Sieviešu sterilizācija.

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/185928/nekad-neesmu-gribejusi-un-negribesu-bernus---latviete-veic-sterilizaciju-23-gadu-vecuma

Jūsu domas un komentāri? Es domāju, ka viņa izdarīja pareizo izvēli, vismaz nedzims nevēlams bērns.
20.02.2015 09:14 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Man arī pēc izlasītā meitene šķiet man nepatīkams cilvēks.
20.02.2015 11:32 |
 
10 gadi
Reitings 5156
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka viņa dziļi iekšā jūtas kā puisis, vismaz pēc bildēm viņa arītāda puiciska izskatās! Nav brīnums, ka bērnus negrib. Varbūt viņa vispār vēlas mainīt dzimumu....
Un piekrītu, ka 23 gadi nav tie, kad tu kko izlem uz visu atlikušo mūžu... Bet nu katram savi tarakāni galvā!!
20.02.2015 11:36 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Vairākas reizes vēru vaļā šo diskusiju, jo parasti nepavelkos uz konkrētu cilvēku rīcību analīzi forumā, bet nu...es arī noskatījos interviju delfos un secināju, ka ar to meiteni kaut kas nav īsti ok...tīri no psiholoģiskā viedokļa. Varbūt, ja kāda cita būtu veikusi šo pasākumu, tad es uz to skatītos savādāk. Protams, nenosodu nevienu par šādu izvēli, jo katram ir tiesības pieņemt lēmumus, kas attiecas tikai uz viņiem pašiem un neviens cits no tā necieš.
20.02.2015 11:40 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Atbalstāms lēmums, manuprāt. Ir sievietes, kuras ir pārliecinātas par to, ka bērnus nevēlas. Un kādēļ riskēt? Kādēļ pumpēt sev iekša hormonus? Prezervatīvi plīst un tāpat atkal jabojā ķermenis ar ripiņām.
Labāk šādi nekā pēc tam visi kliegs - vai kā tad tā, kā tad tā abortu nevar.
Es pilnībā atbalstītu šo procedūŗas atļaušanu jau no 20 gadiem pie noteikuma, ka to pieņemt palīdzētu psiheatri. Teiksim - piesaki un gadu staigā uz vizītēm - nekas nemainās, lūdzu šņik - šņak.
Sabiedrība vienkārši ir pārak konservatīva un nezinu kādēļ laikā, kad vīrietis arī ir spējīgs iznēsāt bērnu pieķeras tikai sievietes piempumpēšanai ar hormoniem un tās kauninasanu - kad tad meitiņ dzemdēsi, tūlī jau būsi veca - tev 25. Fū.
20.02.2015 11:41 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man jau it kā vienalga, bet
1) 23.gadi tomēr par ātru tādam lēmumam;
2) sterilizācija nav laba sievietes ķermenim, tur uzreiz viss ātrāk novecojas, jo nenotiek tie procesi dabīgi;

bet no vienas puses labi vien ir, ka šitādas nedzemdēs, jo nu nevajag laist bērnus pasaulē tādām, kuras jau 23 gados visiem stāsta, ka bērnus negribēs, tur smagi tarakāni galvā.

Bet ko atzīmes dēļ neizdarīsi. :)
20.02.2015 11:42 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Nu izlasīju vienu interviju ar viņu, viņa man nešķiet normāls cilvēks. Ļoti negatīva un nepatīkama. Kas tur var būt riktīgs?
Bet ko gan piebilst, mani cieņu izraisa cilvēki, kas izceļas ar kaut ko labu, skaistu, sirsnīgu. Ģimenes vērtības. Nav vērts par šo cilvēku pat diskutēt.


Gurri, meiteni personīgi nezinu, interviju arī neesmu lasījusi, bet lasu jau kuro komentāru, ka meitene esot negatīvi noskaņota persona.
Iespējams, ka pati meitene labi apzinās savu stāvokli, raksturu un redzējumu uz dzīvi, un steidzās labot novēršamo (mazināt iespēju palikt stāvoklī). Tā jau pasaulē ir daudz nelaimīgu bērnu. Patiesībā meitenes rīcībā saskatu atbildību :)

PS. Nemudinu, protams, nevienu veikt sterilizāciju.
20.02.2015 11:42 |
 
Reitings 21
Reģ: 19.02.2015
arī pārējās latviešu meitenes varētu ņemt piemēru un veikt sterilizāciju un nevairoties vairāk
20.02.2015 11:44 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manfreds, veikt vīrietim vazektomiju ir daudz vienkāršāk un ar mazāku komplikācijas risku. Tas tā, ja nu tev ir vēlme sekot savam padomam un sterilizēties. A ja nu tev, nedod dievs, būs MEITA, kura vairoties gribēs? Labāk jau laikus šņakt, un vazektomiju. Sev.
20.02.2015 11:47 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Lai dara ko un kā grib, tikai cerams, ka tad, ja tomēr pēc gadiem 10 izdomās pie bērna tikt, tad nestāsies rindā uz valsts apmaksāto mākslīgo apaugļošanu, par kuru maksās nodokļu maksātāji.
20.02.2015 11:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī šķiet, ka ir pāragri pieņemt 23 gados tik neatgriezenisku lēmumu.. Es arī tajā vecumā absolūti nevēlējos bērnus! Kaut kā laika gaitā mainās uzskati un dzīvesstils..

Es saprastu, ja sievietes veselības stāvoklis smagi apdraud potenciālā bērna veselības stāvokli un dzīvību.. bet tāpat vien..

Kāpēc jātaisa cirks ar ceļojumu uz Taizemi? 2 gadus nevar paciesties.. tik ļoti ''deg''? Vai arī gabals nokritīs, ja partneris nevarēs nolaist sēklu vagīnā?
20.02.2015 11:48 |
 
Reitings 21
Reģ: 19.02.2015
Ja man būs meita, tad viņa noteikti nebūs latviete, ja saproti ko es ar to domāju
20.02.2015 11:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Manfreds, būš puslatviete. A ja nu trāpās tavu slikto latviešu gēnu pārsvars?
20.02.2015 11:51 |
 
Reitings 21
Reģ: 19.02.2015
Ja nu es pats esmu puslatvietis un iespēja nodot sliktos gēnus ir tikai 25%?
20.02.2015 11:54 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
cormeum, medicīnas tūrisms (braukšana ārstēties vai veikt operācijas vai saņemt zobārstniecības pakalpojumus citā valstī) ir ļoti izplatīta lieta. "Cirks" daļu, vismaz spriežot pēc dažiem koemntāriem, izskaidro LMA diplomdarba daļa (tā tiešām saucas māksla, lai gan man arī kaut kā šādai definīcijai negribas piekrist).

Pārējais ir katra cilvēka brīva izvēle.
20.02.2015 11:58 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Man ir divejādas domas attiecībā uz šo faktu.
1) Katra sieviete pati ir tiesīga lemt par savu ķermeni.
2) Rodas iespaids, ka skriešana uz Taizemi un steidzīgā sterilizācija ir atzīmes dēļ. Un tas gan man nešķiet ok.
20.02.2015 12:02 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Protams piekrītu ka meitenei ir izvēle darīt ar savu ķermeni ko viņa vēlas, bet es uzskatu ka šis lēmums tika pieņemts daudz par agru. Tā pārspīlētā vajadzība to izdarīt ātrāk un pietam publiski arī rada savu negāciju pret šo lēmumu. Kamdēļ viņa nevarēja vel 2 gadus paciesties te pat LV un tad veikt operāciju? Kāpēc bija jākuļas uz taizemi lai tik ātrāk tas būtu izdarīts?
Kāpēc vajadzēja publiski šo atklāt, kas jau liek noprast ka cilvēks grib uzmanību, pozitīvu vai negatīvu, bet vienkārši uzmanību.

Protams labi ka ir viņai vel iespēja radīt bērnus, bet tomēr, tas nebūs tas pats kā pašai dzemdēt. Pietam šajā vecumā nu es neticu ka viņa ir līdz pēdējam pilienam izplānojusi to ka nevēlēsies NEKAD bērnus, un ja nu pēc 5,10 vai 20 gadiem uzrodas partneris viņas dzīvē kurš gribēs ar viņu bērnus un viņa ar gribēs, bet tieši dabiskajā veidā un tad partneris var nosodīt viņas veikto izvēli. .
Un ja pat viņai patīk savs dzimums, tā pat izdot naudu priekš šis neatgriezeniskās operācijas un pēc tam vel ja sagribēs bērnu tad atkal maksāt lai to varētu iegūt. Un ja viņai tiešām patīk savs dzimums(izlasīju šo pirmajā tēmas lapā kā versiju) tad kam viņai šādu lēmumu vispār vajadzēja pieņemt?

Vai tiešām nevar vienkārši aizsargāties vai arī nenodarboties ar seksu? Ja protams ir tā iespēja ka viņa nodarbojas ar seksu pa kreisi un pa labi un bieži veic abortus utt. tad gan jā, ši operācija viņai varētu būt bijusi labākais variants pašas veselības dēļ, bet tas tā pat netņem viņai iespēju no partneriem saķert slimības tā kā tad arī viņai vajadzēs aizsargāties.

Bet nu kas darīts , tas darīts to nu vairs nevarēs atgriest, tik cerams ka meitene tiešām nākotnē to nenožēlos un ja pat arī nožēlos tad spēs ar to sadzīvot.
20.02.2015 12:03 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Uzskatu,ka 23 gados sieviete vēl nav spējīga spriest par to,vai viņa tiešām nekad nevēlēsies bērnus. Tāpēc manas domas par to,ka viņa ir veikusi šo operāciju ir negatīvas.
Spriežu pēc sevis,kad agrāk nevēlējos bērnus ne pa kam,bet tad,kad ienāca dzīvē īstais cilvēks,tad šāda doma par kopīgu bērniņu tomēr galvā parādījās.
Esmu par vairāk kā 50% pārliecināta,ka viņa savu izvēli vēlāk dzīvē nožēlos.
20.02.2015 12:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viņa publisko, jo sterelizācija ir viņas LMA diplomdarba tēma. Būs labākas atzīmes.


Šis man liekas galīgi nepareizi. Atradusi veidu kā izcelties mākslas pasaulē, bet LMA gan jau ir sajūsmā par šo izgājienu.
20.02.2015 12:16 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Varbūt labi, ka tādi cilvēki saprot, ka nevajag. Un paskatoties bildi skaidrs, ka tā ir pareizāk, pat, ja pārdomās vēlāk - pati vainīga, mazajam labāk, ja māte pirmssākumos nav šādā prātā bijusi.
Savādāk, katra dara kā grib, man gan šķiet, ka jebkura ķirurģiska procedūra ir nopietna iejaukšanās dabiskajos procesos, kas jāpārdomā un jāsaprot iemesli. Lieki teikt, parasti cilvēki, kas nevēlas bērnus (un tas nav manā skatījumā nekas briesmīgs), izvēlas kādu reālu metodi - atturēties no vaginālā seksa vai lietot jebkuru no ntajām kontracepcijas metodēm.
Tāpat īsti nesaprotu, kurus stereotipus šī persona vēlējusies lauzt, jo kaut kā nav nācies saskarties ar attieksmi - Tev ir sieviešu reproduktīvā sistēma, tagad dzemdē :-D:-D:-D
20.02.2015 12:20 |
 
Reitings 774
Reģ: 16.01.2015
Bet vispār esmu par sterilizāciju/kastrāciju kā tādu pieaugušiem cilvēkiem. Vienkārši attiecīgā vecuma posmā,nu domāju,ka uz gadiem 30 jau varētu būt tomēr izkristilazējies viedoklis par to.
Vēl,manuprāt,vajadzētu ieviest piespiedu sterelizāciju atsevišķās valstīs,bet tā ir cita tēma jau.
20.02.2015 12:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits