Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Iepirkšanās

 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Sveikas dāmas, šajā pirmssvētku dienā. :)
Tā kā dāvanas sagādātas, tad šodien stāvot rindā veikalā, mazliet aizdomājos par cilvēkiem un viņu kultūras līmeni sabiedriskās vietās.
Man radās daži jautājumi. Kā jūs reaģējat uz garām rindām veikalā, itsevišķi tagad pirmssvētku laikā? Vienkārši šodien diezgan nepatīkams incidents gadījās veikalā- vīrietis stāvējā rindā un kad pienāca viņa kārta diezgan aizrautīgi un skarbi sāka paust pārdevējai savas negācijas, un tā tur stāvēja kā ar aukstu ūdeni aplieta.
Citā veikalā ,atkal kādam pārītim sašutumu izraisīja tas, ka, redz ,pārdēvēja viņiem neielika preces maisiņā, bet vienkārši to iedeva.
Šī man diezgan tuva tēma, jo pati strādāju tirdzniecībā.
Kā jūs reaģētu un vispār reaģējat uz šādām situācijām veikalā, ja būtu pircēju vietā un gadītos iepriekšminētās situācijas? :)
Manuprāt, cilvēki mūsdienās ir dikti nelaipni un pārdevējas uzskata par daudz zemāk stāvošiem cilvēkiem, līdz ar to atrod uz kā izgāzt savu žulti.
23.12.2014 22:21 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ir bijušas visādas situācijas, piekrītu, ka - cik maksā, tik parāda attieksmē, taču tajā pašā laikā esmu ļoti, ļoti principiāla klientu apkalpošanas politikā un uzskatu, ka klientam nav jāredz personīgās dzīves problēmas un tās jāizgāž uz klientu, ir jāstrādā perfekti ar smaidu uz sejas, lai radītu labu iespaidu par savu veikalu un kopējo imidžu.
Pati esmu strādājusi aiz kases, NEKAD neatļāvos izrādīt negācijas pret klientu un pat visbriesmīgākajā situācijā, kuru es pati esmu pieredzējusi savā darba laikā neatļāvos nedz mest pildspalvas, preci vai vīpsnāt un pat uzredzēšanos pateicu.
Garās rindas neuztrauc, esmu sapratusi, ka nav starpības - steidzies vai dodies kaut kur mierīgi, rezultāts 99% ir vienāds, tādēļ pavadu savu ikdienu mierīgi, it īpaši veikalos. Savus pirkumus veicu pirmdien, rindas nebija katastrofālas. Savukārt šodien spicē teju katrs pārdevējs skatījās virsū tā, it kā es liktu vergot un vēl par to maksāju tās kapeikas, ko viņš saņem. KATASTROFĀLA attieksme. Būtu bijis lieks laiks, prasītu menedžeri vai atstātu iesniegumu par apkalpošanas kvalitāti.
Tāpat arī savas negācijas neizgāžu uz pārdevējiem, ja vien tādas nesaņemu pirmā. Ko dosi, to saņemsi.
24.12.2014 18:05 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man parasti ir taa,ka mani nevar nokaitinaat paardeveeja,ar to ,ka ir steigaa,neapmierinaata uttEs vienmeer pasaku paldies ,noveelu labu dienu,pasmaidu un aizeju...Reizeem padomaaju,cik gruuts darbs tomeer,straadaat ar cilveekiem.
24.12.2014 17:51 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja palūdz normāli, vai varu samaksāt ar karti vai arī mazāku naudiņu, ir ok, bet dažreiz arī pārdevējas uzbraucošā tonī saka, ka viņai, redz, neesot, ko izdot utt, tā tiešām nav mana problēma. Pati esmu strādājusi kasē, zinu, ka vienmēr ir jābūt naudai, ko izdot - kasē vai seifā, pilnīgi vienalga, bet parasti cilvēki ir pretīmnākoši, ja normāli palūdz, nevis "blato" tev virsū, ka ar lielām naudām nāc iepirkties vai vēl par kaut ko esi vainīgs jeb ko tu vispār velcies uz veikalu pie manis.
24.12.2014 13:55 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Bet labi, ne visiem ir arī kartē nauda Vai alga maza, vai pabalsti un karte tukšums. Lidz ar to cilveks nikns. Un pārdevēja laikam jau ir vienigais cilveks uz kura fona sajusties lielam:D
24.12.2014 13:44 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Par ko tur pukstēt? Ja man jautā, vai nav mazākas naudas, un man nav, maksāju ar karti. Nulle problēmu man un pārdevējai.
+
24.12.2014 13:42 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
n diezgan nepatīkams incidents gadījās veikalā- vīrietis stāvējā rindā un kad pienāca viņa kārta diezgan aizrautīgi un skarbi sāka paust pārdevējai savas negācijas, un tā tur stāvēja kā ar aukstu ūdeni aplieta.
Tā parasti uzvedas cilvēki kas zems dzīves līmenis. Maza alga, slikts amats, vientuļi, dzive maz ko sanieguši. Jo kaut veikalā var lielom patēlot. Un no malas man ka pircējam tadi trakie pircēji pēc idiotiem kas sevi pazemo izskatās. :D
24.12.2014 13:41 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Un tās parastāss latvietes kā Tu tikai pukst, un pukst, ja ierauga viņām nevēlamu viedokli, lai tev tiešām neveicas. :D Lol. :D
24.12.2014 13:33 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Par ko tur pukstēt? Ja man jautā, vai nav mazākas naudas, un man nav, maksāju ar karti. Nulle problēmu man un pārdevējai. Bet labi, ne visiem ir arī kartē nauda :)
Nauda ir nauda, pati vainīga, domāju, ka viņai būtu vienalga, ka Tev nepatīk kaut kas, gluži kā Tev :) Domā, ka Tu, kā neparastā latviete, tāpat paliktu uz mutes un aizietu sapūtusies :D Labi, ka pastāv veikali, jo vismaz tad ir viena vieta, kur vari censties kā princese izturēties :D :D

Nekad nesapratīšu, cik sliktai ir jābūt cilvēka dzīvei, lai ietu pa pasauli sapūtusies un kasītos ar visiem. Nekad. Lai veicas turpmāk! (vai arī nē)
24.12.2014 12:44 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Un par tām kapeikām - ja pat man gribētu dot, teiktu, lai pat nemēģina. :D
24.12.2014 12:35 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Diversija, konkrētajā situācijā tiešām 5 cilvēkiem un arī man bija tikai banknotēs ko iedot. Un man nav tagad jājūtas vainīgai. Nekad negriežu ģīmi, vnk pasmaidīju un pateicu tā kā. Parastais latvietis, arī Tu, tikai pukstēs maliņā', bet maza daļā, kurā ietilpstu es, parādīs pārdevējām viņu vietu - strādāt un neņurdēt. ( I ) :D
24.12.2014 12:34 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
marchixa, protams, arī pārdevēji ir dažādi, vienmēr katrā pusē būs kāds nejaukais, no tā jau pavisam neizbēgt :)

Artemzija, nu bet griez to ģīmi un ņurdi, es taču nesaki, lai pārtrauc, tādi cilvēki nemainās un vecumdienās kļūst par tām tantēm, pie kurām neviens ciemos nebrauc, tikai ceru, ka katra pārdevēja Tev sabērs pilnas kabatas ar kapeikām, lai vari turpināt dzīvot ar nelaimīgas sievietes grumbu pierē (l)
24.12.2014 12:30 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Diversija, man ir vienalga,ka viņa nevar izdot, tās nav manas problēmas. Necietīšu pārgrieztu ģīmi un ņurdēšanu. Un tev arī novēlu svētkos pārgrieztu ģīmi. Ja izvēlējās strādāt, lai strādā, ne mana cūka, ne druva. :D
24.12.2014 12:23 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Gribētos jau domāt, ka attieksme piesaista attieksmi, ja esi pretīga kašķu vecene, tad arī Tev gadīsies visādas klapatas, ja esi normāls cilvēks, tad arī viss būs normāli.

Man arī tā gribējās domāt, kamēr dzīve nepierādīja ko citu. :D Nu es esmu ļoooti pacietīga, kādi tikai brīnumi nav redzēti un dzirdēti, bet nu ir bijuši tādi gadījumi, kas ir zem katras kritikas.
24.12.2014 10:54 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Mani kaitina pircēji, kuri čammājas un sāk somā meklēt maku tikai tad, kad visi pirkumi jau kasē saskaitīti, tāpat arī tādi, kuri grūstās un neko nav dzirdējuši par distances ievērošanu un stumjās virsū pie kases.

+++
Pārdevējas spēj sadusmot tikai tad, ja pie ātrās kases ir nolikts eksemplārs, kurš līdz pieci neprot skaitīt!
24.12.2014 10:50 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Kā var reaģēt uz garām rindām veikalos? Nekā. Saprotu, ka visi atnākuši iepirkties, tā pat kā es, tādēļ cenšos max izvēlēties tādu laiku, kad cilvēku ir mazāk, un iet ar sagatavotu sarakstu, lai ātrāk visu paņemtu un ātrāk pie kases tiktu. Vienīgais, kas kaitina, kad jau 10 minūtes rinda nav pakustējusies uz priekšu, pēkšņi atceras, ka var nospiest pogu un atvērt vēl vienu kasi (vai tad uzreiz jau ieraugot tos pārdesmit cilvēkus rindā to nevarēja izdarīt?). Uz kasierēm nebļauju, galīgi nesaprotu, kādēļ viņas nereti tiek vainotas visos pasaules grēkos. Visvairāk gan tracina pašu pircēju kultūra, ja to tā vispār var nosaukt - trinas un beržas, skrien, ķer, grābj, Dievs pasarg, ja vēl rindā stāvot pakausī elpo. Un par tiem, kuri tādas rindas priekšā, tiekot pie kases, vēl izdomā atbildēt uz telefona zvanu, lai paklačotos, ar vienu roku lēnām meklējot maku, skaitot naudu, bāc, tādiem gan reizēm gribas uzbļaut, lai kustas ātrāk. :D

Tad, ja es stāvu rindā, bet pārdevējas konkrēti stāv un klačojas par savām privātajām lietām, tad gan saku, ka vēlos iepirkties, nevis viņu privāto dzīvi klausīties. Nu, vēl visādi sīkumi mēdz būt, piemēram, kad maiņas naudu kasē liek tiiiiik lēni, ka stāvot jūtu kā sāku nosirmot, vai vēl kaut kādas lietas kārto savstarpēji, tas gan nepatīk, bet nu labi, tā jau reizēm tās nabadzītes pārgurušas izskatās un domāju, ka ikdienā viņām negāciju pietiek arī bez piekasīgiem klientiem.
24.12.2014 10:46 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.04.2014
ir tāda cilvēku grupa,kas kašķi visur sameklēs. Ir klienti,kas ienāk,bez maz vai rodas sajūta,ka speciāli atnāca kašķēties. Reiz viena grib pirkt maisiņus,tie iepakojumā ir 100 gb,viņai vajag tikai 50. Es nevaru dalīt to preci uz pusēm,jo nav tāda preču koda,un ko man pēc tam darīt ar pārējo pusi,pašai izpirkt vai? Laipni piedāvāju ,ka var tādus pašus maisiņus nopirkt pa vienam gabalam,tad gan varu noskaitīt 50 gb. Sašutusi aizgāja,teikdama,ka sūdzēsies priekšniecībai. Ok,uz priekšu,lai sūdzas,tik nesaprotu par ko :D
24.12.2014 10:31 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Normālos veikalos neatceros, ka kāda pārdevēja būtu mani nokaitinājusi. Mani kaitina pircēji, kuri čammājas un sāk somā meklēt maku tikai tad, kad visi pirkumi jau kasē saskaitīti, tāpat arī tādi, kuri grūstās un neko nav dzirdējuši par distances ievērošanu un stumjās virsū pie kases.
Tirgū gan ir gadījies, ka nelaipni pret pārdevēju izturos, bet uzskatu, ka viņas to bija pelnījušas- vienreiz par to, ka šī man ogas gribēja likt kaut kādā no miskastes izvilktā, netīrā plastmasas traukā, tad vēl par to, ka mazāk iesver. Tāpēc tur vairs neiepērkos, tā atmosfēra mani velk uz kašķi.
24.12.2014 10:09 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es laikam esmu pārāk pozitīvs cilvēks, lai manu noskaņojumu varētu sačakarēt pārdevējas vai rindas.. Principā vienmēr sasveicinos, esmu pieklājīga, pasaku paldies un uzsmaidu un vairumā gadījumu arī pretī saņemu laipnu attieksmi. You get what you give!
24.12.2014 10:07 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Artemzija,
eiro. Tā pukst katram cilvēkam, kādiem 5 - citas naudas nav, sīkāk nav? Man arī sāka ņurdēt, es uzreiz - tā nav mana problēma, bet jūsu un sāku smaidīt.

Es tiešām ceru, ka kādreiz, kad maksāsi ar 50 eiro par 3 eiro vērtu sūdu un tā nebūs Tava problēma, Tev atdos vismaz 20 eiro sīcenē - 50 centi lielākais :D No sirds to novēlu Tev svētkos (l)

Nekad mūžā neesmu neko pārmetusi pārdevējai. Negribētu arī būt viena no tām sievietēm, uz kurām citi skatās un domā: "Nu jā, šī noteikti nav dabūjusi." :D Pie rindām lielākoties nav vainīgi pārdevēji, jo pircēji jau ir tie, kuri septiņas stundas meklē maku, skaita naudu, tusē tur pie kases, jo nevar satuntulēties. Un to es nevaru saprast, jo es vienmēr sagatavoju maku un izņemu karti vai paskatos, cik man ir skaidra nauda.
Gribētos jau domāt, ka attieksme piesaista attieksmi, ja esi pretīga kašķu vecene, tad arī Tev gadīsies visādas klapatas, ja esi normāls cilvēks, tad arī viss būs normāli.
24.12.2014 09:53 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Kā maksā, tā strādā.


Zini, piekritīšu. Pārdevējam Ziemassvētku laiks ir vismurgainākais gada brīdis un ja par to vēl kapeikas saņem, tad tiešām nav motivācijas strādāt. Lai gan pēdējā laikā maz redzu negatīvas pārdevējas, visas laipnas, citas pat pajokojas. Pati strādāju tirdzniecībā, tāpēc noteikti savu slikto garastāvokli neizgāžu uz nabaga darbinieku. Svētku laikā katram pārdevējam novēlu priecīgus svētkus vai jauku dienu. Sīkums, bet patīkami!
24.12.2014 08:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits