Ārpusdzemdes grūtniecība

 
Reitings 41
Reģ: 04.10.2010
Pēdējās menstruācijas 22.10.2014.
Cikls vidēji 30-34 dienas.
Anamnēzē ārpusdzemdes grūtniecība.
Mājas grūtniecības tests negatīvs.
26.11.2014. HCG līmenis 222 (Gulbis)
01.12.2014. HCG līmenis 178 (CL)
Ginekologs apgalvo, ka dzemde maza, nevar neko sataustīt, ne ta esot, ne ta neesot grūtniecība.
Pirmo reizi neko nepateica, aizsūtīja atkārtoti uz HCG analīzēm.
Tagad atkal neko nepateica, tikai norādīja, ka HCG krītoties. Ieteica meklēt, kur tikt uz sonogrāfiju.
Nekādu sūdzību nav.
Ko domājat?
04.12.2014 11:48 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.10.2010
Sāpes palielinājās līdz tādam līmenim, ka šķita, ka ģībšu.
Tika izsaukti ātrie.
Rezultātā slimnīca. Sonoskopijā konstatēta ārpusdzemdes grūtniecība atlikušajā olvadā. Izvēlēta konservatīvā ārstēšana ar metotreksātu (MTX).
Ļoti maz ko te stāsta un paskaidro, tāpēc jautājums zinātājiem.
Vai šādā gadījumā par ārstēšanos maksā valsts (kā grūtniecēm) vai būs jāmaksā pašam?
Iepriekšējo reizi pie olvada izoperēšanas jāmaksā nebija pilnīgi nekas. Bet kā šoreiz?

PS-lūgums nekomentēt histēriķēm, kas laikam arī pie pirkstā iegriešanas zvana ātrajiem. Ginekoloģe teica, ka var gaidīt, tāpēc gaidīju. Papildus gaidīšanai ievācu informāciju no citu pieredzes. Nesaskatu tur neko ne sliktu, ne nepareizu, ne bērnišķīgu. Normāli - klausu profesionāli, uzklausu pieredzes. Es neesmu pasaules naba, lai sauktu ātros par katru sīkumu, kad varbūt tajā laikā citur nomirs cilvēks ar nopietnu vainu.
07.12.2014 17:39 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.10.2010
Nu jau esmu ārā no slimnīcas. Diemžēl kārtējo reizi ārpusdzemdes grūtniecība - graviditas tubaria dextra. Šoreiz likvidēja bez operacijas - ar Metotreksātu. Jāmaksā nebija nekas. Pēdējā dienā ārste pat ļoti laipni visu paskaidroja, arī to, ko vispār nozīmēja šīs zāles un kā tās darbojās.

Stulba sajūta vienalga. Cik tad var?

Bet nu objektīvi:
Pielietotā ārstēšana - metotreksāts, omeprazols (?) un diazepāms.
USS izmeklējumi: dzemdes LL 4,0cm, AP 4,2cm, garums 6,2cm, struktūra homogēna, ārējās kontūras gludas. Dzemdes dobums gluds, endometrijs 10mm. Labā olnīca 3,7*2,5cm ar corpus luteum. Kreisā olnīca 2,5-3,0cm. Labo piedēkļu rajonā hipoehogēns veidojums 10mm diam. Duglasa dobumā brīvs šķidrums minimālā daudzumā.
05.12.2014. HCG 26,84.
Izrakstoties 8,16.
16.12.2014.
19.12.2014 17:22 |
 
Reitings 41
Reģ: 04.10.2010
16.12.2014. mazāk par 1,00

Ginekoloģe (cita) norāda, ka jebkurā gadījumā grūtniecība bijusi regresējoša un nebūtu dzīvotspējīga. Ja viss būtu noticis dzemdē, varbūt es pat nebūtu to zinājusi. Tā kā notika atlikušajā olvadā, nācās "palīdzēt", lai visu izbeigtu.

Es tagad domāju par to, ka varbūt labāk uzreiz veikt sterilizāciju? Tad zini 100%, ka nekas nesanāks. Un, ja kādreiz gribēšu, tad adoptēšu bērnu. Bet tā vismaz būs mana izvēle. Šobrīd vissāpīgākais ir tas, ka es nespēju neko ietekmēt. Un jau otro reizi :/
19.12.2014 17:22 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Painteresējies par labu ginekologu, kas specializējas tieši uz jautājumiem par problēmgrūtniecībām. Iespējams, ka ar ārstēšanu var arī nonākt līdz veiksmīgai grūtniecībai. Zaudēt jau Tu neko tādā veidā nevari.
19.12.2014 17:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits