Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Biheiviorisms???

 
Reitings 535
Reģ: 28.12.2012
Sveikas! Man nepieciešama neliela palīdzība no psiholoģijas lietpratējām. Kāda ir atšķirība eiropiešu un amerikāņu skatā uz biheiviorismu? Un kāpēc ar šo virzienu bieži vien raksturo militāro vidi?
20.11.2014 21:33 |
 
Reitings 535
Reģ: 28.12.2012
Neviena nav zinoša šajos jautājumos?
20.11.2014 21:44 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Amerikāņu un eiropiešu klasifikacija - biheivorsimam gadījumā nav saaistīts, kad biheiviorisma jēdziens un pirmie izmeklējumi tika veikti amerikā, bet pēc tam tas sāka pētīt arī eiropā, kad arī vairāk attīstījās šī zinātne un radās jauni termini un pētījumi saaistībā ar to? Līdz ar to tika, manuprāt, vairāk vai mazāk mainīts tā jēdziens... ? padziļinātāka izpēte? vecais un jaunais klasificējums? hmm...
20.11.2014 21:46 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Hmmm, man liekas, ka sis jedziens vnk ir atvasinats no anglu varda behaviour - uzvediba. Un psihologija peta cilveka uzvedibu, paskontroli, esmociju pasregulaciju.

Vai es nesapratu jautajumu...
20.11.2014 21:49 |
 
Reitings 535
Reģ: 28.12.2012
Vai es nesapratu jautajumu...
Doma Tev pareiza, bet ne tas, ko man vajag. Man interesē, kāda ir atšķirība starp amerikāņu un eiropiešu uzskatiem par biheiviorismu.
20.11.2014 21:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Google (angliski meklē)?
Mācību grāmatas - pieņemu, ka skolai meklē?
20.11.2014 21:55 |
 
Reitings 535
Reģ: 28.12.2012
Angliski, jā. Grāmatas šim neizmantoju.
20.11.2014 21:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Biju uzrakstījusi gari, bet viss nodzēsās. :D Īsumā - es nesaprotu, kur ir problēma tev sameklēt atbildi, jo internetā ir pat veselas grāmatas ievietotas gan angliski, gan krieviski. Ja pareizi sapratu, ir jāpēta rašanās un attīstība - tur iezīmējās gan ASV, gan Eiropas zinātnieku skatījumi. Ja godīgi, es pat tikko iegāju latviešu Vikipēdijā, kur ir tikai 2 rindkopas par šo tēmu, bet pat tur ir dota atbilde. Nu tas, protams, ar nosacījumu, ja pareizi sapratu, bet es neatceros nekādu tādu īpašo citādāko dalījumu, kad pati mācījos, tiesa, tas bija kādu laiku atpakaļ.
20.11.2014 23:01 |
 
Reitings 535
Reģ: 28.12.2012
Ja pareizi sapratu, ir jāpēta rašanās un attīstība
latviešu Vikipēdijā, kur ir tikai 2 rindkopas par šo tēmu, bet pat tur ir dota atbilde
Nē, acīmredzot, nesaprati gan, jo tur galīgi nav dota atbilde. Man nav vajadzīgs, kas tas ir, kur radies u.tml. Konkrēti pateicu, ko man vajag. 2 pusložu atšķirīgo skatu/viedokli. Kā arī to, kādēļ biheiviorisms ir cieši saistīts ar militāro vidi. Atbildes, ko man vajadzēja, atradu pati, vismaz daļējas. Bet paldies tāpat, ka iesaistījāties.
kur ir problēma tev sameklēt atbildi
Nav problēmas, vajadzēja ātri, ātrumā nevarēju atrast. Es gan nesaprotu, kādēļ vienmēr uz katru jautājumu, uz kuru meitenes šeit sagaida atbildes (vienalga, cik muļķīgs tas kādam šķistu; un stulbu jautājumu nav, ir tikai riebīgas atbildes), ir jāatbild ar šiem nicinošajiem komentāriem, kāpēc pati nevarot atrast u.tml., tā vietā, lai elementāras cieņas vadīta, ja reiz zina cilvēkam interesējošā jautājuma atbildi, veltītu 1 minūti sava laika, apskaidrojot cilvēku. Un nevajag teikt, ka nav laika, ja reiz atrodas laiks uzbraukt, kas par muļķi, pati nevarot atrast.
20.11.2014 23:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits