Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jauns sākums

 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Sveikas meitenes!
Vispirms brīdinu, ka šīs nebūs viena no tām ''Gribu notievēt, tagad ēdīšu veselīgi!'' NĒ. Šī būs diskusija saistītu ar veselīgu dzīvesveidu, veselīgu bet GARŠĪGU ēdienu, receptēm, utt. Varat skaitīt kalorijas, bet es to nedaru un pat nesveros, lai gan mans mērķis ir notievēt, galvenokārt gribu justies labi, uzlabot veselību, atklāt jaunu garšasg pasauli.
Nedaudz pastāstīšu par sevi.
Svēru 56kg līdz hormonālās tabletes bija liela nepieciešamība manā dzīvē, gada laikā pieņēmos par 20kg (!!!!!!) , tā turpinājās, kamēr tagad pēc 5iem gadiem es sveru 100kg. Jā, šausmīgi, vai ne? Šīs tabletes palielināja manu apetīti un es riju visu, ko varēju rīt. Protams, bija tie periodi dzīvē kad es teicu ''Viss! Tagad sportošu, ēdīšu veselīgi, nu tik būs!'' Un tā dažas dienas, līdz tu skaties uz čipšiem veikalā un saki pie sevis, ka tas jau nekas traks nebūs. Ēdiens bija mana atkarība! Cik slimi tas ir? Mana dzīve sastāvēja no makaroniem ar sieru, maizītēm, čipšiem, spinātmaizītēm kuras tik ļoti mīlēju, visādi našķi kuriem nevarēju veikalā paiet garām. Un tad vienā dienā attapos, ka es sveru 100kg! Tas skaitlis mani biedēja. Tā jau saka, ka visu nogriezt ar nazi nevar, bet es negribu svērt tik fu***ng daudz!
Nu ko, izmetu VISU no ledusskapja. Žēl nebija, jo es biju ļoti dusmīga uz sevi par tādu palaišanos. Izmetu arī miltus, sāli... Nu visu, ko es biju nolēmusi nelietot uzturā. Īstenībā, liela sāls mīļotāja nekad nebiju. Es esmu pilnībā atteikusies no makaroniem (arī pilngraudu nelietoju), kartupeļiem, maizes (izņemot rudzu maizi, bet tās ir labi, ja divas šķēlītes pa dienu), kviešu miltiem, krējuma, majonēzes, nu visa sliktā... Es aizgāju uz veikalu, sapirku augļus, dārzeņus, zaļumus, tunci (savā sulā, ļoti labs) vistas fileju (vienīgā gaļa ko ēdu, jo liellops, jērs, utt negaršo un no cūkgaļas atsakos), Rimi ir garšīga rudzu maize tādā konusiņā, ko tur uz vietas cep, šķiet ka 80% bija rudzu milti un graudi, sēklas, ļooooti garšīga) lieso sieru (šajā gadījumā tējas, vai ''jāņu'') un vairs NEKĀDI saldinātie dzērieni... Krējuma vietā izmantoju Lakto bez piedevām, atšķirību tiešām gandrīz neredzu. Rīsi - brūnie vai tvaicētie! Nekādi kūpinājumi, marinējumi, cīsiņi, utt... Neizmantoju sviestu vai margarīnu. Ir daudz dažādu veselīgu alternatīvu sviestam, piemēram avokado.

Kāpēc šo diskusiju veidoju? Es ceru, ka varu iedvesmot citus un citi iedvesmot mani.
Ā!!!!! Otrajā dienā iegādājos tvaicējamo katlu. Tvaicēts ēdiens ir ideāls! Ļoti garšo. Vistai izmantoju dabīgās garšvieliņas bez sāls. Ar dārzeņiem var ļoti izpausties. Arī salātos - jebkas, mērcei izmantojot Extra Virgin olīveļļu, dabīgās garšvielas - super!
Sākumā domāju, ka jutīšos badā jo esmu pieradusi pie milzīga kaloriju daudzuma katru dienu! Bet es esmu ļoti labi paēdusi.
Vēl kas... olas! Dzeltenumus tik pat kā nevienu! BalticOvo ir olas baltums paciņā!
Augļus ēdam dienas pirmajā pusē un neaizraujamies!



Tātad, diskusijas mērķis ir atrādīt, ko ēdam! Ja Tu jau piekop veselīgu dzīvesveidu, pievienojes un atrādi arī Tu, ko ēd un dalies ar receptēm. Ja esmu tevi iedvesmojusi un arī Tu gribi atklāt veselīga uztura pasauli, sāc šodien! Ja līdzekļi atļauj, iztīri ledusskapi no visa sliktā!
Dalamies ar garšīgajām, veselīgajām receptēm! Pastāstam, ja esam atklājušas ko jaunu (produkti mikšļi, utt) - IEDVESMOJAM VIENA OTRU! Veselīgs ēdiens var būt garšīgs ēdiens! Viņam ne būt nav jābūt pliekanam vai bezgaršīgam.
22.01.2015 16:53 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Svēru 56kg līdz hormonālās tabletes bija liela nepieciešamība manā dzīvē, gada laikā pieņēmos par 20kg

Man grūti uztvert visu tekstu, ja cilvēks pat tik daudz nezina, ka ja ir blakusparādības- tabetes ir jāmaina, nevis jāpataisa par bubuļiem,kas mistiski palielina apetīti tiktālu,ka gada laikā nemani atšķirību!
22.01.2015 16:58 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Gari sanāca, bet nu nekas.

Dalos ar dažām savām bildītēm.

- pirmo reizi izmēģinot tvaicējamo katlu (Philips, pirku Cenuklubā - tagad patīkamas atlaides)

- Brūno rīsu un dārzeņu kotletes. Visu savārot kopā, kamēr mīksts, pēctam ar rokām izmīca, pievieno 2 ēdamkarotes olu baltumu, jeb viena ola, atdalot dzeltenumu. Apviļā rīvmaizē (rudzu vai pilngraudu) un cep un lēnas uguns olīveļļā.

- Mani ikdienas salāti ar garšīgo rudzu maizi ko pieminēju un nedaudz liesā siera.


- Smūtijs, NEBLENDERĒTS! 2 kiwi sīki sasmalcināti, 2 ēd.k olas baltuma, nedaudz spināta un bio Lakto bez piedevām!
Kafija garšo balta, pie tās pieleju vājpienu. Ir savādāk, bet garšīgi!
22.01.2015 16:59 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Dzer daudz ūdeni (2-3l dienā), lai skalojas un tīrās viss, citronūdeni no rīta, lai vielmaiņu iedarbinātu.
22.01.2015 17:00 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Man grūti uztvert visu tekstu, ja cilvēks pat tik daudz nezina, ka ja ir blakusparādības- tabetes ir jāmaina, nevis jāpataisa par bubuļiem,kas mistiski palielina apetīti tiktālu,ka gada laikā nemani atšķirību!



Protams, ka manīju atšķirību, es vēl biju maza un nepilngadīga meitene, pie ginekologiem nekad nebija patīkami iet, tāpēc ēdu visu ko gribēju un īpaši neaizdomājos! :-) Neiespringstam.
Šai diskusijai ir pavisam cits mērķis!
22.01.2015 17:01 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Jā, dzeru daudz citronūdeni! :-) Zaļo tēju nē, jo negaršo. Bet citronūdenim dažreiz vēl pievienoju svaigo gurķi.
22.01.2015 17:02 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Wow, 20kg un vairāk ir ļoti liels pieaugums svaram.
Kāpēc negriezies pie ārsta, kad bija kaut daži kg klāt?

Ko es ēdu?
Šorīt bija divi tomāti, 150g vājpiena biezpiena ar ēdamkaroti 25% krējumu, divas krūzes kafijas ar 200g piena.
Pusdienās liellopa maltā gaļas mērcd bez kartupeļiem (400g)
Launagā Hartwik grieķu salāti 160g
Vakariņās būs 500-600g dārzeņi vai dārzeņu zupa.

Es savam svaram, mēriem rūpīgi līdzi sekoju.
Mani ideālie mēri ir ja viduklis 65-66cm. Asaras, ja 67cm, jo esmu maza auguma -1,66-1,67m.
Sveros diezgan reti, jo svarīgāki apkārtmēri.
Priecē, ka nav celulīts.
Visām manām draudzenēm daudz labāks augums un formas kā man, viņas mans motivators.
22.01.2015 17:08 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Tā kā regulāri kritiku saņemu par augumu, tad tas mani motivē cīnīties un iegūt labākas formas.
Nepatīk, ja melo un acīs skatoties saka, ka izskatos ok, ja tā nav.
22.01.2015 17:09 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Healthy livin, kas 1. bildē? Zivtiņa vai vista, blakus puķkāpostiem?
22.01.2015 17:13 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
"........., Mana ginekoloģe bija ļoti nesaprotoša un vainoja mani un manu rīšanu :-D
Teica, lai izejot vēlvienu (4o) tablešu kursiņu. Es pateicu nē, jo problēmas neuzlabojās un es tikai turpināju pieņemties svarā.

Kerija_ Tās ir mazās vistas filejiņas! :-) Cenšos atklāt kādu garšīgu baltās filejas zivi. Pagaidām neesmu mēģinājusi, ar zivīm esmu uz ''Jūs'' .
22.01.2015 17:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Līdz pat 100 Kg pieņēmies svarā. . Jopcik, gandrīz puse tava svara, es jau sen būtu skrējusi pie ārsta, bet labi ka esi saņēmusies, tad priecē.

Tu jau daudz esi svaru zaudējusi? Tās hormonālās tabletes cerams ar vairs nelieto.
22.01.2015 17:17 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
No baltajām zivīm pangasija ir ok, man vismaz liekas... ;)
22.01.2015 17:20 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Miss Joker Nelietoju tās tabletes jau gadus 3, bet līdz šim turpināju rīt un neaizdomājos.
Mēnesis nav pagājis, speciāli nesveros jo redzu lielas pārmaiņas spoguļattēlā, kā arī ir tā viegluma sajūta, vispār jūtos ideāli. Pirms tam cīnījos ar migrēnu un sliktu pašsajūtu no treknajiem ēdieniem!
22.01.2015 17:21 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu labi ka nelieto tās tabletes. :)

Jā mēnesis nav daudz, bet ļoti var just to atšķirību ja pareizi ēd un sevi kontrolē.

Pati es skaitu kalorījas, bet arī ne tik ļoti lai zaudētu svaru, bet gan lai būtu laba pašsajūta + es zinātu kādus labumus un sliktumus es uzņemu organismā. Pašai svari ar mājās nav, bet ļoti jūtu kad sāku tomēr sekot līdzi tam cik es ēdu un ierobežot to kalorīju skaitu ko apēdu. Sākumā protams likās ka es mirstu badā, bet tagad jau, kad organisms pieradis es jūtos labi, man daudz nevajag + es labāk zinu kas man jāēd lai būtu paēdusi un uzņemtu organismam nepieciešamos vitamīnus un šķiedras.

Neko sev neliedzu ēst, vienkārši rēķinos ar to ka ja es apēdīšu to čipšu paciņu tad arī man tās kalorījas ir jāskaita klāt visam un jāturas normās. Kādreiz paciņu ar vafelēm būtu stundas laikā apēdusi, tagad es vienu vafeļu paciņu ēdu vairākas dienas, padomājot par to ka ja es šodien apēdīšu mazāk vafeles tad rīt man paliks vairāk :D

Es neesmu no tiem kas sev ko var liegt, vienkārši jāseko līdzi cik daudz un tad jau pašam ar laiku parādās kauns par sevi ja kādu dienu pārsniedz normas, kā pa ziemassvētkiem visas normas tika briesmīgi lauztas un katru dienu kaunējos, pēc svētkiem bija vel lielāka iedvesma turēties normās un arī uzreiz to spēju darīt, kādreiz nebūtu spējusi.

Es savu kalorīju skaitīšanas rituālu esmu pielāgojusi jau tā ka ts man ir tik pat svarīgi kā zobu mazgāšana + Vel es beidzot ēdu brokastis! Kārtīgas! Barojošas! Visu mūžu no rīta dzēru tik kafiju ar pienu un cukuru un pēc tam vairāk kā pusi dienu dzīvoju no gaisa, man tā ar bija labi, bet tā tomēr nav pareizi dzīvot, bet grūti bija iesākt št brokastis, burtiski metās slikti katru reizi kad mēģināju, līdz vienkārši vienu rītu uzvārīju garšīgu oliņu un sapratu ka šo ēdienu man organisms brokastīs ideāli ņem pretī, visu citu man gribējās spļaut laukā jo vienkārši negaršoja pēc ēdiena.

Saldumi un čipšī man vispār nekad nav bijusi liela problēma, man vairāk ir atkarība no riekstiņiem un kārtīgām sātīgām maltītēm.
22.01.2015 17:33 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Pangasija jau nu gan nav tas labākais variants.
22.01.2015 17:40 |
 
Reitings 88
Reģ: 29.07.2010
Tikko izlasīju rakstu (nezinu, cik profesionāls, te variet palasīt, kas pārzina šo jomu vairāk - http://nra.lv/maja/veseligs-dzivesveids/109888-sievietei-vislabaka-ir-sarmaina-dieta.htm

līdz plkst. 14:00 var ēst daudzveidīgus produktus, bet galvenais - ogļhidrātos.

"No rīta ēdiet, ko gribat, bet ēdiet. Pusdienās ēdiet, ko gribat. Tad paēdiet launagu un tieši pulksten 16 nolieciet karoti, lai to nākamreiz paņemtu tikai brokastīs! Ja esat gatavas to ievērot, atliek tikai nomērīt, cik daudz lieko apkārtmēru un kurā vietā gribat zaudēt."
22.01.2015 18:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
tieši pulksten 16 nolieciet karoti


Nu nezinu cik tas būtu labi , varbūt cilvēkiem kas iet agri gulēt, bet ja ir nomodā līdz 1 naktī dēļ darbiem utt. :-/
22.01.2015 18:58 |
 
Reitings 14
Reģ: 22.01.2015
Man arī sanāk pavēlu ēst vakariņas, neko darīt.
Kādas idejas varbūt garšīgai zupai? Dārzeņu + vistas bija jau vakar.
22.01.2015 19:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pameklē tomātu zupas, mani piesaistīja šī :)
http://www.receptes.lv/receptes/tomatu-zupa-ar-vistu-un-olu-fotorecepte/
22.01.2015 19:12 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Lilākoties vistu cepu krāsnī, izvairoties no cešanas uz pannas, kartupeļus, makaronus u.t.t ēdu reti. Ledusskapī nav nekas traģiski bīstams, visu japrot konrolēt, ēdot attiecīgas porcijas, fiziskās aktiviātes un visam jābūt kārtībā.
Pati no rītiem atbrīvēju laiku fiziskajam, ēdu normas robežās to kas nav pārāk labs - piemēram maizi. Vienkārši, cenšos visu turēt līdzsvarā. Agrāk biju ļoti labā formā, varēju kaut katru dienu ēst McDonalds, manam ķerenim jādzīvo kustībā, ja gribu ēst ko vēlos. Pašlaik uzskatu, ka neesmu tādā formā kā biju, mērķis ir sasniegt to ko vēlos.
22.01.2015 19:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mani ideālie mēri ir ja viduklis 65-66cm. Asaras, ja 67cm, jo esmu maza auguma -1,66-1,67m.
Skatos ,ka mums vienaadi izmeeri.Es loti reageeju ,ja ir 1kg vairaak-meeginu uzreiz dabuut atpakal savu svaru!
Man laikam ir veicies ar to,ka garso viss ,kas ir loti vienkaars,viegli pagatavojams.Noteikti varu iztikt bez saldiem eedieniem!Paarsvaraa saknes,daarzeni ,gala,zivs-nekaadas meerces,kur krejums,sviests uttNelietoju neko,kur sinteetika ieksaa!
22.01.2015 19:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!