feminisms

 
Reitings 75
Reģ: 26.12.2014
Vai uzskatāt sevi par feministi? Jā/nē? Kādēļ? Ko domājat par feminismu/feministiem tieši Latvijā?
20.02.2015 20:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai, nu paldies! Tu tik vieda un tik gudra! Visu par mani tik labi zini un pat mana vīrieša smadzenēs jūties kā mājās... Perfekti zini, ko katrs no mums mājās dara un kā patiesībā jūtās, bet nevienam nesaka. Tev ir izcils ir pareģes talants. :-D Ar to arī apsveicu! Ceru, ka sajuti lepnumu par savu zināšanu pielietojumu! Kur nu man līdz tavam kosmosa līmenim... :-P
22.02.2015 09:58 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Vai, nu paldies! Tu tik vieda un tik gudra! Visu par mani tik labi zini un pat mana vīrieša smadzenēs jūties kā mājās... Perfekti zini, ko katrs no mums mājās dara un kā patiesībā jūtās, bet nevienam nesaka. Tev ir izcils ir pareģes talants. Ar to arī apsveicu! Ceru, ka sajuti lepnumu par savu zināšanu pielietojumu! Kur nu man līdz tavam kosmosa līmenim...


Ja nespēj izturēt pretsitienus, nelien uz kašķi, neon. Pati uz manu viedokli atbildēji ar tekstu, ka vairuma sieviešu būtība ir būt mātei un sievai, paralēli vēl piebilstot, ka strādājoša sieviete ir otrs vecis mājās, ka pastāv nemitīga konkurence visās sfērās, attiecībās nav savstarpējas mīlestības un cieņas. Tas, saprotams, ir pilnīgs idiotisms. Ar lepnumu tam nav sakara, bet ar vēlmi dzīvot sievietei labvēlīgā vidē. Jo vairāk tādu kā Tu, jo vairāk mobingu, bosingu darbā, vairāk gļēvu sieviešu, kas par sevi necīnās, ciešs destruktīvās attiecībās... Vienmēr pastāvēšu par to, ka sieviete jau ir vērtība ar piedzimšanas brīdi, ne tikai tad, kad apprecas un sīko izspiež. Sievietes identitāte nerodas brīdī, kad tā satiek vīrieti, secīgi kļūst par sievu un māti. Lai jau ir mājās tupētājas, kas to vien dara kā zupu uzvāra un mazos gana, dariet tā, bet nemāciet pārējās dzīvot. Nelieciet viņas rāmī, jo viņas ir tās, kas patiesībā ļauj Jums dzīvot komfortabli.

Lai Tev veiksmīga diena, Neon! To pašu novēlu arī pārējām dāmām!
22.02.2015 10:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja tev ir problēmas ar teksta uztveri un labprātāk lasi starp rindām un izzīd no pirksta lietas, kas vispār nav minētas - tad nu man tevis tiešām žēl! Lielu daļu es vispār neminēju, vēl kādu daļu tu saprati pilnīgi ne pa ķeksi un vēl plusā izsmēji mani, ne mani pazīstot, ne reāli zinot kāda ir mana dzīve un interpretējot manis teikto pēc savas saprašanas (pie tam pilnīgi un galīgi garām). Jāsaka gan, ka fantāzija tev ir labi attīstīta! Apbrīnojami, ka tik pārliecināta esi gan par manām vājajām vietām, gan par vīra domām un uzskatiem, gan par to, ko un cik lielā mērā es no viņa pieprasu, gan mūsu finansiālais stāvoklis tev ir labi zināms, gan tas cik daudz katrs no mums pavada laiku mājās ar bērniem, gan to, ka mana pašrealizācija aprobežojas ar ierakstu VIDā un arī to, ka es esmu nestrādājoša mājsaimniece utt. Tu esi mans stalkeris?... :-O:-DNeko no tā visa es neteicu, tas viss ir tavs fantāzijas auglis... :-D Plusā vēl, es nekur neteicu, ka ir tikai divi modeļi vai ka strādājoša sieviete ir "otrs vecis mājās" vai, ka nevar būt strādājošas sievietes un labas mātes vienlaicīgi. Tie ir tavi vārdi, ne mani. Tu man pārmet lietas, kuras es nerakstīju, bet tu kaut kur to visu saskatīji. :-P

Jā, veiksmīgu arī tev dienu! ;-) Skatos, ka veiksme tev vairāk kā man varētu noderēt...;-)
22.02.2015 10:42 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu cik tālu ir feminisma kašķi aizgājuši? Vai ir nolemts kā tad ir pareizi? Būt vīrietim zem tupeles, būt vienlīdzīgiem vai arī nogrūst vīrieti pašu zem tupeles?
22.02.2015 10:52 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Izlasi, ko raksti.

Un arī visiem vīriešiem automātiski neder un viņi arī nealkst pēc stiprām, visu varošām sievietēm, bet izvēlas neambiciozas sievietes, ne jau tāpēc, ka uzskata tādas par "kājas lupatu", bet tāpēc, ka ir patiesi laimīgi veidojot ģimeni, kur abi pilda dažādas lomas, mīl un ciena viens otru papildinot, nevis konkurējot visās sfērās.


Ar divām augstākajām būtu jāsaprot, ka, ja sieviete bez ambīcijām nodrošina patiesi laimīgu dzīvi, kur abi pilda dažādas lomas, mīl un ciena viens otru papildinot, nevis konkurējot visās jomās, tad secīgi sieviete ar ambīcijām to visu nespēj nodrošināt,proti, ieņem to pašu lomu, ko vīrietis, attiecībās nepastāv cieņa un mīlestība, bet konkurence utt. Vēl jau ir variants, ka rakstīji rakstīšanas pēc, cerot, ka neviena nelasīs. Ja tā, atvaino, ka domāju, ka saproti, ko raksti.

Būt par sievu un māti arī nozīmē būt pašai lielam daudzumam sieviešu!


šie arī nav Tavi vārdi?

Te jau atkal sākas krišana otrā grāvī, ka vērtīgas ir tikai tās sievietes, kurām ir "pauti", visas citas - dumjas aitas zem vīrieša tupeles. Nu nav tā, nav!


Uz manu jautājumu Kāpēc sieviete, kas sevī redz kaut ko vairāk par māti un sievu ir uzreiz ar pautiem? T.i. tām tiek piedēvēta vīrišķība? tā arī nespēji atbildēt.

Manuprāt, nav slikti būt par to, ko gribi - mājsaimnieci un klusu sievu, māti un audzināt savus bērnus mīlestībā. Tā nav nekāda papildus loma vai nepilnvērtība, tā ir pilnvērtīga dzīve. Vai arī, ja ir potenciāls un spars vai vēlēšanas - veidot karjeru, dzīvot aktīvu sabiedrisku dzīvi utt.
+
Plusā vēl, es nekur neteicu, ka ir tikai divi modeļi


Man atkal jāatvainojas, ka pieņemu, ka esi spējīga izteikties?

Godīgi sakot, vairāk par manu izvēli celjās tieši sievietes, kurām nav ne veiksmīgu attiecību, ne bērnu, ne saimniecības, ne ģimenes pavarda.


Un Tu man pārmet, ka es fantazēju? Pieminēju vien to, ko pati esi cosmo publiski teikusi. Galu galā, ne velti Hannuča listē tiki - viss godam nopelnīts! :)


Skatos, ka veiksme tev vairāk kā man varētu noderēt...


Kārtējais punkts, ko man pārmet, bet pati pielieto.. :-) Iz sērijas - Do as I say, not as I do


Reāli, ir bezjēdzīgi ar Tevi diskutēt, jo Tu noliegsi to, ko iepriekš esi teikusi, spiegsi, ka Tevi izsmej pie katra teikuma, kas liks drebēt Taviem kontaktiem, kas rezultātā nonāks pie emociju izvirdumiem. Acīmredzot, cosmo forums Tev ir nepieciešams, nevis domu apmaiņai, bet gan savu dzīves graudu bārstīšanai, ar cerību, ka te mītošie cāļi, sajūsmā tos uzlasīs. Tā nevienmēr notiek, samierinies. Pamēģini pilnveidot sevi, lai ego nebūtu jācenšas pabarot te, strādājot par tikumības sargu un viedo dzīves pazinēju, kaut reālitātē aiz ekrāna mīt parasts sievišķis, kas tup mājās, audzina sīkos un gaida veci ar mamutu mājās. Tas nav nekas īpašs, tiešām.
22.02.2015 11:22 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
Alexxa, saprotu, ka monetai ir divas puses, bet ir nacies saskarties ar to otro, turklat nepamatoti.
22.02.2015 11:35 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
wow,neons,izmanto feministu izcīnītās tiesības tev šodien,un dodies uz biblioteku izglītoties.
22.02.2015 11:39 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
22.02.2015 12:04 |
 
Reitings 29209
Reģ: 11.02.2015
Piekrītu, ka mūsdienu feministu (kaut vai piemērs ar tik pieminēto veča kreklu :D ) kustība ir sabojājusi izpratni par šī jēdziena patieso nozīmi.
Tāpēc pēc būtības esmu feministe, un man pat šausminoši iedomāties, ka šeit izslavētās "anti-feministes" patiešām apzinās, par ko tādā gadījumā iestājas. Tā ir kaut kāda romantizešana un vienkāršošana, ka būt feministei nozīmē būt karjeristei un nevēlēties būt mājsaimniecei. Nē, feministe arī var būt mājsaimniece, ļaut vīrietim nest mājās mamutu - bet tā ir viņas izvēle!!! Nevis a priori spiesta loma, jo, redz, par sievieti piedzimusi.

Btw, anti-feministes, tad uz priekšu, nelietojiet arī kontracepciju! ;) Un galva jums nekad nevar sāpēt, jo jūsu ķermenis pieder vīram ;) Šķirt laulību jums nav tiesību, tikai tad, ja vīrs to izlemj. Jums nav tiesību uz jebkādu īpašumu. Un bērna kopšanas atvaļinājums un bērnu nauda - kas tās tādas?? Tikai tik, cik gādīgais, mīļais vīriņš atvēlējis ;)

Galu galā, izlasiet Canis Lupus ielikto bildīti 8. lpp +++. Ja vēl pēc tā var pateikt, ka ir "anti-feministe", tad tiešām galvā ir sviests un, tieši kā tur minēts, feministu izcīnītos "labumus" neesat pelnījušas!
22.02.2015 12:15 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
:D :D nu tik smieklīgi :) žēl tās kurām bieži galva sāp ....
22.02.2015 12:21 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Dāmas, lielākā daļa no jums par feminismu tiešām neko nezina. To parāda kaudze jūsu izteikumu.

1. Sāksim ar feministēm kā ''mātītēm kas grib komandēt večus,'' uzskatiem, ka feminisms ir ''ļaunās sievietes vs. vīrieši'' - ir ļoti daudz vīriešu feministu. Es arī pazīstu vairākus, un tie ir vīrieši gados, ar ļoti labām izglītībām (maģistra un doktora grādiem, nē, ne sociālajās zinātnēs), un nav runa par puišeļiem, kas neko nesaprot, bet par ļoti labi izglītotiem cilvēkiem. Visā feminisma vēsturē ir bijis iesaistīts daudz vīriešu, mūsdienās tai skaitā.

2. Tā kā jūs domājat, ka feminisms ir ''ļaunās sievietes vs. vīrieši'' tad arī kā milzīgu atklājumu rakstāt, ka diskrimināciju no vīriešiem nejūtat, un sievietes mēdz asi kritizēt citas sievietes. Mūsdienās ļoti reti kurš vīrietis jums acīs teiks, ka sievietes vieta ir virtuvē u.tml. Pirmkārt, ārkārtīgi reti kurš mūsdienās tā domā, otrkārt, tādi izteikumi ir sociāli nepieņemami. Diskriminācija bieži ir implicīta, vai aizspriedumi arī paša indivīda neapzināti. Piemēram, Alexxas minētais, ka viņas profesijā vīrieti automātiski uzskata par vismaz teorētiski kompetentu, bet sievietei caur smagu darbu jāapgāž apkārtējo uzskats, ka viņa ir tikai stulba blondīne, kāda bosa sekretāre. Piemēram, Bērziņa uztraukums par sievietēm tiesās. Viņš ir kādreiz uztraucies par vīriešu dominanci jebkurā no augstajiem amatiem? Nē, jo vīriešiem tur būt ir normāli, sievietes gan ar savu nekompetenci grauj institūcijas. Tie ir tikai piemēri, Bērziņš un Alexxas kolēģi nav vienīgie cilvēki ar seksitiskiem uzskatiem šajā valstī.

Un jā, arī sievietes ir ar seksistiskiem uzskatiem par sievietēm. Tas nav nekāds jūsu izdarīts atklājums, tas ir bijis zināms jau gadsimtiem ilgi. Tāpēc feminisms ir nevis ''ļaunās sievietes vs. vīrieši'' kā jūs uzskatāt, bet vienmēr ir bijis ''feministi pret seksismu'' un nav svarīgi, kāds feministiem vai seksistiem ir dzimums.

3. Mani fascinē izteikumi, ka ''es nekādas tiesības negribu, tāpēc feminisms ir nevajadzīgs.'' Ok, tu personīgi negribi, bet nekad neesi aizdomājusies par to, ko varētu gribēt pārējie 3,5 biljoni šīs pasaules sieviešu? Protams, nē. Tā kā tu personīgi tiesības negribi, tad feminisms ir nevajadzīgākā kustība cilvēces vēsturē.

Sāksim jau ar to, ka nekad vēsturē nav bijis kā mūsdienās, kad vīrietim jāaplido un jāaptekalē sieviete. Antīkajā pasaulē sievieti lielākoties uzskatīja par iejājamu zirgu, dzemdēšanas mašīnu, ar ļoti ierobežotām intelektuālajām spējām, kas aprobežojās ar aklu ticību visiem mītiem. Šis uzskats līdz feminisma rašanās brīdim vēl arī nebija izmainījies. Feministi jums iedeva ne tikai reālas tiesības, bet arī sabiedrības uzskatu, ka esat kā cilvēki vienlīdzīgas vīriešiem, jo pirms feminisma šāds uzskats nepastāvēja. 19.gs. bija viens Oksfordas profesors, kurš uzrakstīja ļoti populāru eseju par to, ka ja jau sievietēm dosim tiesības balsot, tad jādod arī suņiem, jo sieviete no suņa intelektuāli ne ar ko neatšķiras. Tādas publikācijas un uzskati bija sociāli pilnīgi pieņemami. Bez feminisma arī jūsu vīri šodien tā domātu.

4. Tā kā daļa te par Youtubi tālāk neredz, būsiet palaidušas garām, ka mūsdienās feminisms koncentrējas uz imigrantu sievietēm, citu, ne balto, rasu sievietēm, transseksuālām sievietēm, sievietēm 3. pasaules valstīs, prostitūciju, cilvēku tirdzniecību u.tml. Teiksiet, lieki un nevajadzīgi? Pilnīgs stulbums? Mūsdienās feminisms nav vajadzīgs? Tikai parāda, ka vienīgais informācijas avots jums ir 5min video youtubē, kur ne satura veidotāja ne skatītāja intelekts un interese nevelk tālāk par kārtējās feministes visgudru izsmiešanu, jo viņai redz nepatīk puskailās sievietes videospēlēs.
22.02.2015 12:25 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
viņai redz nepatīk puskailās sievietes videospēlēs


Nepatika pret puskailajām sievietēm videospēlēs, manuprāt, ir pamatota (ja uz to visu paskatās ne tik virspusēji)
22.02.2015 12:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kas vainas plikām meičām videospēlēs?
22.02.2015 12:32 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pēc šīs diskusijas uzreiz var redzēt katras cosmietes izglītības līmeni :) Feminisma kā pamatidejas izpratne daudzām balstās uz muļķīgiem stereotipiem, tai pat laikā aizmirstot, ka visa mūsu ikdiena, visa mūsu tagadējā dzīve ir iespējama, tikai pateicoties feminismam, kas pirms gadsimta mūs atbrīvoja no atkarības no vīriešiem. Nespļaujiet akā, no kuras dzerat!
22.02.2015 12:35 |
 
Reitings 435
Reģ: 28.11.2014
Nepatika pret puskailajām sievietēm videospēlēs, manuprāt, ir pamatota (ja uz to visu paskatās ne tik virspusēji)

Tam es piekrītu, bet cilvēkiem youtubē un visiem viņu entuziastiem (kādu arī šeit ne mazums) patīk izlikties, ka sieviešu attēlojums videospēlēs ir vienīgais, ar ko karojošie un garlaicības māktie feministi nodarbojas, jo sievietēm mūsdienās vienkārši nav nekādu problēmu. Un tas jau ir pavisam kas cits.
22.02.2015 12:38 |
 
Reitings 29209
Reģ: 11.02.2015
wee, ir sievietes, kuras arī laulībā tiek izvarotas, sistas, pazemotas. es tādu draudzeni pazīstu, kam tāda situācija bija, tāpēc īpaši rēka nenāk. ja ne feministu, tā arī būtu jādzīvo un tas skaitītos normāli.
(varu iedomāties aptuveni tālāko repliku - ja tik stulba tādu apprecēt... redz, arī tur atkal atgriežamies pie feminisma, kurš sievietei vispār ir devis iespēju izvēlēties topošo vīru).

Tā ka - lai kā jūs te krutās mājsaimnieces mētājat, kas nosoda feminismu, ja vien neietinaties no galvas līdz kājām parandžā un nepārvācaties uz trešajām pasaules valstīm, patiesībā tādas pašas feministes vien esat, jo izbaudāt šīs izcīnītās tiesības. Tikai esat tādas aitas, ka to negribat atzīt.
22.02.2015 12:38 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Tieši tā,pateicoties femenismam,jūs,mīļās izglītotās,stilīgās mājsaimnieces,varat tādas būt un saglabāt līdzvērtību ar vīrieti.
Un visbeidzot,pateicoties feminismam,jūs varat tagad nākt šeit un brutāli atvainojos,bet kakāt savu anti-feminismu cosmo forumā. ;-)
22.02.2015 12:40 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Tieši tā,pateicoties femenismam,jūs,mīļās izglītotās,stilīgās mājsaimnieces,varat tādas būt un saglabāt līdzvērtību ar vīrieti.
Un visbeidzot,pateicoties feminismam,jūs varat tagad nākt šeit un brutāli atvainojos,bet kakāt savu anti-feminismu cosmo forumā.


pārsteidzošā kārtā piekrītu kaut kam, ko canis lupus saka :)
22.02.2015 12:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, ir sievietes, kuras arī laulībā tiek izvarotas


Nu , ja galvā svipo vējš man žēl ... Pret otru izturas tā ,kā viņš atļauj. Ja atļauj sev kāpt uz galvas kāds to noteikti izdarīs .

Man godīgi ir vienalga , kā būtu ja būtu un kurš ko izcīnīja , labāk skatos nākotnē neviss spriedeleju par pagātni .
22.02.2015 12:54 |
 
Reitings 29
Reģ: 23.07.2014
Taisnība, nafig feminismu, labāk dzemdēt uz virtuves grīdas sākot no 13 gadu vecuma, paralēli mazgājot vīra zeķes viņa iecienītajā tempā. Feminisms, pirmkārt, cīnās par sieviešu balstiesībām (un tās neaprobežojas tikai ar Ušakova ievēlēšanu vai neievēlēšanu). Ja paveramies nedaudz plašāk, tad valstīs, kurās sievietēm ir atņemtas šīs tiesības, izvarošanas gadījumi vispār netiek izmeklēti, jo "sieviete pati uzprasījās". Pieņemsim, ka pa ceļam uz Rimi kāds jūs ievelk krūmos - viss, pati vainīga, nešķīstā!

Protams, katrai sievietei ir izvēle būt par māti vai nebūt, strādāt vai gatavot ēst, tomēr teorētiski mēs esam pietiekami tālu attīstījušies, lai beidzot saprastu, ka dzemdes esamība ķermenī nenozīmē obligātu sevis "atražošanu", trauslumu, nevarību vai izcilas kulinārās spējas.

Cilvēkiem ir tipiski saistīt kādu kustību ar tās skaļākajiem radikāļiem (khem... Anita.. khem), tomēr jāsaprot, ka tā ir tikai maza daļiņa no visa kopuma.
22.02.2015 12:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits