Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Savs bizness - kafeinica

 
Reitings 1249
Reģ: 30.10.2013
Vai ir reālas iespējas, izveidot nelielu, jauku kafeinīcu, tā lai nebūtu visu mūžu jādzīvo kredītos un vai ir iespēja strādāt papildus darbā, citā jomā -arhitektos, ja kafeinīcu veidojam vairāk, kā "ģimenes uzņēmumu" jeb drauga? Pietiks laika?
10.12.2014 10:09 |
 
Reitings 77
Reģ: 03.12.2014
Mana draudzene atvēra šovasar bāru Vecrīgā. Protams, ka naudu vajag un kā vēl! Viņa ar labu biznesa plānu un ideju dabūja investoru, kas kopumā viņai iedevis ap 60 tūkstošiem eiro. Tagad jau sāk pamazām iet uz priekšu labāk un labāk, bet pirmie daži mēneši bija ļoti smagi. Pirmkārt, tu esi izmocījies jau ar visiem dizainiem, remontdarbiem, ēdienu/dzērienkaršu veidošanu, darbinieku meklēšanu utt, un otrs vēl tas, ka cilvēku nav bariem, bet par īri ir jāmaksā, algas jāmaksā utt. Pati tur strādā katru dienu, principā arī VISU dienu. Viņai ir darbinieks virtuvē un 2 aiz bāra, uz maiņām, kas strādā. Lielāku pasākumu laikā vēl papildus noalgo vienu vai divas viesmīles parasti. Nu tā kaut kā. Tas tāds no insider puses diezgan virspusēji par to, kā ir. Kafejnīcai noteikti vajag FANTASTISKU lokācijas vietu, lai vispār kotētos kaut kur un kaut kā, kā arī ļoti draudzīgu cenu politiku, jo tagad visi piedāvā biznesa lančus utt par labām cenām ar lielām porcijām utt.

Es domāju tev vajag vēl pamācīties, padomāt kaut ko citu varbūt tomēr.
10.12.2014 22:57 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Dālllija, tev pm.
10.12.2014 22:48 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Ja drīkst jautāt, Kristīne - par kādu tēmu jūsu uzņēmums?
Apsveicu, ka ir pietiekami spēcīgs mērķis un ticēšana tam :)
10.12.2014 22:40 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Tikko iedomājos - kāpēc pvd nekontrolē skolās tos Mārtiņdienas vai kādus tur tirdziņus, tur jau ar varbūt kkādās random virtuvēs gatavots un bērni tomēr riskanta publika :D
10.12.2014 22:39 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Dālllija, nu mēs pagaidām pārtiekam ar minimāliem līdzekļiem, bet dzīvoklis nav jāīrē un ik pa laikam ir kāda haltūra (nesaistīta ar uzņēmumu). Paši darām pilnīgi visu - ņemamies ar web lietām, reklāmu, grāmatvedību, juridiskām lietām, darbu arī darām paši. Mēs sam cilvēki, kas tiešām var teikt, ka esam uzsākuši uzņēmējdarbību ar minimāliem līdzekļiem - ar visu atvēršanu un citām ieguldītajām summām, esam iztērējuši līdz 300 Eur.
10.12.2014 22:35 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
visi uzņēmēji, ko zinu, nav sākuši ar biznesu. parasti ir kaut kur citur sapelnīts vai tiek paralēli strādāts citur un tad taisīts uzņēmums. ir jau arī jaunie ģēniji kas ar savām idejām paņem inkubātorus, investorus un biznesa eņģeļus vai kā viņus tur :D bet tādus nepazīstu.
10.12.2014 22:27 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Bet nekad nesaprotu - no kā pārtiek cilvēki, kas tikko uzsākuši biznesu? Reāli visa nauda aiziet biznesam, vajag arī tur savus dzīvokļa un visus pārējos rēķinus taču nomaksāt. Mistērija konkrētākā. Kā ir jums?
10.12.2014 22:24 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Pilnīgi piekrītu. Paši nesen uzsākām savu biznesiņu un domas par to + darbs ir 24/7... pat guļoti bieži vien rādās murgi.

Welcome to the club!:D
Murgi pa naktīm un pamošanās aukstos sviedros ar domu-kā to visu pavilkt-tie ir tikai ziediņi!
Bet no malas visiem šķiet-o,kas tad tur, es arī tā varētu un vēl labāk! Ja es darītu, tad tā un šitā..
:D
10.12.2014 22:19 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Dālllija, ja tu reģistrējies kā SIA (arī mazkapitāla) ir nepieciešama juridiskā adrese. Ja dzīvojamā platība nav tava, tad der saimnieka rakstiska atļauja šo adresi izmantot kā tava uzņēmuma juridisko adresi.
Ja tev ir kaut kāda sajēga par skaitļiem, kursi nav nepieciešami. Reāli, lai kļūtu par uzņēmēju nav nepieciešama ne augstākā izglītība ne izieti kursi... nekā tikai apņēmība, vismaz kaut kādas virspusējas zināšanas par attiecīgo jomu un starta kapitāls. Viss pārējais jau nāk ar pieredzi. Pati biju gājusi uz dažiem NVA semināriem/kursiem un LIAA rīkotajiem semināriem, bet to, ko man patiesībā tagad vajag zināt, nekur neviens nav teicis. Ja esi kā SIA un sākumā nevari atļauties grāmatvedi, kā arī apgrozījums nav vai nav tik liels, pašam ir jāurbjas cauri likumam un jāpārliecinās par to, ka viss īstajā laikā ir VID paziņots, citādā gadījumā var nākties maksāt lielas soda naudas.
Ja tu gribi iemācīties kā pareizi rēķināt cenu savam piedāvātajam produktam, tad rēķini pēc šādas formulas: produkta pašizmaksa (produkti + elektrība+ūdens+rīku nolietojums) + alga, ko vajadzības gadījumā varētu maksāt kādam citam + peļņa uzņēmumam, ja tev ir SIA/IK vai peļņa tev, ja algosi kādu citu + PVN, ja esi vai grasies vēlāk kļūt par PVN maksātāju.

aaa, un vēl jautājums, lai kaut vai kādā zsvētku tirdziņā pārdotu gardumus, arī vajag kaudzēm PVD atļaujas, saprotams?


Cik zinu, tad nē. Tikai atļauju šo preci gatavot attiecīgajā gatavošanas vietā.
10.12.2014 22:12 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
aaa, un vēl jautājums, lai kaut vai kādā zsvētku tirdziņā pārdotu gardumus, arī vajag kaudzēm PVD atļaujas, saprotams?
10.12.2014 21:50 |
 
Reitings 188
Reģ: 16.04.2011
Dālllija, Es arī sāku ar kursiem un ari gribu tā palēnam pieiet pie sā, bet nu laikam ne mājas... Kursus par velamo nozari izgaju, un vairak sapratu ka tas ir mans, un talak iesu tos kursus lai var vieglak saprast tas biznesa padarisanas :)
10.12.2014 21:41 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
oo, paldies, Kristīne... :)
Bet, visticamāk jau vajag savu dzīvokli šādām izdarībām, vne? Itsevišķi Rīgā. Iekārtos virtuvi un pēc gada izmetīs no dzīvokļa, tas nebūtu cool. Ajjj, daudz darba vēl priekšā, jāiziet vēl kkas par uzņēmējdarbību, vai nu kursi(tagad vispār ir tiešām jēdzīgi un noderīgi?) vai augstskola pa to tēmu, kā arī par to pašu ēdiena gatavošanu varbūt vēl tālāk pamācīšos..
10.12.2014 21:36 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Dālllija, es teiktu, ka pat ļoti reāli, bet reģistrējies kā mājražotājs. Šeit vari palasīt par PVD prasībām mājražotājiem: http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/iedzvotjiem_un_uzmjiem/informcija_uzmjiem/prtikas_uzraudzba/partikas_produktu_razosana_maj
10.12.2014 21:24 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Pirms nepilna gada atvēru savu cafe, tiesa ne Latvijā, līdz ar to nevaru dalīties "tehniskā" pieredzē, nezinu LV noteikumus, iespējas, u.tml.
Bet! Te precīzi minēja, ka uzņēmējs ir darbā 24h/7. Pat naktī guļot. Man bija situācija, kad 3 naktī cēlos un braucu uz cafe pārbaudīt vai tiešām krāsni izslēdzu. Kaut kad nesen lasīju interviju ar zīmola Kivvi rādītāju un viņa teica, ka uzņēmējam jābūt gatavam pirmajā gadā strādāt bez brīvdienām un bez algas. Varu pateikt, ka tieši tā arī ir. Padomā vai spēsi dzīvot kādu laiku bez normāliem ienākumiem? Bankas arī neizsniedz 100% nepieciešamo līdzekļu, vajag, lai pašam ir vismaz puse, Tev ir? Tāpat arī visticamāk vajadzēs ķīlu, Tev ir ko ieķīlāt un vai esi gatava to darīt?
Vai Tev ir noturīga nervu sistēma? Un es to jautāju nopietni. Uzņēmējam ir milzu atbildība! Kad es padomāju, ka man agrāk ikmēneša rēķini bija pāris simti, man nāk smiekli.. tagad ir 8000. Es vairs neprotu naudu novērtēt desmitos vai simtos, jo tādas summas manā dzīvē vairs neko nemaina!

Es par to varētu stundām runāt, bet teikšu godīgi - 18 gados es pat 1/10 no tā nebūtu bijusi gatava.
10.12.2014 21:22 |
 
10 gadi
Reitings 1025
Reģ: 29.01.2009
Nan jau vairāk atgādina vienu paziņu - Zolitūdē kopš traģēdijas nav tas un tas, tagad taisīs 2 biznesus.

Ha... ha!!! Neko nav uztaisījusi.

Jusr for fun...
iedomajos nosaukumu uz ielas - Kafeinīca, piemēram, Baltie bērzi.
10.12.2014 21:05 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
nu, ja tev jau tagad nav supervirtuve :)
10.12.2014 21:00 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Dālllija, jāpalasa par sanitāro inspekciju, konkrēti tos likumus nezinu, bet nu diezgan traki - piemēram jābūt atsevišķām izlietnēm, kur mazgā gaļu, dārzeņus, traukus, nedrīkst būt koka instrumenti, nedrīkst būt dzīvnieki (nu tas tā loģiski gan), jāraksta atskaites par visu, pat pārpalikumu izmešanu (piemēram, ja pārpalikumus atdod sunim, to jāfiksē, citādāk pretlikumīgi). es domāju, ka tas ir iespējams, bet prasīs reformas virtuvē :)
10.12.2014 21:00 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Kāpēc vēlaties tieši kafejnīcu? Ir kāda saistība ar ēdienu, vai vienkārši gribās savu uzņēmumu un ēdināšana ir pirmais, kas iešāvās prātā?
10.12.2014 20:55 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
man atkal jautaajums zinaataajaam vai ir reāli izveidod mājās profesionālu virtuvi(lai vispār atļautu strādāt) un pārdot uz pasūtījumi, tirgos, kāzām utt. tādā veidā izvairoties no īres maksas atsevišķām telpām?
10.12.2014 20:49 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
es nedaudz ne pa tēmu:

Man jau šķiet, ka par arhitektu nevar "piestrādāt". Un arhitektiem ir labas algas.


Būsim reāli, Latvijā arhitektus, kas nedzīvo parādos vai "ar stipri savilktām jostām'ir ļoti maz. Ar darba strāžu līdz 7 gadiem cerēt vairāk par kādiem 600 EUR uz rokām var reti kurš. Tikai pāris birojos maksās vairāk, jo LV arhitektu skaits uz vienu iedzīvotāju ir viens no augstākajiem Eiropā :)

iesaku papētīt archdaily infografikas un aptaujas (diskusijas) par tēmu - visā Eiropā šādas algas principā ir. Cerēt uz labu atlagojumu var ļoti apdāvināts jaunais arhitekts ar kārtīgu ķērienu un vajadzīgajiem sakariem.
10.12.2014 18:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)