Arī Rīgā ir daudz jauniešu, kuri nepārvalda krievu valodu, pat minimālā līmenī. Protams, galvaspilsētā ir lielākas iespējas to dzirdēt/pielietot/apgūt, bet tas nenozīmē, ka latviešu jaunieši šo iespēju vienmēr izmantotu. Bet piekrītu, par Daugavpili to gan nevarētu pateikt. Tur vairākums jauniešu prot krievu valodu, pat ļoti labā līmenī.
Piekrītu Artai, tas ir vairāk atkarīgs no vides un cilvēku loka, ar kuriem kontaktējies. Un lai valoda tiešām "iesēstos" to praktiski ir jāizmanto diendienā, nevis tikai retu reizi uzrunājot kādu garāmgājēju.
Mums skolā pasniedza krievu valodu no 7. klases. Bija dota iespēja izvēlēties otro svešvalodu, proti - vācu vai krievu valodu. Lielākā daļa izvēlējās krievu, mazākumam vajadzēja piekāpties, tostarp arī man. Klasi sadalīja divās grupās pēc zināšanu līmeņa. Respektīvi, vienā grupā skolēni nezināja pat elementārus vārdus, bet otrā grupā valodu prata jau sarunvalodas līmenī. Pati biju otrajā grupā. Stundu formāts tāds vairāk diskusiju veidā, varbūt grūtības sagādāja pareizrakstība, bet tas arī viss. Eksāmenu nokārtoju bez piepūles, iegūstot A līmeni. Bet jāatzīst, neko daudz no šīm stundām neiemācījos. Arī tie - kas jau iesākumā nezināja krievu valodu, skolas solā diži daudz arī neieguva (pēc viņu pašu vērtējuma).