Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Es noteikti gribu vīru dzemdībās. Viņš pats arī grib. Ja viņš negribētu, tad es nespiestu. ņemtu mammu. Bet man šobrīd ļoti gribas ņemt EA tā kā es ceru, ka mēs iztiksim bez sāpju un kliegšanas drāmas. Esmu mīkstā, slikti panesu sāpes, negribu mocīties :D

šodien grāmatnīcā pašķirstīju grāmatu par grūtniecību.. Labāk nebūtu to darījusi, jo es laikam esmu kkāda nepareiza grūtniece, bet daudz no visa rakstītā neesmu ne iedomājusies, ne darījusi. Sevišķi viena lieta - "ķatrā no 5 ēdienreizēm vajadzētu iekļaut augļus vai dārzeņus".. Nu man ne gribas, ne ir laiks 5x dienā ēst. Un tad vēl tās punčbildes kā jāizskatās vēderam 24 nedēļās. Nu man vēders kā tāds arbūziņš un samērā zemu, bet daktere neko neteica, ka kaut kas nebūtu labi tāpēc man nepatika tie zīmējumi ar piemēriem. :D
09.07.2015 23:14 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Bet kā ir ar tām dzemdībām - var tā, ka draugs ir klāt visu posmu līdz pašām dzemdībām, tad izspiešanas posmā sēž aiz durvīm un, kad mazais ir piedzimis, nāk iekšā? Es gribētu ko tādu .


Mans virs uzreiz pateica, ka grib piedalities un viss. Es biju taa, kas vairaak negribeeja, bet nevaretu iedomaaties dzemdibas bez vinja atbalsta. Taadu es vinu nebiju redzeejusi. Iztureeja un redzeeja visu, kaut es aizliedzu skatiities, taa pat redzeeja visu ko nevajadzeja un nevajadzeja :)
09.07.2015 23:23 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Ak jeee man kaut kāda divainiba jau piemetusies.. It kā tikai tagad ir sācies tas brīdis kad drīkstu jau dzemdet.. Bet man tiešām jau ir iekšā tāds nu taču kad beidzot sāksies.. Nespēju iedomāties kā nostaigasu līdz 40 nedēļai.. a ja nu vēl (ļoti ceru ka nenāksies) nāksies parstaigat un mans dēliņš gribēs puncī padzīvoties ilgāk... Mugura arī tagad 37 nedēļā sāk sāpēt biku zem lāpstiņām pa vidu... Pati neesmu uzblidusi bet puncis man ir liels.. Un šonakt nez kāpēc nosapņoju ka bebis ir saldi čuč gultiņā, bet es tā arī paliku ar lielo punci un staigāju un tā teikt mocījos... Laikam esmu uz beigām kaut kāda neriktiga grūtniece palikusi.... (s)(t)
09.07.2015 23:25 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Nu man vēders kā tāds arbūziņš un samērā zemu, bet daktere neko neteica, ka kaut kas nebūtu labi tāpēc man nepatika tie zīmējumi ar piemēriem.

Tur jau tā lieta, nebūs visām vienādi, man arī vēders diezgan zems, no dažiem jau atklausījos piezīmes, ka laikam tad jau drīz jādzemdē, redz kā noslīdējis. Man tāds visu grūtniecību bija un daktere teica, ka viss kārtībā.
Brrr, šodien izbesijos uz veikalu Babystore.lv, ļoti daudz laika patērēju noformējot pasūtījumu, saliekot preces, izvēloties, beigās sanāk paliela summa, a izrādās pēc tam, ka viņiem nekas nav uz vietas. Tāda dusma!!! Kāpēc tad to nevar mājas lapā norādīt, ka prece nav pieejama??
09.07.2015 23:28 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Man Babystore arī vairs nepatīk, ne uz vietas veikalā izvēle normāla (un arī vide kā tāda), ne arī, internetā pasūtot, prece ir pieejama! (t)

Kursi man Stradiņos, bet neiesim uz visām lekcijām. Vīrietis dzemdībās būs blakus, bet, vai visu laiku, 100% nemāku spriest, jo nezinu, kādas būs manas tā brīža sajūtas un tāpat arī viņa. Paredzēt to ir neiespējami, lai gan domāju, ka vīrietim vienmēr viss nav jāredz. Tā kā uzskatu, ka dzemdības ir skaists, protams, arī lielākoties smags, bet dabisks process, ļoti populārais EA nav manā vēlmju sarakstā.
Esmu jau sarakstījusi CD ar dziesmām, ko ņemt līdzi, lai foršāka atmosfēra. :-)
09.07.2015 23:47 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Jansone, cerams saprastīsi, ko rakstu :D
Khkh, bet tas ir kaut kā īpaši savādāk- pareizi elpot dzemdībās? Grūti bija iemācīties?

Nav grūti, be neteikšu, ka superviegli + pa vidam būs takš kontrakciju sāpes, un būs ganjau traki :D
Baigi interesanti tā vēdera ievilkšana notiek, vecmāte uz punča tev roku tura, un saka, ka :es zinu, ka tu vari vēl , bet liekas, ka nevaru :D (un elpojot ar vēderu, nu takā presi sasprindzinot/reizē veseru ievelkot, nedrīkst celt plecus) ,un ārā izelpot vajag arī pareizi, nevar uzreiz izvilkt punci. viņa arī paskaidroja, kāpēc uzreiz nevar "izvilkt" atrumā vēderu, jo tā rodoties tie iekšējie plīsumi.

Var trenēties mājās, vīrs tev no aizmugures uzliek uz punča rokas, Tu uzliec rokas uz viņa, un tu trenējies pareizi elpot. Vīra rokas palīdzot.:)
09.07.2015 23:52 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Piekrītu par Babystore, lai gan tur sanāca man beigās daudz ko nopirkt, un tur arī sanāca atrast ideālo gultiņu (to vienīgo i-netā pasūtīju), pārējās preces uz vietas pirku, jo bija šoks, ka internetveikala klāsts VISPAAAR neatbilst veikalā esošajam.
09.07.2015 23:59 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
khkh, tu DzN uz lekciju biji? Kā sauca? Izklausās laba, pamācoša. :) Man elpot galīgi nesanāca pareizi un vecmāte tam vispār nekādu nozīmi nepievērsa. :-/

Vispār vecmātes izvēle man ir vēl sarežģītāka kā ratu u.tml. nepieciešamo lietu izvēle.:-|

Šodien, savukārt, biju Mežrozē un sapirkos kaudzi (nepārspīlējot :D ) ar audumiem, tik skaisti! Sākšu tapināt sedziņas un tamlīdzīgus nieciņus. 8-)
10.07.2015 00:23 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Annebelle, es biju pie vecmātes Elitas, viņa tikai to vienu nodarbîbu vada. Rdzn mājaslapā ir info :) Viņa par to elpošanu un visu, visu ļoti interesanti stāstīja, un teica, ka tā ir ļoti svarīga. Ā, un citām mammām vieglāk spiest ir uz "sssssss" burta, to katrai pašai jāmēģina :)
10.07.2015 00:29 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
khkh, paldies, tikko apskatījos informāciju.
Atradu, ka ir arī tāds pakalpojums "Individuāla sagatavošana dzemdībām, t.sk.ūdensdzemdībām (aptuvenais ilgums 2 stundas)" - varbūt kāda zina par šo? Sarunā ar konkrētu vecmāti un visu pastāsta, paskaidro, iemāca elpot utt.?
10.07.2015 00:38 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Par ūdensdzemdībām arī Elita mums stāstīja, droši var jautāt viņai tās lekcijas laikā. Man liekas, ka viņa un vēl viena vai 2 vecmātes tikai pieņem ūdenī. Viņa pati ļoti iesaka ūdensdzemdības. Maksāja laikam 210€, vairs neko neatceros īpaši, jo man nebija aktuāli.
10.07.2015 00:43 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Es gribu tieši to elpošanu pamācīties, vispār par dzemdībām papļāpāt... Man pirmās bija vieglas, bet ar vecmāti galīgi nepaveicās, kā arī briesmīgi nokaitināja pats Dzemdību nams, tāpēc tur diez vai otro reizi dzemdēšu. Bet parunāties, ievākt informāciju gan gribu.
Par ūdensdzemdībām, vislabāk, manuprāt, Mikova var pastāstīt, viņai vislielākā pieredze tomēr.
10.07.2015 00:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arī domāju par ūdensdzemdībām, taču tā kā tomēr nebiju pārliecināta, ka neņemšu EA, tad man tās ūdensdzemdības gāja secen... Un jāsaka, ka nemaz nenožēloju. Kaut kā līst vannā man tomēr tajā brīdī ne reizi neradās vēlme. Un EA ir reāla Dieva dāvana visām sievietēm... :D
10.07.2015 05:44 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ziemeleel
Lietas, kas tavam vīram var uzlabot auglību:
*sportot (vēlami tieši kardiotreniņi),
*nekarsēties (ne pirtī, ne vannā, ne dušā),
*nenēsāt pārāk pieguļošu veļu, bikses,
*regulāri jāizguļas,
*samazināt ikdienas stresu (ja darbs tāds, varbūt jāpaņem atvaļinājums un abiem jāaizbrauc "medusmēnesī"),
*jāaiziet pie psihoterapeita (daudzām slimībām problēma ir galvā), ļoti iespējams, ka zemapziņas līmenī viņš baidās/negrib bērnus. Jāizcilā viņa bērnība, lai to saprastu.
10.07.2015 08:34 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
. Un EA ir reāla Dieva dāvana visām sievietēm...


Neon, Tev taču tas bija CA apdrošināšanas apmaksāts pakalpojums?
10.07.2015 08:36 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
S*, man arī kursi Stradiņos, tad jau laikam vienā lekcijā sēdēsim :)
10.07.2015 11:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Madonna, jā, bija apdrošināšana, bet epidurālā anestēzija CA ir bez maksas. Un ne jau gluži par to es runāju, bet par to, ka cik ļoti EA atvieglo visu procesu. Kaut arī pirmajā grūtniecībā EA īsti neiedarbojās, tomēr kaut kāds efekts bija tāpat...
10.07.2015 11:57 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Leo_leo, tu uz tiem, kuri no 13.jūlija sākas? :) Es jau esmu piemirsusi, tu arī Stradiņos dzemdēsi vai tikai uz kursiem?
10.07.2015 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Man šķiet, ka nevajadzētu tik ļoti slavināt EA - tomēr ir ļoti daudz mīnusu, risku un sliktu pieredžu. Forši, protams, ka Neons viss ok, bet EA galīgi nav visu dzemdētāju panaceja.
10.07.2015 12:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dzemdības pašas par sevi ir milzīgs risks... Un EA es slavinu tāpēc, ka varu salīdzināt kā ir, kad tā tiešām iedarbojas. Domāju, neviena nav sajūsmā no kontrakciju sāpēm, sevišķi uz beigām, kad veselais saprāts atslēdzas...
10.07.2015 12:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits