Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājdzīvnieks - fretka?

 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Sveikas, dāmas!
Noteikti kāda no jums jau ir saimniece šādam mīlulim. Vēlētos no jums uzzināt sekojošas lietas:
*Kur pirkāt? Cik vecu?
*Aptuveni cik izmaksā visas nepieciešamās potes?
*Kādas ikmēneša pārtikas izmaksas? Ar ko barojat?
*Vai viegli iemācīt nokārtoties kastītē?
*Vai smaka tiešām ir tik neciešama? (pašlaik domājam par 2 meitenēm, kuras visticamāk tiks kastrētas)
Taisnību sakot, interesē ļoti daudz kas. Jo vairāk pastāstīsiet, jo priecīgāka būšu. :-)
P.S. Der arī stāsti, kuri balstīti uz radu vai draugu pieredzi.
15.01.2015 18:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Vīra radiem ir tāds. Ja nesmirdētu, tad varbūt pat saprastu tāda turēšanu mājās. Bet viņu mīļdzīvnieks smird kā publiskā tualete. Gan jau kopšanas vaina, bet man tādas asociācijas.

Un viņš kož kājās :D
15.01.2015 18:29 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Ne man, bet draugiem ir :)
1) Abas fretkas pie viņiem nokļuva, kad saviem cilvēkiem bija kļuvušas liekas/apgrūtinošas. Tad fretkas jau bija pieaugušā vecumā, pāri gadam! Tas tikai nozīmē, ka tas ir atbildīgs lēmums, kuru divas ģimenes neturēja..
2) To gan nezināšu.
3) Cik saprotu, baro ar kaut kādu profesionāo barību.
4) Tas ir gaumes jautājums.. Es smaku jūtu, bet tas ir tāpat kā citi saka, ka kaķi vai suņi smird :D Nu dzīvnieks ir dzīvnieks, savs aromāts ir, bet nekas traģisks.
Viņi ar viņiem saitītēs staigāja pa pisētu, mājās viņi pa visurieni drīkst iet, spēlēties.
Visādi kuriozi, daudz smieklu un pozitīvu emociju ar tiem mazajiem brīnumiem :)
15.01.2015 18:39 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Sev gribēju tādu, jo liekas tāds aktīvs un smieklīgs dzīvnieciņš.

Aizbraucu pie vienas meitenes, kurai mājās ir kādi 4 gb.
Nu tā smaka, kas iecērtas nāsīs ieejot dzīvoklī ir vienkārši traka. Pēc kāda laika jau aprod, bet tomēr.
Drēbes arī piesūcas ar smaku.

Beigās izlēmu par labu kaķim, tam vismaz nav smaka.
15.01.2015 18:42 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Jā, es uztraucos par smaku.
Kaut gan paziņām ir trusis un no daudziem dzirdētas briesmu lietas par to kā viņi smird, kā viss dzīvoklis smird. Tomēr cik esam ciemojušies nekad nekas nav smirdējis, trusis omulīgs, lec klēpī - vispār nesmird. Es esmu diezgan jūtīga pret smakām, bet par draugu trusi varu galvot. :-D Protams, viņš nedzīvo būrī, nokārtojas kastītē un guļ tikai gultā. Tie, kuri caurām dienām rokās pa savām sačurātajām, sakakātajām skaidām varbūt varētu arī smirdēt.

Tomēr fretku sakarā neesmu tik droša, ka mana atbildīgā kopšana spēs kaut ko ietekmēt. :-/

Vētrasputns, tas nav nekas jauns. Bieži vien cilvēki bez nekādas iepriekšējas sagatavošanās sapērk sev visādus brīnumus un tad vairs nezin ko ar tiem darīt un kur likt.
Tāpēc arī gribam apsvērt visas iespējamās problēmas un izdevumus pirms 2 tādu iegādes. Rotaļīgi un forši jau viņi ir bezgala. (l)
15.01.2015 18:46 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Kājās kož, jo nav audzināts. Smird, jo nekopts. Kā jau jebkurš dzīvnieks!

1) pirmo pirkām zooveikalā par, ja nekļūdos, 130 ls, otro meklējām ļoti rūpīgi, gribējām izstādēs piedalīties, atradām Igaunijā par 200 ls. Noteikti, noteikti nepērc dzīvnieku ss.lv!
2) dzīvniekus pērk vienmēr jau sapotētus, nevajadzētu būt tā, ka vēl jāpotē. Un, ja tā ir, tad iesaku tur neiegādāties, jo acīmredzot, nav pārots pareizi un kopts.
3) ikmēneša izmaksas.. ap 50eur varbūt. Bet šie dzīvnieki bieži slimo, vari rēķināties, ka gada laikā vairāki simti aizies ārstiem. Pirmreizējās izmaksas ir ļoti augstas - būris 300eur, visi sīkumi vēl kāds 100. Baro ar Hills kitten
4) Kastīti iemācās ļoti ātri! Bet šiem dzīvniekiem pamata mājvieta tomēr ir būrī, respektīvi, kad Tevis nav mājās, viņiem jābūt būrī tur jāatrodas kastītei. Viņi gan gribēs nokārtoties arī citur mājās, bet tie vienmēr būs stūri. Kad piefiksē, kur tas tiek darīts, noliec vienkārši tur kastīti un problēmu nebūs :)
5) smaka ir, kad dzīvnieks meklējas. Kā tas tiek kastrēts (un tas ir jādara pēc 1.meklēšanās), tā smaka arī pazūd uz neatgriešanos. Protams, kastīte ir jākopj ļoti regulāri, māja jātīra un tā.

Ja ir vēl kādi jautājumi, droši :)
15.01.2015 18:47 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.03.2013
Baro ar speciālo fretku barību vai labas kvalitātes kaķēnu barību ;-)
Nav ''mans'' dzīvnieks, to droši varu teikt :-D
Labai informācijai vajadzētu būt te- http://seskumilis.lv/
15.01.2015 18:47 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Bet par ikgadējām potēm neatceros, mūsējai ir alerģija pret potēm, tāpēc jau vairākus gadus netiek potēta. Līdz ar to arī puiku pārstājām potēt un arī ārsts pateica, ka vispār pietiek, ja 1 reizi dzīvē dzīvnieku sapotē, tas darbojas uz visu dzīvi. Ikgadējā potēšana ir vienkārši birokrātija un.. bizness.
15.01.2015 18:50 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Tāpēc arī gribam apsvērt visas iespējamās problēmas un izdevumus pirms 2 tādu iegādes.

Nu to paredzēt, diemžēl, nevar.. Viens mazais jau ir aizsaulē - vēzis. Otram ir problēmas ar mugurkaulu un paralizēts no vidukļa uz leju (bet viņām ritentiņi ir, tā pārvietojas :) ), paņēma abus veselus. Nauda tur ir lieeeela iztērēta abus ārstējot.
15.01.2015 18:52 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Dzivnieks ir.jakopj tad nekas nesmirdes.
15.01.2015 18:53 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Tas, kurš Igaunijā pirkts, viņš arī no vēža nomira.. 5 gadu vecumā. Vēzis izrādījās iedzimts un jau paaudžu paaudzēs visiem tur ir bijis.. Izvēlies rūpīgi no kā pērc!
15.01.2015 18:56 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Tik daudz jau uzzināju kā nepirkt zoo veikalos un no rokas. Varbūt, klaviatura, zini kādu labu audzētavu vai audzētāju šeit pat LV? Par Inčukalna audzētavu neko labas atsauksmes nav. (t)
Kāpēc obligāti jābūt būrītī? Biju domājusi, ka ekonomējot uz lielo būri varētu izmantot 2 palielus būrus, kuri nelietoti man stāv garāžā. Pārvadāšanai un varbūt vietiņai, kur viņi var ielīst pagulēt. Klāt piepirkt trubas un citas lietas izklaidei, jo mums ir pilnīgi brīva, liela istaba, kuru varam iekārtot tikai viņiem. Uz kaķa kastīti nav iespējams pieradināt iet?
Šādu?
15.01.2015 18:57 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Draudzenei bija. Pie labākās aprūpes un labiem saimniekiem sagrauza visu iespējamo mājās, koda, skrāpējās, nevaldāms mežonēns bija. Pat pieskarties nevarēja, par glaudīšanu vispār nerunājot. Viņa bija laimīga, kad pārdeva un tika vaļā.
15.01.2015 18:58 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Par izmaksām - ļoti palīdzēja
dzīvniekus pērk vienmēr jau sapotētus, nevajadzētu būt tā, ka vēl jāpotē.
Ar to man pietiek.. par neparedzētiem gadījumiem, izdevumiem pašlaik nedomāju. Ja arī gadīsies, tad nekas cits neatliks kā doties pie ārsta un maksāt, tas tā ir ar visiem dzīvniekiem.

vetrasputns, viņiem raksturīgas tādas problēmas ar mugurkaulu, jeb tas kāds nelaimes gadījums?
15.01.2015 19:02 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
TwistTheLeaf, it kā saka, ka tādi mežonēni pārsvarā izaug zoo veikalu būros, jo netiekot laicīgi socializēti un pieradināti pie rokām. Tas, protams, atkarīgs no zoo veikala un tā pārdevējām, jo dažas jaukas pārdevējas tiešām apčubina un apmīļo tos dzīvnieciņus ikdienā barojot un tīrot būrīšus.
15.01.2015 19:06 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
vetrasputns, viņiem raksturīgas tādas problēmas ar mugurkaulu, jeb tas kāds nelaimes gadījums?

Cik saprotu, tad tā ir bijusi veca trauma pie iepriekšejiem saimniekiem un tad izlīda laukā atkal. Viņš it kā piekliboja, bet saimnieki tur bija melojušies riktīgi, ka tik sasities vai kā, nu, ka nekas nopietns.
15.01.2015 19:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Pirmkārt, seski neko negrauž, jo viņi ir plēsēji, nevis grauzēji. Par nokostu peli vai zvirbuli es brīnītos mazāk kā par sagrauztu.. jebko. Viņiem patīk vienīgi gumijas izstrādājumi, piemēram, pults pogas, dzēšgumijas, bet tās ir jātur labi tālu, jo atliek seskam tādu dabūt, viņš sāks grauzt, kaut ko norīs un vārīgāku var tad pa taisno vest uz klīniku. Puikam gan viss gāja pa taisno ārā :D Meitenītei katra šāda mūsu neuzmanība beidzas ar dakteriem.. Mežonēni viņi ir meklēšanās laikā, ar to var rēķināties. Meitenītes ir jākastrē pirmās meklēšanās laikā. Respektīvi, jāsagaida meklēšanās, jāpacieš, cik briesmīga viņa pēkšņi paliek (kož, neguļ normāli, ož, utt), jāiepotē, lai meklēšanās pāriet un, pēc ārsta apskates, var veikt kastrāciju.
15.01.2015 19:06 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Un par tiem būriem. Tu pat iedomāties nevari, kur sesks var uzlīst un ko izdomāt sadarīt. Viņiem obligāti jāatrodas būros, kad neesi mājās! Līdz ar to ir ieteicams un seskumīlī visu visvairāk atzītais būris - Ferret nation - pietiekami plašs un drošs. Ja seski nevar sadzīvot (meklēšanās laikā tā būs), būri var nodalīt, lai viens pie otra netiek. Var jau ņemt citu būri, bet skaties, lai restītes ir šauras, šauras! Trušu būri noteikti nederēs.
Tādā kastītē gan domāju, ka viņi neies, bet nu arī, protams, no dzīvnieka atkarīgs. Neviens, ko zinu, tādā neiet :D Parasti izmanto vai nu kastītes ar zemām malām, vai paladziņus (kurus klāj slimniekiem gultās, kas uzsūc mitrumu), citi izmanto avīzes, tā lētāk. Kā sesks nokārtojas, savāc un miers. Kastrētam seskam arī izkārnījumi maz ož.
Audzētāji.. dažus zinu, bet zinu arī, ka nepatīk, ka sauc publiski. Sazinies ar seskumīli, kluba vadītāja Sarmīte ir fantastiska sieviete! Vari mēģināt arī tikt pie citu pamestiem dzīvnieciņiem caur klubu.
15.01.2015 19:11 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Cik pretīgi no iepriekšējo saimnieku puses. Labi, ka nonāca pie tevis, savādāk labu galu visticamāk nebūtu ņēmis.

Kāda nevar ieteikt kādu tiešām labu audzētāju vai audzētavu Latvijā?
15.01.2015 19:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Paskatījos, ka seskumīļa mājaslapā ir norādīti. Sazinies ar tiem vai arī ar Sarmīti, arī viņas kontakti ir mājaslapā, vai vari atrast draugos. Esmu droša, ka viņa Tev palīdzēs :)
15.01.2015 19:16 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
klaviatura, varbūt man vēsulē vari nodot kādus kontaktus? Bet paldies, Tev, vismaz zināšu uz kuru pusi skatīties! :)

Jūs savām fretkām dodat dzīvas peles vai cāļus? :-O Es tiešām nevarētu un nedotu. Vai viņiem nekaitē šāda iztrūkstoša maltītes sastāvdaļa?
15.01.2015 19:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits