Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suņa atmācīšana

 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Sveikas! Varbūt kāda zin kādu metodi vai profesionāli, kas var atradināt suni no nokārtošanās mājās?! Kaunināšana, lamāšana, pa dibenu došana nepalīdz.
Problēma tāda, ka suns reizēm nokārtojās mājās uz grīdas, kaut gan paklājiņs priekš viņa dabiskajām vajadzībām ir uzlikts (mazās šķirnes suns), vedam ārā arī katru dienu 2 reizes.
Esam bezizejā, jo taisāmies ar vīru celt māju, bet ja viņš viņu sāks ķēzīt, tad nezinu ko darīt.
04.02.2015 01:25 |
 
Reitings 207
Reģ: 13.05.2009
cik vecs suņuks? lidz gadam taa var gadities un tas ir pielaujams.
neatbalstu vispar kauninasanu, lamasanu un pa dibenu dosanu.
ja suns ir vel kucens, 2 reizes ir par maz. jaiet vismaz 5, 6

savu iemaciju un to ari audzetaji iesaka-loooti nu looooti lielot, kad ir izkartojies ara vai uz paklajina un dot uzreiz karuminu, lai suns asociee, ka ir izdarijis kko labu pec ka pienakas balvina. devu lidz kadiem 8 menesiem karuminu.

kad nokartojas majas, tad var pateikt stingri nedrikst, bet ari pec kadiem 6menesiem tikai, sist par tadam lietam nedrikst un kur nu vel mazas skirnes sunuku.
04.02.2015 01:34 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Sunim jau tūlīt 2 gadi. Kad bija maziņš, tas ir saprotami ka gadās utt..
Kad bija maziņš arī devām kārumus, kad nokārtojās pareizajā vietā utt.
Kādu laiku dzīvojām vienā telpā, tad nekas tāds nebija, tagad pārvācāmies uz dzīvokli un sāk otrā istabā nokārtoties...
Tā kārtošanas jau nav visu laiku, bet ik pa laikam...
04.02.2015 01:43 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Mēs ieradinājām, ka pēc ēšanas un gulēšans uzreiz izvedam ārā, tā ar laiku pati sāka prasīties laukā, kad vajag. ;D Ja pa dienu jums neviens nav mājās,tad būs tā grūtāk. Mēs tāpēc apmācījām vasarā, kad esam pa dienu mājās. Tagad varam neuztraukties, viss vienmēr ir kārtībā. :)
04.02.2015 01:47 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Un Jums meitenes pilnīgi nekad nenokārtojās suns mājās? Jums mazās šķirnes?

Domāju, ka varbūt problēma tajā, ka puika?! Un raksturs viņam arī ļoti smags, kā es saku mazs egoists :D
04.02.2015 01:51 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Man ir meitene.
Domāju, ka tur pie vainas drīzāk varētu būt tas, ka mēs viņu apmācījām, kad bija galīgi maziņa. Tavs jau diezgan paliels, varbūt tāpēc tā pretojās. ;D Manai suncenei tagad arī ir 2 gadi, grūti būtu kaut ko viņai iemācīt, man šķiet. Man viņa tāda brīvdomātāja. :D
04.02.2015 01:54 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Suns man jau ir kops viņa dzimsanas, un mazins visu laiku tika macits ar naskiem, bet neka..
04.02.2015 02:01 |
 
Reitings 2059
Reģ: 20.11.2012
Mums ir maza pundurtaksīte, 5 mēnešus veca. ir mums arī tas paklājiņš, nokārtojas uz tā pa lielam gandriz desmit gadījumos no tiem desmit,bet čurāt gan citreiz sanāk uz grīdas. Kad pamostamies, uzreiz izvedam ārā nokārtoties, paslavējam :) un īsi pirms gulēt iešanas, izvedam ārā, pa dienu, ari, protams. Suņu audzetaja stāstīja, ka, ja pačurāts iz grīdas, tad purniņš japasmere čurās un rūcot pie pašas galviņas jāsaka nē, jo tas atgādinot suņu mammas rašanos (bet nu tas vairāk kucēniem ) .
Suns ir biežāk javed ārā , kur tad vinam nokartoties, ja netiek izlaists vairak par divām reizēm ārā ?
04.02.2015 02:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Suni tomēr jāved laukā 3 reizes dienā.
Mūsu taksenei tūlīt jau apaļš gadiņš būs, barojam viņu divas reizes dienā, tikai ar speciālo barību, vedam laukā 3 reizes, no rīta, pa dienu un vakarā. Negadījumi vairs vispār negadās kopš kādu 6-8 mēnešu vecuma.

Ja jūs suni vedat laukā tikai divas reizes tad attiecīgi ar dodiet ēst 2 reizes un nepārbarojiet ar kārumiem un našķiem. . Loģiski ka tad ar sunim vairāk gribēsis nokārtoties.

Ja esat klāt tai mirklī kad suns uztaisa ķesku tad vajag viņu uzreiz kaunināt par to, pēc 10 min un vēlāk suns vairs nesapratīs par ko viņu kaunina, vai nu uzreiz vai arī nekad.

Mēs uz mazu mirkli ar gribējām izmēģināt 2 reizes dienā vest laukā, bet jā, sapratām ļoti ātri ka tā tomēr nevar, gan sunim jāciešas ļoti ilgi, gan ar mums tad jāvāc ķeskas un sirdsapziņa ar neļāva tā darīt.
04.02.2015 02:39 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Mes pa dienu esam darbos. Un ka jau rakstiju, ka sunim ir visu laiku uzlikts paklajins, ja vinam vajag vins ieg nokatoties uz taa. Mums ta problema nav kad neesam majas, bet tiesi kad esam majas. Vakara izvedam aara un vins pa nakti sadara tas blenas.
Es jau saku, kad bija mazins vins bija iemacits iet uz paklajina, bet kaut ka laikam ejot sakas sadas problemas.
04.02.2015 11:32 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
manējais izdarās nepareizi tad, ja ir gadījies uzmanības trūkums vai apvainojies. viņš labi zin, kā jāiet uz pamperīša. bet dažkārt iečurā grīdu, ja ir vientuļš, sajuties, vai apvainojies par kaut ko. tur jau lamāt nav jēgas, suņi ir gudri..


kad iet uz paladziņa, slavē, ka malacis, pačurāja kārtīgi, un tā katru reizi slavē!!

varbūt viņam iekaisums vai kāda veselības problēma, ka viņš nepaspēj līdz paladziņam tikt un pačurā pa ceļam?

vai viņam pietiek uzmanības un spēlēšanās?

vai pa nakti suns vispār redz aiziet līdz savam paklājiņam? man suns tumsā slikti redz, tad smilkst un modina, lai pavada viņu...

un vēl svarīgi, vai paklājiņš vienmēr ir laicīgi nomainīts pēc katras reizes?? jo ir suņi, kuri otro reizi neies uz to pašu paklājiņu.
04.02.2015 12:04 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Tiešām ir tik grūti uz nakti izvest vēl vienu reizi? Ne tikai vakarā? Ok, mums lielais suns, bet ārā vedam 4x dienā, pēdējo reizi ap plkst. 23-00 naktī, īsi pirms gulētiešanas.
Varbūt sunim psiholoģiski šķiet - ja saimnieki ir mājās, tad uz paklājiņa nav jānokārtojas.
04.02.2015 12:08 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Veselibas problemu nav, nesen pie arsta bijam, jo izbraucam kopa uz arvalstim.
Spelejamies cik vien vins velas, milojam, runajam.. domaju ka pietiek..
Pa nati suns aiziet uz paklajina, bet ne katru reizi.. un vienmer nomainu tiiru pec tam..
04.02.2015 12:09 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Mes vedam vinu ārā paša vakara ap 23! Meitenes ludzu bez šitiem - tiešam gruti utt. , katram dzive ir savs rezims.
04.02.2015 12:11 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Man gan pashai nav suns , bet loti tuviem draugiem ir divi sunishi. Viens nu jau vecaaks un otru panjema tikko pirms ziemassvetkiem puisiiti. Ari mazs sunitis. Taa kaa abi straadaa pa dienu vinji ir sarunajushi ka tikuntaa brauc uz maajaam pusdienas laikaa lai pachurinaatu mazo. Snaak suni vets laukaa 4x dienaa. Teica,ka esot gruuti bet tas esot kaa vinji pieradinaaja vecaako suni darishanas kartot tikai laukaa.


Pirmos 6 meneshus 4 x dienaa ved lauka, pec tam 6 meneshus paries uz 3, un veelaak pamaziteem uz 2 .
04.02.2015 12:12 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Nu ja vedat 23 un tāpat naktī nokārtojas, varbūt mazliet jāpamaina ēšanas režīms? Tā teikt, uz vakaru neko nedot, bet gan no rīta, pusdienās.
To jau nevarēja saprast, jo vakars nav gluži nakts, un es tikai pajautāju. Ne jau man ir problēma, acīmredzot, tas jūsu režīms kaut kur pieklibo.
Vai, ja aizdomas, ka suns tā varētu reaģēt pret pārvākšanos, apstākļu maiņu vai tā kaut kā izrāda savu raksturu, domāju, jākonsultējas ar kinologu kādu.
04.02.2015 13:43 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
suņi ir jāmāca jau no bērnības pie tualetes tagad jau divi gadi nez vai varēs izmācīt niķi. Mans suņu puika iemācījās jau otrajā dienā mājās kārtoties uz paklājiņa noteiktā vietā, bet pienākot laikam vedot ārā, veiksmīgi pieradinājām pie āras. Tas ir pacietības jautājums no saimnieka puses.
04.02.2015 13:47 |
 
Reitings 48
Reģ: 29.01.2009
Sunim jāsaprot, ka tas, ko viņš dara, noved viņu pie nelāga iznākuma - t.i., jādod iekšās. Ja mazs suns, tad baigi nesitīsi, bet nu, normas robežās.
Varbūt viņš uz kaķa pusi vairāk un tur, kur ir nokārtojies, jāsatīra, vietā jānoliek bļodiņa ar ēdienu. Viņš pats negribēs ēst no turienes, tajā vietā arī nekad vairs nekas neatkārtosies.
Sišana + šī metode ir pārbaudīta uz kaķiem un suņiem. strādā.

Tagad suns var izturēt visu dienu bez iešanas ārā. No rīa, piem, ap 6iem izlaiž, tad nākamo reizi vēlu vakarā. ir iemācījies ciesties, viss OK.
04.02.2015 13:47 |
 
Reitings 48
Reģ: 29.01.2009
Es vispār uzskatu, ka sunim jāpielāgojas, kamēr viņš ir kucēns un kamēr tiek vests uz apmācībām. Kad jau liels, nu, pēc pusotra gada vecuma, tad viss- sunim jādzīvo cilvēka dzīve, nevis otrādi. Kādreiz visādi podi tika gāzti, tagad ir paraugsuns.
04.02.2015 13:48 |
 
10 gadi
Reitings 2726
Reģ: 29.01.2009
man ir čivavas puika un problēma tāda ka mēdz mājās pacelt kāju ,uz dīvāna, uz skapjiem utt- kā no tā atradināt?
kakā dažreiz arī uz grīdas nevis uz paklājiņa,
agrāk man bija tojterjers-arī kakāja kur pagadās plus vel čurāja uz paklāja lielā, es esmu samierinājusies jo māci vai nemāci viņi tāpat nesaprot.
04.02.2015 13:51 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
Sunim jāsaprot, ka tas, ko viņš dara, noved viņu pie nelāga iznākuma - t.i., jādod iekšās. Ja mazs suns, tad baigi nesitīsi, bet nu, normas robežās.


tu esi slima? bērnībā sista?? nabadzīte... kur tādi cilvēki rodas uz pasaules??? man tevis žēl.
04.02.2015 13:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits