena nav saskārusies ar pacientu, kuram būtu bijušas pēcāk kādas problēmas.
Jā, es sūdzējos par muguras sāpēm ilgu laiku, bet nu norakstu arī uz to, ka manam ķermenim grūtniecība tomēr bijis liels pārbaudījums papildus skoliozei un agrākai muguras traumai.
10.07.2015 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Neons

Pie mums arī ārsti, nu vismaz pirms dzemdībām, tajos kursos, īpašu uzsver, ka EA nevajag, nekas labs tas nav. Īsti nesaprotu to iemeslu.
10.07.2015 12:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ņemot EA, visus riskus aprunā parasti ar anesteziologu un tāpat šie riski ir ļoti reta parādība. Par to vai ārsts nozīmē vai nē - tas jau nav ārstnieciskais medikaments. Te tik tiešām ir elementāri - gribi/negribi fakts. Tā ir anestēzija. Var arī zobus labot bez šprices, ja ir vēlme, tāpēc jau nav jājautā ārstam - špricēt vai nē. Tava izvēle, ja neesi alerģiska pret noteiktām vielām...

Lai nu kā, es nepropagandēju, ka tagad visām jāņem EA! Es tikai izteicos par to, ka man šī EA šķita kā īsta dāvana pēdējās dzemdībās - negaidīju, ka būs tik forši! Es vnk jutos fantastiski!!! Nu tik labi, ka pašai grūti noticēt! :D
10.07.2015 12:23 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
paranoid, pie mums Vācijā atkal nošokējās daktere, kad devos uz slimnīcu pārrunās un teicu, ka nevēlos EA vai plānoto ķeizaru. Tas atkal nošokēja mani :D Vīrs pa vidam tikai iesmēja :D Tomēr mani vismaz pierunāja doties pārrunās ar anesteziologu un parakstīt līgumu gadījumā, ja tomēr pārdomāšu procesa laikā.
10.07.2015 12:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Jap, LV man EA nepiedāvāja un pašai nācās visu laiku atgādināt, ka gribu ņemt un, lai nenokavē īsto brīdi. Plus vēl - rezultātā ievadīja kaut kā nepareizi, ka jutu visu gana labi tāpat.
Ārzemēs man EA piedāvāja jau tikko pārkāpu slimnīcas slieksni un turpināja piedāvāt ik pa brīdim ienākot palātā. Nebija nekādu ierobežojumu, kad īsti ņemt EA - kaut no 1cm atvēruma vai līdz brīdim, kad galviņu vēl neredz - jebkurā momentā šajā posmā. Un EA ievada uz visu dzemdību procesu - ar visu izspiešanu. No pieredzes - izspiešana ir labi jūtama ar visu EA!!! Vnk nekas nesāp. Un, jā, sakritība vai nē - šoreiz EA tika ievadīts daudz ātrāk un efekts vnk kolosāls - guli un gaidi, kad ārsts dos komadu "spied".
10.07.2015 12:36 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Neon, kā tev vispār jau mazulīti pa mājām iet? Meita jau pieradusi, ka ir brālītis?:)
10.07.2015 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Neons, man tiesi tas pats bija. To, ka jāspiež pati lieliski sajutu un liku vīram saukt māsiņu, sakot, ka jūtu spiedienu. Nevienā brīdī kopš EA sāpes nejutu, tik vien spiedienu. Kad man šuva iegriezumu, to gan sāku just. 2h vēlāk pēc meitas dzimšanas sāku arī just vieglu tirpoņu kājās un tad jau vēl pēc kādām 4h pēc miega cēlos kājās.
10.07.2015 12:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
khkh, mums viss jauki! Puika ēd, kakā, guļ un protams arī brēc ik pa brīdim, kā jau visi mazuļi. Naktīs ceļās 2-3x un ir augšā apmēram 1h, kamēr paēd, kamēr izpurkšķinās, nomainu pamperu... Meita priecājas par brālīti, bet vēl jau īsti ar viņu darīt nav ko - tāds maziņš nevarīgs ķipars vien ir, tad nu atnāk papaijā nedaudz un skrien tālāk spēlēties un savas lietas darīt. Labi, ka vīramāte ir ciemos - tad nu meitai tagad ir sava personīgā "kalpone", kura piepilda visas vēlmes. :D Brālītim laika maz atliek un man miers, ka varu ņemties ar mazuli un meita arī nav apdalīta ar izklaidēm un uzmanību.
10.07.2015 12:44 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Jap, būšu uz tiem 13.jūlijā :) Plānoju dzemdēt Stradiņos, jo man šķiet, ka tur ir vislabākais un profesionālākais personāls.
10.07.2015 12:44 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Pie mums arī ārsti, nu vismaz pirms dzemdībām, tajos kursos, īpašu uzsver, ka EA nevajag, nekas labs tas nav. Īsti nesaprotu to iemeslu.

Es tieši otrādi, esmu saskārusies ar mediķiem, kas ļoti pozitīvi izsakās par EA, protams, pieminot arī riskus, bet norādot, ka tie ir reti gadījumi.
10.07.2015 12:47 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
A, kā ir ar to smieklu gāzi? Viņa arī atsāpina?
10.07.2015 12:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Favel, es varu tev piekrist, ka LV kaut kas nav riktīgi ar to EA. Vai nu tas ir kaut kāds mega jaunums medicīnā, vai izmanto citas vielas tam kokteilim, vai kas tur par vainu - bet ir krietna atšķirība. Arī tajā kā ievada pašu EA. Latvijā man bija jānoguļās uz sāniem, jāsaliecas čokurā - anestezioloģe ņēmās minūtes 10, ar pauzēm uz kontrakcijām. Poza riktīgi neērta... Kanādā paliku sēdus, vnk nedaudz izliecu muguru un anestēzija tika ievadīta jau pēc divām kontrakcijām - reāli "čiks" un gatavs. Ātri, viegli un iedarbīgi momentā - jau nākamā kontrakcija bija uz pusi mazāksāpīga. Un vēl pēc dažām kontrakcijām pārstāju tās just vispār.
Starp citu, arī atvērumu neviens neskraidīja pārbaudīt visu laiku. Iestājoties slimnīcā, pārbaudīja atvērumu (nemaz nesāpēja, jo neurķējās, bet vnk izmērija) un pārdūra ūdeņus - tas arī viss. Māsiņa paskaidroja, ka viņiem viss ir redzams monitoros - visas kontrakcijas, atvērumi, intensitāte, sirds toņi utt.
10.07.2015 12:54 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Leo_leo, nu tad jau gan redzēsimies, jā. :) Šodien tieši zvanīja tā vecmāte, kura vada, un stāstīja par to, cik topošie vecāki esot neizglītoti pēc citu kursu apmeklēšanas un pēc viņas lekcijām jau nu VISS būšot skaidrs, nebūšot neviena jautājuma. :D
10.07.2015 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Dabisko dzemdību atbalstītāju vidū gan pastāv diezgan strikts viedoklis par EA. Protams, tā ir katras pašas izvēle, es vēlējos atgādināt, ka šajā sakarā nav vienbalsīguma. ;)
10.07.2015 12:56 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
unique, tik informācijas dalīšanās nolūkos teikšu, ka Vācijā vecmātēm tikai intereses pēc vaicāju par šādu opciju. Mūsu pusē smieklu gāze ir aizliegta, jo esot kaitīga. Vairāk neko nezināšu teikt.
Šķiet, ka Lollipop (piedod, ja jaucu) izmantoja smieklu gāzi. Ja atmiņa neviļ, tad esot jutusies ļoti apdullusi ne labā nozīmē. Lai pati pakomentē savu pieredzi ;)
10.07.2015 12:57 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Man paziņa izmantoja smieklu gāzi, bija ļoti apmierināta. Vai es pati izmantotu? Nē.
Cik dzirdēts, reakcija ir dažāda, bet jārēķinās, ka var sāpēt, reibt galva, var būt slikta dūša.
10.07.2015 13:00 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es arī tikko lasīju, ka esot tāds reibums kā no alkohola. :-| Es tikai zinu to, ka vienu no diviem es gribēšu. Uz sāpēm es esmu ļoti jutīga.. (t)
10.07.2015 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Kanādā paliku sēdus, vnk nedaudz izliecu muguru un anestēzija tika ievadīta jau pēc divām kontrakcijām - reāli "čiks" un gatavs. Ātri, viegli un iedarbīgi momentā - jau nākamā kontrakcija bija uz pusi mazāksāpīga. Un vēl pēc dažām kontrakcijām pārstāju tās just vispār.


Neons, man bija tieši tā pat. Paliku sēdus, tika lūgta atļauja, lai praktikanti varētu piedalīties skatīties ārsta darbu, izliecu muguru kā kaķis, man veica lokālo anestēziju, ātri veica pašu EA un veda uz palātu.
Mana pieredze gan ir bijusi pirms 2 gadiem (iespējams, ka šodien aparatūra jau ir nomainīta), tomēr man pārbaudīja atvērumu diezgan bieži, jo to monitorā neuzrādīja. Mani gan uzraudzīja ļoti, ļoti, jo ūdeņi nogāja pirmie un tad sekoja pārējie jaukumi. :)
10.07.2015 13:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits