Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

12. klase tūlīt jau beigsies.

 
Reitings 34
Reģ: 10.11.2014
Sveikas, nu drīz jau laiks paskries un 12. klase būs cauri. Iestājās neliela panika, bija daudz domas kur varētu iet tālāk mācīties, bet apskatot visus +/- sapratu, ka īsti nekas nav tas, ko vēlos.
nāku pie Jums ar jautājumu, nejau ko iesakat, jo nevar ieteikt, ja cilvēks pats nezin, bet pieņemsim....
Vai jūs mācijāties tālāk? Kad izdomājāt? Un tas noderēja, to darat arī tagad?
Varbūt, pat ir kādi kursi, kurus izejot, tu iegūsti papīru....
08.12.2014 21:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Izdomāju 12. klases novembrī. Studēju tikai 2. kursā, tā kā nezinu, vai noderēs, cerams, jā. Nē, tādu kursu laikam nav, kurus izejot, iegūtu tādu papīru. Studēju RTU Muitas un nodokļu administrēšanu. Studijas patīk, ir ļoti interesanti priekšmeti, ir ne tik interesanti, bet tā noteikti ir jebkurā programmā.
08.12.2014 21:32 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
kursus izejot bakalauru nedabūsi, tas ir skaidrs, bet, lai arī dabūtu kaut kādu kursu sertifikātu, jāzina kādā jomā un kā liksi to lietā ;)
es visu 12to klasi domāju, ka mācīšos vienu, bet pavasarī attapos, ka galīgi garām un pilnīgi sasteigti pieteicos citai specialitātei, citai augstskolai. pirmais piedzīvojums/pārdzīvojums, ka mācības ārzemēs.
daudzi, kas nezina, ko darīt pēc videnes, aizbrauc EVS uz pusgadu vai gadu, tas arī ir forši :)
08.12.2014 21:34 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Es vienu gadu izlaidu. Tā kā mācījos profesionālajā vidusskolā, viena profesija jau bija, pat ļoti laba profesija, taču darbu atrast īsti neizdevās, jo bez pieredzes negribēja nekur. Tagad studēju neklātienē. Esmu sapratusi, ka izvēlētā programma nav īsti priekš manis, bet gribu tomēr pabeigt. Labi, ka negāju uz bakalaura programmu, bet gan koledžas.
09.12.2014 07:03 |
 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Nomācījos 2 gadus un tad mainīju pavisam citu augstskolu un citu virzienu.
Pirms studē, vajadzētu papētīt darba tirgu.
09.12.2014 08:02 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Varbūt izpildi testus par nosliecēm uz konkrētām jomām? Iespējams, kaut nedaudz skaidrāk būs.
09.12.2014 08:23 |
 
Reitings 237
Reģ: 29.01.2009
Kā visam savā dzīvē, arī profesijas izvēlei piegāju ar strukturētu loģiku - kur es atradīšu darbu, kur varēšu veidot karjeru, kur varēšu labi nopelnīt. Atbildot uz šiem jautājumiem, sāku studēt izvēlēto profesiju. Pirmie kursi bija murgs. Man riebās, gāju uz lekcijām ar sakostiem zobiem. Protams, bija daudz tādu kursabiedru, kas devās "sevis meklējumos" jeb no operas - šis nav mans. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka tā dara cilvēki, kuri to var atļauties jeb kuru vecāki to var atļauties.
Tā kā zināju, ka manus "sevis meklējumus" neviens finansiāli neatbalstīs, kā arī laba motivācija bija tas, ka mācījos budžeta grupā, turpināju kulties pa studiju gadiem.
Rezultātā arvien biežāk pieķēru sevi domās, ka man sāk iepatikties tas, ko mācos. Pašlaik man ir veiksmīga karjera un es dievinu savu darbu.
Sausais atlikums - strukturētā loģika kā vienmēr nostrādāja.
09.12.2014 08:36 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
ar strukturētu loģiku - kur es atradīšu darbu, kur varēšu veidot karjeru, kur varēšu labi nopelnīt.

Es atkal sapratu: Ja sekošu tikai šādiem nosacījumiem, būšu nelaimīga. Tāpēc sāku ar to, ka mēģināju saprast, kas vairāk patīk, kur gribētu strādāt, kā, Latvija vai iespējams arī pieredzei ārzemēs... un tā tālāk. Tad jau lēnām nosliecos uz vienu pusi, bet galvā paturēju to, ka pēc gada - nu ja baigās briesmas un šausmas tas virziens izrādīsies - došos prom uz citu.
09.12.2014 14:21 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tu neesi vieniga kas nezin ko velas citi ari savos 30 gados studejot attiecigo vielu saprot tas nav vinu laucins.
09.12.2014 14:23 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Es aizgāju uz to kas tuvs sirdij, bet alga maza.
Viens draugs aizgāja uz to kas nav pārāk tuvs, bet galva ļauj, toties alga ļoti laba.
Mans vīrietis dara to kas patīk un saņem labi. Tā kā ieteiktu interesēties par to kas interesē pašai + papētot pieprasīto un labi apmaksāto profesiju tirgu.
09.12.2014 14:25 |
 
Reitings 61
Reģ: 01.07.2014
Es izlaidu vienu gadu pēc vidusskolas, tikmēr pastrādāju dažādos darbos.
Atradu martā stabilu darbu un aizgāju mācīties universitātē sestdienās :)
Mācos vadības zinības, jo darbā man tas ļoti noderēs un būs arī pieredze, kuru varēšu izmantot nākotnē pēc pabeigšanas :)
09.12.2014 14:28 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
To, kur studēšu, izdomāju eksāmenu laikā. Vienkārši gāju cauri katrai augstskolas studiju programmai un izvēlējos sev tīkamāko. Tādas domas pat prātā nebija, ka varētu nestudēt vai izlaist gadu brīvu, pastrādāt utt. Varbūt ir tādi, kam tas gads kaut ko dod, man apkārtējie sākuši strādāt un vairs par studijām nemaz nedomā. Domāju, ka, ja kaut kādā ekstra gadījumā arī es būtu izlaidusi gadu pēc vidusskolas, nez vai gribētos atpakaļ skolas solā sēdēt un mācīties.
Iesaku papildīt karjeras testus. Pati nesen intereses pēc izpildīju un man tiešām sanāca tas, ko studēju pašlaik. To, cik noderīgas studijas bijušas, sapratīšu, kad sākšu strādāt vai iešu praksē. Bet studijas arī audzina mani pašu kā personību, tā ka veltīgas tās noteikti nebūs. Kopumā man patīk tas, ko studēju. Nenožēloju neko.
09.12.2014 14:37 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
vari provet karjeras testu aizpildit.

http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm
09.12.2014 14:42 |
 
Reitings 278
Reģ: 08.12.2014
Mad , liels paldies par to, ka iemeti šo testuir interesanti, un man, personīgi, palīdzējo saprast, ko gribu darīt pēc vidusskolas :)
09.12.2014 15:09 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Silti iesaku lasīt speciālistu ieteikumus par to, ko studēt. Es nekad nebiju domājusi, ka saistīšu savu dzīvi ar IT, bet tajā laikā, kad absolvēju 12. klasi solīja, ka šajā nozarē darbs būs. Un tā arī ir. Pat pieredzi nevajag. :)
09.12.2014 15:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits