Mājas uzkopšana.

 
Reitings 15
Reģ: 27.01.2014
Sežu savā bardakā un prātoju- karto cik bieži gribi, bet nekad nav tā perfektā tīrība. Vari nevākt māju visu nedēļu un vienā dienā visu izberzt, tik un tā nakamā diena ir kā visas pārējās. Mēģināju sadalīt pa dienām tīrīšanu (pirmdienas vannasistabai, otrdienas guļamistabai utt.), tas protams nav labākais variants dēļ darba grafika. Darba dienās nepietiek laika pabeigt visu kārtīgi. Vienmēr kādi ķeksīši paliek. Negribas arī vienu no retajām brīvdienām pavadīt beržot podus, kā nekā gribas arī sevi palutināt ar kādu filmu, sejas masku un kapučino.
Tapēc interesanti būtu zināt kā jūs meitenes apvienojat aizņemto darba dzīvi, sevis lutināšanu un mājas uzturēšanu kārtībā.
14.01.2015 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
gandriiz katru piekdienu, ja nesanaak piekdien tad ssdienaa, ar draugu tiiram dziivokli. vienu nedeelju vinjsh vannasistabu - es - viesistabu un guljamistabu, naakoshajaa es vannasistabu vinjsh paareejo. un tad ir puteklju slauciishana, griidas sukkneeshana/mazgaashana, poda/izlietnes/dushas tiiriishana.

pa nedeeljas dienaam izsuukneeju griidu, un iemetu dreebes mazgaajamaa mashiinaa. mazgaajam traukus katru vakaru peec vakarinjaam. +/- piekopju mazo bardaku - salieku dreebes skapii, salocu segu, novaacu kkaadas lietas, kas staav kur nevajag.
14.01.2015 15:36 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Kad man ir brīvs vai esmu viena, taisu lielāku uzkopšanu, darba dienās vai laikā, kad mājās neesmu viena, cenšos uzturēt kārtību.
14.01.2015 15:54 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Man māja ir var teikt teicamā kārtībā, es tā vismaz spriežu redzot kā citi dzīvo aizejot ciemos. Un nav nekādu lielo tīrības dienu, katru dienu nokopju, aiz katras ēst gatavošanas notīru plīti un sienu, uz galda virtuves neko neturu tīrs galds, traukus nomazgā uzreiz pēc ēšanas, grīdu mazgā kā redzi ka netīrs, uzsūc tāpat, nu ko tur piebilst, bardaks neveidojas nemaz un varu uzņemt ciemiņu katrā laikā


Man ir tieši tāpat.
Nav tā, ka esmu vājprātīga pedante, bet es nevaru mierīgi nosēdēt, ja redzu, ka, teiksim, kkur stāv tukša krūze, nevietā nolikta drēbe vai citādi.
Daudziem esmu novērojusi, ka lielāko nekārtību rada izmētātas mantas un apģērbs.
Man liekas, ka, ja katrai lietai ir sava vieta un spēj lietas atlikt atpakaļ tur, kur tām jāstāv, problēmām nevajadzētu rasties.
Drēbes - ja tīra, tad skapī uz pakaramā / salocīta plauktā, ja netīra (vīram) vai 1-2x vilkta (man) - veļasgrozā.
Trauki - pēc ēšanas nomazgāti un savās vietās, pēc gatavošanas, pirms vakariņām - virtuves virsmas notīrītas.
Katru dienu ar putekļu sūcēju.
Utt
Reizi divās nedēļās taisam lielo tīrīšanu (plaukti, putekļi uz skapjiem, grīdas mazgāšanas visur...)
Ciemiņi var nākt jebkurā diennakts laikā, nekad nebūs kauns nekārtības dēļ, jo tādai īsti nav iespēju uzrasties, ņemot vērā to, ka mums abiem šīs lietas notiek automātiski un nekārtība ļoti nepatīk.

Tagad gan mājās izskatās pēc maza bardaciņa, jo paņēmām mazu kucēnu. Katrā istabā uz grīdas ir paklājiņš čurāšanai un pa grīdu izmētātas graužamās mantiņas. Bet tur gan neko nevar darīt. :-P
14.01.2015 15:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Bet kur jūs liekat neizgludinātās drēbes? es slēpju skapī vai sametu uz krēsla.. vot tā ir mana lielākā problēma
Novietoju uz gludināmā dēļa.. man nepatīk uz viņām skatīties, tāpēc nākas vien to darīt dienā, kad izžuvušas vai arī nākamajā :D
Bet vispār cenšos pirkt drēbes, kas nav jāgludina
kad pērku drēbes, vienmēr pievēršu uzmanību to kopšanai... pārāk ''sarežģīts'' apģērba gabals atsit apetīti iegādāties.. :D

meitenes, ar kādu slotu/lupatu jūs mazgājat grīdas?
Bija šādas:


Tomēr, manuprāt, vistīrāk uzkopjas ar švammīti un parastu lupatu četrrāpus :D
14.01.2015 15:57 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
meitenes, ar kādu slotu/lupatu jūs mazgājat grīdas?

Ar vīra veco T-kreklu. :-D
Vienreiz eju pāri ar ūdenī atšķaidītu līdzekli grīdas mazgāšanai, otrreiz - ar tīru ūdeni, kurā iepilināta ēteriskā eļļa (pārsvarā lavandas vai citrusu).
Tas viss, protams, uz ceļiem.

Man ar tām slotām kkā neiet. Liekas pārāk "bezpersoniska" pieeja grīdas mazgāšanai. :D
14.01.2015 16:06 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Tomēr, manuprāt, vistīrāk uzkopjas ar švammīti un parastu lupatu četrrāpus

ļoti iespējams, atceros ka pie vecākiem tā tīrīju māju, arī viena dzīvojot izmantoju vecos t-kreklus.. bet tagad mani 170 kv.m manai mugurai un ceļiem četrrāpus būtu par traku!

esmu izmēģinājusi tādu kā Favel pirmajā bildē - sākumā biju sajūsmā, bet tagad jau vairs nepatīk un atgriezos pie mikrošķiedras grīdas lupatas.. bet līdz galam nepatīk..
14.01.2015 16:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012

Mazgāju ar šo, bet sajūsmā neesmu. Tiešām daudz labāk ar vecu t-kreklu, bet slinkums uz ceļiem rāpot :D
14.01.2015 16:09 |
 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Es dzīvokli parasti tīru katru dienu, kad nekur nav jāiet ( Reti kad kaut kur jāiet). Tīrīšanā ietilpst praktiski viss - grīdu mazgāšana, paklājā izsūkšana, virsmu tīrīšana, kā arī virtuves un vannas istabas tīrīšana. Tas neaizņem vairāk kā 1,5 h dienā. Esmu ļoti pedantiska, ļoti patīk, kad viss ir tīrs un laistās. :)
14.01.2015 16:10 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Man šobrīd mājās ir tāda kā Selīna ieliktajā bildē...neteikšu, ka esmu sajūsmā, bet tik cik es mazgāju grīdu, funkciju tā slota kaut kā pilda, tā kā ir ok :D
14.01.2015 16:11 |
 
Reitings 3
Reģ: 13.09.2012
Man ļoti palīdz mazs knifiņš. Lai istaba izskatītos tīrāka, esmu iecienījusi tās dekoratīvās kastes. Visu lieku iekšā tajās, lai būtu mazāk elementu, jo, ja par daudz, tad neatkarīgi vai tīrs vai netīrs, izskatās kā bardaks.. :-D
14.01.2015 16:12 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Protams, ja man būtu divstāvīga māja, tad gan es noteikti meklētu ideālo slotu :D ;)
14.01.2015 16:12 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man ir gan tā taisnstūra slota kā Selīnas bildē, gan veci t-krekli. Es tik nesaprotu, kapēc t-krekls automātiski nozīmē rāpošanu uz ceļiem? Es arī t-kreklu smuki uzvelku uz slotas un mazgāju.
14.01.2015 16:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja nebūtu bērna, kaķa un vīrieša, es dzīvotu sterilā vidē! :D Bet tā - paspēj tik aiz visiem novākt... Savu pedantismu esmu iemācījusi nedaudz apspiest, ģimenes miera labad, lai nav visu laiku jāpukst. :-P
Kopumā piekārtots tiek katru dienu. Mantas, drēbes, trauki un viss, kas mētājas ne savās vietās, tiek novākts. Dušu/vannu mazgāju uzreiz pēc mazgāšanās (kad citi mazgājas, tad satīru pirms es eju un pēc tam, kad pabeidzu mazgāties). Tualetes podu - apslauku un izberžu uzreiz pēc lielajām darīšanām, tāpēc pricnipā vienmēr tas ir ļoti tīrs. Izlietni un plauktiņus apslauku, kad zobus tīru vakarā (daru to pēdējā no visiem ģimenes locekļiem).
Ik pa laikam uznāk apnikums, bet tāda baigā bardaka nav.
Putekļus slauku reizi nedēļā (atsevišķas virsmas biežāk). Grīdas tiek pucētas reizi nedēļā un kopš dzīvoju mājā ar teju 3 stāviem, tad man to reāli riebjas darīt (aizņem ļoti daudz laika) un tad nu sagaidu, kad vīram būs brīvāks brīdis un daram to kopā. Un noteikti glābj tas, ka mēbeles un grīdas ir gaišas - nekādus putekļus vai gružus lāga saredzēt nav iespējams. :-D
14.01.2015 16:19 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Es tik nesaprotu, kapēc t-krekls automātiski nozīmē rāpošanu uz ceļiem?


Rāpojot var apskatīt netīrumus tuvplānā :-D
14.01.2015 16:20 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Dell - ā, skaidrs! :D :D Aij, man tuvplānā neinteresē. :D
14.01.2015 16:24 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jā, esmu wannabe pedante, es arī ik pa laikam paplānoju - varētu vienu dienu to telpu, vienu to, bet kaut kā vairāk par pāris dienām neizdodas, līdz ar to šo atmetu. Tagad kārtoju/tīru vienk katru dienu, tā, katru dienu ātri visam pārejot pāri, nemaz nepaiet tik daudz laika. Un esmu no tiem, kas labāk iet ar mierīgu sirdi gulēt (vai prom no mājas), zinot, ka virtuves virsmas tīras, nevis izmanto to laiku, lai ilgāk pagulētu. Vienīgais, kas rada nekārtību (ja neskaita galīgi ne-pedantisko draugu), ir pāris mēbeļu trūkums, līdz ar to mantas sagrūztas esošajās, kas neizskatās forši, bet, nu, mums jau tā nav nemaz tik daudz mantu, ja neskaita manas DIY kastes, kas sievietei, manuprāt, ir pilnīgi normāli, tāpat kā draugam viņa piederumu kaste. Bet, jā, vispār pēdējā laikā man ir salīdzinoši liela kārtība (nu, tā, ka, ja pieteiktos ciemos negaidīts ciemiņš, man pietiktu ar 5 min). Starpcitu, pat suni ir izdevies ieaudzināt ļoti kārtīgu, par ko man baigais lepnums. 8-)
14.01.2015 16:25 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Atslēgas vārdi ir - noliec tur, kur paņēmi. Dažādus niekus nenoliekot vietā arī rodas nekārtība. Māju tīru 1x nedēļā, tas aizņem +/-5h, pa nedēļu tāpat uzkopju virtuvi, vannasistabu. Ja nāk ciemiņi, tad ātri uzsūcu grīdas.

Varētu jau tīrīt katru dienu pa vienai telpai, bet man tas liekas nejēdzīgi - katru dienu tīri, bet tāpat kārtības nav. Tā vietā labāk ziedoju savas 5h un nedēļu viss ir kārtīgs un tīrs.
14.01.2015 16:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Wellcome, man ir analoģiski, un pat ja nāk ciemiņi es faktiski visu nogrūžu vienā istabā kurā neviens neiet ....:-O
14.01.2015 16:30 |
 
Reitings 88
Reģ: 02.01.2015
Maju tiru katru vai katru otro dienu, jo gridas visatrak paliek netiras. Dzivojam divata un ir nemitiga iesana ara un ieksa, ar ara apaviem pa virtuvi, istaba vel ieskriet pec telefona un tad ara. Visbiezak jauzkopj virtuve, tiek gatavots ediens katru dienu. Te skatos ka katra pliti uzreiz pec gatavosanas notira, tacu ne vienmer luste ir, tad nu atstaju, jo jaiet citi darbi darit, un diezko pievilcigi neizskatas pec 2 dienam, tad nakas paberzt. Vannasistaba ir tira, jo pods aiznem 5 min, vannu cak cak ar svammiti un ar puteklusuceju gridu. Istabu ari izsukneju katru otro dienu, drebes skapi samestas biezi vien, tacu tas man ir ka ieradums biezi kartot un locit drebes skapi pa brivo bridi. Uzskatu, ka parejam mebelem, kas atrodas istaba ir jabut ar attiecigiem objektiem nevis apkrautiem ar drebju kalniem.
Tacu par virtuvi runajot, man visvairak interese, kur lai liek iepirkumu maisus, kuri ir n-tos daudzumos, jau kresli tiek izmantoti ka maisinu pakaramie. :D
14.01.2015 16:36 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Iepirkumu maisiņus gan smuki saloku trijstūrīšos un tad aizņem maz vietas.
14.01.2015 16:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits