1. Sāc ar paltformu. Meiteņu minētie blogspot un wordpress būs visērtākie. Kurš labāks, jāizlemj Tev pašai - tīri pēc tā, ko šķiet vieglāk lietot.
2. Dizainu jāizvēlas tādu, lai gan pašai patiktu, gan lasītājam acis pēc 5 min nenogurtu acis. Piemēram, ja pašai šķiet, ka salātzaļi burti uz melna fona ir skaisti, der atcerēties, ka šāds teksts lasītājam būs grūti uztverams. Vislabāk protams ir melni burti uz balta fona, bet var variēt arī ar pasteļtoņiem - tie arī lasīt netraucē.
Burtu lielums jāizvēlas tāds, lai būtu ērti lasīt arī garākus tekstus, attiecīgi - ne mazāks par 12, jo mazāks nogurdina acis. Tekstu labāk dalīt pēc iespējas vairāk rindkopās - nevajag arī pārspīlēt un katru teikumu likt jaunā rindā, taču rindkopās sadalīts teksts ir gan vieglāk uztverams, gan labāk paliek atmiņā.
Nevajag pārspīlēt ar attēlu daudzumu. Ja tie nepieciešami daudz (ceļojumu aprakstos, piemēram), labāk tos izvietot starp rindkopām, nevis grupās.
Tāpat arī ar raibiem foniem nevajag aizrauties - shugar blogā tā augša ir feini uztaisīta - ir akcents, bet nav tā, ka tas visu laiku maisītos gar acīm un traucētu uztveri. Tiešām patīkami. :)
Virsrakstiem jābūt pietiekami pamanāmiem, reizēm gadās blogi, kuros nevar saprast, kur viena tēma beidzas un sākas nākamā. Nepārspētā klasika ir "bold" un "underline", taču var variēt arī ar fontiem un krāsām.
Jāpiedomā arī pie tā, lai dizains atbilstu tēmai. Ja runāsi par politiku, bet blogs būs rozā, lasītājiem atkal būs grūti uztvert rakstīto.
Linkus uz sociālajiem tīkliem arī vajag likt pārdomāti. Ja twitterī neko neplāno postēt, links uz twitteri nav nepieciešams. To tad var izmantot tikai zem katra raksta, dodot iespēju lasītājam twītot par Taviem ierakstiem. Tas pats attiecas uz Facebook un citiem tīkliem.
Gan jau vēlāk atcerēšos vēl kaut ko, šīs ir tās lietas, kas nāk prātā, kā lielākās kļūdas, ko parasti blogos var novērot.
sugar, kopumā man Tavs blogs patīk, bet ir daži ieteikumi - ja interesē, raksti vēstuli. :)