Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

attiecības un karjera

 
Reitings 39
Reģ: 04.01.2015
Sveikas. Ilgi domāju vai rakstīt šo problēmu un vai tā vispār ir problēma, bet nosvēros tomēr uzrakstīt.

Lieta tāda, ka esmu studente, studēju ārzemēs, šobrīd atrodos starpposmā starp bakalauru un maģistru - vajag naudu maģistram, tādēļ šogad strādāju. Studēju ne tāpat vien, bet gan tādēļ, ka vēlos ļoti labu karjeru. Jau zinu, ko un kā vēlos darīt.

Problēma tāda, ka šobrīd man ir darbs, 8h dienā. Es cenšos mācīties vismaz vakaros, bet bieži esmu nogurusi no darba, tādēļ iet lēni. Jāpiebilst, ka mana joma nav tāda, kur pietiek atsēdēt lekcijas, lai visu zinātu un varētu labi strādāt. Visi man zināmie labākie studenti raujas pušu, lai iegūtu papildzināšanas patstāvīgi. Zinu puisi, kurš lai vai kas, bet katru dienu ceļas 6 un līdz 6 vakarā mācās, tas ir diezgan normāli manā jomā, vismaz labajās universitātēs.

Bija ideja, ka es varētu vairāk mācīties brīvdienās. Bet. Man ir attiecības ar puisi un brīvdienas ir būtībā vienīgais laiks, kad tiešām varam pavadīt laiku kopā. Tam aiziet visa sestdiena un puse svētdienas. Attiecības nav tādas, ka mēs grasītos viens otru precēt vai būtu nenormāli iemīlējušies, bet tik un tā mums ir jūtas un patīkami tikties. Viņš arī ir mans vienīgais sociālais kontakts, jo ar draugiem tiekos tikai darbā un internetā. Dzīvē biežākais reizi mēnesī. Tā paša laika trūkuma dēļ.

Attiecību dēļ jūtu, ka varu nopietni nobremzēt karjeru. Apsveru iespēju šķirties un arī maģistra laikā būt viena, un pēc tam vēl kādu gadu vai 2 noteikti arī, jo vai nu iešu uz doktorantūru vai arī uzsākšu karjeru, un tie sākumi nav tie vieglākie. Varētu atsākt attiecības gados 27-28.

Ko domājat par manu lēmumu un šo situāciju?
04.01.2015 13:03 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Nebrīnies, ka ap gadiem 35 raudāsi, ka esi viena un neviens Tevi negrib precēt un būs par vēlu bērniem..Jo kad būsi gatava veidot attiecības, visi labie vīriešu eksemplāri jau būs izķerti un precējušies :)

Bet izglītība ir svarīga, tomēr man liekas, ka nevajadzētu pamest novārtā sociālo dzīvi un attiecības ar puišiem.
04.01.2015 13:19 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ja vēlies savu dzīvi veltīt izglītībai un karjerām, tad dari to. Tā ir tava dzīve.
04.01.2015 13:22 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piekrītu Moonlady.
Katram cilvēkam ir savas vērtības un prioritātes - citam tā ir ģimene, citam super veiksmīga karjera. Choose your destiny. Nav teikts, ka tad, kad būsi veiksmīga karjeras sieviete, nesatiksi savu īsto un vienīgo, bet, ja tev ir tādi uzskati, ka vēlies būt karjeras dāma, varbūt palaidīsi garām.
04.01.2015 13:28 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Nebrīnies, ka ap gadiem 35 raudāsi, ka esi viena un neviens Tevi negrib precēt un būs par vēlu bērniem

Jo dzīves svarīgākā lieta ir nogrābt veci un atražot sevi :D :D :D
Bet piekrītu MoonLady, tā ir tava dzīve un tu vari izvēlēties, kas ir tava prioritāte. Veido savu dzīvit ādu, kādu to vēlies. Un nav teikts, ka studiju laikā nesatiksi kādu, kura dēļ būs vērts izbrīvēt laiku, tas nav tā, ka uz visu mūžu ej klosterī :D - mēdz būt visādi. Bet par sociālo kontaktu gan piedomā - tam nav jābūt puisim, bet paziņas draugi, ar kuriem parunāt, atpūsties, ir nozīmīgi, lai saglabātu normālu apmierinātības ar dzīvi līmeni
04.01.2015 13:30 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
*tādu, nevis ādu :D
Mums ar Apple pie viena doma :D
04.01.2015 13:33 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ja vēlies savu dzīvi veltīt izglītībai un karjerām, tad dari to. Tā ir tava dzīve.


Tev nav jāmeklē attaisnojumi vēlmei šķirties vai sociālo atbalstu tam, ka vēlies attiecības tikai no 28. Veiksmi karjerā! :)
04.01.2015 13:33 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Man patīk Tavs domu gājiens. Ja attiecības nav īpaši nopietnas - izvēlies karjeru! Būs vēl citi skaisti ziedu laiki ar puišiem.
04.01.2015 13:34 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Lai vai kas būtu ar attiecībām - nepamet novārtā karjeru. Ne visām sievietēm dzīvē galvenais vecis, kuram obligāti desmaizi brokastīs uztaisīt. Izvērtē savas prioritātes kārtīgi, lai nav tā, ka pamet karjeru un beigās nožēlo.
04.01.2015 13:38 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet vai tad tas arī ir tik strikti? Vai autore domā, ka, veidojot attiecības, tās nevar apvienot ar mācībām pilnīgi un galīgi tā, ka jāatsakās no otra cilvēka uz vairākiem gadiem?
04.01.2015 13:41 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++++meya
Agrāk varbūt būtu piekritusi pārējām, bet dzīves pieredze rāda, ka meya raksta patiesību.
Izvēlies karjeru tikai tad, ja esi droša, ka ģimeni nevēlies un bērni neinteresē. Ja tomēr plāno ģimeni, tad veido to paralēli karjerai. 27-28 brīvo puišu būs daudz mazāk ka tavā tagadējā vecumā. Labākie jau būs apprecēti. Un liela varbūtība, ka paliksi vecmeita, būsi spiesta veidot ģimeni ar šķirteni vai pajoliņu. Ļoti reti tādā vecumā var atrast super cilvēku.
04.01.2015 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
vai arī viņai būs izvēle nebūt spiestai veidot ģimeni un vienkārši laimīgi dzīvot savu bagātīgo likteni ar kādu mīlnieku, kamēr kāds pavārs cep šiem romantiskas vakariņas. Aprobežotība 101
04.01.2015 13:46 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Nedomāju, ka darbs un attiecības ir šķērslis maģistram. Kāpēc esi no 8h darba dienas tā pārgurusi, ka nevari katru vakaru 2h veltīt macībām? Vagonos ogles krāmē? Vai organisms pārguris no birojā sēdēšanas? Varbūt vitamīni trūkst. Nezinu, visu laiku studeju paralēli darbam, kur bieži ir 10h, ne 8. Pazīstu ļoti daudz sieviesu, kuras magistra grādu ieguvušas nevis atsakoties no drauga vai vīra, bet gan, gluži otrādi, dzīvojoties mājās ggrūtniecības vai bērna/bērnu kopšanas atvaļinājuma laikā. Zinu sievieti, kura iestājās maģistros tikko uzzināja par grūtniecību, jo saprata, ka šajā mierīgajā periodā negrib garlaikoties. Viss ir vnk, jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt. Pēc teksta izklausās, ka negribi to džeku, nu tad arī nevajag, bet nevajag vainot maģistra grāda iegūšanu. Vnk atzīšties tam puisim, ka negribi ar viņu attiecības un miers, kad tev būs īstais tad gribēsi un varēsi visu.
04.01.2015 13:54 |
 
Reitings 39
Reģ: 04.01.2015
Izvēlies karjeru tikai tad, ja esi droša, ka ģimeni nevēlies un bērni neinteresē.

Esmu droša, ka bērnus negribu. Neesmu droša vienīgi par to, ka varēšu izdzīvot 4-5 gadus bez attiecībām. Ir jau bijis tā, un periodiski nāca virsū nenormāli depresijas viļņi. Par šo sāku aizdomāties, jo vakar vikipēdijā lasīju par vienu no savas jomas speciālistiem, nedaudz ieskatījos arī biogrāfijā, un viņš manā vecumā dzīvoja apmēram kā es. Rezultātā viņš sāka lietot narkotikas un neveiksmīgi ārstējās no depresijas ļoti daudzus gadus. Bet zinu, ka paliekot attiecībās un zaudējot laiku mācībām, riskējot noslīdēt kursā un zaudēt stipendiju, nākotnē sevi ienīdīšu par pašreizējo vājumu un karjeras iespēju bojāšanu. Droši vien jāseko teicienam suck it up, jābūt stiprai. Reizēm gan grūti tik daudz spēka sevī atrast.

Ļoti reti tādā vecumā var atrast super cilvēku.

Es nedzīvoju Latvijā un neplānoju atgriezties, pirmkārt jau tāpēc ka Latvijā man nevarētu būt laba karjera. Bet manu darba kolēģu vidū ir ļoti daudz brīvu sieviešu un vīriešu virs 30. Tas mani tik ļoti neuztrauc.
04.01.2015 13:58 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja tu neredzi ar viņu nākotni un apsver domu izšķirties, tad kāpēc nē? jo ko tu reāli zaudē ilgtermiņā, tikai laiku, ko pavadi ar viņu kopā.
04.01.2015 13:59 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Protams, nezinu kadās ārzemēs un kadā profesijā tu tur darbojies, bet es dzīvoju LV, un man zināmās sievietes uzņēmējas (ne zinātnieces), kas nodrošina sevi un bērnus tikai no pašas veidota biznesa + vīra alga (uzskatu, ka normāls ģimenes modelis), visas ir vecumā līdz 35 gadiem, un katrai ir 2-3, vienai pat 4 bērni, kuri sadzimuši tieši posmā no 25 - 35 gadiem, paralēli studējot. Mūsdienās LV ir bieža parādība, ka sievietei ir 2 bakalauri (1.ko studēja pēc videnes, 2.ko studēja, kad smadzenes pieslēdzās sajā jomā, un maģistrs).
Bet droši, nododies karjerai un studijām, ispējams, jau pēc 1-2 gadiem tava domaša na būs mainījusies. Un magistrs jau arī nav 4 gadu garas studijas. Klausi sirdij un viss izdosies :)
04.01.2015 14:00 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Es uzskatu, ka, ja Tu zini, ka šis nav Tavs īstais, tad nav, ko laiku tērēt. Šobrīd saki, ka puisis ir vienīgais Tavs sociālais kontakts, bet draugus satiec reizi mēnesī. Ja Tev nebūs puiša, būs nedaudz vairāk laika, un iespējams varēsi draugus satikt 2x mēnesī vai katru nedēļu uz pāris stundām (draugiem diez vai veltīsi visu sestdienu).

Bet, ja puisis ir īstais, tad neredzu problēmu apvienot. Pati strādāju profesijā, kura noteiktās aprindās ir arī zināma ar to, ka visi ir darbaholiķi, jo jāstrādā ir ļoti daudz (esmu strādājusi arī 2 mēnešus vispār bez brīvdienām, arī tagad es paralēli strādāju). Lielākajai daļai manu kolēģu ir otrās pusītes. Būtu dīvaini, ja nebūtu. Jā, ir svarīgi, kāds ir tas otrs cilvēks. Ja viņš būs līdzīgs, būs ok, bet, ja otram būs 8h darba diena un mājās visu laiku brīvajā laikā gribēs Tev rociņu turēt, skatoties TV, nekas nesanāks.
04.01.2015 14:00 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man šķiet pilnīgi normāli ar draugiem uzturēt kontaktu internetā un tikties reizi mēnesī, kaut retāk! tas nemaina to, cik tuvi esam. un pilnīgi normāli attiecības, ģimeni veidot pēc 30.
ja dzīvē ir cilvēks, ar kuru tiekoties ir sajūta, ka laiks varētu tikt izmatots lietderīgāk, tad ir vērts klausīties sevī ;)
04.01.2015 14:35 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Zini, kā ir? Ja labi grib, var paspēt visu. Mācies brīvdienās, ja puisis ir tev svarīgs un tik pat svarīga uz viņam - atradīsiet laiku, lai satiktos, un arī ja mazāk - nu nekas, puisim vajadzētu saprast Tevi. Bet, ja Tev ir tik virli to visu izbeigt - mazus, varbūt tiešām nav īstais, kad būs - tev būš vienalga, ka darbs un skola aizņem ļooti daudz laikam, tik un tā atradīsi laiku, lai tiktos. Veiksmi jebkurā gadījumā (l)
04.01.2015 16:31 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Ja puisis nav lielā mīlestība, es šķirtos. Veltītu brīvdienas mācībām, atlicinātu laiku kādam hobijam un draugiem. Padzīvotu kādu laiku kā brīva meitene visu laiku veltot sev un tad skatītos uz foršiem brīviem puišiem. Gan jau tie, kas studē to pašu, ko Tu arī būs gana brīvi. Ja Tev ir hobijs kas nav adīšana, ir iespējas arī tur atrast savu lielisko.
04.01.2015 19:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits