Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Elina9, es Tevi riktīgi saprotu un novēlu nevilties. Ir bijis, ka viss noticis laikā, kad vajag, ir visādas pazīmes, sāpītes, arī viss kaitinājis un liekas, ka beidzot būs stāvoklis, bet aaatkal pienāk mr. :-/
20.03.2016 19:16 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Un tad domāju - vai nu ar mani vai viņu kaut kas nav kārtībā, vai arī mazulis pats zina, kad vislabākais mirklis, kad pieteikties. Nav jau tik daudz mēnešu pagājuši, lai domātu, ka kaut kas nav kārtībā, bet katrā gadījumā redzu, neesmu no tām, kam čik čik un stāvoklī. (t)
20.03.2016 19:19 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Elina9 - novēlu tev sagaidīt savu mazo brīnumiņu! (l)

Pati esmu tagad 25. nedēļā un mokos, jo man ir ļoti grūti būt krūšturī, mājās staigāju bez viņa. Zvanījos mammai un runājos, viņa teica, ka tas, ka esmu bez krūštura liks krūtīm piepildīties vairāk un parādīties strijām, bet ir tik neērti. :/
Bet tas tā, gribējās kādam pasūdzēties :-D
20.03.2016 19:36 |
 
Reitings 213
Reģ: 04.01.2013
Es atkal pagaidām nemaz nevaru bez krūštura, ja nu tikai pa nakti guļot, savādāk uhhh :D
20.03.2016 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Undiya es noteikti neieteiktu pirkt uz savu galvu maisījumus, kas paredzēti mazajiem ar atgrūšanām, alerģijām, nepanesībām. Ok, Nanny Care ir kazas piena maisījums, kas tāpēc arī maksā tik dārgi un bieži der tiem mazajiem, kam ir piena olbaltuma nepanesība, bet, ja gribi regulēt atgrūšanu, tad derētu noskaidrot iemeslu. Daudziem mazajiem atgržušana ir normāla parādība, jo slēdzējmuskulis vēl nestrādā un neaizver kunģīti, tas viss pāriet, kad mazulis vertikalizējas. Manam tas pilnībā pārgāja ap gada vecumu, bet līdz tam staigāju ar dvieli, salvetēm un bieži mazo pārģērbu, jo novemts bija viņš un novemta biju es. Uz savu galvu biju izdomājusi, ka nepanes piena olbaltumu un atgrūž, labi, ka biju uz BKUS uz vizīti, kur pateica, ka nekādas alerģijas vai nepanesības nav. Tāpēc ikdienā baroju ar krūti un, kad bija nepieciešams mazo atstāt kādam, devu SEMPER maisījumu. Aptamil nepatika, jo pudelītes taukainas, bet Semper vieglāk pārstrādājas mazajiem puncītī. Nav vajadzības dot mazajiem maisījumus, kas ir hidrolizēti vai kā citādāk pielāgoti mazajiem, kuru gremošana nestrādā kā vajag vai ir problēmas. Mēs taču arī zāles nedzeram tā pat vien. Ja gribi apkarot atgrūšanu, tad jāskatās tieši maisījumi šai problēmai, kas parasti apzīmēti ar burtiem AR (anti reflux), bet ja mazajam būs nepanesība, tad ar slikti, jo šie maisījumi ir biezāki un viss paliks vēderā, viņi arī grūtāk pārstrādājas. Tā kā, ja atgrūšana ir vienīgais niķis, tad konsultētos ar ārstu pirms maisījuma maiņas.
20.03.2016 21:22 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Jey, mazā tomēr atzina vienu pudeli par labu esam. Izmēģināju pirms tam gan divu veidu Philips Avent (klasisko un natural), gan parasto Nuk, gan kaut kādas bezvārdu pudeles. Vārdsakot- izmēģināju dažādu formu, veidu un lielumu soses pudelēm. Un mazā atzina tommee tippee pirmā izmēra knupi par ņemamu:)
20.03.2016 22:38 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Yaay, Gangster 8-), tev izdevās :)
20.03.2016 22:54 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Es arī tikko savai nomainīju maisījumu, jo, tiklīdz viņa sāka rāpot, tā atgrūšana sākās nenormāla. Prasīju dakterei ko darīt, viņa ieteica lietot Aptamil AR. Bet tā kā Aptamils mazajai nepatika, tad nopirku Friso Gold Comfort, pagaidām rezultāts ir redzams- atvemj daudz mazāk. Līdz šim lietoju NAN.
21.03.2016 09:30 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Mritenes, ka ir ar roku celsanu augsa grutniecibas laika ?! Visus omisu stastus par grutniecibu isti nenemu galva, bet sitas man skiet piesargaties. Ka ir tam , kas jau sagaidijusas-celat/necelat, bija /nebija aptinusies nabassaite bebim ? Man nav neviena diena tada, kad varetu no ta izvairities, saku piedomat a ja nu.....
Respektivi, velos dzirdet pieredzi :)
21.03.2016 10:29 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Par nabassaites aptīšanos ar kaklu tās tiešām ir pilnīgas muļķības.
Nedrīkst stiepties uz augšu, celt rokas uz augšu, citādi var sākties priekšlaicīgas dzemdības.
Šis mīts varētu būt nācis no tiem laikiem, kad sievietei bija ļoti smagi jāstrādā un, lai kaut nedaudz atvieglotu grūtnieces ikdienu un pasaudzētu viņu, vecmāmiņas izdomāja šādu ieteikumu.
Taču mūsdienās to nu gan var uzskatīt tikai par mītu, jo mūsdienu sievietes tas neietekmē. Ja sieviete, kas gaida bērniņu kustas un ieklausās savā ķermenī, kas laikā, kad organismam slodze ir par lielu, brīdina: «Tā gan nedari!» tad nekas slikts nevar notikt. Tā kā grūtniecības vidējais trimestris patiesi ir enerģijas un spēka pieplūduma laiks, tad sieviete droši var līmēt arī tapetes un arī veļu kārt.


Pārstiepties tiešām nevajag, bet uzreiz jutīsi, ka vēders sāp.
Man bēbītis vēl puncī, bet visās pārbaudēs viss ir bijis kārtībā. Sienas krāsoju, tapetes līmēju, veļu karināju.
21.03.2016 11:15 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Principā jāseko līdzi savām fiziskajām sajūtām. Ja stiepjoties savelk punci un dzemde tonizējas, tad mazliet jāatslābst un jāpārtrauc "aktivitāte". Pārstiepties tiešām nedrīkst, bet vienkārša roku cilāšana, produktu paņemšana, priekšmetu novietošana ir ok. Galu galā ir taču arī grūtnieču jogas, pilates, vingrošanas un peldēšana; tur topošās māmiņas arī ceļ rokas un mazliet stiepjas.
21.03.2016 11:26 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Paldies, Mereda
Vederu man nekas nevelk, bet rokas uz augsu sanak katru dienu staipit -plauktini, skapisi , pakaramie. Viru katru reizi neizdzenasu un... vel prieksa stav logu mazgasana, kur man virs nemaz klat nekeras, bet logu ir daudz un tie ir augsti.
21.03.2016 11:30 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Favim, kāds tev ir termiņš? Pašai pa māju rosoties sanāca secināt, ka fiziski tiešām nevaru vairs izdarīt visu tā, kā agrāk. Daudz vairāk jāprasa palīdzība vīram, bet tas ir pilnīgi normāli, jo saprotu, ka nedrīkstu sevi "nodzīt". Man gan arī bebītis puncī gudrs - ļoti ātri izrāda savu nepatiku, ja daru par daudz. :D
Logu mazgāšanu gan uztici kādam citam. Varbūt var mamma/māsa/draudzene atbraukt ciemos palīgā? :) Pēc tam pacienāsi ar kafiju un kūkām, uzsitīsiet sievišķīgu klaču. ;)
(Es vairāk par 3 logiem vienā dienā nevarēju nomazgāt)
21.03.2016 11:39 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Mereda, man 27 nedela. Kopuma jutos loti labi, kg ari klat nakusi tikai 3, vienigi dazreiz veders sak traucet. Plus grutniecibu jau vairs nevaru noslept, tapec dazreiz nakas dzirdet nedari sito, nedari to. Zinu, ka visi vel man labu, bet kopuma uz visiem NEDARI nereageju, jo zinu, ja tas ir mulkibas, bet par tam rokam gan ta aizdomajos, jo fiziologiski jau tas ir iespejams.
Ar visu ikdiena tieku gala labi, tapec aizdomajos...varbut, ka tomer nedrikst, ka neparforseju. Logus mazgasu pa dalai, bet tas skats, kad saulite sak spidet ieksa un redzu plekus uz ruts mani tracina. NODEVIGA SAULE !
21.03.2016 12:23 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nu, ja pameklē, tad var atrast šādu skaidrojumu:
Situācijā, kad ķermeņa augšdaļa ir nostiepta uz augšu, var veidoties dzemdes hipertonuss – tā stingri savelkas uz leju. Brīdī, kad dzemde ir tonusā, cauri placentai pienāk mazāk skābekļa; šo placentas transfūzijas traucējumu dēļ mazulis sāk intensīvāk kustēties, un viņš tiešām var apmest kūleni un sapīties nabassaitē.

Bet pirmkārt, tas ir par pārstiepšanos, nevis roku pacelšanu gaisā. Otrkārt, mazuļi tāpat ir kustīgi un kūņojas, kūleņojas, kamēr dzemdē ir pietiekami daudz vietas. Sapīties var arī paši bez visa tā, ka grūtniece stiepusies uz augšu.
21.03.2016 12:46 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
callmetwisted Es staigāju tādā kā sporta krūšturī, jo visi citi jau sen par mazu un atceroties, ka vālkāju tādus, tik neērti šķiet. :-D Bija brīdis, ka krūtis sāpēja tā, ka pinkšķēdama staigāju, garastāvoklis un pašsajūta nokauta. Neko nevarēju uzvilkt un staigājot kailai katra mazākā vēja pūsmiņa šķita kā agonija. :-D:-D
21.03.2016 14:03 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Favim Man arī bieži sanāk no apkārtējiem dzirdēt - nedari to un nedari šito. :-D Brīžam šķiet, ka jāguļ kā dārzenim. Jāieklausās vienkārši sevī un jādara cik var. Piekrītu 100% Mereda teiktajam. Vīrs gan varētu būt atsaucīgāks, tomēr tu esi stāvoklī.

Vai kādai ir problēma ar kājām? Guļot kādu laiku uz vienu vai otru sānu, sāk ļoti sāpēt kājas, tāda kā tūska. Spilvenus liekot zem kājām, jūtos kā saņurcīta.
21.03.2016 14:14 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Man vieniga problema ar kajam ur tirpsana. Konkretakntirpst tikai kreisa, jo maza kareiz kreisaja puse gul un uz kaut kadu nervu man nospiez. Censos gulet uz laba sana, mierinot sevi , ka ta slodzeb parnesas uz labo pusi, bet sen gulu ari spilvenu ielenkuma-aiz muguras spilvens, starp kajam spilvens (Vai sega, bet Virs par to nepriecajas, jo tad visa sega ir pie manis) un vel viens spilvens, ko apkert :D
21.03.2016 14:22 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
MazaisBumbiš, sāp tā kāja, uz kura sāna guli? Man tā bija, kad visu nakti nācās gulēt uz viena sāna, bet, līdzko atkal varēju grozīties no viena uz otru, tā vairs sāpes nav bijušas. Tūskas gan man nav, citreiz uznāk restless legs syndrome, bet arī tas jau kādu laiku liek mierā.
21.03.2016 14:24 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Meitenes, kā jūs rīkotos, man marta beigās bija jādodas uz vizīti pie ārsta, bet daktere saslimusi, māsiņa ieteica, ja gribot, varot aiziet pie cita daktera pārbaudīties, bet varot arī gaidīt, kad daktere būs izveseļojusies, apjautājās, kā jūtos u.tt......kaut kā negribas mainīt ārstu, kaut vai tā būtu tikai viena vizīte.....ko jūs darītu, sava sirdsmiera dēļ aizietu pie cita daktera vai gaidītu savu?
21.03.2016 14:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits