Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māte vēlas izjaukt visus svētkus..

 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Pat nezinu, ko lai daru, situācija ir izveidojusies tik stulba un bezjēdzīga, cik nu vien ir iespējams.
Ar draugu mācamies vienā pilsētā, bet dzīvo viņš apmēram 100km no manis. Sarunājām - Ziemassvētkus svinam katrs ar savu ģimeni, Jauno gadu - svinu ar draugu, kopā ar viņa ģimeni. Dzīvoju vēl ar vecākiem, manai mātei sākumā nekas pret, viss kārtībā. Tagad, pēdējās dienās, no viņas puses nepārtraukta kliegšana un bļaušana uz mani, ka man laikam savas ģimenes nav, ka jāsvin kopā ar citu ģimeni, ka man par savu māti ir pilnīgi nospļauties (kaut gan es viņas labā daru visu, ko varu), ka viņa vispār neieredz mani, ja jau Jaunā gada vakarā varu aizbraukt, es atvainojos, bet tā viņa pateica - ma*koties un p*sties, un ja aizbraukšu, tad lai pie reizes savācu mantas un atpakaļ neatgriežos. Centos ar viņu normāli izrunāties - draugs ļoti bieži ir pie manis, mana mamma viņu ļoti labi pazīst, bet ar viņa vecākiem pāris reizes esam tikušies, gribam normāli iepazīties, pavadīt kopā laiku, jo pēc tam laika nebūs - mācības, darbs.. Māte manī vispār neklausās, atbilde - vai tad tev kā tādai lētai padauzai jāiet atrādīties?
Ar drauga ģimeni viss jau bija sarunāts, un tagad pēkšņi uzmest un pateikt, ka nebūšu, jo māte negrib - es nevaru tā, izbojāšu svētkus visai ģimenei. Pat nezinu ko darīt. Situācija ir pilnīgi stulba un strīds - būtībā ne par ko.
Lieki piebilst, ka es neesmu 16 gadīga meitene, kura pati vēl nesaprot ko dara. Pietiekami ilgi jau esmu pilngadīga, lēmumus uzskatu, ka varu pieņemt pati. Dzīvot atsevišķi šobrīd īsti nav iespējams.. Sajūta, ka māte tiešām cenšas jaukt attiecības ar draugu tādā veidā, lai gan vienmēr ir teikusi, ka viņai ļoti viņš patīk un labāku znotu sev iedomāties nespētu.
30.12.2014 14:41 |
 
Reitings 408
Reģ: 16.02.2014
Prieks par tevi! :)
02.01.2015 23:06 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Svētki pavadīti ideāli kopā ar draugu un viņa ģimeni, mamma gan pamatīgi bija apvainojusies, bet šodien pati jau zvanīja, atbraucu mājās, izrunājāmies, un viss ir kārtībā.. Savā ziņā - mācība mums abām, jo pieļauju, ka gan jau arī es sarunāju kaut ko tādu, ko varbūt nevajadzēja teikt..:) Bet viss labs, kas labi beidzas. :)
02.01.2015 22:57 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Tik tiešām dodies pie sava drauga vecākiem, gan jau Tavai mammai tas viss pāries. Galvenais nevajag mātes dēļ tur ar savu draugu šķirties vai ko. Visiem cilvēkiem jau izpatikt nevar, tā ir viņas (tavas mātes) problēma. ;) turies.
31.12.2014 13:16 |
 
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
vislabāk būtu parunāt ar māsu un tēvu ;)
31.12.2014 13:07 |
 
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Nu acīmredzot viņa ir apbižota un greizsirdīga!
31.12.2014 13:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja jau māte nepaliek jaungadā viena pati un taisa histēriju par tēmu, kas tika iepriekš apspriesta un kurā panākta vienošanās, vienīgais secinājums-tavai mammai ir PMS vai mēnešreizes (ja veca, tad menopauzes izpausmes) :D
31.12.2014 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Šķiet mātei ir psiholoģiska rakstura problēmas. Bērns nav vecāku īpašums un vecākiem jābūt priecīgiem, par laimīgu bērnu. Ja esi laimīga pavadot Jg ar draugu, tad tas ir Tavs lēmums, kuru normāls vecāks atbalstītu. Emocionāla ietekmēšana, apsaukāšanās un draudi nav pieņemami. Izskatās, ka tas jau viņai no bērnības, kad negribēja laist ar draugiem ne sētā spēlēties, ne ballēties, jo baidījās, ka tur patiks labāk kā ar viņu un "pametīsi" viņu. Tas nav stingrs vecāks, drīzāk vājš. Stingrs lieliski izprot savu autoritāti un darbību/seku principu - piem. jāmācās labi, nedrīkst bastot stundas. Ja uzliek mīksto šim noteikumam, tad neļauj iet tusēt ar draugiem. Vai nosakot laiku, kad jābūt mājās - uzliec tam mīksto, kādu laiku neļaus tusēt un nedos naudu izklaidēm. Liedzot socializāciju un kontaktu ar vienaudžiem, nekādas labās bērna īpašības un vērtības neattīstīsi.
Esi pavadījusi zsv ģimenes lokā (lai gan ar tādu māti varētu to easy negribēt darīt) un normāli komunicē stātot vecākiem par saviem plāniem, neņem vairs galvā un dari pa savam.
Un vispār, "atrādīties" puiša vecākiem, nu galīgi nav lētas padauzas nodarbe. Tas ir pieklājīgi un parāda, ka jums normālas attiecības. Ar padauzu guļ un vecākiem nerāda.
31.12.2014 12:34 |
 
Reitings 367
Reģ: 30.12.2014
Pelni pati, uzturi sevi un dari ko vēlies. Man tā bija un tas norūda raksturu. Kamēr esi finansiāli atkarīga, mēģini sarunāt. Ja pārmet, ka reti esi mājās, padomā, ko Tu dari laikā, kad esi mājās. Varbūt sēdi pie datora un ar mammu vispār nesarunājies.

Šķiet, ka tev taisnība. Gan jau arī vecākiem mēdz būt UD.
30.12.2014 22:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atrisini situāciju zolīdā ceļā.. Atvainojies drauga ģimenei un pasaki, ka mamma ļoti pārdzīvo, ka Tu tādā īpašā notikumā nevarēsi būt ar viņu, tāpēc paliksi mājās.. Ideāli būtu ja draugs no sevis, ģimenes atsūtītu kaut ko gardu JG par godu.. Tad mātei sajustos respektēta un, iespējams, viņai paliktu neērti par savu rupjo uzvedību :)
Ar drauga vecākiem noteikti vēl būs iespējas iepazīties tuvāk ;)
30.12.2014 22:08 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Liels paldies visām tām, kuras atbalstīja, deva padomus, un kuras vienkārši komentēja!
"Karš" mājās turpinās, māte joprojām paliek pie sava, plus izmet visādas riebīgas piezīmes par mani un draugu visu laiku. Bet vietu, kur vismaz kādu laiku padzīvot esmu atradusi, šovakar sakrāmēšu mantas, rīt no rīta braucu pie drauga un pēc Jaunā gada jau redzēs, kā būs. Bez pajumtes virs galvas es nepalikšu.. :)
30.12.2014 22:06 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Vienkārši ir drausmīgi sāpīgi, ja māte šitā acīs var pateikt - m*uka, k*ce, utt..


Vaina nav tevī, nemaz nemeklē. Redzi, ir tāda lieta kā menopauze, kad sievietei pusmūžā hormoni sāk trakot + vēl tas, ka pašai gribās seksu, bet vecais vairs nevar... Eh nav viegli sievietei noskatīties kā meita izaug, bet pati noveco un pārvēršas no vīnogas rozīnē. Tad nu sieviete cieš & uzvedās glupi kā tāda pusaudze. Atceros kā man rados viena sieviete ņēmās – bija it kā normāla sieviete un te pēkšņi visur redzēja maucību un lamāja, pati naktīs proņukus skatījās, pa dienu gānījās kā kaut ko tik pretīgu var pa Tv rādīt...
30.12.2014 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 4041
Reģ: 02.01.2011
Es laikam teiktu, ka māte ir greizsirdīga. Un tas teksts- ej un pisies, tiešām šķiet, ka viņai skauž.. nevarētu būt kā mātei iepaticies tavējais vairāk nekā vajadzētu?
30.12.2014 21:00 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
tik ļoti izklausās pēc manas muterītes..

no sākuma viss ok, pienāk tā diena, viņa ar tevi vairs nerunā, ir apvainojusies, sabojā tev noskaņojumu, rezultātā tu nekur neaizbrauc, bet viņa - pārlaimīga, ka ir panākusi vēlamo.. (šis bija manu situāciju atstāsts)

nezinu, ko ieteikt.. laikam brauc. jo gan jau viņa tā pat aizmirsīs un beigu beigās jau viss būs oki..
30.12.2014 18:10 |
 
Reitings 400
Reģ: 29.01.2009
Māte rīkojas galīgi nepieņemani pēc tevis stāstītā, kaut gan nevar būt ka vienkārši tāpat pēķšņi tevi tādos vārdos sauktu un puisis kurš itkā patika vairs nav pieņemams. Gan jau tur ir ilgstošāks strīds pamatā. Bet lai nu kā, piekrītu šim
Pelni pati, uzturi sevi un dari ko vēlies.
30.12.2014 18:00 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Pelni pati, uzturi sevi un dari ko vēlies. Man tā bija un tas norūda raksturu. Kamēr esi finansiāli atkarīga, mēģini sarunāt. Ja pārmet, ka reti esi mājās, padomā, ko Tu dari laikā, kad esi mājās. Varbūt sēdi pie datora un ar mammu vispār nesarunājies.
30.12.2014 17:55 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Šausmas, kā man ir žēl tevis! Turies, saulīte!

Es nekad nespēju iedomāties sevi šādā situācijā, bet tev iesaku doties svinēt pie drauga. Kā jau šeit teica- neļauj mammai ar bļaušanu uzvarēt. Mammai jāsaprot, ka esi liela jau...

Izlasot šādu diskusiju tā vien gribās pieiet pie mammas un pateikt paldies par to, kāda viņa man ir. Bet tu turies. Un, ja gribi izkratīt sirdi, droši raksti (esam +/- viena vecuma).
30.12.2014 17:52 |
 
Reitings 231
Reģ: 29.01.2009
Pabļaus un pāries. Brauc svinēt. Tā nedrīkst.
30.12.2014 17:50 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Es iespējams sazinātos ar drauga vecākiem, ka nebūšu. Bet neietu arī uz tām "ģimenes" vakariņām turpat mājās. Bet kopumā grūti iedomāties pat tādu situāciju. Māte tiešām izklausās neriktīga kkāda. Kkāds āķis apakšā, ja jau agrāk bija labi.
30.12.2014 17:42 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man mazlietiņ atgādina pēdējos pāris gadus, kad ar mammu dzīvojām kopā, viņai arī dažreiz nervi uzdeva uz it kā pilnīgiem sīkumiem, kam citreiz vispār nebūtu pievērsusi uzmanību. Man ir trakoti stūrgalvīgs raksturs, kas arī situāciju neuzlaboja... Nebija nekādas apsaukāšanas, bet vienkārši strīdi. Man ir divi varianti - vai nu stress, kas tiek izgāzts uz pirmo situāciju, kas pagadās, vai nu arī, kā jau te iepriekš rakstīja, viņu biedē doma par tevis palaišanu lielajā dzīvē.

Teiksim tā, don't negotiate with terrorists un neierādi viņai, ka ar bļaušanu un apsaukāšanos kaut ko var panākt. Brauc pie drauga, mamma drīz tāpat nomierināsies.
30.12.2014 17:05 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
es saprotu, māte var dusmoties un spert zemes gaisā par kaut ko, kas viņai nepatīk, bet piedodiet, kāāāāā māte var savu meitu nosaukt par mauku, kuci...un vēl teikt ej pisties????

Tur jau tā lieta.. Sirds ne tik ļoti sāp par to, ka negrib, lai braucu prom - nu ja negribi, tad negribi, es darīšu tā, kā uzskatu par pareizāku. Bet tie vārdi, kurus dzirdu no mātes, kuram vajadzētu it kā būt vienam no man vistuvākajiem cilvēkiem - tie šausmīgi sāpina..
30.12.2014 17:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits