Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Sagruzījos.. :( Lasīju par RDzN, par Stradiņiem.. Galīgi vairs nesaprotu, uz kurieni braukt dzemdēt.
11.02.2016 11:20 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Mereda, tu par atsauksmēm??
es rakstu google - pozitīvie dzemdību stāsti un lasu tikai labas atsauksmes par DzN, jo tās sliktās palasīju un sapratu - nē, tas nebūs mans gadījums. ne man augstas prasības, ne man problēmgrūtniecība, ne es draugus braucu tur meklēt. turklāt, katrai sievietei jau uztvere savādāka, arī sāpju slieksnis, kas vienam pasaules gals un tas otram paciešami. un par attieksmi, vnk sapratu, ka visi cilvēki nekad nebūs labi!
11.02.2016 11:34 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Mereda, laikam jāpiekrīt sunset rakstītajam - lasi tikai pozitīvos dzembdību stāstus. Par katru iestādi noteikti var atrast pa šausmu stāstam, bet katras dzemdības un katra sieviete taču ir unikāla...

Es gan neieciklējos vispār ne uz kādām atsauksmēm šajā sakarā - speciāli nemeklēju. Draugu un paziņu lokā ir daudz tādu, kuri dzemdējuši RDzN un saka, ka viss ir labi. Ir arī viena slikta atsauksme, bet no sievietes, kura pati nav nekāda Dieva dāvaniņa :D

Kaut kā dabiski izlēmu par labu RDzN un uz to arī koncentrējos - ka viss būs labi un kārtībā. :) Un ceru, ka būs brīva ģimenes palāta pēc tam :D
11.02.2016 11:40 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Es aiz garlaicības esmu izlasījusi diez gan daudz to atsauksmju. Un ir pat tā, ka viena saka briesmu lietas par konkrētu vecmāti, otra visu to labāko. Abas bija pat slēgušas līgumu ar to konkrēto vecmāti. Tā, ka vnk gadās situācijas, cilvēki, garastāvokļi. Mums jau mazulīša dzimšana ir dzīves svarīgākais notikums, bet ārstiem tā ir ikdiena. Un kko mainīt šajā jautājumā var tikai, ja taisa alternatīvās dzemdības, kkur "Harmonijā" vai "Stārķa ligzdā". Bet ir tik daudz pozitīvu atsauksmju arī parastās dzemdībās, bez līguma, lielās slimnīcās :)
11.02.2016 11:46 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Svarīgi, lai vīrs var palikt ar mani. Man viņa atbalsts ir vissvarīgākais.
Lūk, uzraksta viena otra, ka viņām vīru aizdzina, un nevar saprast, kas par noteikumiem. Nu ok, atbraukuši par ātru ar pārāk mazu atvērumu, bet tās vienalga ir sākušās dzemdības.
11.02.2016 11:49 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Skatos tagad šādu skaistumu: http://birthphotographers.com/2016-birth-image-competition/
Mazāk traumatiski, kā dzemdību video. Un tik dažādas mātes, mazuļi, tēvi, pozas, dzemdību vietas, utt. Varbūt kāds kadrs liekas pārlieku skaists, bet tāpat var just tās grūtības un sāpes, caur kurām jāiziet.
11.02.2016 11:52 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mereda
kattrs citāds, bet es neko skaistu tur neredzu, it īpaši, bilde ar izlīdušu galvu.
11.02.2016 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es pati dzemdēju RDzn un arī biju salasījusies visādas atsauksmes. Gan briesmīgi sliktās, gan labās. Un es biju pārliecināta, ka ar mani un bērniņu viss ir un būs kārtībā. Nebiju iztēlojusies kādas es vēlētos dzemdības, lai pēc tam nav vilšanās sajūtas. Ļāvos notikuma gaitai.. Man mamma centās atrunāt no dzemdībām RDzn jo viņas māsai bija tur visbriesmīgākās dzemdības(4 bērnus dzemdejusi un 1 dzemdēja RDzn), bet es tam arī neļāvu mainīt savas domas. Protams mani baidīja mazliet tas viss dzemdību process, jo es nezināju kā tas viss būs un cik ilgi/ātri, cik sāpīgi. Viss nezināmais mani vairāk baidīja, līdz ar to arī šie negatīvie stāsti vēl vairāk sabaida mūs, jo mēs jau nezinām kā tas viss būs.

Un man bija super dzemdības.. Ar vecmāti parunājām, tāda forša man bija, un daktere arī forša. Nu kā mamma var teikt abas bija. Iedrošināja mani un palīdzēja man atbalstot arī mīļi ar vārdiem, kaut gan naktī dzima vairāki bērni un viņas acīm redzami bija sagurušas.
11.02.2016 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mereda, paturi prātā, ka cilvēkiem ir tieksme dalīties lielākotiess ar negatīvo. Kā arī ir cilvēki, kuri vienkārši vienmēr un visur saskata tikai slikto, ir "drama queen" vai sirgst ar "princese uz zirņa" sindromu.
Ārsti arī ir cilvēki, ne Dievi (arī viņi var būt noguruši, ar sabojātu noskaņojumu no priekšniecības, no kāda iepriekšēja pacienta puses). Protams, daudz kas ir atkarīgs no veiksmes, bet pašai ir jābūt arī noskaņotai pozitīvi pret med.personālu, tā sacīt, jāpiedalas komandas darba veikšanā, lai nonāktu pie pozitīva rezultāta.

Man ļoti palīzēja vīra klātbūtne (vēl jo vairāk valodas barjeras dēļ, kas tobrīd šķita problēma). Vecmātes un ārste būtībā man pēc 23h garām dzemdībām pat paldies pateica par pozitīvo (lai gan biju pārbijusies līdz nejēgai) attieksmi un vieglo sadarbību. Lai gan dzemdības nebija super vieglas un gadījās sarežģījumi, tomēr med.personālam bija nosacīti viegli ar mums strādāt.
11.02.2016 12:01 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Un draugs arī piedalījās dzemdībās. Kaut gan bija viņam emocionāli grūti, tad vecmāte neko neteica viņam, kad šis vairākas reizes gāja ārā.
11.02.2016 12:04 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Mereda
Jā, tā gan ir. Pirms 2 dienām RdzN dzmedēja mana māsa. Viņi ieradās ar kontrakciju sāpēm pēcpusdienā. 19:00 vīru no pirmsdzemdību palātas lūdz aiziet un braukt mājās, bet jābūt gatavam braukt atpakaļ. Ap 21:00 viņam bija jābūt atpakaļ, jo atvērums tāds, ka varēja doties uz dz.zāli. Un šajā jautājumā ir vienalga via maksā par ģimenes palātu (tas vispār tikai pēc dzemdībām attiecas), vai ko tu dari, bet pirmsdzemdību palātā vakaros un naktīs vīrus nelaiž. tikai dzemdību zālē. Izstiepies vai saraujies :D Māsai vīrs protams, nekur mājās nebija aizbraucis, tur pat pa centru dzīvojās un gaidīja, jo viņi nedzīvo Rīgā. Mums būs bik ērtāk, jo paši dzīvojam Rīgas centrā. Var pat ar kājām aiziet līdz Miera ielai.
11.02.2016 12:05 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nu jā, mēs jau arī Rīga nedzīvojam, tāpēc tā "brauciet mājās" padarīšana ir galīgi nevietā.
No cik cm atvēruma tad ved uz dzemdību zāli?
11.02.2016 12:17 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Mereda, kurvun ko Tu salasijies, ka tik slikti juties ?
11.02.2016 12:23 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Man šķiet, ka arī pirmsdzemdību palātu var paņemt tā, lai esat tikai 2 ar vīru. Tad gan kkas bija jāmaksā. Bet ja viņiem būs vieta, tad varbūt ļaus tā. :)
11.02.2016 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu man ir tikai pozitiivas emocijas sakaraa ar dzn.Patika gan aarsta,gan vecmaates attieksme.Tad bija pilnas gimenes palaatas,tiku forshaa 3-vietiigaa palataa.Un esmu pat vairaak apmierinaata,nekaa buutu bijusi ar gimenes palaatu.Bet,nu tur katrai savs... Iestaajos slimniicaa jau ar 4 cm atveerumu un mani uzreiz ielika dzemdiibu palaataa,iestaajos 2 naktii.Savukaart,viirietis atbrauca tikai ap 10,un bija tieshi laikaa.Tapeec nezinu kaa tur ir ar viirieshu dziishanu prom.

Un vispaar par dzemdiibaam visu dziivi domaaju ar shausmaam.Taa kaa man bail no saapeem domaaju,ka nekad dziivee nedzemdeeshu pati.Bet viss notika ne taa kaa biju to iedomaajusies.Man saapeja,bet es to iztureeju,dzemdeeju pati bez anesteezijaam.Un ieskheeji lepojos,ka esmu to visu iztureejusi pati bez atsaapinaashanas.Un apbrinoju visas sievietes,kas dzemdeejushas.Nav starpiibas pashas vai ar keizara paliidziibu.Abi gadiijumi ir smagi.
11.02.2016 12:26 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
P.s. vajag noskanoties tikai labajam ! Drankigais vienmer ir blakus, bet, ja pozitivi foma, tad pozitivais ir tuvuma.
11.02.2016 12:31 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Mammas, kurām jau lielāki bēbīši - kādu OTRO autokrēslu esat izvēlējušās? Kāda firma, kg? Atsauksmes? :) Interesē 9-18 vai 9-36 kg.
11.02.2016 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Man arī aktuāls tads pats jautājums kas S*. Man mazais jau pamazām sāk izaugt no pirmā krēsla, bet pats vēl nesēž..pirkt 0-18kg krēsljņu arī negribas.
11.02.2016 13:01 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
B.S., Tev jaaskatas peec viriesha rakstura. Cik vinsh ir samniecisks majas? Kaadi ir vinja uzskati par zidaina kopshanu? Cik vinsh saimniecibas un pienakumus pret bernu ir gatavs pildit pec savas iniciativas nevis dzivesbiedrenes bikstiishanas?
Ja jums shajos jautajumos uzskati atskirsies, tev buus ljoti stresains laiks kameer virietis buus BKA. Var sanaakt taa, ka virietis iedomaasies bernu atstat majas pie tevis kamer vinsh "uz 5 minutem aizskries uz veikalu, jo vinsh tachu gulj un tapat tev netraucee" un reali atgriezties pec vairakam stundam un kas zina- varbut shitaa ies alinju dzert ar draugiem. Vinsh var nesaprast kapec ar zidaini katru vai gandriz katru dienu jaiet pastaigaa, kapec berns jaavanno katru dienu, kapec vinjam jamaina drebes, kapec vinu nevar atstaat guleet uz divaana utml. un beigas vinja BKA var paarveersties par zvilneeshanu uz diivana pie TV, realitaatee beernu aukleesi Tu, jo "vinsh pie tevis taapat aizmieg aatraak, jo vannot tapat labak proti Tu" un tev naaksies vinju ar koku dziit kaut vai uz veikalu.
Uzbuuru druumu ainu, bet ir jaareekinaas ar to, ka var naakties viirieti nepaartraukti bikstiit, lai vinsh kaut ko dariitu.
Ja vinsh buutu gatavs iet BKA, lai briivdienaas uznjemas izdarit maajsaimniecibas pienaakumus- iet uz veikalu, sakopt maaju, izmazgaat velju, uztaisiit eest un lai stundu pastaigaa pa parku kaa tas buutu naakotnee jaadara ar beernu, un tad redzees cik vinsh ir piemeerots BKA kandidaats.
11.02.2016 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Man, piemēram, vīrs bija ļoti noderīgs mājās pirmās divas nedēļas kamēr pati atkopos no dzemdībām un bija grūtāk visu pašai darīt. Tagad neredzu vajadzību pēc vīra katru dienu mājās. Lai gan mans vīrs ir ļoooti saimniecisks un arī ar bērnu viņam ļoti patīk ņemties. Viņš pārsvarā ir tas, kurš bērnu vanno vakaros un vispār vakaros ar viņu vairāk ņemas. Bet ja nav milzu māja un prasība pēc perfektas kārtības, tad, manuprāt, ar vienu bērnu viena pati mamma tīri labi var iztikt. :)
Es gan esmu baigā sliņķe laikam, bet bērns pirms stundas aizmiga un es tā arī neko sakarīgu nepadarīju :D Ne ēst uztaisīju, ne māju iztīrīju.
11.02.2016 13:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits