nelikumības

 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Vai esat lasījušas par lielajām nelikumībām, kas atklātas Gan Bei restorānos http://bnn.lv/?p=146142 ? Tās, kuras iecienījušas šo ēstuvi - vai tas kaut ko mainīs Jūsu attieksmē un paradumos? Turpināsiet apmeklēt Gan Bei vai metīsiet līkumu? Principā tas nav jautājums tikai par Gan Bei, bet kopumā - ja atklātos, ka jūsu iecienītais uzņēmums/pakalpojuma sniedzējs iesaistīts kaut kādās nelikumībās, noziedzīgās darbībās, Jūsu attieksme un paradumi mainītos?
11.12.2014 12:36 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Turklāt tas ir liels uzņēmums, apgrozījums liels, šķiet lielākais sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums Latvijā


Kur tad vēl ir tas Gan Bei izņemot Rīgu? Vai arī viņiem pieder vēl kādas ēstuves ar citu nosaukumu?
11.12.2014 13:55 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
SIA Lage Ko ir ne vien Gan Bei, bet arī citi restorāni + liels ražošanas cehs un gastranomijas veikali.
11.12.2014 14:00 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Es nesaprotu vienu niansi - ja uzzin, ka uzņēmumā maksā aplokšņu algas, vai tad tos darbiniekus neņem pie dziesmas? Principā taču darbiniekam (viesmīlim, pavāram utt.) būtu jāziņo uzreiz VIDam (kas, protams, nenotiek). Tīri teorētiski padotais vai tad nav vainīgs, ja zin, ka tā ir aplokšņu nauda? Vienkārši interesē.
11.12.2014 14:04 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Riot, cilvēkiem nepieciešams ir darbs un ja viņam piedāvā saņemt vairāk nenomaksājot nodokļus, šķietami vairāk, jo patiesībā izdevīgāk tas ir uzņēmumam, kāpēc ne, tikai daudzi aizmirst par tādām sociālajām garantijām ko dod maksājot nodokļus, vai viņiem 20 gados neliekas aktuāli tas, un tieši tāda ir sabiedrība, kura dzīvo tagad nedomājot par nākotni.
Un tā arī veidojās sociālie slāņi nabagi un bagāti, jo no nodokļu nemaksāšanas vienīgie ieguvēji ir bagātie cilvēki.
11.12.2014 14:10 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Gurri, es to saprotu, tas nav tālredzīgi. Bet atbildība parastajam darbiniekam par aplokšņu algu nav nekāda no VID puses?
11.12.2014 14:13 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Riot, droši, ka tā vajadzētu, bet ņemot vērā Latvijas tiesu sistēmu, tad būtu grūti, grūti pierādīt, grūti sodīt...
11.12.2014 14:16 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Riot, šķiet, vienu brīdi gribēja šādu atbildību uzlikt, bet beigās tā arī neieviesa. Daudzi baidās ziņot VDI par aplokšņu algām un visādām citādām nelikumībām, jo strādāt un ēst taču gribas un par mājokli jāmaksā, bērni jābaro. Tas būtu drastiski - sodīt darbiniekus. Cita lieta ir, ka cilvēki var par to ziņot, bet, kā jau minēju, bieži vien no tā attur bailes zaudēt darbu.
11.12.2014 14:17 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Nekad neesmu bijusi Gan Bei, vispār sušī un austrumu virtuvei eju ar līkumu, bet cik zinu, gandrīz visi par šādām lietām tā sajūsminas, man varētu piemaksāt, lai ēstu tur :D
Bet, atbildot uz jautājumu, es diez vai pārstātu pirkt savus iecienītos produktus vai apmeklēt iecienītās ēstuves tikai tāpēc, ka tām visi dokumenti nebūtu tīri.
11.12.2014 14:17 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es nesaprotu vienu niansi - ja uzzin, ka uzņēmumā maksā aplokšņu algas, vai tad tos darbiniekus neņem pie dziesmas? Principā taču darbiniekam (viesmīlim, pavāram utt.) būtu jāziņo uzreiz VIDam (kas, protams, nenotiek). Tīri teorētiski padotais vai tad nav vainīgs, ja zin, ka tā ir aplokšņu nauda? Vienkārši interesē.


Ja darba devējs un darbinieks vienojas par aploksni tad VID neko daudz panākt nevar. Ja darbinieks ir godīgs - tad strādā bez aploksnes.
Runājot par pensiju - katrs pats var krāt pats savā fondā, cik var tik katru mēnesi iemaksā un būs drošāk nekā valsts sociālie fondi.
11.12.2014 14:21 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Nu pensija nav vienīgā sociālā garantija, šķiet dīvaini, ka visi uzsver to, ka pensijai paši krās naudu, smieklīgi...
Ir arī bērnu kopšanas pabalsts, bezdarbnieku pabalsts, tas taču nav mazsvarīgi?
Tieši tādēļ jau daudzi kurus atlaida, pazaudēja darbu aizbrauca, nonāca grūtībās, diez vai lielai daļai bija uzkrājums gadījumā ja zaudēs darbu...
11.12.2014 14:26 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Gurri1, uzkrājumi pašam jāveido neatkarīgi no tā, saņem algu aploksnē vai oficiāli ar visiem nodokļiem.
11.12.2014 14:39 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Nu pensija nav vienīgā sociālā garantija, šķiet dīvaini, ka visi uzsver to, ka pensijai paši krās naudu, smieklīgi...


Kāpēc smieklīgi, man ir 3.pensiju līmenis kuru es papildinu pēc iespējām.

Ja visi uzņēmumi sāktu godīgi maksātu nodokļus tad strādājošu uzņēmumu būtu daudz mazāk un bezdarbs lielāks. Ja arī nodokļu ieņēmumi pieaugtu, tad pabalstos tos notērētu.

No sabiedrības var iekasēt noteiktu nodokļu apjomu, nav tā izdomās kādu shēmu un ieņēmumi krietni palielināsies.
Ja nodokļu politika ir gudra un sakārtota, tad arī vērts tos maksāt godīgi.
Pie mums diemžēl tā nav.
11.12.2014 14:44 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Dionysus, ir iespēja kaut ko mainīt nodokļus sistēmā, ieteikumi utt., savādāk tā jau visi saka kā Tu.

Ne jau velti ir tāda kāda ir, mēs jau sabiedrība neredzam ekonomiskos rādītājus, nezinām kas un kā, to kuri pieņem tieši tādus un ne citādu lēmumu par nodokļu sistēmu, nedomāju, ka ir muļķi un nebalstās uz noteiktiem rādītājiem.
Tie, kas gribēs tie maksās - kas negribēs nemaksās ne mazus, ne lielus - to vienkārši nedarīs, jo nejūtas spiesti.
Es jau saprotu, ka ir ļoti daudz mazu uzņēmumu, kas knapi velk dzīvību un ieņēmumi niecīgi, apgrozījums niecīgs, kaut ko šmugulējas, bet runāju par lieliem uzņēmumie, tie ir un būs. Vieta tukša nepaliks, tieši tādi kā Gan Bei u.c. Latvijas valstij lieli uzņēmumi.
11.12.2014 14:58 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Dionysus, ir iespēja kaut ko mainīt nodokļus sistēmā, ieteikumi utt., savādāk tā jau visi saka kā Tu.


Nodoķļus nevar raustīt, tiem jābūt nemainīgiem, nepieaugošiem. Vēsturē ir redzams ka nemaksāšanas sākās kad nodokļi tiek celti.
Līdz 2008 gadam daudzi uzņēmumi līdz minimumam samazināja melno naudu, viss gandrīz jau gāja legāli. Un kas 2009 gadā pacēla PVN un citus nodokļus, sākās nemaksāšanas.
Nevar vienkārši paaugstināt nodokļus ja valstij vajag vairāk naudas, tā rīkojās viduslaikos.

Nodokļu politikai jābūt saplānotai vismaz uz 15-20 gadiem. Mums tā ir uz 1-2 gadiem.
Vajadzīgi nodokļu atvieglojumi, tiem kas tos godīgi maksā. Jaundibinātiem uzņēmumiem - nodokļu programma kas pakāpeniski palielinās. Ir daudz variantu ( citās valstīs tie darbojas)
Tad arī VID var stingri sodīt tos kas izvairās no nodokļiem.
11.12.2014 15:11 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Dionysus, ir iespēja kaut ko mainīt nodokļus sistēmā, ieteikumi utt., savādāk tā jau visi saka kā Tu.


Pasaki man lūdzu, kā es varu mainīt nodokļu sistēmu? A? Rakstīt sūdzības? Nu, es uzrakstīšu 100 un kas no tā mainīsies? Valdība pēkšņi tāpēc mainīs sistēmu, jo Still uzrakstīja 100 sūdzības? Sūdzības ir nepārtraukti un no daudziem cilvēkiem, un vai kaut kas ir mainīts? Nē.
Labi, es uzrakstīšu 50 lpp ar ieteikumiem un ko man tālāk darīt? Stāvēt tirgus laukumā un bļaut savus ieteikumus, mēginot pievērst uzmanību? Iesniegt deputātiem, kuriem par to nospļauties?
Dibināt partiju un startēt vēlēšanās, zinot, ka pie mums mazai un jaunai partijai ir mazas iespējas tikt ievēlētai?
Pasaki man, kā es vai mana kaimiņiene, vai pensionāre no latgales var mainīt nodokļu sistēmu???
11.12.2014 15:35 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
Dionysus ja ienākumi lieli tad var krāt privātajos pensiju fondos, bet vidējais Latvijas darbinieks to nepavilks ar vidējo brutto algu 700eiro :D kur nu vēl cilvēki, kam ienākumi zem vidējās algas...

Protams par statistiku ir teiciens: "ir meli, ir lieli meli un ir statistika"

Bet pēc statistikas Latvijā uzņemējiem nodokļus slogs ir viens no zemākajiem ES, viss nodokļu slogs ir uzgrūsts uz mazo algu saņēmējiem, kas ir viens no augstākajiem ES.

"Nodokļu politikai jābūt saplānotai vismaz uz 15-20 gadiem."

Pat Padomijā bija tikai 5 gades plāni :D bišku pa daudz!

"Ja visi uzņēmumi sāktu godīgi maksātu nodokļus tad strādājošu uzņēmumu būtu daudz mazāk un bezdarbs lielāks. Ja arī nodokļu ieņēmumi pieaugtu, tad pabalstos tos notērētu."

Tāda kārtīga lauku gatera īpašnieka brēkšana :D Tie šo dziesmu jau brēc gadus 20 :D
11.12.2014 15:37 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Aplokšņu algu gadījumā darbinieks neko īpaši nevar izdarīt - noziņojot atnāks pārbaudīs, visu izčekos, iespējams, ka atklās kaut ko, bet tas nestrādā ilgtermiņā - ir jāzina, no kurienes nāk melnā nauda, nezinot to ne VDI, ne VID neko nevar iesākt.
Līdz ar to, darbinieks var noziņot, bet nekas jau nemainīsies, vienīgi varbūt būs darbinieku rotācija.
Bija situācija, kad jau darba intervijā vadība pasaka, ka alga būs aploksnē, tad nu interesējos un tas ir tas, kā esmu sapratusi.
Palabojiet, ja kāda zina labāk un precīzāk.
11.12.2014 15:43 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
behappy daļēji varbūt taisnība ir, bet uzņēmēji tomēr mīž no vid, darba inspekcijas un speciāli darbiniekiem stāsta pasakas par to ka viss ir tā ka neko vid viņam nepadarīs, bet tā nav. Protams ja tev nav pat darba līgums uz rokas, tad gan pierādīt kaut ko neiespējami.
11.12.2014 15:48 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Pasaki man lūdzu, kā es varu mainīt nodokļu sistēmu? A? Rakstīt sūdzības? Nu, es uzrakstīšu 100 un kas no tā mainīsies? Valdība pēkšņi tāpēc mainīs sistēmu, jo Still uzrakstīja 100 sūdzības? Sūdzības ir nepārtraukti un no daudziem cilvēkiem, un vai kaut kas ir mainīts? Nē.

Latvijā pie varas ir oligarhi un neviens tos neiespaidos īpaši mainīt nodokļu sistēmu. Tāpēc ir jāpieņem tā kā ir un jādzīvo tā kā ir. Kāda valdība - tādi nodokļu maksātāji.

Latvijas darbinieks to nepavilks ar vidējo brutto algu 700eiro kur nu vēl cilvēki, kam ienākumi zem vidējās algas...

Tas ir domāts tiem kuri saņem aploksnītēs un nedomā par nākotni. Vecums pienāks un pensija būs maza, to nevajag aizmirst.
"Nodokļu politikai jābūt saplānotai vismaz uz 15-20 gadiem."

Nu labi, varētu būt kaut vai uz 10 gadiem.

Tāda kārtīga lauku gatera īpašnieka brēkšana Tie šo dziesmu jau brēc gadus 20

Tu esi laukos dzīvojusi ? Sēdējusi bez darba gadiem ?
Tas gateris varbūt ir vienīgais apkārtnē kas dot darbu. Un ja aizvērs ciet, nespējot samaksāt nodokļus, būs labāk ? Viņi zin un redz situāciju laukos, tāpēc arī brēc.
Kas tad viņiem dos darbu vai pabalstus ?
Varbū tu ?
11.12.2014 15:50 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
"Tu esi laukos dzīvojusi ? Sēdējusi bez darba gadiem ?"
Ja man nav darbs, pārvācos uz citu vietu dzīvot :)

"Tas gateris varbūt ir vienīgais apkārtnē kas dot darbu. Un ja aizvērs ciet, nespējot samaksāt nodokļus, būs labāk ? Viņi zin un redz situāciju laukos, tāpēc arī brēc."
He laikam uz varžacīm uzkapu :D Ir zinami pāris lauku gateri :)
Tad jāsaka tā, ka trūkumu viņu īpašnieki nemaz necieš :D 2 stāvu māja, jaunas luksus mašīnas un regulāra ceļošana, izklaides ir standarts :D Privātiem teriņiem nauda atradīsies vienmēr :)
Bet ražotnē ekonomē uz visu pat uz darba drošību un darbinieku apmācību... Kam dēļ regulāri kāds nozāģē kādu pirkstu :(

"Kas tad viņiem dos darbu vai pabalstus ?
Varbū tu ?"

Ja tas uzņemējs maksātu godīgi par darbinieku nodokļus, tad pabalstus viņam maksātu "bezdarbnieki"
11.12.2014 16:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits