Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 67
Reģ: 29.01.2009
khkh , kāda izskatās tā švamme-lācis? :-)
22.01.2016 18:51 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Gangsters, manam ļoti patīk vannoties. Katru vakaru ejam, manuprāt, tā vispār viņam mīļāķā dienas daļa. Kā es sāku ģērbt nost, tā rokas un kājas pa gaisu un smaids līdz ausīm. :-)
Pirmkārt, savējo vannoju lielajā vannā. Saprotu, ka tām, kurām dušas nav tādas opcijas, bet tad ļoti vajag parūpēties par to, lai vannasistaba ir silta.
Otrkārt, manam mīļākā ūdens temperatūra ir 38 grādi ar kapeikām. Arī vannasistabai jābūt siltai, tāpēc vannā ūdeni laižu caur dušu. Tad parasti karsti kā pirtī.
Arī par eļļošanos neko nesaka, bet to arī es daru turpat vannasistabā uz pārtinamās virsmas, lai silti. To daļu, kuru nemasēju - apsedzu ar silto dvielīti. Jā, pie pašas ģērbšanās var sākt šķobīties un mocīties, jo viņš mīl būt kails. Bet, nu, es parasti nepievēršu uzmanību.. turpinu priecīgi ar viņu pļāpāt un kaut kā galā tiekam bez lielām histērijām.
Jau iepriekš rakstīju, ka pamperu mainot, dupsi slauku ar mitrajām salvetēm, kuras izskalotas siltā ūdenī. Ja es būtu bēbis, tad man diez vai patiktu, ja man novilktu plikas kājas, pliku pakaļu un sāktu slaucīt ar aukstām salvetēm, kuras starpcitu nav nemaz tik maigas. Pārbaudīju pēc dzemdībām savai intīmajai zonai izmantot, nu, ziniet man acis no pieres gandrīz izsprāga. :-D Labi, tur bija šuves, bet, nu.. nekā maiga tur tāpat nav. Kad daktere man ieraudzīja johnsons sensitive salvetes somiņā, tad tikai noteica, ka šīs par stipru jaundzimušajam. Teicu, ka tīrā veidā nelietoju, nu, tad tālāk mani nerāja.
22.01.2016 18:51 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Caitlin,
Maksā kādus 6euro, domāju, ka atrodami jebkurā bērnu veikalā.
22.01.2016 19:00 |
 
Reitings 67
Reģ: 29.01.2009
Paldies, Undiya :-)
22.01.2016 19:03 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Ir jēga pirkt plastmasas vannu ja mājā ir jau normāla vanna?
22.01.2016 19:08 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Khkh , izskatās ļoti labs nākotnei kad sāks sēdēt dušai kā reiz tikai kur tādu brīnumu var atrast?
Es arī uz tās lāča svammes esmu mazo likuši duša laikam tā arī būs jāturpina :-)

Par salvetēm runājot es vispār salvetes neizmantoju , man kā Stradiņos pateica ka jāskalo dupsis zem tekoša ūdens es tā arī daru un salvetes izmantoju nu ļoti reti kāda izbraucienā kad nu galīgi nav variantu..
22.01.2016 19:11 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Vilionata, mums ir ari tāda, izmantojam braucot pie vīrieša vecākiem, kuriem duša mājās. Nu, bērnam prieka nekāda tādā sēdēt (mums ir ar to izcilni, kurš bēbi notur pozīcijā), bet nomazgāties protams var. :) Manējām visvairāk tā peldēšanās patīk no visa vannošānas procesa, bet mazajā nav iespējams.
22.01.2016 19:13 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans ar sakuma par vannosanos nebija sajusma, un man nav kka erti tada mazgat. Ta ka dusa ir auksti,tad mazgaju istaba,tad to vannu iznest ir arprats. Tagad mazgaju pec Madonnas metodes- spaini. Divi spaini-viena lieku bernu,otrs skalosanai. Dibenam ari pa laikam izmantoju skalotas salvetes vai ari vati.
22.01.2016 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Mana mazaa,jau no dzimshanas ir sajuusmaa,kad vinju mazgaa.Patiik gan vannoties,gan kad vienkaarshi mazgaa dupsi.Kad peedeejo reizi vannojaam,tad mazaa vispaar visu laiku smaidiija un bija loti apmierinaata.:-)
22.01.2016 20:37 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
Manējam ir neitrālas emocijas :-|. Nopietns ir vannošanās laikā,bet histrērijas netaisa. Vislabāk viņam no vannošanās procesa patīk noğērbšanās. Tad smaida un runājās savā valodiņā. Ļoti svarīgs ir izvēlētais laiks priekš vannošanās. Vienreiz pašā sākumā liku ar tukšu punci-tad gan maza bļaušana bija :-D. Bet tagad pēc ēšanas kādu stundiņu viņu mazgāju.
Man radās jautājums-cik bieži būtu jāliek vannā un cik ilgi? Un kā ir ar masāžu-masējat mazo katru dienu?:-)
22.01.2016 21:21 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Vilionata
es domāju, ka noteikti. Nevaru iedomāties tādu mazumiņu mazgāt lielajā vannā, un cik ūdens katru reizi jāsalaiž...
22.01.2016 21:30 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Labvakar!
Ir iestājusies grūtniecība un daktere iesaka nokārtot darba lietas - šobrīd man ir zilā lapa + atlūgums, taču viņa iesaka strādāt, lai saņemtu kaut kādas naudiņas. Šajā darba vietā nevaru turpināt, jo fiziski smags darbs. Vai iet citur nebūtu stipri nekaunīgi? Kaut kad jau pienāks dekrēts un BKA. No vienas puses - labprāt paņemtu visu ko varu, no otras - 6mēn darbā tāda darba devēja čakarēšana. Ietekumi? Pieredze?(t)
22.01.2016 21:54 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
LLV, ja darbs ir smags un grūtniecei kaitīgs, tad darba devējam ir pienākums tev piedāvāt citus pienākumus vai pat citu amatu, ko droši vari veikt līdz pat dekrētam. Ja neko citu tev piedāvāt nevar, tad pēc likuma jādod tev apmaksāts atvaļinājums. Grūtnieci atlaist nevar.
Strādāt tiešām vajadzētu, lai uz to brīdi, kad ej dekrētā, tu skaitītos darba attiecībās, jo citādi daļa pabalstu iet secen. Nesen gan vēl uzzināju, ka citādāk ir ar mikrouzņēmumiem - tur pabalsta ieguvums ir niecīgs, ja vien sieviete pati nav maksājusi papildus sociālās iemaksas.
22.01.2016 22:00 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Mereda, varbūt esi informēta - vai pēc stāšanās uzskaitē drīkstu jaunajam darba devējam neteikt par GR? Gino lika saprast, ka ja nevēlos esošo darbu, man jāsameklē jauna darba vieta līdz 12.nedēļai.
Diemžēl esošajā darba vietā neko prātīgu darīt, šķiet, nevar. Vai nu jākrāmē plauktos sadzīves ķīmiju (grūtniece drīkst celt līdz 5kg), vai, pie kases stāvot, jāsmok dažādo veļas pulveru smaržās. Patiesību sakot, nevēlos tur atgriezties.
22.01.2016 22:15 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Stājoties jaunās darba attiecībās drīksti neko neteikt. Reāli likums vispār nenosaka, kad tev par grūtniecību jāpasaka darba devējam; vari pateikt kaut vai īsi pirms dekrēta. Skaties, kā tev sirdsapziņa atļauj. Ja darba devējs meklē darbinieku ilgtermiņam, un plāno nopietni apmācīt utt, tad pati jutīsies slikti. Ir darba vietas un amati, kur bieža kadru maiņa nav nekas tik ārkārtējs; varbūt tēmē uz ko tādu.
22.01.2016 22:26 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Smesharik, nav tāds normāli vai nenormāli. Protams vismaz reizi nedēļā vajadzētu nomazgāt. Es esmu pieradusi katru vakaru to darīt,bet ne jau tāpēc,ka domātu ka viņš man netīrs. Vienīgi nemazgāju katru reizi viņu ar ziepēm un šampūniem, bet paplunčāšanās gan mums kā ikvakara rituāls. Ar eļļiņu smērējamies un masējamies katru reizi. Eļļiņa neko sliktu nevar nodarīt un masāža ne tik.
Piparene, nav tik traki,ja pēc tam tajā pašā ūdenī tēti iedzen nomazgāties.:-D
22.01.2016 22:34 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Vienīgi tad gudri pašai jāizvērtē un jāatrod tāds darbs, kas nav kaitīgs tev un grūtniecībai. Citādi ātri vien dabūsi teikt darba devējam. Nevajadzētu varbūt arī strādāt par kasieri kaut kādā Maximā, jo kontakts ar simtiem un tūkstošiem cilvēku dienā tevi pakļauj lielam saslimšanas riskam, piemēram, ar gripu. Grūtniecības laikā ir vājāka imunitāte.

Darbs apģērbu veikalā šķiet mazāk traki, ja normālas maiņas un kolektīvs.
Biroja administratori.
Grūti ieteikt, kur pieteikties, jo pašai viss sanāca normāli ar esošo darba vietu.
22.01.2016 22:35 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Mereda, paldies! Vismaz kāda skaidrība. Iedomājos, ka Gino steidzina, lai nerastos aizdomas par tādu kā ļaunprātīgu stāšanos darbā (kā tas patiesībā arī būtu), bet tad nav pamata steigai.
Nav tā, ka es varētu darba devējam radīt finansiāli nepatīkamu situāciju? Dekrēta un citas naudas maksā valsts vai darba vieta?
22.01.2016 22:38 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pabalstus maksā valsts. Tādā ziņā tu darba devējam neko neizmaksāsi. Arī darba nespējas lapa, ejot dekrētā, ir uzreiz B, nevis A, kas būtu vēl jāapmaksā darba devējam.
Pareizi jau ginekoloģe tevi steidzina. Ātrāk iestāsies, ilgāk sanāks nostrādāt, un tad varēsi naivi plikšķināt acis, ka par grūtniecību uzzināji jau esot darba attiecībās.
Katrai protams vēders aug individuāli, bet, ja vien līdz 12. nedēļai nevemstīsies n-tās reizes dienā, tad grūtniecību un vēderu vēl noslēpsi diezgan ilgi. Varbūt pat līdz 5. vai 6. mēnesim. Centies sadraudzēties ar jauno kolektīvu un vadītāju, tad ļoti nedusmosies uz tevi.
22.01.2016 22:57 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ir jēga pirkt plastmasas vannu ja mājā ir jau normāla vanna?


Es mazgaaju izlietnee, iepriekshejaa dzivokli bija ljoti liela izlietne, tur katru vakaru mazgaaju un reizi nedeljaa gaju ar bebi uz kruutiim vannaa. kaut kaa bez tas vanninjas izdzivojaam :)
23.01.2016 01:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits