Dzīve kā uz plaukstas - internetā

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Šobrīd sociālie tīkli piedāvā visas iespējamās opcijas, lai pasaulei/ paziņām darītu zināmu, ka esi apprecējusies/ izķīrusies/ ko ēd/ kur atrodies/ ko lasi, vai kādu filmu skaties utt.

Kā ar jums? Instagramā liekat ēdiena bildes vai nofotogrāfējat sevi, brīvdienās slēpojot, esot pusdienās pie paziņas un sharojat? Feisbukā publiski paziņojat attiecību statusa maiņu? Ja apzinaties, ka ļoti daudz ko parādat atklāti visiem internetā - Vai nav tāda neaizsargāta sajūta, ka tik daudzi pārāk daudz zina par jūsu emocionālo stāvokli, atrašanās vietu, attiecību statusu,principā - gandrīz visu?
28.12.2014 16:51 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Tas, ka drosiiba internetaa nav, tas skaidrs, bet kops "uzlauza" manu kompi, telefonu (otrs cilveks redzeja visu, ko daru sava telefona un datoraa uz sava ekraana), ja godiigi, man palika vienalga par to droshiibu un arii ieprieksh nekur neko nepubliceeju, nelieku selfijus, nerakstu, ka esmu stavokli, ka esmu ar kaut ko kopa un kur dzivoju... :D
28.12.2014 23:58 |
 
Reitings 63
Reģ: 22.09.2013
Lieku dažādas bildes, kas man patīk un ar kurām vēlos padalīties. Nelieku neko pārāk personisku.
29.12.2014 00:10 |
 
10 gadi
Reitings 191
Reģ: 23.02.2011
Tiem, kas uztraucas, ka pa viņiem baigi daudz citi zina

Nelieciet pa sevi personīgu info internetā, ja nevēlaties, ka kāda 3. persona to var izlasīt - vai tiešām tas ir tik grūti saprotams? :D
29.12.2014 03:22 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Aktīvi lietoju vien FB un Instagramu. Lieku skaistas bildes , kādas atziņas vai kas nu pašai patīk. Noteikti ne katru dienu. FB profils ir privātāks un to redz tikai draugi. Lielākā daļa draugu ir nelatvieši, tādēļ domas, ka noteikti lielos un plātos ar savām bildēm un ceļojumiem, prātā nenāk. Visi tādi paši. Un man patīk, jo manu draugu lokā cilvēki nedēļas laikā pārvietojas starp vairākām valstīm un pat kontinentiem.
Nepublicēju neko tādu, no kā man būtu kauns, tādēļ par privātumu nesatraucos. Arī neatskaitos par savām emocijām, pārdzīvojumiem un attiecībām. Savas privātās attiecības vispār nekad internetā neesmu publiski apspriedusi vai publiskojusi.
Tad jau visām slavenībām būtu jāpaliek trakām, jo par viņu dzīvēm ir pilns internets.
29.12.2014 09:41 |
 
Reitings 10
Reģ: 08.07.2014
Maanjticiiba nav slikta lieta, bet apmaatiiba ar to jau ir par traku! Tad jau puspasaule buutu shkjiirusies, bez beerniem :D
Stulbums kautkaads visu sleept, aarpasaulei ar neraadaties lai nenoskauzh? :D
29.12.2014 09:48 |
 
Reitings 188
Reģ: 09.11.2014
Ir jau arī medaļas otra puse. Mēs ar draugu šobrīd dzīvojam dažādās valstīs. Viņš it old school tā teikt un nelieto ne FB, ne twitter, ne instagram, neko. Viņam arī telefons ir ar pogām. Un problēma ir tajā, ka tajā momentā, kad viņam tur otrā galā beidzās kredīts, 99% man nebūs nojausmas, kas ar viņu notiek dienām ilgi. Vienīgā saziņas iespēja ir SMS, kas arī nevarētu notikt, ja LMT nebūtu bezmaksas SMS uz ārzemēm. Ja viņam būtu kaut kāds smartphons, varētu viegli rakstīt ziņas whatsappā vai līdzīgās aplikācijās, jo tas viss taču ir saziņa par velti! Bet nēēē.
Par tēmu gan, es lieku tikai to, ko es gribu, lai citi cilvēki zin un tas arī viss.
29.12.2014 10:09 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.05.2014
Maanjticiiba nav slikta lieta, bet apmaatiiba ar to jau ir par traku!


+++ Ļoti precīzi.
To var attiecināt uz abām galējībām: gan apmātību ar katra savas dzīves sīkuma publicēšanu, gan to pārspīlēto ''ka tikai dievs pasarg, kāds kaut ko neierauga'' un ''visa pasaule noskaudīs'' sindromu. Tas ir par traku un jau liekas slimīgi - ak dievs, ak dievs, kāds draugs ielika fb kopbildi, kurā esmu redzama arī es. Drausmīgi. Viņa draugi zinās kā es izskatos. Viss. Jāgaida lāsts.

Esmu fb un instagram. Dalos ar informāciju un fotogrāfijām, ar ko vēlos dalīties un ko vēlos parādīt. To, ko negribu teikt vai rādīt - nerakstu un nepublicēju, tāpēc man nav bail.
29.12.2014 10:45 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Esmu draugos (lietoju pasīvi), FB, twitter, instagram.
Katru savas dzīves sīkumu nepostoju, pārsvarā tikai kādus priecīgus mirkļus. Instagrams man ir publisks, FB gan skatos, kādu informāciju atklāt publiski visiem. Twitteris ir slēgts :)
Par drošību īpaši neuztraucos, jo tomēr piedomāju kad un kādu informāciju atklāju, piemēram, ceļojumu bildes lieku pēc ceļojuma nevis pirms tam visur par to rakstu. Neizmantoju arī swarm app, neredzu jēgu visur čekoties, kā arī nekad un nekur tāda veida saitos nerakstu publiski savu adresi. Ir redzēti paziņu lokā gadījumi, kad ir publisks twitteris, ieraksta vēl savu adresi un aiziet, gaidi, kas notiks..
29.12.2014 10:56 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nedomāju, ka ballīšu, kokteiļu, ēdienu vai dabas skatu bildes kaut kā nebūt apdraud manu drošību.
Ar intīmām lietām nedalos, katru savu soli arī neatreferēju, bet neizprotu arī pārāko māņticību.
29.12.2014 10:56 |
 
10 gadi
Reitings 3050
Reģ: 13.11.2011
esmu reģistrējusies twitterī, fb un instagramā. twitterī es pārsvarā lasu ko raksta, retwīto draugi, dažreiz paskatos smieklīgos vainus vai ierakstu kādu smieklīgu vai absurdu situāciju, kas ar mani ir notikusi. fb man ir tikai pazīstami vai zināmi cilvēki, kurus esmu satikusi, tur postoju kādas skaistas, man tuvas bildes un sarakstos ar draugiem. instagrama šad tad, ne pārāk bieži, ielieku kādu selfiju, skaisti izdekorētus ēdienus, dabas skatus, suņuku un tā tālaak.
visi trīs profili ir slēgti, vienīgi instagramā ir vairāk svešu sekotāju, bet tas mani kaut kā neuztrauc.
29.12.2014 11:04 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir slēgtie konti. Lieku bildes kā uznāk - dažbrīd vairāk, dažbrīd mazāk. Skatos, ka pēdējā laikā man ir vairāk ar to, ko daru, mazāk ar pašu. FB man arī pēc garastāvokļa, dažreiz gandrīz visas bildes izdzēšu, dažreiz ielieku muļķīgu statusu no sērijas "drinking cosmopolitan with x, y, z". :D

Neplānoju arī tuvākajā laikā pārtaisīt kontus par publiskiem, man blogam ir atsevišķi konti, tāpēc neredzu jēgu savus publiskot baigi.

Kas te vēl bija? Ā, par bēbīšiem. Šobrīd man ir doma, ka nelikšu pilnīgi neko - ne punci, ne bēbi, līdz bēbim būs kādi 2 gadi..un tad hops, un visiem sen nesatiktajiem surprise. Bet es pieņemu, ka ar mani var notikt tas pats, kas ar daudz citām māmiņām - mansbēbisirvisskaistākais un visiemviņširjāredz sindroms. Un, kad es paskatos, kādi visādi mīlīgie tērpi, piem, ir paziņu beibikiem..nu, būtu grūti tādus nekur neielikt. Un visas tās daudz maz mākslinieciskās bildes ar peciņām, mini rociņām, aiiiiij. :D

Un par to statusu - man arī iepriekš nebija norādīts, jo negribas, ka mani lūriķi izlūr vēl arī otru, bet tagad ir uzlikts redzams, lai izvairītos no visādiem "nevēlies iepazīties, mazā?".
29.12.2014 11:11 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man, personīgi ir slinkums krauties un ņemties ar tām visām bildēm un galerijām, un nepatīk arī publiskošanās. Draugos un FB ieeju dažas reizes gadā, neko tur nemainu.
29.12.2014 11:11 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Esmu dr.lv, fb un instagramā.
Instagram izmantoju visaktīvāk - patīk man smuki cilvēki un smukas lietas :), pati lieku savus DIY, selfijus, kādu pasakumu un dzērienus :D Nelieku, lai lielītos (jo nav pat ar ko), bet vienkārši tāpat.
29.12.2014 11:17 |
 
Reitings 748
Reģ: 25.06.2009
Par bēbīšiem- man nav pilnīgi nekā pret bildēm ar mazuļiem, ja vien tur netiek likts- ko ēda mans mazais no rīta, ko vakarā, ko, atvainojos, atstāja podā utt. Usg bildes gan nav manā gaumē, bet tāpēc jau mēs esam tik dažādi, dzīve būtu pārāk garlaicīga!
29.12.2014 11:36 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Esmu facebook, dr.lv agrak biju vel tumblr,,bildes vairs vispaar nelieku.. apskatu citu galerijas tas ari viss
29.12.2014 12:10 |
 
Reitings 444
Reģ: 11.07.2012
Instagramā pa retam ielieku kādu selfiju. Reizēm uznāk kāre nofotografēt un ielikt arī ko ēdu, ja kaut kas garšīgs ir, bet tas tā. :D

Facebook gandrīz vispār neko nedaru un nevienā portālā nekādas attiecību statusa maiņas nenorādu un neko īpaši privātu nepostoju. :)
29.12.2014 12:24 |
 
Reitings 278
Reģ: 08.12.2014
Esmu gan twitter, gan draugiem.lv, gan fb, gan instagram. Twitter parasti lasu, kas notiek, pati dažreiz ari kaut ko ierakstu, gadās arī, kad ierakstu, ka mani kaut kas nomāc, bet pēc kāda laika izdzēšu skumīgos tvītus. Instagram lieku savus selfijus, dabasskatus, bet arī ne pārāk daudz. Draugiem.lv un fb neko nelieku, bildi nomainu reizi pusgadā. Esmu samērā aktīva, bet nelieku lietas, ko varētu pēc tam ļoti nožēlot. :)
29.12.2014 12:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Tad jau visām slavenībām būtu jāpaliek trakām, jo par viņu dzīvēm ir pilns internets.

Es biezi aizdomaajos par to arii ,un kur veel visi apraksti zurnaalos,biograafijas utt
Man nekad nav bijusas taadas loti lielas bailes par to,ks buus ,ja uzzinaas to un to...
Pati neesmu nekur-ne Draugos ne FB uttPalicis ir tikai Cosmo,un nezinu ,cik ilgi buusu arii seit?
29.12.2014 16:08 |
 
Reitings 292
Reģ: 30.11.2014
Par emocionālo stāvokli - Postot ne tikai bildes, bet arī dažādus jūtu izplūdumus liekas tik, es atvainojos, stulbi. Vairāk par tiem jēlajiem, raudulīgajiem, salkanajiem tekstiem.

Arī attiecības, bērni liekas intīma lieta un nesaprotu kapēc tas ir jāpaziņo visiem.

++++

Es arī rādu informāciju tikai kontaktiem,pārējiem pietiek ar profila bildi. Nekad nepostoju,kur iešu,kur atrodos pašlaik,darbavietu utt. lietas,kas man liekas bīstamas, jo nekad nevaar zināt,vai arī starp paziņām nav kāds nelabvēlis, kas to varētu izmantot pret. Daudzi aizmirst par drošību internetā- informācijas izpaušanu kas var kaitēt ne tikai fiziski(iespējama zādzība, izsekošana,uzmākšanās), bet arī reputācijas graušana,piemēram, nākamā darba devēja acīs. Šī iemesla dēļ man riebjas facebook šārēšana,kur kāds cenšas ballītēs atzīmēt mani.Ja es gribēšu,pati ielikšu tās bildes...Turklāt es tusējos ar normāliem cilvēkiem. Bailes pat iedomāties piedzīvojumus,kad pagājušo nakti ieraugi sociālajos saitos:D
29.12.2014 20:48 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Neesmu dr.lv, esmu reģistrējusies facebook un twitter, bet neko nepublicēju, dažreiz paskatos, ko citi tur liek, raksta.

It kā jau varētu kādreiz kādu bildi kaut kur ielikt, bet tad atkal domāju, kuram tas baigi interesēs un vispār priekš kam. Ja vajag sazināties ar kādu sociālos tīklos, lietoju odnoklassniki.ru, kur ir lielākā daļa manu paziņu, tur arī ir dažas bildes no senākiem laikiem.

Varu pateikt, ka neesmu uzņēmusi nevienu selfiju, ja neskaita tos, ko 12 gadu vecumā ar vecāku ziepju trauku un kuri tad arī parādījās attīstot bildes no filmiņas :D Sociālos tīklus aktīvi nelietoju, man vienkārši nav motivācijas kaut ko tur likt un rakstīt.
29.12.2014 21:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits