Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Starp citu, meitenes, kam dekrēts vēl ir tikai priekšā!

Vienreiz jau biju šeit minējusi, ka pirms došanās dekrētā un izņemot savu iekrāto atvaļinājumu, tur klāt jārēķina arī dienas, kas Tev pienāktos, ja strādātu līdz pēcdzemdību atvaļinājuma beigām. To man mana daktere ieminējās.

Tikko atradu atsauci, skat. 3. punktu:
http://www.lm.gov.lv/text/127
07.10.2015 16:18 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Undiya - sveiciens. Lasot tavu stāstu, izņemot par sāpēm, liekas ka vispār chillā dzemdēji :) forši, ka nevajadzēja nekādus palīglīdzekļus (l)
07.10.2015 16:18 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
maza_vilna, tās atvaļinājuma dienas var arī pietaupīt uz atgriešanās laiku jeb "pagarināt" BKA.
07.10.2015 16:23 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
virdzinija, neapšaubāmi :)

Bet pieļauju, ka kādai tas varētu būt noderīgi arī pirms došanās dekrētā, ja nu gadījumā viss iekrātais jau iztērēts, bet vēl ir lietas, kas jāpaspēj pirms dekrēta.
07.10.2015 16:26 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
dindiņš, nebija jau čillā, kādas pēdējās 5h es vienkārši biju "iegājusi" tā teikt "sevī". Centos nesākt ārdīties un lamāties par to, ka man viss tagad sāp.
07.10.2015 16:31 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
maza_vilna, tā ir. Tā kā sava darba vietā es neatgriezīšos, jo darbs man nerada prieku un pacēlumu, nekādas izaugsmes un pašpilnveidošanās, neredzu šeit savu nākotni, tad ņemšu visu ko varu pirms dekrēta. Nevaru jau vien sagaidīt :-(
07.10.2015 16:32 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Ā, un tā atvēruma pārbaudīšana.. bāc, tīrākā izvarošana. Īpaši pirmās reizes, kad tur ritīgi dziļi jāmeklē bija. Man jau raudāt gribējās kad ieraudzīju tos gumijas cimdus. :'-(
07.10.2015 16:35 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Robīte, jap, es vēl te, besī jau. Tu jau dzemdē?:-D:-O
Anne, es arī šodien biju pastaigā netālu līdz pastam un tagad sajūta, itkā maratonā būtu skrējusi. Man tā nokaitināja sieviete pastā. Es stāvu rindā ar savu 40.nedēļas vēderu un vēl suni pie rokas, ieskrien vecene un aiziet priekšā prasīt, lai palaižot viņu priekšā rindā, jo, redz, princesei, steidzams sūtījums jānodod. Labi, ja tas būtu 2 sekundes, bet viņa tur pusstundu stāvēja. Riebjas tik bezkaunīgi cilvēki. Redz taču, ka grūtniece pēdējā mēnesī ar suni vēl stāv. Man tak nevajag, lai palaiž rindā, bet ja vēl tik nekaunīgi pielien priekšā man... (es biju rindā pirms viņa ienāca)(e)(e)(e)(e) Protams, ka pateicu, ko es par viņu domāju. Aita!

Biju RDZN uz toņiem. Viss esot ļoti labi, bet bēbis vēl dzimt nedomā. Ieteica pamēģināt "tautas"metodes. Tad nu šovakar darbošos- mazģāšu grīdas un ēdīšu apelsīnu ar glāzi burbuļojoša šampja (tā man teica):-D
07.10.2015 16:36 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
pfuuu.nevis apelsīnu, bet ananāsu:-D RDZN teica, ka var palīdzēt
07.10.2015 16:37 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Undiya, oi, es esmu līdzīga tipa cilvēks. Kad man kaut kas sāp vai ar kaut ko netieku galā, nedod Dievs, kāds man vēl bāzīsies virsū ar padomiem un uzmanību. Man arī nepatīk, ka tad, ja sāp, vīrs mani aiztiek vai mīļo. Visu laiku bija doma ņemt to vecmāti, vīrs it kā ļoti grib, lai ir, jo viņam par mani bail, bet nu es nevaru saprast vēl pagaidām, ņemt vai nē (t)

Par sabiedrisko runājot... Ir kā ir. Es gan reti braucu. Ir bijis, ka tieši vīrieši piedāvā apsēsties, sievietes, patiesībā nekad. Bet ir bijis, ka riktīgi piebāzti transporti, bet visi izliekas, ka neredz neko, paskatās un novēršās :D Bet es arī nevienam virsū nebāžos un neuzprasos, varu jau arī pastāvēt. Un vairākkārt arī esmu atteikusies no piedāvātās vietas :-) Vienīgi izbesīja vienu reizi, kad viens vīrietis nepārtraukti līda man virsū un bez maz vai gūlās uz pleca. Es tikai pakāpos nostāk, nostāk, šis ar vien tuvāk un tuvāk, līdz man izbesīja un aizgāju citur nostāties (t)
07.10.2015 16:38 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Undiya, super sveicieni no manis un bēbim vislielākie(l) Tu esi Dīva vienkārši, ka bez EA. Es laikam paģībšu jau pie pirmās kontrakcijas:-D kaut gan daktere saka, ka man bēbis visticamākais izlidošot kā korķis, jo man tur viss esot tik blīvs un iegurnīgs:-D Redzēsim, kā būs, bet man laikam nebūs drosmes bez EA.
07.10.2015 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 4295
Reģ: 03.08.2009
Ouh, yeah! Šampis! Kā reiz šorīt no rīta ļoti gribējās :D
Jansone, vajadzēja pateikt, ka tev jāpaspēj savas lietas izdarīt pirms jādzemdē un lai šī pagaida :D

Auč par to atvēruma pārbaudīšanu :-O To bieži dara? :D

Un kā ir kad mazulis piedzimst? Vai viņu uzreiz uzliek mammai uz punča, vai drusku noslauka, novērtē veselības stāvokli un tad?
07.10.2015 16:42 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Vilionata, es arī nevaru saprast vai atgriezties darbavietā vai nē. Es jau tur strādāju tik daudzus gadus, viss jau sen bija apnicis, izaugsmes iespējas nekādas. Mani tikai mulsina, ja neatgriežas darbavietā, vai CV rēķina pie stāža iekšā to bērna kopšanas periodu vai nē? Savādāk sanāk tāds nesmuks teju 2 gadu pārtraukums (t)
07.10.2015 16:43 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Jansone, kā izpaužas "iegurnīgums"? :D Tu visu laiku minēji, ka Tev bail. Tu ar vai bez vecmātes?
Mans vīrs arī visu laiku skadina, nka man viss būšot baigi viegli, bet man kaut kā neticās :-D
07.10.2015 16:46 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, kā es tevi saprotu! :'-( Viena jauna ārste tiiiik maigi pārbaudīja atvērumu, kad ievietoja tableti ierosināšanai, bet vakarā, kad laiks bija otrai tabletei, bija veca ārste un viņa PSC!!! man liekas, ka viņa tur veselu kulaku ielika, un tad atvēra roku vaļā :-O nu tiiik pretīgi. Mans ķermenis automātiski no sāpēm uz tā krēsla tiiiik augstu uzcēlās.
07.10.2015 16:49 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
AnneShirley, es tak tā arī tagad daru:-D ja jau nedzimst, tad eju vēl visas lietas izdarīt. Aizgāju pat uzacis izraustīt, lai uz RDZN brauktu smuka:-D Vispār būtu labi vēl manikīru paspēt. Lai ja kliedzu, tad vismaz esmu smuka:-D:-D

Daydreamer, nu man esot labs iegurnis. Ginekoloģe skaidroja, ka tas nozīmē, ka visticamākais, ka būs vieglas un ātras dzemdības, jo bonusā man vēl blīvas dzemdes sienas esot, kas arī esot labi. Kaut gan es domāju, ka nekad neko nevar zināt, jādomā vnk par labāko.
Ai, man vairs nav bail:-D Ar vecmāti līgumu neslēgšu, man ieslēdzas principiālais, ka tas īsti normāli nav. Valsts apmaksā dzemdības, lai visām būtu vienāda attieksme, bet negribu, lai dēļ kaut kādiem 400-500 eur pret mani būtu īpaša attieksme un pret kādu citu, kura nemaksā, nebūtu. Fui, es to īsti neatbalstu pēc dzirdētā no paziņām pēdējā laikā. Kaut gan vīrs grib, lai ņemu, ja vajag, bet nē. ņemšu EA, ja dikti sāpēs un liksies, ka nevaru un ģimenes palātu. Tas gan man ir svarīgi, lai būtu atsevišķā palatā(l)
07.10.2015 16:55 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Bet, cik sapratu, tad to atvērumu pavisam nesāpīgi nav iespējams pārbaudīt.
07.10.2015 16:55 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Un kā ir kad mazulis piedzimst? Vai viņu uzreiz uzliek mammai uz punča, vai drusku noslauka, novērtē veselības stāvokli un tad?

Nē, uzreiz tādu zilu un glumu uzmet uz punča tik ilgi, kamēr izpulsē nabassaite. Bērnelis ievelk pirmo gaisa malku, palaiž pirmos pīkstienus. Tad atņem, nomazgā, izmēra, apģērbj un atdod tādu tīru un skaistu.
07.10.2015 16:56 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es atvēruma pārbaudi vispār nejutu (nevienu no kādām 3 reizēm) 8-)
07.10.2015 16:59 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Hah, paldies, Jansone! :D Nebija jau man variantu, ja ņem tad ņem uzreiz.. kāda jēga tad man bija nomocīties līdz 7cm, lai beigās piekristu tam ko negribējās. Bez tam vēl biju lasījusi, ka tas vairs neesot tas, ja epidurālo paņem uz pašām beigām.
daydreamer, ņem vīru līdz! Tici man, nenožēlosi. Man tā beigās vajadzēja lai tur rociņu un neviena vecmāte to nespētu nodrošināt. Es nemaz neķertos sveša cilvēka rokā. Un ja manējais teica, ka varbūt gribēs iziet ārā uz izspiešanas mirkli, jo būs manis žēl, tad beigās viņam bija žēl mani tur vienu atstāt un palika vien man blakus. :D
Anne Shirley, man atvērumu pārbaudīja kādas 6x varbūt, jo man nekas tur nevirzījās uz leju. (t) No tām 6x kādas 2x palūdzu lai pārbauda vai kaut kas nav mainījies.
Man uzlika uzreiz uz vēdera.
07.10.2015 17:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits