Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par artikuliem franču valodā

 
Reitings 188
Reģ: 14.04.2012
Meitenes, tās kuras māk/apgūst franču valodu. Atsāku mācīties..atkārtot..bet..jā..man jautajums par artikuliem. La, le, les..utt.
Pēc kā var noteikt kādu artikulu jāliek, kuram lietvārdam. Esmu piemirsusi šito. Zinu,ka bija jāskatās kaut kā pēc galotnēm. Bet varb kāda var izskaidot, būtu vnk super duper:)
19.11.2014 20:12 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
La ir sieviešu dzimtei, le vīriešu un les daudzskaitlim. Cik atceros, tad ar dzimtēm nebija diži citu variantu kā iemācīties no galvas, respektīvi, skatoties vārdnīcā.
19.11.2014 20:17 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Saridža parāda, ka pastāv saikne starp dzimti un lietvārda fornētisko galotni. Viņa min pētījumus, kuros noskaidrots, piemēram, ka franču valodā biežāk sastopami ir vīriešu, nevis sieviešu dzimtes lietvārdi – 61 % lietvārdu ir vīriešu dzimte. Savukārt fonētiskā galotne (tā, kas dzirdama izrunā), kaut parasti ne simtprocentīgi, tomēr var norādīt uz dzimti ar visai lielu iespējamību. Piemēram, tāda fonētiskā galotne kā vārdam un 100 % liecina par vīriešu dzimti, bet tādas kā vārdam bain vai banc par vīriešu dzimti liecina 99 % gadījumu. Fonētiskā galotne (kā vārdam blouse) liecina par sieviešu dzimti 90 % gadījumu.

Daudziem lietvārdiem, kas neapzīmē dzīvas būtnes, parasti ir noteikta dzimte. Piemēram, dienu, mēnešu un gadalaiku nosaukumi ir vīriešu dzimtē, tāpat valodu, ķīmisko elementu, krāsu, koku nosaukumi. Savukārt sieviešu dzimtē ir svētku, automašīnu un akadēmisko disciplīnu nosaukumi.

Gandrīz simtprocentīgi uz dzimti norāda lietvārda piedēklis (informācija par tiem atrodama daudzās franču gramatikas grāmatās).


No šejienes: http://macosvalodas.wordpress.com/2009/11/21/ka-tikt-gala-ar-dzimtes-problemu-francu-valoda/
19.11.2014 20:19 |
 
Reitings 12
Reģ: 17.11.2014
Artikuli,manuprāt, ir viena no pašām sarežģītākajām franču valodas lietām. Piņķerīgi, nu ļoti piņķerīgi. Arī tagad jau vairākus gadus mācoties šis mani dzen vājprātā.

Lielākā daļa vārdu katrs atsevišķi ir jāskatās vārdnīcā, bet daļai, tomēr ir kāda konkrēta galotne, respektīvi tā atbilst arī konkrētam artikulam, dzimtei, bet jāatceras, ka gandrīz ikvienam no šiem gadījumiem ir kādi 100 izņēmumi, labi, iespējams, te pārspīlēju, bet man tiešām ir tāda sajūta.

Angliski ieraksti google šo jautājumu un tur informācijas būs daudz, bet zini, ka ļoti daudz pašai būs vienkārši jāsēž un jāzubrās.

Veiksmi!! :)
19.11.2014 21:10 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vienkārši sakot - un, une, des - nenoteiktie artikuli.
La, le, les - noteiktie artikuli.

Bet vēl ir kaudze ar dalāmajiem, partitīvajiem utt. artikuliem. Nāksies vien mācīties tev, jo nav tik vienkārši.
20.11.2014 20:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits