Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Gribētu lai ir klāt, taču to vai nākt līdzi uz pašu izspiešanas procesu - lai izvēlas pats. Ja tajā brīdī pats jutīs, ka grib un var, tad tikai priecāšos, bet ar varu nespiedīšu.

khkh, tu vari lūdzu sīkāk padalīties ar informāciju par lekcijām pie Elitas? Esmu ieinteresēta.
09.07.2015 19:10 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
unique , speciāli uz izspiešanu es vīru uzlūgusi neesmu, bet ja gribēs, nemetīšu àrā, jo nezinu, kas viņam darās galvā pēc vecmàtes Elitas pastāstīšanas par nabassaites pārgriešanu :D Viņa tur tā tiem večiem pastāstīja par to procesu, ka visi ar citām acīm uz to skatījās, tomēr arī to visu tā neuzspiedīgi stāstīja..


Undiya, es par praktisko lekciju rakstīju jūnija sākumā, bet vai tad Tu neesi/nebiji no UK?:) mācījāmies kontrakciju pārciešamās pozas, kur palīdz vīri, kā pareizi elpot kontrakciju/dzemdību laikā. Kā vīri un pašas varam sev sāpes atvieglot ar lietām, kas ir palātā. Un daudz ko no savas pieredzes. Vispār visa lekcija lika paskatīties uz visām dzemdībām citādāk, tiešām es tā nevaru pastāstīt :/
09.07.2015 19:32 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nē, tu kaut ko jauc, neesmu UK. :)
Kad tie kursi notiek? Kā notiek pieteikšanās utt?
09.07.2015 19:36 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Bet kā ir ar tām dzemdībām - var tā, ka draugs ir klāt visu posmu līdz pašām dzemdībām, tad izspiešanas posmā sēž aiz durvīm un, kad mazais ir piedzimis, nāk iekšā? Es gribētu ko tādu :D
09.07.2015 19:39 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Man vīrs būs līdzi, ja piedalījās patīkamajā daļā, tad piedalīsies arī ne tik patīkamajā :D
Bet tā, vispār, es zinu, ka man tā būs drošāk un viņš būs kā saprāta balss, jo man ir bail, ka dakteri nepievērsīs pietiekoši uzmanību vai ignorēs, ja man būs kādas sūdzības. Par daudz sliktus stāstus salasījos. :-/

Vispār laiks tā skrien, jau 22 nedēļas, a liekas, ka tikko tikai divas strīpas bija :D

A kā ir, 22 nedēļas ir jau sestais mēnesis vai piektais? :-D
09.07.2015 19:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, tad visu šo "Grūtnieču diskusijas" laiku esmu dzīvojusi savā kaut kādās iedomās :D

Rdzn mājaslapā ir sadaļa ar kursiem, un tur atsevišķi ir norādīti Elitas kursi. Rekur atradu jau linku http://www.dzemdibu-nams.lv/lv/info/gimenes-skolas-lekcijas-281/
Tur tlr nr norādīts ir, no pāra 14€, un pa telefonu pateiks, vai uz to lekciju vēl ir vieta pārim :)
09.07.2015 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es gribu lai vīrs ir klāt, pats jau arī ir pieteicies, ka būšot, bet uz izspiešanas procesu laikam ka nē, bet tad jau redzēs kā beigās būs. Ar varu neko nespiedīšu.
09.07.2015 19:43 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nav man mazākā sakara ar UK, ja, nu, vienīgi 16 gados vienu vasaru tur pastrādāju. :D Paldies par info, domāju, ka obligāti apmeklēšu.
09.07.2015 19:46 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Cerams, arī tev patiks, mēs katrā ziņā nenožēlojām! Klau, cik tev nedēļas? Parasti iesaka iet jo vēlāk, jo labāk, lai nekas neaizmirstās :)
09.07.2015 19:50 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Šodien sanāk precīzi 29 nedēļas. Tieši domāju, ka jāiet būs augustā. Kādos kursos, nodarbībās vēl meitenes ir bijušas vai plāno būt?
09.07.2015 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Man vīrs būs klāt. Man vienalga grib vai negrib, bet ne jau es viena vaininiece :D Bet ja nopietni, tad viņš grib būt klāt un esmu par to ļoti priecīga. Balu galā viņš būs galvgalī un atbalstīs, nevis tupi lūrēs, kas tur lejā notiek..
Kā kaut kur dzirdēju, tad vīrs dzemdību prcesā esot kā starpnieks starp grūtnieci un ārstiem, jo procesa laikā bieži vien grūtnieces nespēj uztvert ārstu teikto. Taču vīra balsi atpazīst jebkādos apstākļos..
09.07.2015 20:41 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Bāc, es tur kursos sabimbājos gandrīz par vienu, kurai nebija vīra klāt(bet reāli vīrs ir), Mēs visas deviņas ar vīriem, apčubinātas, Elita vēl runā tiiik aizkustinoši, par kopābūšanu dzemdībās, bebīšiem, par to, cik ļoti vīrs ir svarīgs palīgs dzemdībās, nu par visādām aizkustinošām lietām, ka pat večiem kamols kaklā pilnīgi, a tai sievietei var redzēt asaras, baigi skumji bija

Es ceru, ka mani nevienam nebūs žēl, jo es arī viena gribu iet :D Man liekas, tur tādas sieviešu lietas stāsta, ja godīgi, tad man arī to citu vīru klātbūtnes traucēs. Bet es laikam vispār esmu jocīga sieviete, vismaz sāku tā justies, jo cik skatos un klausos, jā, visas tajā procesā baigi vīrus iesaista. Es ar savējo vienojos, ka viņš būs ar mani, kamēr gaidu dzemdību kulmināciju (lai pakavē laiku, jo es ņemšu EA un domāju, ka tapēc man nebūs jātiek pāri baigām sāpēm), bet uz izstumšanas brīdi ies ārā.
09.07.2015 20:46 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Es ceru, ka virs dzemdibas bus klat, rit tiesi vizite pie arsta un jaizprasa vai taja slimnica ar viru busanu klat nav problemu. Jo briziem te liekas parak viss tıek kontrolets slimnicas. Man vins butu tik lielakais atbalsts un ari tulks ar visiem, jo man liekas tada bridi es svesvaloda, ko isti nezinu, nebusu spejiga saprast.
09.07.2015 20:59 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Leo_leo, nu tā praktiskā nodarbība/lekcija ir domāta pārim, palielam. Jo primāri tur jau stāsta/ rāda vingrojumus kā tuvs cilvēks var tevi tajā brīdī atbalstīt :)

Citos kursos, nedomāju, ka vīrietim atrasties ir noderīgi klàt, kur stāsta par vēstnešiem, dzemdībām, to norisi, sajūtām, ja vien viņam pašam par to nav interese.
09.07.2015 21:15 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Āa, nu skaidrs :) Tā, kur es iešu, šķiet, būs tikai praktiskā.
09.07.2015 21:31 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
BIja domāts nevis praktiskā, bet teorētiskā.
09.07.2015 21:32 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Bet kā ir ar tām dzemdībām - var tā, ka draugs ir klāt visu posmu līdz pašām dzemdībām, tad izspiešanas posmā sēž aiz durvīm un, kad mazais ir piedzimis, nāk iekšā? Es gribētu ko tādu .

uniqueღ, jā tā var :) Galvenais lai draugs/vīrs uztaisa RTG plaušām, tas arī viss. Ā nu vienīgi vēl mums nodaļā, kad sieviete iet dzemdēt, vīrietim jāvelk tīras drēbes, bahilas (lai nav āra apģērbs).
No pāra dzemdībām cik redzu, tikai daži vīrieši iztur tā teikt līdz galam, pārsvarā uz izstumšanas brīdi viņi paši iziet ārā, vai palūdzam iziet (ir bijuši eksemplāri, kas nobāl). Bet tā esmu par vīrieti/draugu dzemdībās, ja pārim ir labas un tuvas attiecības, un tā IR taisnība, ka sievietes vairāk ieklausās vīrietī nekā vecmātē, māsā un ginekologā. :)
09.07.2015 22:15 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Nu, mums ar vīru ir ļoti, ļoti tuvas un brīnišķīgas attiecības, bet es pati kaut kā īpaši negribu, lai viņš būtu dzemdībās. Tāpat kad piedzemdēšu ņemsim ģimenes palātu (ja būs brīva, cerams) un pavadīsim laiku tikai kopā un ar mazo, bet pašās dzemdībās..nu es neticu, ka viņš kaut kā fiziski spēs mazināt manas sāpes. Emocionāli es tāpat zinu, ka viņš būs ar mani kopā, kā vienmēr, tāpēc nedomāju, ka man gribas, lai viņš piedalās. Kopā iesim tikai uz pāru lekciju par tēva lomu ģimenē, kuras tagad drīzumā sāksies RDZN. Sagatavošanās kursiem īsti neredzu jēgu, jo daudz, daudz, tiešām DAUDZ lasu par grūtniecību, sākot no grāmatām beidzot ar kvalitatīviem žurnāliem, eju uz peldēšanu, vingroju, eju pastaigās. Vienīgais par ko uztraucos, ka gribu iemācīties pareizi elpot, bet tam vēl laiks. Bet vispār katrai ir savs un tas ir pareizi. Cita grib vīru klāt, tad tā arī vajag darīt, ja tas var atvieglot un nomierināt. Arī kursi jāizvēlas, manuprāt, katrai tādi, kuros redz lietderību, tad arī jebkurā gadījumā būs vērts :) Mazajam nekas par sliktu no jaunām zināšanām mammai nevar nākt :)

Man šobrīd nomoka tikai viena problēma. Eju pastaigā un jau pēc aptuveni 10 min man spēcīgi iedur sānā, trakāk nekā skolas gados, kad skrējām krosus. Nepatīkami, asi. Nav bieži, bet tikai staigājot. Domāju, ka speciāli pārbaudīties neskriešu, jo nākamnedēļ jau USG vizīte, tad arī aprunāšos ar ārstu, bet nu..patīkami nav. Draudzenes saka, ka bēbis mož ne tā iegulies...
09.07.2015 23:00 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Khkh, bet tas ir kaut kā īpaši savādāk- pareizi elpot dzemdībās? Grūti bija iemācīties? :-D Laikam stulbs jautājums, bet es tik bieži dzirdu, cik svarīgi dzemdībās pareizi elpot, ka baidos, ka ja neiemācīšos vai neuzzināšu, kā tas jādara, būs traki:'-(
09.07.2015 23:03 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Jansone-dzemdībās ir "ssssss" burts jāstiepj uz kontrakciju.Īstajos brīžos.To es nekad neaizmirsīšu, tas bija ļoti ilgs pasākums man, kamēr atvērās 10 cm..
09.07.2015 23:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits