Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Paldies par info (Babystore), tieši vajadzīgs matracis, bet internetā arī gan jau ir tās atlaides, būs jāpaskatās. :)

Nu es eju uz privātpraksi, kur jāmaksā par pilnīgi visu. Vizīte pati par sevi jau maksā (nu, protams, vēl vairākas usg, analīzes arī katru mēnesi, vēl visādi sīkumi), bet man dusma par to dzelzi. Man jau vienu reizi lika Fe sistēmu par 50 eur, jo esot iztukšotas visas rezerves un tagad saka, ka neapmierina analīzes un atkal grib likt. Man ir 2 nedēļas laika, lai vēl krietni uzlabotu to dzelzi, esmu jau ar mieru pat ēst vienu dabīgu, bet ļoti pretīgu lietu (cerībā, ka būs rezultāti).
Es izvēlējos konkrēto iestādi, jo tajā brīdī, kad man vajadzēja, tā bija vienīgā vieta (apzvanīju ĻOTI daudz), kur mani pieņēma (pirms tam vislaik biju īstā ginekologa meklējumos), tā nu es tur paliku, jo sākotnēji likās ļoti sakarīgi, attieksme ļoti forša, viss uz vietas. Tagad jau vairs nav daudz vizīšu palicis, bet pēc dzemdībām noteikti mainīšu ārstu, jau tagad sāku skatīties variantus. Kopējā summa par visu grūtniecības laiku ir iespaidīga. :-/ Būtu vēl ar apdrošināšanu daudz maz sagājis, tad jau normāli.

Bet šodien jau tā dusma ir garām un izbaudu pēdējo dienu tukšā dzīvoklī. Rīt jau sāksies jauns posms. Tāda dīvaina sajūta. :-)
30.05.2015 17:50 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es godīgi sakot nesaprotu iemeslus, kāpēc grūtniecības laikā daudzas izvēlas iet uz privātpraksēm un maksāt bargu naudu... Jo tāpat pa lielam vizītēs notiek tikai parunāšana, analīžu nodošana, svēršanās un mērīšanās, sirdstoņu klausīšanās, kas ir pieejama jebkur! Tikai atšķirība ir cenā. Es gāju uz parasto piemajas poliklīniku - mierīgi ar kājiņām aiztipināju jebkurā laikā...

Kas attiecas vispār uz ginekologu - tad, jā. Ir iespējams atšķirība starp privātām iestādēm un valsts. Tur svarīga attieksme, izmeklēšana, profesionāisms.
Taču grūtniecības laikā visas pārbaudes ir standarta! Kāpēc maksāt par to, ko var dabūt bez maksas?...
30.05.2015 17:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Es pat arzemes budama, izvelejos iet uz valsts iestadem. Neuzskatiju, ka velos kaut ko parmaksat. Ok, rindas ir jagaıda, briziem iet kaa pa konvejeri, bet, ja nav problemu, tad vıss notiek atrı, ja kaut kas nav kartiba, tad nav pavirsi un suta parbaudities kartigak.
30.05.2015 18:17 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Laikam piekrītu Neonam...
Man ginekologs "nāca" grūti, bet, kad atradu, zinu, ka nemainīšu, jo vnk... tas ir tāds ārsts, kuru tā gŗuti atrast.
Bet manā gadījumā labi, jo grūtnieces apmaksā valsts, un tad nu gadā samaksāt 30 eiro nav žēl... Lai gan tanī pat laikā draudzenes grauž - kāpēc maksā par to, ko var dabūt praktiski pa velti??? ;D
30.05.2015 18:19 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es pat arzemes budama, izvelejos iet uz valsts iestadem. Neuzskatiju, ka velos kaut ko parmaksat. Ok, rindas ir jagaıda, briziem iet kaa pa konvejeri, bet, ja nav problemu, tad vıss notiek atrı, ja kaut kas nav kartiba, tad nav pavirsi un suta parbaudities kartigak.


Latvijā ir arī privātās prakses, ko apmaksā valsts. Internetā laikam ir arī pieejams šo ārstu saraksts.
30.05.2015 18:23 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es godīgi sakot nesaprotu iemeslus, kāpēc grūtniecības laikā daudzas izvēlas iet uz privātpraksēm un maksāt bargu naudu... Jo tāpat pa lielam vizītēs notiek tikai parunāšana, analīžu nodošana, svēršanās un mērīšanās, sirdstoņu klausīšanās, kas ir pieejama jebkur! Tikai atšķirība ir cenā. Es gāju uz parasto piemajas poliklīniku - mierīgi ar kājiņām aiztipināju jebkurā laikā...

Kas attiecas vispār uz ginekologu - tad, jā. Ir iespējams atšķirība starp privātām iestādēm un valsts. Tur svarīga attieksme, izmeklēšana, profesionāisms.
Taču grūtniecības laikā visas pārbaudes ir standarta! Kāpēc maksāt par to, ko var dabūt bez maksas?...


Kā jau rakstīju, ir arī privātprakses, ko apmaksā valsts un attieksme ir ļoti laba.
30.05.2015 18:24 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Piemēram privātpraksē DNS ir valsts apmaksāta grūtnieču aprūpe.
Vienīgi ir jāmaksā par pirmo vizīti, kad apstiprina grūtniecības faktu, pēc tam nav.

http://www.dnsarstuprakse.lv/
30.05.2015 18:28 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es godīgi sakot nesaprotu iemeslus, kāpēc grūtniecības laikā daudzas izvēlas iet uz privātpraksēm un maksāt bargu naudu...


Nu, tā kā man ir apdrošināšana, tad man ir pilnīgi vienalga, kur iet, pie privātā vai valsts ārsta. Man būtiski ir tas, lai teritoriāli ir izdevīgi, lai es varu tikt pie ārsta man ērtā laikā un lai es varētu sazināties ar savu ārstu arī ārpus darba laika, ja būtu tāda nepieciešamība, un līdz ar to šiem kritērijiem neviens man pieejamais valsts ārsts neatbilst.
30.05.2015 18:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu mans ginekologs reāli bija cits, taču, kad paliku stāvoklī izvēlējos apmeklēt piemājas poliklīniku, jo bez maksas, ļoti tuvu mājvietai un vienā iestādē praktiski viss nepieciešamais - USG, laboratorija analīzēm u.tml. Kā dzemdēju, tā atgriezos pie savas ginekoloģes citā rajonā.
30.05.2015 18:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu tad, ja atrašanās vieta ir izdevīga un vēl arī bez maksas vai par minimālu maksu - tad jau skaidrs, ka ir teju vienalga privātprakse vai valsts.
Es jau vairāk runāju par situāciju, ka iet uz privāto un pēc tam saka, ka drausmīgi dārgs pasākums... Nu, ja tā sit pa kabatai, tad taču var pameklēt lētākas iespējas.
30.05.2015 18:34 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Vot, cienītā S*, Tev padomu jūra :-D:-D:-D
Bet es zinu vienu Cosmo foršo mammu, kura 7.mēnesī nomainīja ginekologu. Domāju, ka bija vairāk kā laimīga. Iemesls gan bija pārcelšanās uz citu valsti. Es arī gribētu variantu tuvāk mājām, jo ārsti atradu pilsētā, kur strādāju, bet kopš ļoti agri man aizliedza strādāt, tad šurpu-turpu sanāk mērot vairāk par 100km. Taču man doka patīk, domāju, ka apmeklēšu viņu arī pēcdzemdību periodā un turpmāk.
30.05.2015 18:45 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Neons, kad man steidzami vajadzēja ginekologu, es apzvanīju n-tos un NEVIENS, izņemot tagadējo, nevarēja mani pieņemt tik ātri, cik man vajadzēja. Bija jāgaida mazākais 2 nedēļas. Un, kā jau teicu, sākotnēji viss bija normāli un līdz šim neesmu sūdzējusies, ka nenormāli dārgi (un tai pat laikā neko nedaru lietas labā, respektīvi - nenomainu ārstu). Es neizvēlējos speciāli ar nolūku privātpraksi ar valsts neapmaksātiem ārstiem, esmu bijusi pie n-tajiem valsts ārstiem un būtu ļoti priecīga, ja būtu atradusi kādu, kas mani apmierina un par kuru nav jāmaksā lielas naudas. Bija konkrēta problēma, kuras risināšanā kā vienīgais variants tika pieņemts, manuprāt, neadekvāti dārgs pasākums. Par to arī stāsts. Nevis par to, ka es dzīvoju uz maizes un ūdens, bet skrienu pie privātā ārsta.
Es varu samaksāt par ārsta pakalpojumiem, bet tas nenozīmē, ka nevaru mainīt savu viedokli laika gaitā.
30.05.2015 18:52 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Neon
Es godīgi sakot nesaprotu iemeslus, kāpēc grūtniecības laikā daudzas izvēlas iet uz privātpraksēm un maksāt bargu naudu... J


Man privātprakse izmaksātu tik pat, cik valsts, jo izvēlēto grūtnieču aprūpi apmaksā valsts.
USG aparāts ir uz vietas kabinetā, kā arī speciālā usg telpa ,( Latvijā ļoti daudz kur, arī pie normālajiem ginekologiem nav USG kabinetā, un tad grūtniecei jāiet vēl atsevišķi uz usg)
+ ir 185 iemesli kāpēc neiet uz valsts var palasīt padsmit lapas atpakaļ, kur ieinteresētība grūtniecē un gaidāmā bērna veselībā, ir 12% no 100%.

Negribu rakstīt konkrētus nikus, jo baidos sajaukt meitenes, bet runa bija gan par slimības lapām, kuru attaisnojošu iemeslu dēļ neizraksta, rezultātā čakarē grūtniece sev muguru un ne tikai, gan darba spiediena rezultātā nākas pamest darbu, jo atsaucība no ginekologa ir nulle, pašai bailes, ka mazulim ar tādu slodzi, ko nodarīs un voilà. Piemēri jau nav tikai šeit jāmeklē, to papilnam
ir arī àrpus cosmo.
31.05.2015 06:24 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
S*, atlaides mājaslapā nebija norādītas, tikai kopumā, piemēram, gultasveļai -25% utt, kokosa/griķu matraci (pietam smuku) dabūjām pa 22€ , vispār vari uzzvanīt un painteresēties vai atlaides turpinās. Gultasveļai btw, lielāka izvēle
Minikid būs (5x lielākā izvēle :D), jo mājaslapā jau baigi daudz visādi modeļi, bet uz vietas nu nekas tāds, par to bija bišķi vīliens, un palielam Minikidā ir lētāk.
31.05.2015 06:29 |
 
Reitings 47
Reģ: 09.04.2014
arī eju privātpraksē, bet tādā, kur ir valsts apmaksātās vietas. vispār ar manu ginekoloģi, manuprāt, man ir ļoti noveicies, agrāk, pirms grūtniecības biju bijusi vienreiz pie viņas Matules privātklīnikā, salīdzinājumā ar citām, pie kurām būts, ļoti patika, un tad, kad paliku stāvoklī, zināju, ka gribēšu tikt pie viņas uzskaitē, par naudu pat tobrīd nedomāju. aizgāju uz pirmo vizīti par maksu, viņa apstiprināja grūtniecības faktu, un ieteica iet pie viņas, bet citā klīnikā, kur viņai ir valsts apmaksātās vietas. Tagad eju tur -gan usg uz vietas, gan analīzes turpat, nekur apkārt nav jāstaigā,ārstes attieksme arī atbilstoša manām vēlmēm. (l)
31.05.2015 10:05 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es eju uz privātpraksi. Jo, kad paliku stāvoklī es zināju ka ir jāsāk meklēt ginekologs Jelgavā. Mans foršais ginekologs palika Tukumā. Un man darbs neļautu ņemt katru mēnesi brīvu dienu, lai aizbrauktu uz Tukumu. Protams sāku ar atsauksmju lasīšanu par Jelgavas ārstiem. Un lasot atsauksmes es gribēju raudāt, jo sapratu, ka ne pie vienas negribās iet. Pat te pajautāju par ginekologiem Jelgavā, viena meitene teica, lai braucu uz Rīgu, jo šeit nav ko meklēt. Un jāsaka, ka taisnība vien ir. Protams, ka atradu vienu Jelgavā un eju tur. Cik tu maksā, tāda attieksme ir pret tevi un tavu un gaidāmā mazuļa veselību. Es nemaksāju daudz, ka man tas nebūtu pa kabatai. Un viņa visu veic uz vietas, ka man nekur nav jābraukā atsevišķi. Un arī vēl ērti tikt.
31.05.2015 10:19 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.04.2015
Pagaidām pāris reizes auglīgajā laikā bijušas, kuras varētu būt rezultatīvas, bet laikam jau retums paliek stāvoklī uzreiz - pirmajā mēnesī.


Helele* , Retums gan jā. Citām sanāk pirmajā jau , kad nav nākošas MR jāgaida, bet citām ilgi iet.
31.05.2015 10:22 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Jā, Minkypelly. Ceru būt tevis nosauktais pirmais variants. :-D
31.05.2015 10:42 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Man šogad darbā apdrošināšanā iekļauta apmaksāta grūtnieču vizīte + sonogrāfija. Tāpēc ārstu nemainīju, eju uz MFD. Tas man tupat pie darba, 20min laikā esmu atpakaļ savā vietā :D Zinu, ka mana daktere pieņem arī klīnikā, kur ir valsts apmaksātas vietas arī, bet tā kā tas ir klusajā centrā, tad es izdomāju, ka nav ko čakarēties.
Esmu gājusi arī Biķernieku slimnīcā, bet tas ir drausmīgs čakars, jo USG dakterei kabinetā nav. Ir jāiet atsevišķi pierakstīties uz USG kas ir papildus laika tērēšana.
Domāju, pat ja man nebutu apdrošināšanas, paliktu tāpat MFD.
31.05.2015 10:57 |
 
Reitings 203
Reģ: 06.04.2015
Jā, Minkypelly. Ceru būt tevis nosauktais pirmais variants.


Turēšu īkšķus, par Tevi! ;-)(l)
31.05.2015 11:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits