Vai jūs pirktu auto uz kredīta?

 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Tātad jautājums pavisam vienkāršs, vai pirktu savu auto uz kredīta? Ja, jā, tad cik dārgu pirktu un ar kādu mēneša maksājumu tiktu galā? Un uz cik ilgu laiku? Varbūt jau esat tā darījušas, un vai nožēlojat vai nenožēlojat?
Šobrīd man šis ir ļoti aktuāls jautājums un domāju, ņemt auto uz kredīta via neņemt...
24.02.2015 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
..tā nu tagad vēl padsmit gadi jāmaksā bankai lielās summas par neko.

un kā tad KASKO?
24.02.2015 11:39 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Es pirktu, ja būtu sakrājusi apmēram 1/6 daļu pirmās iemaksas. Un kontā noteiktu sakrātu 6 mēnešu maksājumiem naudu, lai gadījumā, ja kas un ir jāmeklē jauns darbs (tfu, tfu, tfu, protams), nepaliktu bez mašīnas un nezaudētu naudu.
24.02.2015 11:41 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Meooooww - kaut kad jau piedzīs, bet tas process aizņem ļoti daudz laika. Pa to laiku mašīna stāv servisā un gaida apdrošinātāju apstiprinājumu remontam. Divas ekspertīzes jau atzina brāli par nevainīgu, bet tā vecene tik pārsūdz tālāk. Cerams, ka šoreiz nepārsūdzēs un varēs beidzot sākt mašīnu remontēt. Brālis ar otru cietušo jau iesniedzis prasību tiesā par nodarītajiem kaitējumiem. Bet pa to laiku līzings ir jāmaksā, auto nav, brālis no naktsmaiņas mājās brauc ar taksi. Nervi čupā un nauda arī transportam tērējas.
24.02.2015 11:45 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Kā mans vīrietis saka "līzingā auto var ņemt tikai ļooooti turīgi cilvēki". Lielākoties jau sanāk nereālas summas pārmaksāt par tiem kredītiem. Protams, dodam arī uz kredītu, tā jau cilvēka paša lieta, bet nu neiesaku. Ğimenē nodarbojamies ar auto biznesu, tās "iekšējās" lietas pārzinu. Un auto ja ņem uz kredītu tad kasko ir jābūt obligāti, gribi to vei nē.
24.02.2015 11:47 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nee, uz kreditu masinu noteikti nenemtu. Sobrid visu algu atlieku masinai.
24.02.2015 11:47 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Vispār jau parast9i jaunam mašīnam pieprasa obligāti kasco,pērkot līzingā..
24.02.2015 11:48 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
jā, ņemtu līzingā (bet ne no salona, atrastu apkārtceļus jauna auto iegādei) uz max 5 gadiem, ko uzskatu par normālu termiņu gan maksājumu sadalei, gan auto nolietojumam. esmu par komfortu un jaunai mašīnai man nebūtu tik daudz naudas :D maksājums, protams, atkarīgs no pirmās iemaksas un no tā, cik var atvēlēt ikmēneša maksājumiem.
24.02.2015 11:53 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Lollipop, traki! Es arī drošvien būtu nežēlīgi dusmīga. Vai nav iespējams pārrunāt ar aizdevēju un maksājumus kaut kā iesaldēt? Es gan neesmu spečuks likumdošanas jautājumos, bet vai tiesa nevarētu palīdzēt ar kaut kādu maksājumu iesaldēšanas organizēšanu? Šausmas, es laikam to sievieti pati noslānītu aiz dusmām, ja zinātu, ka viņa 100% vainīga! :D
24.02.2015 11:53 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Meooooww - par to neviens nav iedomājies, paldies, pateikšu, lai brālis bankā painteresējas. Nu mašīna nav nekāda diži jauna, bet līzings vienalga ir pāri 100eur/mēnesī. Cietusi bija vēl viena mašīna, kur vadītājai arī auto uz līzingu ņemts un darbs ar auto saistīts, tā ir vēl niknāka par šo situāciju. Tad nu abi sūdz vainīgo veceni tiesā.:-D
24.02.2015 12:10 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nav par ko! Vienkārši esmu dzirdējusi, ka ir situācijas, kurās aizdevējs ir pretimnākošs, ja ar maksājumiem nav bijušas aizķeršanās utml. Kā nekā tomēr ir atzīta viņas vaina un tas, ka viņa pārsūdz tik tiešām izskatās pēc laika vilcināšanas, līdz ar to sanāk, ka tavs brālis nav pie tā vainīgs. Ja nu aizdevējs nav pretīmnākošs, tad var painteresēties pie jurista, vai to nevar nokārtot likumīgā kārtā! :) Veiksmi atrisināt šo situāciju pēc iespējas ātrāk!
24.02.2015 12:16 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
auto uz kredīta?


OMG :D UZ kredīta :D ar šādām zināšanām diez vai varēsi atmaksāt..
Sorry, vnk. nevaru novaldīties nepateikt :D

Un vispār nē, man šķiet, ka auto nav nekas tāds bez kā nevar iztikt, kur, nu, lai ņemtu kredītā!
Ja būtu, tiešām, nepieciešamība un nebūtu naudas, tad ņemtu kādu lēto, nevis pa ntajiem tūkstošiem un tad domātu kā savilkt galus !
Bet tāds ir mans viedoklis, jo esmu pret kredītiem... Vienīgi, protams, dzīvokli/māju, to gan var, jo tā ir izdevīgāk.

Ps: Man ir savs auto, lai nedomājiet, ka saku, ka var iztikt un pati vizinos sabiedriskajā, lai gan, tāpat vizinos arī ar sabiedrisko :D
24.02.2015 12:21 |
 
Reitings 215
Reģ: 28.10.2014
Jaa, pirktu, kaapeec gan ne? Vajag vienkaarsi ar galvu domaat, tad viss buus ok
24.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Jā, man ir auto līzingā. Gribējās konkrētu mašīnu, kurai uzreiz tika daudz naudas nebija. Esmu cilvēks, kas nemāk krāt, man ir vieglāk, kad ir obligātais maksājums, ar nosacījumu, ka izmaksu termiņš nav pārāk liels (man ir 3 gadi).
24.02.2015 12:30 |
 
10 gadi
Reitings 4050
Reģ: 02.01.2011
iespējams, bet ne uz ilgāku laiku par 2-3 gadiem un ne no salona, jo uzskatu, ka auto ir lieta, kas ātri nolietojas, respektīvi, nobrauksi 5 gadus ar to vienu autiņu, tikko būs beidzies kredīts un atkal jāņem nākamais auto un atkal kredīta slogs, nepatīk tā nebeidzamā kredītu štelle. Kā arī autoavārijas notiek gaužām bieži, lai ari tu pats sevi uzskati par superšoferi, kurš nekad nekļūdās, nekur nav zvanīts, ka kāds cits to tavu auto pamatīgi neapskādēs, tad atkal remonti, maksas piedzīšanas utt. Un ne jau vienmēr apdrošinātāji un otrs iesaistītais tā uzreiz visu grib apmaksāt. Zinu situāciju, kur brālim auto viena dāmīte ar durvīm pamatīgi saskādēja, viņai tur kkas īsti nebija ar papīriem, apdrošinātāji centās no viņas piedzīt remonta izmaksas bet nekā. un pašiem bija gadījums, kad pie depo kundzīte vispār neskatoties spoguļos ielika ar pakaļu mums sānā, ibio, ir cilvēki, kuri pat apzinoties un redzot, ka ir vainīgi, nav piespiežami maksāt.
24.02.2015 12:53 |
 
Reitings 142
Reģ: 29.08.2012
Šobrīd pati plānoju ņemt auto līzingā/kredītā. Man gan tas būs pēc diviem mēnešiem. Jasagaida, kad mana banka būs draudzīga pret mani. Taču šā kā tā svārstos starp autolīzingu vai patēriņa kredītu priekš auto iegādes.. Redzēs kā man veiksies. Ir laiks vēl domāt un iekrāt.
Man arī bieži vien šis tas ir ņemts kredītā, jo apzinos, ka nopirkt par pilnu cenu nav iespējams un, ja mani apmierina mēneša maksājums, tad formēju kredītu.
24.02.2015 13:07 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Lollipop - ļoti dīvaina situācija ar Tavu brāli! Ja auto ņemts līzingā, tad automašīnai noteikti ir Kasko. Brīdī, kad ir notikusi avārija un nav noskaidrots vainīgais, Tava brāļa Kasko vajadzētu veikt auto remontu un pēc tam, ja vainīga izrādīsies otra puse, piedzīt kompensāciju regresa kārtībā vai nu no auto īpašnieces, vai viņas OCTA. Acīmredzot - ļoti švakā kompānijā ir Kasko paņemta.
24.02.2015 13:16 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tas taču jāskatās pēc savām finansēm. Nez vai Tev kaut ko dos tas, ka man ir auto kredītā ar 350 eiro mēnesī.

Nu man ir auto kredītā, jo ar lūzni nevēlos pārvietoties, bet lieki tūkstoši arī mājās nestāv... Kā arī, lai sakrātu tādu summu man būtu ikdienā jāatsakās no daudz kā ilgāku laiku un to es nevēlos, kredīts man palīdz dzīvot komfortā un ērtībās neiespringstot un neknapinoties. Nesaskatu neko sliktu kredītu ņemšanā, ja kredīta ņēmējs ir spējīgs tos maksāt un apmaksāt bez kavējumiem un grūtībām.

+
24.02.2015 13:24 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Meitenes jums auto līzings, kā līdz mēnesim!
Te jau visas sapņo pa auto līzingu, jeb jau paņemušas, bet blakus diskusijas raudat, ka nevarat atdot ātros kredītus :-D
Jārēķinās, ka pat operatīvajā līzingā uz 5 gadiem (faktiski ilgtermiņa noma) meneša maksājums būs ap 200€ kaut kādam francūzim okey ja paņemsiet galīgu mazauto varbūt 150€ izspiedīsiet :-D Tad plus apkopes dilera centrā, kasko dārgs prieks, priekš meitenēm, kurām ir problemas ar ātro kredītu atmaksu.

Personīgi es ņemtu auto līzinga, jo nevaru ciest lietotas vecas mašīnas uzskatu labāk braucu ar jaunu vai mazlietotu francūzi nekā ar vecu vācu mašīnu...
Ar jaunu mašīnu godīgi braucot visu līzingu var nobraukt tikai ar obligātajām apkopēm... (man izdevās 4 gadus nobraukt, bez liekiem servisiem :-P pēc tam tehniskajā ritošajai piesejas to salaboju un vāleju tālāk. :-P
24.02.2015 13:35 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Automašīnu noteikti nē.
Atbalstu nekustamā īpašuma iegādāšanos kredītā, bet neko citu!



+++

Pašai kredītu/līzingu nav, pie tā arī pieturos un ceru, ka nākotnē būs tāda pati situācija. Savu auto nopirku par sakrāto naudu, t.i. braucu ar to, ar ko varēju atļauties. Ļūznis nav, kaut gan mašīnas cena ir pāris tūkstoši vien, braucu jau gadu un nekādu problēmu nav bijis. Sirds mierīga un laime pilnīga (l)
24.02.2015 13:48 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Sunce - es precīzi nezinu, kāds kredīta tips brālim ir, bet kasko viņam nav. Banka iedeva naudu un brālis nopirka lietotu auto caur ss.lv.
24.02.2015 13:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits