Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tās, kam blogi!

 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Sveiki!
Jautājums tām, kas nodarbojas ar šo lietu. Ar ko vispār būtu jāsāk, lai varētu uztaisīt daudz maz skatāmu un lasāmu blogu? Zinu, ka dažas ir aktīvas rakstītājas. Interesē, kur taisāt, kā, kas būtu svarīgi iesākumam. Ja vēlaties, tad varat publicēt linkus uz saviem, lai var pasmelties idejas.
Paldies! :)
19.11.2014 20:46 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Pats pirmais - jāizvēlas platforma. Man ir Wordpress, kas pirmajā brīdī var likties diezgan sarežģīts, jo daudz visādu vidžetu un funkciju, bet patiesībā tur nekā ļoti sarežģīta nav. Gana daudz bezmaksas dizainu, no kuriem izvēlēties, un pēc tam krāsu paleti utt. var pieskaņot. Var arī savienot ar sociālajiem tīkliem, lai maliņā rādās jaunākie Twitter un Instagram ziņojumi.

Par pārējām platformām neko nezinu, nav pieredzes.

Kas vēl tevi interesē? Varbūt kaut kas konkrētāks? :)
19.11.2014 20:53 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Par ko apmēram gribi rakstīt?
No manis ir tikai viens ieteikums - veido blogu tādu, kuru pašai būtu patīkami lasīt. Gan satura, gan dizaina ziņā. Iesākumā, laikam, svarīgi izdomāt foršu nosaukumu, kurš pašai patiktu un atspoguļotu bloga tēmu. Populārāks platformas, man šķiet, ir google - blogspot.com un wordpress.com
Es neteiktu, ka šobrīd esmu sajūsmā par savu blogu dizaina ziņā, bet nav laika šobrīd baigi iespringt par to, vairāk koncentrējos uz saturu. Gribu pabeigt vienu lielu darbiņu un tad ceru, ka varēšu sakārtot blogu atbilstoši savām vēlmēm.
Rakstu par kosmētiku. Ja ir interese:
http://www.sugarmakeup.eu/
19.11.2014 20:54 |
 
Reitings 12
Reģ: 17.11.2014
Es arī esmu wordpress bariņā, ļoti patīk tā padarīšana, tikai, ja tiešām grib tam visam pievērsties nopietni, tad bez lielas motivācijas un nepārtrauktu rakstu rakstīšanas neiztikt.
Arvien biežāk sāku domāt, vai blogger.com tomēr nav labāka izvēle, jo gandrīz visi "populārie" uz šīs platformas veidoti. Nezinu, varbūt tikai vienkārši nemāku meklēt wordpressā tos blogus.
19.11.2014 20:57 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
man ir blogspot (reģidē caur blogger) . Priekš manis ir diezgan vienkārši veidot izklājumu, krāsas, fontu utt.

Pati uzsākšana ir visgrūtākā, manurpāt. jāizdomā nosaukums, ko tu vispār gribi rakstī (un vai spēsi), kā arī visa dizaina izstrāde.

es neesmu blogeru blogere
, bet patīk šo to ierakstīt, padalīties ar informāciju tā teikt. Arī, ja ir interese http://meitenespoguli.blogspot.co.uk/
19.11.2014 21:05 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vai, paldies! Šitā štelle mani riktīgi ir ieinteresējusi. Rakstīt jau būtu par to. Mani drīzāk nomāc tās tehniskās lietas. Vispār kā sākt, kur ko rakstīt, meklēt. Vai ir pieejama kāda sakarīga pamācība vai viss pašam jābur cauri? Nekad neesmu pat mēģinājusi.
Jums ir glīti blogi. Tādi mierīgi, ka nekas nespiež acis laukā. :D
19.11.2014 23:29 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Sugar, tu par dizainu nesatraucies! :D Ja godīgi, tad, ja izmanto bloglovin (kas ir baaaaaaaaaaigi ērtā aplikācija), nemaz nesanāk redzēt dizainu- tikai melnu uz balta tekstu un bildes. Domāju, ka neesmu vienīgā tāda, kas šādi lasa.
Nav ne vainas tavam dizainam!

Boom, kad uztaisi blogu, iemet linku! :)
19.11.2014 23:35 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Boom, kad uztaisi blogu, iemet linku!

:D nez vai man tik ātri ies ar to visu padarīšanu.
19.11.2014 23:37 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Jums ir glīti blogi. Tādi mierīgi, ka nekas nespiež acis laukā.

Bāc, sanāca kā sarkasms, bet nebija tā domāts. Esmu agrāk kaut kādām ārzemju meitenēm paskatījusies, tad gan acis kubā. :D
19.11.2014 23:46 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Es savu blogu izveidoju Mozello. Man kā cilvēkam, kurš neko daudz nesaprot no visām šīm blogošanas padarīšanām, šis likās viegli saprotams un apgūstams, bet vispār neiesaku Mozello- rakstīšanai labs, bet diezgan nepārskatāms un vispār dizaina ziņā man nepatīk, gribēju visu savu sarakstīto pārcelt uz Wordpress, bet tā kā mans blogs ir vairāk paredzēts man pašai (tāpēc lieki nekopēšu linku, bet manā profilā to var atrast) ne tik daudz citu acīm, nebija tik svarīgi, turklāt, neesmu baigi aktīva rakstītāja.
Vēl, protams, tā svarīgā lieta, ko te jau iepriekš minēja- veido blogu tā, kā pašai patīk, jo vienmēr kādam arī nepatiks, lai cik ļoti piestrādātu pie dizaina, bet jā-ja dizains svarīgs, tiešām mozello neiesaku, jo tur maz iespēju kaut ko skaistu izveidot :D
20.11.2014 09:10 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Vispirms jāizvēlas, kur taisīt. Man ir wordpress. Iepriekš bija kkādā citā lapā(kura man liekas vispār vairs neeksistē), bet pārcēlu. Sākumā bija jocīgi pierast, bet tagad viss ok. Linku varu iedot privāti.
Man svarīgi bija uzreiz personalizēt skatu, izveidot kā mazu savu pasaulīti, jo vnk man pašai nepatīk tie bezpersoniskie blogi, kur nav nekāda personiskā pieskāriena no autora puses. Nesteidzies - izmēģini dažādas iespējas, dažādus variantus tam, kā viss varētu izskatīties, līdz atrodi to, kas pašai patīk.
Tālāk jau tikai aktīvas rakstīšanas vaina, lai jaunais blogs nekļūtu par snauduļotāju, kur labi ja mēnesī 1x kkas jauns parādās.
Un rakstīšanai izvēlies tēmu vai tēmas, kas pašu interesē, nevis kko tikai rakstīšanas pēc.
20.11.2014 09:27 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Mincis, paldies :) Man arī patīk kā bloglovin izskatās. Kaut ko apmēram tādu gribētu dizaina ziņā, bet jā, tas laiks aiziet nežēlīgs :)
booom, jā, kad uztaisīsi, iemet linku :)
20.11.2014 09:44 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
Blogs man ir, caur wordpress veidots. Nav tik viegli kā caur blogger..
Jautājums tikai vai man tas ir lasāms. Nemacešu dot padomus :)
20.11.2014 10:34 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Heartkiller, priecātos par linku!
20.11.2014 12:30 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Rakstu wordpressā, agrāk rakstiju bloggerā, bet tur nepatika.

Sāc ar to, ka izdomā kur blogosi un par ko, bet es sapratu, ka man patīk rakstīt par to par ko tobrīd iedvesma, tāpēc stingri nedefinēju, PAR KO... jo citreiz uzrakstu savas domas par kādu teātra izrādi, citreiz par kosmētiku, citrwiz par vēl ko citu... nu tā par visu un neko :D

http://watchingandtalking.wordpress.com/
20.11.2014 12:45 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Joprojām uzticīga Bloggerim. Mēģināju caur WP, bet man nepatīk. Bloggeris iesācējam šķiet saprotamāks, bet zinu cilvēkus, kas atkal no Bloggera neko nesaprot.
Izskats man diži nemainās, gribēju kaut ko pamatīgu, tāpēc vizuāli dominē koks. Rakstu pārsvarā par filmām un šad tad iemetu kādu atskatu uz manu dzīvi. Tagad domāju, kā paplašināt bloga saturu. Blogošanā man ir samērā ilga pieredze, tā kā principā jau uztveru kā daļu no sevis. :)
20.11.2014 13:01 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
1. Sāc ar paltformu. Meiteņu minētie blogspot un wordpress būs visērtākie. Kurš labāks, jāizlemj Tev pašai - tīri pēc tā, ko šķiet vieglāk lietot.
2. Dizainu jāizvēlas tādu, lai gan pašai patiktu, gan lasītājam acis pēc 5 min nenogurtu acis. Piemēram, ja pašai šķiet, ka salātzaļi burti uz melna fona ir skaisti, der atcerēties, ka šāds teksts lasītājam būs grūti uztverams. Vislabāk protams ir melni burti uz balta fona, bet var variēt arī ar pasteļtoņiem - tie arī lasīt netraucē.
Burtu lielums jāizvēlas tāds, lai būtu ērti lasīt arī garākus tekstus, attiecīgi - ne mazāks par 12, jo mazāks nogurdina acis. Tekstu labāk dalīt pēc iespējas vairāk rindkopās - nevajag arī pārspīlēt un katru teikumu likt jaunā rindā, taču rindkopās sadalīts teksts ir gan vieglāk uztverams, gan labāk paliek atmiņā.
Nevajag pārspīlēt ar attēlu daudzumu. Ja tie nepieciešami daudz (ceļojumu aprakstos, piemēram), labāk tos izvietot starp rindkopām, nevis grupās.
Tāpat arī ar raibiem foniem nevajag aizrauties - shugar blogā tā augša ir feini uztaisīta - ir akcents, bet nav tā, ka tas visu laiku maisītos gar acīm un traucētu uztveri. Tiešām patīkami. :)
Virsrakstiem jābūt pietiekami pamanāmiem, reizēm gadās blogi, kuros nevar saprast, kur viena tēma beidzas un sākas nākamā. Nepārspētā klasika ir "bold" un "underline", taču var variēt arī ar fontiem un krāsām.
Jāpiedomā arī pie tā, lai dizains atbilstu tēmai. Ja runāsi par politiku, bet blogs būs rozā, lasītājiem atkal būs grūti uztvert rakstīto.
Linkus uz sociālajiem tīkliem arī vajag likt pārdomāti. Ja twitterī neko neplāno postēt, links uz twitteri nav nepieciešams. To tad var izmantot tikai zem katra raksta, dodot iespēju lasītājam twītot par Taviem ierakstiem. Tas pats attiecas uz Facebook un citiem tīkliem.

Gan jau vēlāk atcerēšos vēl kaut ko, šīs ir tās lietas, kas nāk prātā, kā lielākās kļūdas, ko parasti blogos var novērot.

sugar, kopumā man Tavs blogs patīk, bet ir daži ieteikumi - ja interesē, raksti vēstuli. :)
20.11.2014 13:15 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Nu tātad.
Jau laikam kā gads, kopš esmu pārgājusi no blogspot uz wordpress. Sākumā man pietika ar blogstpot f-jām, taču vēlāk sapratu , ka pietrūkst organizētības. Sadaļas, kas skaisti pakārtojās kā īstajās mājas lapās.. jā blogspotā tas viss bija, bet gaužām neparocīgi bez papildinājumiem. Tamdēļ godīgi sakot blogs dizainainos un funkcijās wordpress ir labāks, iespējams labākais no visām bloga vietnēm.
20.11.2014 13:34 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
(l) ah, paldies par atbildēm. Saprotu, ka sākumā būs diezgan liela noņemšanās.
20.11.2014 13:40 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pie tās noņemšanās arī apstājas mana vēlēšanās rakstīt blogu! Jau nez cik reizes esmu mēģinājusi uzsākt, bet apnīk veidot un domāt, kā labāk izskatīsies. :D Gribētu rakstīt par astroloģiju un tamlīdzīgām lietām, idejas ir, bet tāds slinkums. :D
20.11.2014 13:48 |
 
Reitings 763
Reģ: 27.07.2014
Pirmkārt - jāsaprot, kas ir tas, ko vēlies rakstīt un jāizdomā, kā to interesanti pasniegt. Ja tas ir "ko es šodien ēdu, ko es šodien darīju" blogs, tad tur vajadzēs diezgan lielu rozīni, lai kādam nepazīstamajam tas būtu interesants, bet, ja tas ir blogs par konkrētu tēmu - kosmētiku, ceļojumiem, kulināriju - tad jau būs daudz vieglāk.

Otrkārt - platforma. Šobrīd pieejamas daudz dažādas, populārākās laikam ir blogger vai kā viņu tur un wordpress. Mani vizuāli vairāk uzrunāja wordpress, tur arī iemitinājos. Pirmajā mirklī šķita, ka visa kā ir par daudz, bet tagad esmu sataisījusi sev ļoti glīti visu (pašai patīk), un jebkurā mirklī varu nomainīt dizainu, detaļas, pielikt klāt fb like pogas vai youtube klipus malās, iespēju pierakstīties uz jaunumiem, utt. Ik pa laikam kaut ko nedaudz pamainu, lai acij neapnīk.

Treškārt - jāpadomā par atslēgfrāzēm meklētājam . Jo biežāk blogu papildināsi ar informāciju, jo vairāk tevi caur googli varēs atrast. Googlē parādīsies ierakstu virsraksti - piedomā, lai tie būtu saistoši.

Ceturtkārt - reklamēšana. Padomā par veidu, kā popularizēsi savu blogu. Īpaši svarīgi tas ir sākumā, kad par tevi vēl nezina. Veic pāris ierakstus stilā, kā rakstīsi (tas gan vēlāk droši varēs mainīties), lai cilvēki saprot, par ko un kā rakstīsi. Tad pareklamē sevi forumos (ne tā, ka spamo bloga saiti, bet gan ar bloga tēmu saistītajās diskusijās), fb, draugos ieraksti, ka tev jauns blogs, utt.

Gan jau kaut ko svarīgu vēl esmu aizmirsusi, bet sākumam ar šo vajadzētu pietikt :)
20.11.2014 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits