Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Ja sieviete pieņemās 30kg, tas ir vidēji 3,3kg mēnesī, tas man šķiet daudz, es pirmajā trimestrī pieņēmos par 3,5kg, man daktere aizrādīja, ka tas ir daudz, ka mēnesī normāli ir 1-2kg. Vai pēc tam vēl vairāk nāk svars? Saprotu, ka sākumā nevajadzētu pienākt daudz kg, bet pēc tam? :-D Cerams, ka kādu nekaitinu ar savu jautājumu :-D
28.10.2015 15:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pirmajā grūtniecībā man bija +17kg, otrajā kaut kas ap 22kg. Nu un? Šobrīd ir 4 mēneši pēc dzemdībām - esmu atpakaļ savā starta svarā un neesmu darījusi neko. Personīgi nepazīstu nevienu jauno māmiņu, kura būtu nolaista un palaidusies pēc dzemdībām, jo cik zināms, reti kurai ir daudz laika stāvēt pie plīts un šmorēt uzreiz pēc dzemdībām. Līdz ar to, pārsvarā jaunās māmiņas dzīvo kaloriju deficītā un miega badā - svars iet nost kā pa sviestu. Manuprāt, tās nolaistās māmiņas ir teju mīts vai arī - sieviete tāda bija arī pirms grūtniecības. Neticu, ka cilvēks, kurš ir sevi kopis un sekojis savai ārienei (runāju par elementārām lietām, nevis drastiskām diētām), ēdis normālu pārtiku, pēkšņi pēc dzemdībām ir nekopts, netīrs valis, kurš rij visu, kas ceļā pagadās. Nav taču tā!

Tāpēc silti iesaku neiespring uz savu grūtnieces svaru! Un atkārtojos atkal un atkla - liels "fuj" ārstiem, kuri kaut ko komentē par svaru! Neprofesionāli un galīgi nevietā!
28.10.2015 15:26 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Vilionata
Nu man iepriekšējā grūtniecībā svars stāvēja uz vietas, tik pēdējos 3 mēnešos katrā +5kg.
Tā nu beigās plusā bija 15 kg un strijas. Šobrīd izskatās, ka būs līdzīgs scenārijs, jo 11. nedēļās ir -1.5 kg.
28.10.2015 15:28 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Neons, daktere jau nesaka ka tu esi resna, tev par daudz svars, starpcitu to ka svaru skatās nav man vienīgajai, arī mūsu draugu māmiņai daktere skatās un pat iesaka ko labāk ēst, reizēm tāds stimuls ir tieši nepieciešams, jo pati nejūti.
Es gan arī ceru uz tādu pozitīvu iznākumu kā Neons Tev, tiešām tas nomierina, bet manā paziņo lokā ir vairākaas mammas kurām pēc bērna augums vairs nav tāds kāds bija, diemžēl :-( , daļēji taisnība, ka pirms tam jau ar ļoti necentās, ne sportoja, nekā, dabiski bija normāla, bet pēc tam ne tik. :-(
28.10.2015 15:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par mazuļu smaidīšanu - meita pirmo reizi pasmaidīja, kad viņai bija 1 mēneša vecumā, bet kopumā - nebija no smaidīgajām. Dēls - sāka smaidīt uzreiz pēc dzemdībām (vairāk gan pa miegam) un tagad visu laiku smaida non-stopā, vispār tāds jautrītis, cik skatos. Tā ka - tā smaidīšana no cilvēkbērna atkarīga, no viņa rakstura un temperamenta.
28.10.2015 15:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es arī pazīstu vairāk sieviešu, kuras pēc dzmedībām nav atguvušas formu un , skumji, ka pat netaisās , esot taču citas prioritātes .... un vēl skumjāk , ka ar daudzām vairs nav par ko parunāt izņemot pampera saturu , tākā mani šādas sarunas galīgi nesaista , jūtu , ka sakari pazūd, žēl , bet ko lai dara ....
28.10.2015 15:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vilionata, un cik tad ilgs laiks pagāja tām citām, kuras izskatās slikti? Citām formas atgūšana neko nedarot, aizņem kādu gadu. Tas arī ir normāli. Būtībā, jaunai sievietei, kuras organisms ir gana spēcīgs - nekas arī nav jādara, viss pats noregulējas un atgriežas savās formās. Cita lieta, ka cilvēkam mainās ieradumi un dzīvesstils - tas ka grūtniecei, tā jaunai māmiņai vai vnk sievietei noteikti atspoguļosies uz organismu. Un atkal jau - ne jau grūtniecībā uzņemtie kg ir pie vainas, bet dzīvesstila maiņa. Es nekad neesmu sportojusi vai baigi iespringusi uz diētām - biju normāla tāda, kāda biju dabiski. Tā arī dzīvoju grūtniecības laikā, tāpat - arī pēc grūtniecības. Neko savā ikdienā nemainīju, liekus pietupienus nedarīju un viss atgriezās atpakaļ. Un ticu, ka tā notiktu ar jebkuru sievieti, ja neko nemainītu (arī ne apetītes apmērus un porciju lielumu).
28.10.2015 15:38 |
 
Reitings 28
Reģ: 31.01.2014
Sveikas, meitenes! Šobrīdman ir 20 grūtn.nedēļas un analīzes uzrāda,ka hemoglobīns ir 105 (norma no 120, grūtniecēm pēc manas ginekoloģes teiktā 110), kamēr ferritīns 45 ( norma 12-122) un viss, ko man ginekoloģe apskatē pateica ir,ka dzelzs rezerves ir ļoti labas. Iepriekšējās analīzēs hb 113, ferritīns ~65 Tad nu man ir jautājums, vai tiešām neko nevajag darīt,lai paceltu hb līmeni tikai tādēļ, ka dzelzs rezerves vēl ir? Man tas kaut kā šķiet nepareizi, jo baidos, ka mazulis tomēr saņem mazāk skābekļa nekā varētu saņemt, plus arī pašas pašsajūta varētu būt labāka... Pašai senāk ir bijusi anēmija un savām analīzēm regulāri sekoju līdz, un šoreiz uztraucos tā kā runa ir arī par mazuli.

Jūtos dumji, ka šo pašu jaut. neuzdevu ginekoloģei, bet viņasprāt, acīmredzot, viss ir kārtībā. Domāju,ka ginekoloģe saprot,ko runā, tomēr ārstiem 100% neuzticos un ieklausos arī savās sajūtās.
Kā jums šķiet: lieki satraucos vai arī tomēr censties uzņemt papildus dzelzi ar pārtiku vai pat sākt domāt par dzelzs preparātiem nelielā devā?
28.10.2015 16:09 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Citām formas atgūšana neko nedarot, aizņem kādu gadu. Tas arī ir normāli.


Arī pārāk strauja novājēšana un cenšanās dikti ātri ielīst vecajos džinsos var atstāt sliktu ietekmi uz organismu. Piemēram, vēdera āda un krūtis var "izdomāt" nesavilkties atpakaļ. Un tam nav nekāda sakara ar grūtniecības laikā uzēstajiem kilogramiem. Tāpat arī pārāk strauji uzsākta sportošana var izraisīt, ka dzemde nevis saraujas, bet noslīd - un tā jau ir milzīga veselības problēma. Nekur nav jāsteidzas - organismam ir jāļauj atgūties, - protams, katrai jau savs atgūšanās laiks. Un nav teikts, ka, ja meitene jauna un vesela, tūlīt viss atlēks savās vietās uzreiz. Katrai tas būs individuāli.
28.10.2015 16:13 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Nu es nezinu... es pieņēmos par 11 kg un svars nemaz tā nekusa, jo es ēdu, lai būtu piens- dzeru veselības dzērienus, ēdu pa vienai halvai dienā. Kad meitai bija ap 5 mēnešiem, sāku vingrot , skatīties ko ēdu, lai gan svars bija pats nokrities uz starta svara, uzsākoties grūtniecībai. Tad nu tagad man ir kādi - 5 kg no starta svara, tāpēc ka vingroju un pa lielam man ir laba vielmaiņa. :-D:-D
Daudzas mammas atgūst veco formu, bet ir arī tādas, kas ar savu riepu staigā un čīkst, ka vajadzētu jau nomest, un iesmej par tām, kas kaut ko dara. Un tiešām ir tās mammas, kuras nolaidušās, staigā ar neskūtām kājām un padusēm :D bet visticamāk, ka tādas ir bijušas pirms tam.
28.10.2015 16:22 |
 
Reitings 28
Reģ: 31.01.2014
Es saprotu,ka jums te ir savs pulciņš izveidojies un savas tēmas, par ko gribat runāt, bet, lūdzu, neignorējiet. Paldies! ;)
28.10.2015 16:30 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Eliah
Nu es laikam mēģinātu vairāk ēst dzelzi saturošus pārtikas produktus, bet ja nākamajās analīzēs rādītāji atkal kristos, tad uzņemtu arī sīrupu vai tablešu veidā.
28.10.2015 16:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Eliah, es noteikti arī censtos vairāk sekot atbilstošai pārtikai un papildus uzņemtu dzelzi. Man vispār grūtniecības laikā un sevišķi pēc dzemdībām vienmēr papildus bija jādzer dzelzs, jo rādītāji bija zemi. Pat negaidīju ārsta norādījumus otrajā grūtniecībā, bet jau laicīgi sekoju tam visam pati. Grūtnieču vitamīni + dzels + magneB6, kad jutu velkošu sajūtu grūtniecības pirmajā posmā.
28.10.2015 16:44 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Eliah, labāk piezvanīt pārjautāt ārstam, bet tā es ieteiktu padzert dzelzs tabletes vai arī pacensties caur ēdienu uzņemt vairāk dzelzi. Satraukties gan nevajadzētu, man tas pats bija, bet ātri pacēlu līmeni caur dzelzs tabletēm. Katrai trešajai man liekas ir problēmas ar dzelzi gr. laikā.

es arī pazīstu vairāk sieviešu, kuras pēc dzmedībām nav atguvušas formu un , skumji, ka pat netaisās , esot taču citas prioritātes .... un vēl skumjāk , ka ar daudzām vairs nav par ko parunāt izņemot pampera saturu , tākā mani šādas sarunas galīgi nesaista , jūtu , ka sakari pazūd, žēl , bet ko lai dara ....


++ Tā ir realitāte. Protams, tas ir skaisti, ka dabiski daudzām noiet svars neko nedarot, bet es esmu priecīga, ka man gr. laikā ārste bija strikta un pati biju cieši noskaņota ja kas atgūt formu un savest sevi superkārtībā. Protams, visos Instragramos un glancētajos žurnālos ir neskaitāmas sievietes, kuras ar 3 bērniem sver 50 kg un staigā ar uztrenētu vēderpresi, bet tā nav pārsvara realitāte. Es ļoti daudzas zinu, kuras pēc dzemdībām palaižas un neteikšu, ka visas bija baigās slinķes pirms tām. Man liekas labāk iespringt, nekā tikai paļauties uz māti Dabu glābēju un pēc gadiem atjēgties, ka nepavisam neizskaties labi.
28.10.2015 16:44 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Jūs jau te kaut kādās galējībās aizejat! Man šķiet, ka daudzām pēc bērna vienkārši pamainās prioritātes un super plakans vēders vairs nav to augšgalā. (t)
28.10.2015 16:51 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Viegli ir apvelties, bet grūti nomest svaru. Lai nomestu jāieliek liels darbs.

Jāpateicas tām kurām daba devusi dabiski slaidu ķermeni, tas ir tiešām milzīgs atvieglojums, gan vizuālā, gan veselības ziņā. :-)
28.10.2015 16:51 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
AnneBelle, nevajag super tievu vēderu, bet kā kūkai izplūst arī nav diez ko glīši. :D
28.10.2015 16:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Atkal jau gribās teikt tām, kuras baigi iespringst un lepojas, ka tikušas tāpēc atpakaļ savā ideālajā formā - nekur nav teikts, ka nebūtu tikušas atpakaļ arī tad, ja neiespringtu! :D

Viss, ko man ārste savulaik teica - nedomā tikai ēst par diviem! Un tas būtībā ir vienīgais vispareizākais komentārs un ieteikums. Nekam citam nav īsti nozīmes - galvenais ir nemainît ikdienas paradumus un organisms funkcionēs un uzturēs sevi kārtībā tāpat kā to darīja visu laiku pirms grūtniecības.

Un kā jau teicu, neticu, ka sieviete, kura par sevi bija vienmēr rūpējusies, to pēkšņi vairs nedara, jo "citas prioritātes". Cita lieta, ka var nebūt laika sākumā, bet bērni izaug un kļūst patstāvīgāki - atrodas arī laiks priekš sevis. Tas ir kāda viena gada ietvaros.

Cik tad veci ir tie bērni tām nekoptajām un izlaistām mātēm?

Par sarunu tēmām... Jā, piekrītu, ka ir kategorija māmiņu, kurām "aiziet ciet" un visas sarunas ir tikai par bērnu. Man gan paziņu lokā tādu nav, bet esmu par tādām dzirdējusi... Atkal jau gribas tomēr domāt, ka šādas sievietes mēdza "uzsēsties" uz citu tēmu gluži tāpat arī pirms bērna ienākšanas viņas dzīvē. Nu vnk ir cilvēki, kuri uzskata par goda lietu visiem kladzināt, cik ļoti viņi ir pārņemti ar vienu vai otru meganozīmīgu lietu viņu dzīvē. Citas tāpat runā par saviem vīriešiem bez kuriem nevar ne paelpot, citas runā par ceļojumiem, bez kuriem nevar ne mēnesi nodzīvot, citas par iedzeršanu un tusiņiem utt. Ja nav bērna, tad runā ar manjakālu aizrautību par kaut ko citu, tad parādās bērns un runā ar to pašu manjakālo aizrautību par kakām, pastaigām, savu svaru, un visu par un ap "māmiņu lietām" utt. Gan pāries un uzradīsies citas tēmas... :-P
28.10.2015 17:02 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Man ir 29. nedēļa un uzkāpjot uz svariem, redzu, ka man ir +7 kg no sākotnējā(50kg) svara. Man daktere vienmēr saka, ka vajadzētu būt vairāk. Bet es ēdu visu ko pirms grūtniecības. Saldumi man arī pirms tam ļoti nekārojās, arī tagad tā ir, ja gribas ko saldāku, tad uzcepu es muffinus vai apēdu augli. :)
Neko, puncis aug, mazliet dupsis ir formīgāks(bet draugs starā par to ir). Būtībā man visi izsaka komplimentus, ka no aizmugures es izskatos tā pat kā iepriekš. Bet no priekšpuses arī izskatos labi. :) Pat, ja man būtu vairāk kg nākuši klāt, man vienalga. Pa dzīvi ir ļoti laba vielmaiņa man, arī tagad ir labi. :)
28.10.2015 17:15 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Mademoiselle, bet varbūt tām citām sievietēm ir tā labi? Saprotu, ja čīkst par to, ka kaut kas lieks, bet neko nedara... bet vienkārši spriedelēt, cik nu kura "palaidusies" pēc dzemdībām ir tā neglīti, manuprāt. :-|
28.10.2015 17:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!